Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (492. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar şu monitör nasıldır oyun film genel kullanım açısından? Almayı düşünüyorum ama konudaki bilgili kişilere de danışayım dedim

LİNK
  • HedoTurkoglu kullanıcısına yanıt
    renk doğruluğu ve görüşaçısı çizim işinizde önemli ise IPS bir monitör almanızı öneririm.
    asus vx239h modeli olabilir
  • sadece fifa oynuyorum masaüstüm tv ye bağlı ama hanım tv izlemek istediği için bende oynamak istediğim için ucuz yollu monitor bakıyorum gtx560 ekran kartım var fifada beni üzmeyecek bir monitör olmalı 200-300 tl civarı öneriniz varmıdır.19-22 inc arası
  • Arkadaşlar EIZO FG2421 almayı düşünüyorum,acaba bu fiyatlarda EIZO'dan daha kaliteli ürün varmı.Amazonda vergiler filan dahil 2400 civari.Ben Türkiye'den almayı düşünüyorum.Kdv hariç 2100 demişlerdi 2-3 ay önce.
  • Asus VP228TE Monitör nasıldır kullanan varmı gtx560 ekran kartı için uygunmudur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hepsiburada.com dan BenQ GL2460 24" monitör aldım kurulumunu yaptıktan sonra baktımki monitörün tam ortasında yeşil nokta (Ölü piksel) vardı.. 2 defa servisine gönderdim ikisindede (1 adet ölü piksel mevcut standartlara uygun) deyip geri gönderdiler.Aman beyler alırken Monitörün garantisi hangi firmaya ait sorun..Yoksa benim gibi mağdur olursunuz !!!

https://www.sikayetvar.com/tecpro-teknoloji-garanti-kapsamindaki-urunu-onarmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ibrhmm -- 18 Mayıs 2016; 13:53:34 >

• Arkadaşlar çok farklı 3 monitör arasında kaldım,

Acer G236HLBBDhttps://www.webdenal.com/acer-g236hlbbd_818841.html?gclid=CJnk7tS05swCFZcy0wodH74M7Q

VA Panel BenQ GW2255https://www.webdenal.com/benq-gw2255_610949.html?gclid=COCg_Oe05swCFdEy0wodUNAKzw

BenQ GL2460https://www.webdenal.com/benq-gl2460_740280.html?gclid=CKG29Pu05swCFcFAGwodM9MMSA

Oyun amaçlı kullanmak için sizce hangisini tercih etmeliyim ? Bütçem max 500tl bu yüzden gl2460 beni zorlayacak gibi, onun yerine va panelli ve biraz daha küçük olan gw2255'i tercih etmeli miyim ? 2ms ve 5ms arasında fark çok olur mu ? Profesyonel oyuncu değilim, bf4,doom,hots,lol karışık zevkime göre her oyunu oynuyorum sadece,aradaki 150 lira farka değecekse bütçeyi zora sokmaya razı gelip 24inc olan gl2460'ı alacağım. Fikri olan var mı ?

• AngelDust! kullanıcısına yanıt
    Acer G236HLBBD 1 hafta kadar kullanmış birisi olarak gözü çok yoruyor.
  • Mr.ED kullanıcısına yanıt
    Görüş açısı nasıldı hocam,az bi hareketle bile ekranın karardığından şikayetçi olanlar var,23inch için fiyatı iyi ama performansı o kadar iyi değil galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AngelDust! kullanıcısına yanıt
    Görüş açısı dedikleri gibi kötü. Yandan bakarken pek sorun değil fakat yukarıdan ve aşağıdan renk kaybı oluyor. Ben yaklaşık 30 cm-1 mt arası kullandım. Ufak pozisyon değişimlerinde renk değişimini gözlemliyorsun. Ancak daha uzaktan bakarsanız bu kadar sorun olmuyor ama benim gözlerimi aşırı derecede yormuştu uzun süreli kullanımda.
  • Ekran kartim,

MSI GAMING Edition GeForce GTX 980 TI 6GB

ve baya guclu bir sistem kurdum kendime.

Monitorler hakkinda pek bir bilgim yok anladigim kadariyla 1 ms , 144 Hz almak gerekiyor gaming acisindan fakat ben birtek LOL oynuyorum ve film izliyorum.

Bana nasil bir monitor onerirsiniz ?

2000lik civari bisiler almayi planliyorum.
  • Dell S2716DG, 27'', 2560x1440, QHD, 1ms, G-Sync

https://www.webdenal.com/dell-s2716dg-27-2560x1440-qhd-1ms-gaming-monitor_870367.html?gclid=CJzxnbvY58wCFVIaGwodXZEEuQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 20 Mayıs 2016; 6:23:14 >
  • neden Dell onerdiginiz ve digerlerinden ne gibi bir artisi oldugunu da aciklayabilirseniz sevinirm.
  • srkn7 S kullanıcısına yanıt
    AU Optronics'den TN panel kullanan özellikle oyun dünyasına hitap eden parlak ve renkli, 1ms'lik, 144hz, 2K(2560*1440p) ve ayrıca Nvidia G-Sync özelliği de bulunduran ve en önemlisi bu kadar özelliği uygun fiyata 2000 civarına veren toplam input lagı 4.25ms olan hızlı monitörlerden biri. Kıyaslama açısından yine aynı siteden örneğin BenQ 24" XL2420G'sini de biraz inceleyin derim.

https://www.webdenal.com/benq-xl2420g_820078.html?gclid=CK3Psv_x6MwCFcG6GwoddC8ALg
  • Merhabalar,

Dün amazon'dan aldığım Acer XB271HU monitörüm elime ulaştı ve ilk testlerimi yaptım. Piksel ve BLB sorunları bulunmuyor. Bir metre mesafeden brightness 20, 50 ve 70 için fotoğraflar aşağıdaki gibi (Note 2 telefonumla çektim):

http://i.hizliresim.com/kvjvWJ.jpg
    http://i.hizliresim.com/NE5E1g.jpg
    http://i.hizliresim.com/aEoEG2.jpg

Ancak kafama takılan iki soru var, IPS monitör konusuna çok hakim olmadığım için cevabınızı rica edeceğim.

1- Monitöre sağdan soldan üstten baktığımda IPS Glow oluşturması normal bir durum mudur? Tam karşıdan bakınca bunlar olmuyor.

2- Benim 9 serisi Full Led Philips TV'mde simsiyah bir resimde ekran ışığı tamamen kapandığı için karanlık oda zifiri karanlık oluyor, TV ekranında en ufak bir parlaklık olmuyor.

Aynı durumu PC monitöründen beklemek yanlış mıdır? Aynı koşullarda test yaptığımda yeni monitörümün ekranında "uniform" bir parlaklık var ki bunun tamamen kapanmayan arka plan ışığı olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla ekrandaki siya simsiyah değil, "parlak" siyah oluyor. Bu durum normal midir?

Teşekkürler

• Merhaba. Yakın zamanda 1070 veya 1080 kaby lake bir sistem toplayacağım. Bana 1500-2000 lira civarı, 2k veya 4k bir monitör önerir misiniz? Büyük ekran benim için önemli. Monitörde ghosting, tearing vs hissedilmesin. Bazı arkadaşlar yeni jenerasyon kartlar için monitörler çıkacak acele etme dedi böyle bir durum var mıdır beklemeli miyim? Böyle bir durum yoksa önerilerinizi bekliyorum. İlla 1ms olmak zorunda değil monitör profesyonel oyuncu değilim. 4-5ms'e kadar çıkabilir. IPS panel ilk tercihim ama bu bütçe için fazla şeyler istiyorum sanırım. Kaliteliyse tn panel de olabilir.
  • buyukbang kullanıcısına yanıt
    Evvela hayırlı olsun şansınız yaver gitmiş, güzel bir monitöre denk gelmişsiniz. ISS değişikliği nedeniyle bir süre foruma giremedim Güzel Ülkemde net operatörü değiştirmek bile kaç gün sürüyor. IPS monitörleri şu an için sevemedim çünkü ekranın üstünde özellik olarak mat bir görüntü vermesini sağlayan ve yakından bakılınca sanki çıkarılması gereken bir bant gibi his veren sökülmeye çalışılırsa monitöre zarar verip kullanıcı hatasına yol açıp garanti dışında kalmasını sağlayacak bir katmanın varlığına alışamazdım. PG278Q'da ve HP2311GT'de söylediğiniz gibi siyah rengi tam ekran ve karanlık bir odada denedim bahsettiğiniz gibi parlak siyah oluyor yani TN panelde de durum aynı. Color uniformty yok bu resimlerinizde, brightness uniformity panellerin (lg tv, acer monitör panel) üretim teknolojisi farkından olabilir yinede parlaklık bütünlüğü gayet iyi.

TN veya IPS içinde önemli olan karşıdan baktığınız da ekranın sorunsuz görünmesi, bu sınıftaki ürünlerde malesef çıkan sorunların ihtimallerini düşünürsek, hiç üstünde durmayın derim çünkü bildiğiniz gibi gelecek olan ürünün bundan daha kötü olması ihtimali yüksek malesef. IPS'lerde köşelere veya kenarlara doğru gidildikçe bir miktar IPS glow olması normal sayılıyor karşıdan bakıldığında belirsiz olmalı. Görüntü varken epeyce kenarlara veya köşelere yaklaştığınızda karşı kenara doğru bakınca görüntüde renklerde bir miktar koyulaşma da görünür. Bu da sanırım piksellerin söylendiği gibi tam parelel olamamasından kaynaklanıyordur. TN mi IPS mi seçiminde TN açılardan muzdaripse, IPS'te IPS Glow'dan.

Siyah tam ekran resimlerde TV deki etkiyi monitörlerden beklemek bana göre yanlış değildir ama ne var ki görüntü anlamında dahi TV'lerin kontrast oranları ve renk skalası genelde daha yüksektir daha canlı görüntü verir. Ne kadar yüksek kontrast o kadar derin, koyu siyahlar demek. Sonuç olarak elinizde gayet güzel bir monitörünüz var hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 1 Haziran 2016; 5:27:11 >

• Arkadaşlar geçen konusunu açmıştım,EİZO FG2421 yada 144 hz g-sync bir monitör.Açıkçası g-sync monitörler 2500 lira civarı(benq,Asus,Acer),EİZO FG2421 ise 1900 civarı 600 tl fark var.

Birde ben bayağıdır EİZO FG2421'i kafama koymuştum tabi o zamanlar g-sync'i bilmiyordum.Sizce gsync bu fark'a değer mi ? Bir tarafta 240 hz (sanal 240) bir tarafta 144 hz g-sync birde VA panel farkı var ben açıkçası oyun oynasam da film vs de çok izliyorum.Gönlüm EİZO diyor bana bir yol gösterecek bilgili bir arkadaş arıyorum.İyi forumlar.
  • Eizo FG2421 kullaniyorum, tereddut etmeden alabilirsiniz. Ben XboxOne/Ps4 de kullaniyorum. VA panel oldugu icin hicbir ips ile karsilastirilamaz, siyah ve kontrast konusunda en iyi monitordur FG2421..

Benim icin tek eksisi 1xhdmi olmasi, onun disinda her seyi ile 1 numara..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.