Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lgflex2 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
10.290
Cevap
139
Favori
360.076
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      4783 Mesaj
      18 Kasım 2015 10:16:52

Yanarım yanarımda onca verilen emeğe yanarım...
      Zaten buranın eskisi gibi değeride kalmadı...
      Önceden Pc Donanım bölümünde bakmadan duramazdık aynı şekil oyunlar bölümüde öyle ama forumun geldiği nokta artık o kadar kötükü ne yazıkki tüm bölümler olmuş Konu Dışı bölümü gibi...
      E haliylede abi senin yaptığın böylesine değerli konular kıymet görmüyor...Çok faydasını gördüm bu konunun son pc topladığımda hatırlarsın sana bile sormadan konuyu inceleyerek monitör seçimimi yapmıştım...Yani bilgilerin sayesinde seçimimde hiç zorlanmamıştım...

Kısacası DH forumu yeni akıma ayak uydurayım derken çizgisini bozdu hem kendi içlerinde dağıldılar hemde forumu bozdular...Yeni Akım artık Youtuberlar her türlü inceleme bilgi alma artık ordan yapılıyor ve bu yüzdende DH kendi içinde ön planda olayım çabaları yüzünden dağıldı forumuda kendi haline bıraktılar kendi kendini götürüyor işte...

En iyisini yapmışsın silmekle abi sen nasıl değer görüyorsan karşındakinede o kadar değer göstereceksin bu kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 18 Kasım 2015; 10:17:11 >
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik

• Yüzbaşı
      512 Mesaj
      18 Kasım 2015 19:25:11
      BenQ xl2430t ve xl2411z arasında kaldım en son. 2430t de anladığım kadarıyla renkler daha iyi kalibre edilmiş. Ama arada bi 400tl fark var.

Aslında asus vg248qe'de karar kılmıştım ama redditte bazı kullanıcılar 1 saat kullandıktan sonra baş ağrısı yaptığını yazmış. flicker-free de değilmiş zaten vg248qe. Ondan BenQ modellerine yöneldim.

Monitör'ün üstündeki hoparlör,usb3 girişi gibi özellikler önemli değil. Olmasalarda olur.Çoğu yabancı sitede editör önerisi olarak BenQ xl2430t önerilmiş. Tabi ne kadar tarafsız öneriler onu bilmiyorum.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      968 Mesaj
      19 Kasım 2015 01:08:38

hocam, geçen sene sizin konudan faydalanarak Dell s2740L almıştım. Hala kullanıyorum ve mutluyum. Şimdi bir monitöre daha ihtiyacım oldu, konuya girip bakayım dedim, konuyu silmişsiniz. Saygı duyuyorum,neticede siizn kendi araştırmalarınızdı. Ama o kadar bilgi birikimini de kaldırmış oldunuz, madem yönetime kızgınsınız, aynı paylaşımları bir başka forumda devam ettirmenizi talep ediyorum. saygılar
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      19 Kasım 2015 11:19:54
      quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

God mod.

Herkes hata yapabilir. Yöneticiler de, adminler de. Lâkin sıkıntı, onlara sınırsız yetki tanınması ve denetimsiz bırakılmalarıdır. Denetim varsa da, göstermelik. Bunun nerden anlıyoruz? Haksızlığa mâruz kaldığımızda, hak aramak, yapılan yanlışlığın düzeltilmesi için açılan konuların ceza verilerek kapatılmasından ve destek iletilerinin de cevap verilmeden, sizin sorunlarınızla hiç oralı olunmadan kilitlenmesidir. Eskiden forumdestek, e-posta ile işliyordu ve bu iletilere sadece powerstorm bakıyordu. Ne zaman ki bu iletilere tüm adminler bakmaya başladı; sorunlar arttı. X admini şikâyet dahi edemiyorsunuz. Çünkü kendisi bakıyor iletiye. Aynı durum, herhangi bir yönetici için de geçerli...

Askerî usûlde olduğu gibi, "1- Yönetim her zaman haklıdır. 2- Yönetimin haksız olduğu durumda da ilk kural geçerlidir" fikrince bir harekât tarzı var yönetimin. Ülkenin şu an ki yönetimine ne kadar da benziyor, değil mi?

Forumda sizin konularınız biliyorum uzun zamandır çokta yararlı konular yazıyorsunuz forum yönetimin tavrı sadece size değil genele böyle maalesef.
      Ayrıca bazı yöneticiler sanki foruma yararlı bilgi okunmasın diye sanki ayrı bir çaba sarf ediyor son 2 yıldır özellikle.
      |
      |
      Amd FX 8350@5Ghz Sapphire 3GB HD 7950 Oc Vapor-X Gddr5 384 Bit Asus Crosshaır V Formula-Z Seageta 2tb Barracuda 64MB 7200Rpm Samsung 120gb 840 Evo GSKILL 16GB (2X8GB) DDR3 2000 Mhz FSP Aurum Pro Gold 1200w Corsair H110 Corsair 760T Asus ML238H 23" 1920 x 1080 2ms Logitech G430 7 1 Dolby Headset

• Er
      5 Mesaj
      19 Kasım 2015 11:45:27

Benq XL2730Z aldım hepsiburada dan ancak hem monitörün tam ortasında beyaz nokta vardı hemde sürümü(toplatılan sürüm) güncel değildi iade etmek zorunda kaldım. Bu sebeple benq dan vazgeçtim.Şimdi asus un ya MG279Q , PB287Q , ROG Swift PG278Q monitörlerinden birini alıcam kısmetse amd kart kullanıyorum lakin rog swift düşen fiyatıyla çok çekici hale geldi. Bi yorum yaparsanız karasızlığıma ilaç olursunuz teşekkürler.
      |
      |
      Cruzalof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      19 Kasım 2015 15:18:30
      Sevgili böcekgrafik....ben Turke****'da Moderatörüm...bu tür şeyler maalesef Forumlarda oluyor....çoluk çocuğa Yetki verirsen olacağı budur...

Sen buraya çok fazla emek harcadın...biraz dinlen...zaten yazılanlar fazlası ile yeter...sürekli aynı şeyler sorulunca insan sıkılıyor öyle değil mi ?

Keyfini bozma...işine gücüne bak...zamanı gelince Forumlara tekrar bulaşırsın...Sevgiler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tornio -- 12 Aralık 2015; 18:03:09 >
      |
      |
      20 Kasım 2015 08:38:00

Hocam konuyu silmekle bence de doğru yapmışsın, zira bu forumdaki yönetim anlayışı amacından tamamen uzaklamış, bölüm ve üyelerle ilgili bilgileri olmayan ve eminim ki donanımdan anlamayan kişiler olduğuna da eminim, bu tür kişileri admin olarak atamaları olmuştur, X kişi için şikayet oluşturunca sadece Y kişisinin bakması, otomatikman zaten kişilere yanlı davranıldığını gösteriyor, yazılacak çok şey var ama uzatmak istemiyorum, malesef burada bir şeyler düzelmez !
      |
      |
      Bahsedilenler: bonser24 , Chris Brown , R£DSTON£ , bocekgrafik
      Asrock Z370 Extreme4 * Intel Core i7 8700 (All Core) @ 4.3GHz * Noctua NH-U14S * A-Data XPG-Z1 16GB 3200MHz CL16 * Gigabyte GT1030 * Crucial BX100 250GB * Seagate 2TB (x2) * Seagate 320GB * Asus 24x Dvd-Rw * Corsair RM 750x Gold Psu * Cooler Master Haf-X * Samsung C24F390 VA Curved LCD * Powercom 1000VA UPS * Logitech Z-2300 2.1
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      20 Kasım 2015 08:41:51 Konu Sahibi

Uzun uzun açıklamalardan şikayet ediyorlardı hani. O kısımları sildim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      LEON-X kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Haber Editörü
      16679 Mesaj
      20 Kasım 2015 09:52:55
      Forumun amaci bilgi ve duygu paylasimi lakin, forumda yönetim anlayisi biraz farkli ilerliyor buna katilmamak elde degil. Ben her zaman esitligi savunsamda, yasini basini almis forumda belli bir paylasimda bulunup emek vermis insanlarin yönetim tarafindan daha özenle dinlenmesi gerektigini düsünüyorum.

Gecen gun 2.el bölümünde malum şahislardan birisinin ilan notuna denk geldim, feckalade sinirlendim. Adamin konusunda bu ilan her turlu yoruma aciktir yaziyor, buda oraya yazmis sakin mesaj yazmayin yazarsaniz silinecektir diye. Ilana alakasiz yada boykot edici mesaj yazilirsa sikayet edilip sildirilmek istenebilir ama sen kim oluyorsun ki bunu yaziyorsun? Sikayet ettim mesaji ve yonetime bu adamin yonetici mi yoksa yonetici yakini mi oldugunu sordum, yonetimse esasinda kendine yapilan hakareti kaaleye dahi almadi.

Acilan konu ve icerisindeki paylasimlar konu sahibinindir , istedigi gibi duzenleyebilir silebilir yani.. Oyleyse ve bocekgrafik paylasim yapmaya degmeyecegini dusunuyorsa konuyu silmesinde hicbir sakinca yok kimse de yargilayamaz.

Ben ceza vb. Durumlari da sebeplerini de sonuclarini da bilmiyorum ve soylenildigi sekilde bir haksizlik sozkonusu ise paylasimlari kisitlama istegini destekliyorum.

Iyi gunler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      17926 Mesaj
      20 Kasım 2015 12:00:10 Konu Sahibi

Destek için teşekkürler. Az yukarıda, 17 Kasım 2015; 17:43:46 tarihli mesajımda biraz bahsettim. Ordan başka olarak, "trol" kelimesi için bile sayısız ceza aldım. Yöneticiye PM atıp "Trollere 'trol' yerine ne demem gerekiyor?" diye soruyorum. Bu cümle içindeki "trol" kelimesine bile "3. şahıslara hakaret!" gerekçesiyle ceza veriyor bana. Tam bir akıl tutulması. Forum destek'e yazıyorum. Haftalar sonra kilitlenerek kapatılıyor. Filli olarak "Seni artık istemiyoruz"un uygulanmasından başka nedir ki bu? Madem vaziyet bu. Buna rağmen benden foruma katkı da bekleyemezler herhalde; öyle değil mi? Ama buna bile müsâde edilmedi. Konunun "foruma mâl olduğu" gerekçesiyle silemezlermiş. Ya devam ettirecekmişim, ya devredecekmişim, ya da konuya kayyım atayacaklarmış (çökecekler. Admin hesabına devredecekler). Ben de kerhen konunun benim üzerimde kalmasını tercih ettim.
      |
      |
      Chris Brown kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      3 Not
      20 Kasım 2015 15:04:18
      Hocam senin yerinde olsam tüm mesajlarımı tek tek silerim üşenmeden. Senin konunu bile sahiplenmişler şaka gibi, neymiş foruma mal olmuş Hit için konuyu sildirmiyorsunuz madem, konu için bilgisini birikimini zamanını paylaşan arkadaşımızı da kaale alın bir zahmet. "DH Yönetimi = Çöp"
      20 Kasım 2015 19:09:46

Merhaba Arkadaşlar,

AMD yeni sürücüleri ile birlikte sunulan FREESYNC özellikli iki monitör arasında kalıdım. Şu anada Samsung 23" 8ms monitörüm var boyut olarak masa üstünde küçük değil. Uzun zamandır 21" monitör mü alsam diyordum. Sizce BF4 gibi FPS oyunlar oynayan biri için hangisini tavsiye edersiniz? Görüşleriniz benim için çok önemli özellikle 144hz deneyim nasıldır? 24" monitör almaya değer mi? üstelik iki katı fiyat farkı var.

1-http://aoc-europe.com/tr/products/g2460pf 24" 144hz
      2-http://aoc-europe.com/tr/products/g2260vwq6 21.5" 75hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motorist34 -- 20 Kasım 2015; 23:22:14 >
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik

• Yarbay
      17926 Mesaj
      20 Kasım 2015 20:51:03 Konu Sahibi

Konuya kayyım atayacaklardı az kala. Kimi mala çöküyor, kimi konuya. Aradaki fark var mı?

Onu da düşündüm ama insanlık bende kalsın. Şu mesajları tarafsız gözle okuyan herkes görecek kimin haksız olduğunu ve onu hapsedecek vicdanında; senin yaptığın gibi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bartholomew Kuma kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4834 Mesaj
      20 Kasım 2015 21:37:55
      Çok güzel bir konu ve bilgi paylaşımı... saçma tavır ve art niyet yüzünden bu şekilde olmamalı ve gönül vermiş hobi amacıyla başlamış bilgi paylaşımı devam etmeli... ama nasıl :)
      |
      |
      20 Kasım 2015 22:43:10
      ben bu konuyu acan arkadaşın sayesinde asus vg248qe monitör aldım ve çok memnunum.2senedir kullanıyorm.piyasada varmı bilmiyorum ama herkese tavsiye ederim.bocegrafik arkadaşımada teşekkür ediyorum,bizi bilgilendirdiği için.
      |
      |
      ALEXUS#2893
    • Yarbay
      4232 Mesaj
      28 Kasım 2015 18:19:57
      Arkadaşlar bende arada kaldım yardımcı olun oyun için alıcam 60-75hz düşünüyorum .120-144hz değerlerinde bu fiyatlara varsa önerebilirsiniz en yüksek inç olarak 24'' düşünüyorum TN panel istemiyorum sanıyorum 120hz'de ips ekranlar var.Aşağıda arada kaldığım monitörlerin kısa kısa özelliklerini vericem. Hepsi FullHD olması da önemli.Birde ms olayına fazla takılmıyorum çünkü milisaniyelerden bahsediyoruz yakalamamız çok zor hemen hemen yakın sayıyorum ben ama yinede yazıyorum aşağıya.

Acer R240HY bidx --> 4ms-60hz-1HDMI-Hoparlör yok-23.8''-60hz
      AOC i2367Fh 23-Inch --> 2HDMI-5ms-Hoparlör var-23''-60hz
      ASUS 23" VC239H --> 1HDMI-Hoparlör var- 23''-ms bilmiyorum-75hz

ASUS 23.6" VN247H --> 23.6''-Hoparlör var-1ms-75hz (Ancak bunda olumsuz yorumlar var o beni biraz rahatsız etti sallanma , ölü pixel vs...)

Bu monitörlerden alanlarda yardımcı olursa çok sevinirim birde taraf tutmadan eksik ve artı yönlerini açıklarsanız sevinirim önerilere açığım.

Edit= Bu monitörlerin çıkış tarihlerini bilmiyorum yeni tarih olanlara öncellikli bakıyorum(bu link verdiklerim arasında biliyorsanız yeni çıkanları yazarsanız sevinirim) sonuçta yeni teknoloji vs.. içerikler hep gelişiyor.Önerilerde buna dikkat ederseniz sevinirim. Teşekkürler.
      AOC(Tr'ye oranla 200tl daha ucuz)-Acer yurt dışından 600tl civarına gelebiliyor ama yurtdışında alma konusunda kararsızım sonuçta burda alırken hertürlü testi yaptırıp alabiliyoruz ve garantileri çok uzun süreli oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXios -- 28 Kasım 2015; 18:24:22 >
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      2 Not
      30 Kasım 2015 10:06:05

İki mönitör arasında kaldım oyunda çok fazla oynuyorum filmde fazla izliyorum hangisini tavsiye edersiniz veya bu segmentte başka tavsiyeniz var mı?

http://www.hizlial.com/samsung-236-s24e390hl-4ms-genis-ekran-pls-led-monitor/10638426

http://www.hizlial.com/benq-24-ew2440l-4ms-analoghdmimhl-hdmi-full-hd-led-monitor/10508051
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HTC One (M8)

HTC UltraPixel™ // HTC Duo Camera // HTC Motion Launch™ // Zoe™ // HTC BoomSound™

• Yüzbaşı
      853 Mesaj
      02 Aralık 2015 08:16:50
      quote:

Orijinalden alıntı: istanblue3455

İki mönitör arasında kaldım oyunda çok fazla oynuyorum filmde fazla izliyorum hangisini tavsiye edersiniz veya bu segmentte başka tavsiyeniz var mı?

http://www.hizlial.com/samsung-236-s24e390hl-4ms-genis-ekran-pls-led-monitor/10638426

http://www.hizlial.com/benq-24-ew2440l-4ms-analoghdmimhl-hdmi-full-hd-led-monitor/10508051

Oyun film ikilisi için ips monitör bakıyorum ben de, S24e390hl'yi düşünüyordum. Takipteyim.
      |
      |

• Yarbay
      3180 Mesaj
      02 Aralık 2015 08:59:00
      Vay be arkadaşın dediği gibi tez gibi konuydu ve böcek kardeş (hocam şaka takılıyorum :) burda olmayan monitörler için de çoğu kişinin mesajını cevaplayıp yardımcı olmaya çalışıyordu. Tabiki hatalar olabilir ancak sonuçta bu kadar emeğin bir maddi karşılığı yok, hatalar olsa bile göz ardı edilebilirdi. Emeğine sağlık hocam, şimdiye kadar ki yardımların için kendime adıma teşekkür ederim.

|
      |
      02 Aralık 2015 11:26:58
      Forumda bir iki kisinin Adam akilli inceleme konusu vardi gerisi hep forumda kendi reklamini yapmak icin ici gereksiz urunun sitesindeki bilgileri yazmaktan oteye gitmeyen kullanicidan gelen sorunlari urun saglam sen bozuksun zihniyeti ilen gecistiren kisilerin incelemeleri var. Sahsen konu sahibi ozelden bile cok yardimci oldu ve konusunun daha temiz olmasi icin yazimi duzeltmem konusunda bile yardimlari dokundu. Yabanci bir forumda olsa bu tarz konu sahipleri ilgili urunlerde inceleme icin cagirilir ama ben bir kac tekno seyir videos disinda buna girisen birlerinide gormedim.
      Bu arada windows phone'da hic bir sey yok diyip kendilerininde Turkiye nin en buyuk formu olarak hic bir girisimde bulunmamalarida alkıslancak bir hareket.

|
      |

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.