Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10.290
Cevap
139
Favori
360.078
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      17926 Mesaj
      24 Ekim 2015 15:31:26 Konu Sahibi

Aşağı-yukarı denk saylırlar. Asus'un bir avantajı daha, ayar yapmaya ihtiyaç bırakmaması, BenQ'da ise ayara ihtiyaç var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Engworkel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Onbaşı
      16 Mesaj
      24 Ekim 2015 15:51:25
      Uğur böceği grafik bey öncelikle kendi çapımda az da olsa monitörleri süzgeçten geçirdim. İyi mi yaptım kötü mü bilemiyorum, ama şöyle bir karara vardım. Yanlışım varsa düzeltin. Teşekkürlerimi sunarım bu arada XSoldier000 kardeşime uğraşmış.

1- GN246hlb monitörün ergonomisini beğenmediğim için eledim.
      2- Eizo FG2421 gerçekten güzel bir monitör 240 hz ile harikalar yaratıyor fakat 2. el güvenemiyorum.
      3- ASUS VG248QE extra masraf eklenilerek g-sync çipi takılabiliyor fakat NVİDİA teknolojisi ile kullanılıyor.
      4- AOC G2460Pqu üzerinde 2.0 usb bulunması ve ses sisteminin diğer markalara göre kalitesiz olması.
      5- AOC G2460PG Fiyat etiketi gerçekten pahalı bunu direk elemek zorunda kaldım.
      6- BENQ 2430T Yine fiyatı yüksek olduğu için eliyorum. Ama alacağın en iyi monitör derseniz yarın sipariş verebilirim.
      7- BenQ xl2420z, BenQ 24 XL2420T, BENQ 24 XL2411Z bunları araştırdım fakat ingilizcem yeterli olmadığı için net bir eleme yapamadım önerileriniz içinde ise değerlendirilebilir. (bu monitörler de g sync kullanılıyor mu anlamış değilim)

Ve de son olarak Philip 144 hz monitör adını hatırlamıyorum demiştiniz. Philips 242G5DJEB şu monitörü buldum sanırım kastettiğin bu olsa gerek. Philips 242G5DJEB ve ViewSonic VG2401mh arasında kalsam hangisini tercih etmem mantıklı onuda açıklarsanız memnun kalırım. Ne kadar doğru araştırmalarım bilmiyorum ama sizden son kez net bir karar istiyorum küçükte olsa sebebi ile birlikte yazın ki neden bunu önerdi ki diye aklımda soru kalmasın. Bu sorularıma yanıt geldiği ve kendimi inandırdığım anda sipariş vereceğim lütfen doğru kararı vermemde yardımcı olun böcekli grafikli bey :) Teşekkürlerimi sunarım şimdiden bilge insan.

• Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Ekim 2015 00:51:28 Konu Sahibi

1- Acer, en iyi monitör üreticilerinden biri. İlk 120 hz monitör örnekleri Samsung ve Acer'dan gelmişti mesela.

2- Bununla ilgili bir konu linki var imzamda.

6-7- XL2430T, son çıkan versiyon. Bir önceki 2420Z idi. 2411 ise bir alt modeli. Bütçesi kısıtlı olanlar için iyi tercihtir bu.

242G5DJEB/00'da VA panel var. Renkleri Eizo haricindeki diğer monitörlerden daha iyidir.

VG2401mh ise Eizo ile birlikte 8 bit panele sahip tek model. Renkleri 242G5DJEB/00 kadar iyi olmasa da, renk geçişleri daha iyidir. Bu veya VG2401mh'den birini alabilirsin. Detay özellikleri için kendi sayfalarına da bak istersen.

http://www.philips.com.tr/c-p/242G5DJEB_00/brilliance-smartimage-oyunlu-lcd-monitoer

http://www.viewsoniceurope.com/tr/products/lcd/VG2401mh.php

Ama şunu tekrar yazayım. Üstte sıraladığın modellerden hangisini alırsan al, hepsi de yüksek performanslı modellerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 25 Ekim 2015; 1:02:15 >
      |
      |
      whocanstopm3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan

• Yüzbaşı
      512 Mesaj
      25 Ekim 2015 01:45:18

Asus vg248qe'de karar kıldım gibi ben. Vatan Bilgisayardan alsam ölü piksel için ilk 7 gün değişim yapıldığını yazmışlar forumda. Bu konuda bilginiz var mı?

Fps oynamak için alacağım monitörü.
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      25 Ekim 2015 02:17:17
      aoc e2250swdnk

aldım monitörü 2.el olarak

beyazlama var biraz ekranda bu normal bir şey mi? Dinamik kontrast mi düşük kalıyor bi de bu monitörde sadece pc başında iyi görünüyor

bütçeyi 400-500 yaptım

AOC i2269Vw veya
      AOC 23" i2369v

oyuncu olarak almaya değer mi bu monitörlerden birisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HikigayaHachim -- 25 Ekim 2015; 3:23:08 >
      25 Ekim 2015 02:35:50
      Böcek nasılsın ben birkaç monütör ayıkladım buraları okuyarak. Ama hala hangisini seçmem gerektiği konusunda beni tercihe iten bir sebep bulamadım.

Asus Vg248Qe (Tam bir bilgim yok)
      Viewconic VG2401mh (Bu beni düşündürüyor input lag süresi cok mu yüksek ?)
      Benq XL2420Z (Tam bir bilgim yok)
      Philips 242G5DJEB (VA Panel olması daha canlı görüntüler sunuyor)
      Ezio 2421 (Fiyatı uçmuş o yüzden listeden çıkardım 2000 tl veremem buna ..)
      Kararsız kalınan monütörlerin hepsi 144 HZ 1ms tepki süresini barındırmakta. Ama philips'in panel kalitesi sanırım VA ve bu da daha performanslı anlamına geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 25 Ekim 2015; 2:36:53 >
      Intel i7 9700K 3.6GHz // Gigabyte Z390 AORUS MASTER 4266MHz // Corsair 16GB (2x4)Vengeance Pro White RGB 3000MHz // MSI ARMOR 1080 OC // 3TB Seagate Backup Plus HDD // 3TB WD My Book HDD // Sandisk 120GB SSD Ext. // XigmaTek Tauro 600W //x MSI 24'' Curved 144HZ 1 MS // MSI 24'' Curved 144HZ 1 MS Logitech G910 Keyboard // Logitech G933 Headset White // Logitech G9x MW3 Edition Mouse // Logitech C920 Webcam // Corsair MM300 Mouse Pad // Windows 7 Ultimate // Pioneer Ev sinema sistemi 5+1 VSX-D511 // Apple Iphone 7 Plus Gri/Beyaz
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Ekim 2015 08:23:24 Konu Sahibi

quote:

ölü piksel için ilk 7 gün değişim yapıldığını yazmışlar forumda. Bu konuda bilginiz var mı?

Hayır, yok.

VG248QE için renk ayar profili linki önceki sayfalardan birinde vardı. aresmar'ın mesajında. Aldıktan sonra onunla ayar yap istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 25 Ekim 2015; 8:25:27 >
      |
      |
      XSoldier000 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Ekim 2015 08:29:42 Konu Sahibi

Nasıl bi beyazlanma?

i2269, F/P olarak iyidir. Parlak ekranlı istersen de Dell S2240L'yi tercih edebilirsin.

|
      |
      HikigayaHachim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Ekim 2015 08:34:20 Konu Sahibi

Aynı soruları üstte de başka bir arkadaş sormuştu ve 0:51:28 saatli mesajımda yanıtlamıştım.

242G5DJEB/00'in renkleri daha iyidir. Buna mukabil lag süresi nisbeten fazladır. Lakin, kayda değer büyük bir fark değildir bu.

VG2401mh, lag süresi en düşük monitörlerden biri.

|
      |
      KURSAD. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      25 Ekim 2015 08:37:14
      quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Nasıl bi beyazlanma?

i2269, F/P olarak iyidir. Parlak ekranlı istersen de Dell S2240L'yi tercih edebilirsin.

dinamik kontrast düşük kalıyordu ayarları inceledim otomatik yaptım hep değişmedi beyazlama var çok ufak (ışık sızmasında olabilir pek bilgim yok)

bi de bu monitör sadece pc başında iyi görünüyordu sağda soldan bakınca bulanık gözüküyor

monitörün adı : aoc e2250swdnk

monitörü iade edeceğim memnun kalmadım.

i2269 güzel görünüyor ancak bu monitör bimekste 340tl ancak belirli mağazalarda satılıyormuş sadece

aynı monitörde vatanda 490tl

amazondan almayı düşünüyordum araştırdım gümrük sorunu gibi şeyler öğrendim

monitörü nereden almalıyım acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HikigayaHachim -- 25 Ekim 2015; 8:42:55 >

• Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Ekim 2015 08:47:22 Konu Sahibi

quote:

bi de bu monitör sadece pc başında iyi görünüyordu sağda soldan bakınca bulanık gözüküyor

TN panel olduğu için öyle. e2250'ye has bir durum değil o. IPS'lerde bu sorun olmaz. Görüş açıları daha yüksektir.

Beyazlanma dediğin, glowing sanırım. Youtube'dan bak istersen emin olmak için.

www.teknofiyat.com'dan bakabilirsin. Bunun dışında nova, webdenal gibi yerler de var. hepsiburada, gittigidiyor gibi yerlerde ise kampanya ile ucuza temin etmek mümkün olabiliyor.

Yurtdışı işine girme ucuz bi ürün için. İkinci el takıntın yoksa, ikinci ele de bakabilirsin. Çekincelerin için, imzamdaki alışveriş konusunu inceleyebilirsin.

|
      |
      HikigayaHachim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      5220 Mesaj
      25 Ekim 2015 10:13:29
      quote:

Aynı soruları üstte de başka bir arkadaş sormuştu ve 0:51:28 saatli mesajımda yanıtlamıştım.

242G5DJEB/00'in renkleri daha iyidir. Buna mukabil lag süresi nisbeten fazladır. Lakin, kayda değer büyük bir fark değildir bu.

VG2401mh, lag süresi en düşük monitörlerden biri.

Peki senin bir önerin var mı şu şekilde , bu kadar paralara çıkıyorsun bu monütör yerine şunu tercih et gibi ! :) monütör seçiminde demlerdeyim bitti bitecek..
      Intel i7 9700K 3.6GHz // Gigabyte Z390 AORUS MASTER 4266MHz // Corsair 16GB (2x4)Vengeance Pro White RGB 3000MHz // MSI ARMOR 1080 OC // 3TB Seagate Backup Plus HDD // 3TB WD My Book HDD // Sandisk 120GB SSD Ext. // XigmaTek Tauro 600W //x MSI 24'' Curved 144HZ 1 MS // MSI 24'' Curved 144HZ 1 MS Logitech G910 Keyboard // Logitech G933 Headset White // Logitech G9x MW3 Edition Mouse // Logitech C920 Webcam // Corsair MM300 Mouse Pad // Windows 7 Ultimate // Pioneer Ev sinema sistemi 5+1 VSX-D511 // Apple Iphone 7 Plus Gri/Beyaz
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Ekim 2015 10:19:30 Konu Sahibi

Alıntı yaptığın mesajda yazan 2 modelden birini al işte.

|
      |
      KURSAD. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      16 Mesaj
      25 Ekim 2015 12:05:48
      Böcük bey bilgilerin sayesinde kullanamayacağım özellikli monitör almaktan kurtuldum öncelikle o yüzden teşekkür ederim. Kafamda netleşen üç monitör var ve bunların bir takım özelliklerini biliyorum fakat, bilmediğim yanları da mevcut kısa ve öz olarak açıklarsan perşembe günü Allah'ın izni ile sipariş vereceğim. Monitörlerin iyi ve kötü (- ve +) taraflarını yazmaya çalışacağım, yanlışım varsa düzeltin böcek bey.

1= ViewSonic VG2401mh Fiyat=1340TL
      (+) Kısa tepki süresi
      (+) 8 bit özelliği mevcut ne işe yarıyor bilmiyorum
      (+) Renk geçişleri iyi
      (+) Technopat'ın incelemiş olduğu bir monitör benim için bir adım önde
      (-) Renk ayarlarını kayıt eden kumandası yok
      (-) 30.000.000:1 kontrast diğer modeller 80.000.000:1 büyük bir etken

2= Philips 242G5DJEB Fiyat=1.438,70
      (+) VA panel daha canlı renkler
      (+) Renk ayarlarını kayıt eden kumandası mevcut (Smartkeypad)
      (+) Şekil itibari ile ViewSonic monitörden daha güzel duruyor
      (-) Diğer monitörler 1 ms tepki süresi varken bunda 2 ms yazıyor doğrumu bilmiyorum büyük bir etken
      (-) Lag süresi fazla FPS tarzı oyunlar için ne kadar etken gösterir.

3= Benq XL2430T Fiyat=1475 TL
      (+) mat tasarıma sahip (diğer monitörlerin tasarımını bulamadım, mat + yön sayılmaz çok ışık görmeyecek)
      (+) Tasarımını çok beğeniyorum ( kablo saklaması, renk düzeni, ayarlanabilir dönme mekanizması gibi)
      (+) Renk ayarlarını kayıt eden kumandası mevcut (Smartkeypad)
      (-) 8 bit olmaması
      (-) VA panel olmaması
      (?) Lag süresi
      (?) kontrast

Aralarında 100 tl gibi bir fark mevcut fakat uzun süreli kullanacağım için önemsenmeyecek bir etken. Monitörü genelde CS:GO oyunu için kullanacağım, siz olsanız şu özelliği olduğu için renkleri daha iyi ve daha iyi performans alırım gibisinden bir örnek verirseniz, üçü de beni pişman etmeyecek biliyorum fakat gerçekten seçim yapmakta zorlanıyorum, yardım edin birini seç demeyin lütfen siz seçin sizin seçiminiz benim için daha önemli 160 sayfa monitör yorumu yapmış bir kişi olarak daha bilgili olduğunuz tartışılmaz. Teşekkürler böcük.

• Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Ekim 2015 20:01:30 Konu Sahibi

Bunların hepsi de mat ekran.

Philips'te nvidia kit alınırsa, 3B özelliği de vardı galiba. 1-2 ms farkı önemsiz. Sanırım bunu alırdım ama aklımın diğer tarafı da ViewSonic'te kalırdı herhalde.

Bir önceki arkadaşa da yaklaşık aynısını yazdım bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 25 Ekim 2015; 20:02:54 >
      |
      |

• Yarbay
      5220 Mesaj
      25 Ekim 2015 20:47:43
      quote:

Bunların hepsi de mat ekran.

Philips'te nvidia kit alınırsa, 3B özelliği de vardı galiba. 1-2 ms farkı önemsiz. Sanırım bunu alırdım ama aklımın diğer tarafı da ViewSonic'te kalırdı herhalde.

Bir önceki arkadaşa da yaklaşık aynısını yazdım bak.

Viewsonic'de 20 Ms inputlag süresi varmış

http://forum.donanimhaber.com/m_99403877/mpage_4/f_//tm.htm#111298079 Böyle birşey denmiş. Baya fazla diyorlar doğru mudur ?

• Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Ekim 2015 21:50:43 Konu Sahibi

Hangi teste göre VG2401mh'nin lag süresi 20 ms?

|
      |
      Bahsedilenler: KURSAD. , HolaBola kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      198 Mesaj
      25 Ekim 2015 23:10:33
      quote:

Hangi teste göre VG2401mh'nin lag süresi 20 ms?

Bayağı önce araştırırken görmüştümhttp://www.trustedreviews.com/viewsonic-vg2401mh-review-image-quality-uniformity-input-page-2
      26 Ekim 2015 01:15:41
      Hocam eizo foris 240 hz 240 hz'ın 144 hz dan ne tür gözle görülebilir özellikleri farkları vardır?
      26 Ekim 2015 02:01:14
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Satılık Köpek
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,393
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.