Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (478. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lag süresi ghosting yapar mı? Daha çok tepki süresiyle ilgili zannediyordum.
  • ZiveR kullanıcısına yanıt
    FreeSync'li olarak kullanırsan, sorun yaşamazsın sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Darklord Sauron kullanıcısına yanıt
    Denediysen, gölgelenme olup-olmadığını görmüş olman lazımdı.

Evet yapar. İkisinin de etkisi var.

• Kusura bakmayın Pm den yazışmayı sevmediğinizi okudum.
    Ekran model:LG 25" 25UM57 Ultra Wide IPS Monitör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgtlpmp -- 29 Ekim 2015; 22:26:54 >
  • Onun hakkında bilgim yok ama araştıracağım.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Tamam sizden haber bekliyorum ozaman 500-550TL arasında Photoshop için önerebilceğiniz bi ekran varmı? Sıfır olur hatta o paraya ikinci el şunu alırsan çok daha güzel olur dediğiniz bir ürün varmı? Bu arada o lg %99 srgb desteği veriyor.
  • Dell P serisi var.

• Merhaba arkadaslar. Ben BenQ RL2455HM ve VIEWSONIC VX2363Smhl-W arasinda kaldim. Oyun icin alicagim. Hangisini tavsiye edersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • --CarpeDiem-- kullanıcısına yanıt
    İkisi de olur. Hangisi içine daha çok siniyorsa onu al.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Viewsonic in input lag degerini bulamadim bir turlu. Nereden bulabilirim acaba?

• --CarpeDiem-- kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada, Tavsiye listesinde olmayan monitörleri araştırmak gibisinden bir başlık var. Orada detaylıca yazdım.

• Konsolda kullanmak için ASUS VX279H modeli hakkında görüşünüzü soracaktım. Bütçem yaklaşık 1.000 TL. BENQ RL2755HM almayı düşünüyordum ama konsollarda IPS ekran daha iyi olur görüşlerine uyarak ASUS un bu modelini düşünüyorum. Görüşleriniz nedir bu monitör için. Bunun yerine daha iyi önerileriniz varmıdır?
  • Arkadaşlar merhaba bütçem 250 TL ekran kartım r7 250 asus.
    Monitörüm eski ve çöpte şu an mobilim.Cs go için monitör tavsiyeleriniz ne olur.Vga dvi çok fark olurmu çok oynamam ama görüntünün akıcı olması önemli.Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 2 Kasım 2015; 20:02:57 >
  • İyi akşamlar genellikle online fps ve Spor Oyunları için konsol bağlıycagım bir monitör arıyorum bütçe 800 tl yarın almayı düşünüyorum.Arkadaşımda Asus vn247h var çok memnun onu düşünüyorum ama lg 82 ekran monitör tv var ips panel ondada ips lan oluyor deniliyor ne almamı önerirsiniz?

• Bugün BenQ XL2430T siparişi geçtim. Eski monitörüm de görüntüyü HDMI üzerinden alıyordum. HDMI 144Hz desteklemiyormuş sanırım.

Kutu açılış videolarından gördüğüm kadarıyla Dual DVI kablosu çıkıyor kutu içeriğinden, GTX 970 ile bu bağlantıyı kullanıcam 144Hz için fakat kafama takılan soru şu.

Display portunun da 144Hz desteklediğini okudum. Bu monitörü Dual DVI ile mi kullanmak hada mantıklı yoksa Display ile mi? Görüntü kalitesi açısından fark oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 4 Kasım 2015; 22:42:51 >
  • Böcek bey ban yemiş ne zaman gelir acaba çok sorum birikti :D
  • Selamlar arkadaşlar.

Ben de bugün Samsung S24E390HL modelini aldım. Şu meşhur ışık sızması durumundan muzdaribim.

Resmi aşağıda paylaşıyorum. Sizce iade etmeyi gerektirecek bir durum var mı ?

Yardımlarınızı rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emperor1907 -- 6 Kasım 2015; 22:56:30 >
  • İki gündür BenQ XL2430T'ye ayar çekicem diye geberdim, güneş gözlüksüz kullanamayacağım sanırım. Aşırı parlak geliyor renkler, özellikle eski monitörümden sonra. Hele gece oldu mu durum daha beter... Sürekli duruma göre ayar çekmek gerekecek sanırım.

Ayrıca parlaklığı kısınca da bir tuhaf oluyor görüntü. Valla ilk 144Hz deneyiyim gerçekten 144hz farkı muazzam hissediliyor, bu kadar beklemiyordum akıcılığa etkisini. 144Hz için değiyor ama doğru renk beklentisi kişiden kişiye değişebilir.

Dediğim gibi monitörün renklerine hala alışamadım, her türlü öneriye açığım. DVI ile kullanıyorum şuan yukarı da da sordum, 144Hz destekli bir display kablo alsam daha iyi görüntü alabilir miyim DVI'a nazaran?

Adam etmek için nasıl yollar izleyebilirim. Nvidia kontrol panelinden neler yapabilirim. GTX 970 kullanıyorum. Gamer monitör diye satılan monitörler, gerçekten o lafın hakkını veriyormuş bunu öğrenmiş oldum.

Bilgisayar başında vaktinin çok büyük kısmını oyun oynayarak geçiren kişiler için gerçekten çok iyi bir ürün. Dizi, film, web deneyimi için kötü değil yanlış anlaşılmasın. Fakat sanırım ben beklentimi yüksek tuttum.

• Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Hocam iyi günlerde kullanın umarım uzun seneler beklentinizi karşılar ve sizi memnun eder yeni monitörünüz :)

Ben de sırf 144 hz olayının nasıl bir şey olduğunu deneyimleyebilmek için çok niyetlenmiştim bu modellere ancak 1400-1500 tl altında bu ürünleri bulmak zor.

Ekonomik gerekçelerle çıkamadık yukarı. Acil ihtiyacım vardı. Ben de gittim Samsung S24E390HL modelini aldım.

Doğru mu ettim yanlış mı henüz emin değilim. Sizin mesajınızın üzerindeki mesajda ışık sızması sorunumu belirten bir fotoğraf paylaştım.

Şimdi iade etsem mi etmesem mi onu düşünüyorum. Yeni alacağım monitörde de aynı sıkıntıyla karşılaşmayacağımın garantisi yok.

Bugüne kadar aman canım monitör işte alırsın bir tane kullanırsın mantığıyla bakıyordum ama doğru seçeneği bulmak zor işmiş onu anladım.

• emperor1907 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, sizde iyi günlerde kullanın.

Evet Türkiye şartlarında 144 Hz monitörler için 1.400-1.500 TL civarı bir para ödemek şart amazonda ASUS VG248QE 144hz 950, max 1.000 TL civarı bir fiyata geliyor.

Ben ASUS VG248QE ile BenQ XL2430T arasında gittim geldim, BenQ'da karar kıldım daha fazla özelliği var daha güncel bir model vs.. diye. Ayrıca 1.000 TL gibi bir fiyat gözden çıkarmışken Türkiye'den garantili iyi bişey alayım düşüncesi ile BenQ'ya yöneldim.

İyi mi ettim kötümü hala bilmiyorum gerçi, IPS panelleri gördükçe aklımın bir köşesinde kalmıyor değil. Ama hem performans olsun, hemde iyi renk versin o olsun bu olsun diyince işin rengi değişiyor.

Sizdeki sorun bence su götürmez, değişim gerektiren bir sorun. Yerinizde olsam zaman kaybetmeden değişim talep ederdim.

Elektronik şans işi. Bende de 1 tane ölü piksele benzer birşey var gibi ama çözemedim. %100 kusursuz ürün bulmak zor bu devirde. Bu gün kaliteli diye bahsettiğimiz İphone 6'ın bile ön kamerası kayıyor ben ve çevremde kullanan arkadaşlarımda gördüm örneğini. Her firma kusursuz ürün üretemiyor ne yazık ki.

Bende 5-6 seneden sonra monitör değiştirdim. Her zaman olmuşken iyisi olsun mantığı ile alışveriş yapmaya çalışırım. Ama her zaman en iyisi, en iyisi olmaya biliyormuş bunu gördüm. (...fark ettim biraz tuhaf bi cümle oldu)

• 
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.