Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (494. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar lg 23.5 inç 24M47VQ-P 2ms almayı düşünüyorum nasıl sizce oyun için?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Téquila kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de göremedim bu monitörü nerede var? Yurtdışı gelişi 900 TL civarı oluyor ancak 1 yıl garanti veriyorlar Türkiyede. Viewsonix XG2401 hepsiburada da sepette %10 indirimi ile 1170 TL'ye geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silentsv

Türkiye'de göremedim bu monitörü nerede var? Yurtdışı gelişi 900 TL civarı oluyor ancak 1 yıl garanti veriyorlar Türkiyede. Viewsonix XG2401 hepsiburada da sepette %10 indirimi ile 1170 TL'ye geliyor.

Viewsonic mi yoksa yukarda arkadşlara önerdiğim monitörlerden biri mi?Sanırım Aoc'u kastettiniz Türkiye de 1500 lira civarı diye hatırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Téquila -- 3 Haziran 2016; 1:50:23 >
  • Téquila kullanıcısına yanıt
    AOC G2460PF için söyledim benimde onu almak düşüncem vardı fiyatından dolayı, amazonda 209$ AOC G2460PF, Viewsonic XG2401 269-299 $ arası, XG2401 1300 TL olunca Türkiyede AOC da 1000-1100 TL civarı olur diye düşündüm ama henüz gelmedi. Bir dönem satılmış sanırım 1100 TL civarında hepsiburada da şimdi xg2401 sepette %10 indirimle 1170 TL civarına geldiği için AOC beklememe gerek kalmadı XG2401 aldım bekliyorum bakalım.

• Kolay gelsin

Max 600 liraya oyuncu monitoru lazım.

En az 24 inc olmalı

Cercevesiz olmalı

Full hd+hdmı+dv olsun.

Asus olmasını istemiyorum.
  • Asus rog 278q alternatif dell s2716dg alınabilir eksen bilgisayarda 2100 tl nakit bence asus rog`dan daha 1 dp port 1 hdmi 4 adet usb 3.0 girişi var asus 278q ise sadece dp girişi mevcut ve usb 3.0 dell fiyat performans olarak iyi bir tercih hem 27 inch hem gsync olması açından ben renklerde de asusdan iyi olduğunu düşünüyorum yabanci sitelerde detaylı karşılaştırmaları var ben dün aldım eksenden en ufak sorun yok şimdilik memnunum almak isteyenlere tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu okudum ama okudukça kafam karıştı,

Kısmet olursa, G-Sync özellikli 24 inc bir ekran almak istiyorum

kullanım amacım film dizi izlemek ve Ets2 oynamak, bütçem 1,500 civarı bu konuda öneri ve tavsiyelerinizle yardımcı olursanız çok sevinirim, mümkünse oyuncu monitörü özellikleri olsun 144hz, 1ms ama, renklerin doğruluğu tercihimdir

amazondan yada Türkiye den olabilir. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Yakup

Not: ekran kartı yeni çıkan 1080 yada 980 ti olucak nasipse, bunun içinde önerilere açığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: himan

Konuyu okudum ama okudukça kafam karıştı,

kullanım amacım film dizi izlemek ve Ets2 oynamak, bütçem 1,500 civarı bu konuda öneri ve tavsiyelerinizle yardımcı olursanız çok sevinirim, mümkünse oyuncu monitörü özellikleri olsun 144hz, 1ms ama, renklerin doğruluğu tercihimdir

amazondan yada Türkiye den olabilir. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Yakup

Not: ekran kartı yeni çıkan 1080 yada 980 ti olucak nasipse, bunun içinde önerilere açığım.

1500 tl ye 24 144hz gsync monitor yok, en ucuzu 2100 tl.

Ayrıca o kullanım amacına göre 144hz gerek yok bunun yerine düzgün bir IPS monitor alırsanız siz daha çok memnun kalırsınız. 144hz tn panel monitorlerin görünütleri oldukça kötü, hepsinde 4 yıllık aynı panel kullanılıyor. Profosyonel şekilde FPS oyunu oynamıyorsanız 144hz gerek yok. Profosyonel esport oyunlarına geçtim hele hele ETS için filan hiç mi hiç gerek yok.

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    AOC2460 PG var 1600 TL civarı en ucuz g-sync monitör o. Ancak arkadaşın istediklerine göre dediğiniz gibi boyle monitörlere gerek yok diyeceğim pek oyun oynamayacak anlaşılan ETS-2 nedir anlayamadım ama.
  • merhaba arkadaşlar yaklaşık 300-370 TL bütçeye bir monitör arıyorum amazondan bakarken bütçeme uyan 3 tane IPS monitör buldum LİNK 1 LİNK 2 LİNK 3 genel kullanım ve oyun amaçlı kullanacağım için input lag süreleri de önemli sanırım bunların hangisi işimi görür? bir de 2. el Asus VN247H buldum fakat bu IPS panel değil oyun için muhtemelen çok daha iyidir ama IPS lere göre gözleri daha fazla yoruyor kararsız kaldım sizce hangisi mantıklı olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: silentsv

AOC2460 PG var 1600 TL civarı en ucuz g-sync monitör o. Ancak arkadaşın istediklerine göre dediğiniz gibi boyle monitörlere gerek yok diyeceğim pek oyun oynamayacak anlaşılan ETS-2 nedir anlayamadım ama.

Doğru o modeli unuttum 1600 TL'ye. ETS 2 dediği euro truck simulator.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. Düzgün bir ips monitör işimi görecek o halde. Tecrubelerinize göre bir iki model önerirseniz cok sevinirim :)

Toplamak gerekirse "24 Inc, 1080p, ips monitör" bütçe 1500TL G-Syng olmasada olur bu bütçeye ile G-Sync olmuyor anlaşıldı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi himan -- 4 Haziran 2016; 22:20:42 >
  • himan kullanıcısına yanıt
    Vatanda viewsonic vx2475 4k ips 1335 tl idi. Baya bir sure her yerde 1700 civarı iken. Şimdi onlarda 1700 yapmış ana tekrar düşürme ihtimalleri yüksek. Takip et derim 4k ips monitörler 2000 ve üzeri sanırsam yada olabiliyorsa amazondan alın uygun fiyatlı Turkiyeye gore

• Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: himan

Konuyu okudum ama okudukça kafam karıştı,

Arkadaşlar yok demişler ama yanlış bilgi vermişler belki yurtiçini kastetmişlerdir fakat Amazon nimeti var.

Acer Predator XB241H bmipr
    383$ + 49.5$ Kargo + 79$ Vergi = 1483 TL total, vergi geri gelirse 1253 TL
    http://www.amazon.com/Acer-Predator-XB241H-bmipr-1920x1080/dp/B01C05C1OK

İstediğin özellikler de mevcut

24 inch
    Full HD 1920x1080
    NVIDIA G-Sync Display
    144Hz
    2 x 2w speakers
    HDMI & DP

Kullanımını iyi belirlemen lazım ama anladığım kadarıyla oyunu profesyonel anlamda oynamayacaksın saniyelerin önemi yok yani, günlük kullanım + dizi film diyorsan mutlaka IPS 27" 2K bir monitör bakalım sana, oyununu da oynarsın sorun olmaz maalesef insanlarda IPS panel hakkında çok kötü izlenim bıraktırdı bazı arkadaşlar sanki IPS ile hiç oyun oynayamazsın takılır, donar algısı falan var bunu kırmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 5 Haziran 2016; 18:03:36 >

• Çok fazla bütçem yok ama adam gibi bir oyuncu monitörü istiyorum diyenler mutlaka bu monitörü öneriyorum bu paraya bundan daha iyisinin olduğunu düşünmüyorum.

ViewSonic VX2457-MHD 24-inch 1080p Gaming Monitor with 2ms, VGA, HDMI, DisplayPort and FreeSync Technology
    130$ + 32$ Kargo + 29$ Vergi = 553 TL Total - Vergisi geri gelebilir.
    http://www.amazon.com/ViewSonic-VX2457-MHD-DisplayPort-FreeSync-Technology/dp/B018MYTH9U

TR'de de 670-700 arası

24"
    75Hz
    2 ms
    HDMI, DP
    Free Sync desteği

Bu arada Monitör ile ilgili yardıma ihtiyacı olan mesajımı alıntılayarak veya etiketleyerek yardım isteyebilir, bilgim dahilinde yardımcı olurum.

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-25-mx25aq-2k-hdmi-dp-ips-monitor.html

Murat arkadaşımın yardımıyla bu monitörde karar verdik, Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır... Çok teşekkür ederim MühendisMurat :)

Nasipse geldiğinde tekrar yorum yazarım. :)
  • himan kullanıcısına yanıt
    http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?&uid=149919

burada biraz daha ucuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Çok fazla bütçem yok ama adam gibi bir oyuncu monitörü istiyorum diyenler mutlaka bu monitörü öneriyorum bu paraya bundan daha iyisinin olduğunu düşünmüyorum.

ViewSonic VX2457-MHD 24-inch 1080p Gaming Monitor with 2ms, VGA, HDMI, DisplayPort and FreeSync Technology
    130$ + 32$ Kargo + 29$ Vergi = 553 TL Total - Vergisi geri gelebilir.
    http://www.amazon.com/ViewSonic-VX2457-MHD-DisplayPort-FreeSync-Technology/dp/B018MYTH9U

TR'de de 670-700 arası

24"
    75Hz
    2 ms
    HDMI, DP
    Free Sync desteği

Bu arada Monitör ile ilgili yardıma ihtiyacı olan mesajımı alıntılayarak veya etiketleyerek yardım isteyebilir, bilgim dahilinde yardımcı olurum.

Hocam,

Monitörlerde freesync desteği 48fps'den mi başlıyor yani 48fps freesync için alt limit değil midir?
    Viewsonic XG2401 için firma yetkilisi aşağıdaki adreste freesync desteğini 25-144hz olarak belirtmiş.
    Bilgi doğruysa XG2401, VX2457'den daha mantıklı bir tercih olabilir.
    http://forum.donanimhaber.com/m_117343070//tm.htm#117343070

27"-1080p monitörler için yorumun nedir? VX2457 ile VX2757 arasında kaldım. Yaklaşık 85 uzaklıktan monitörü kullanıyorum. 27" için pikseller bu mesafeden göze batar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi someoneme -- 6 Haziran 2016; 20:26:39 >

• 
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.