Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (472. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki bu yeni çıkacak modellerin tepki süreleri nedir...
    Ips panel olduğu için merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lion_Army kullanıcısına yanıt
    Ortalama 4 ms. Buna takılma ama. Lag süreleri düşük. Hem sen bunlara bakma. Çünkü fiyatları hem 2500+ TL, hem de konsol için lüks ve gereksiz olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 21 Ekim 2015; 16:43:31 >
  • Beyler oyun ve film için ViewSonic 2363 vs 2452 vs Asus VN247H arasında kaldım çok büyük kararsızlık yaşıyorum
  • TheFormul kullanıcısına yanıt
    Oyun + film için Acer S236hltmjj veya Dell S2340L'ye bak bence.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Benim verdiğim seçenekler 1 2 ms idi, 6 7 msli daha ucuz monitör önermenizin sebebi nedir?
  • Hocam öneri listesindeki Asus vg248qe çıkış tarihi 2013 olan bir monitör eski teknoloji bir monitörmü? sizce muadillerine göre
    Tepki süresi ile alakalı değil. Ekranın parlaklığı ile alâkalı. Film için mat ekran kötü bir tercih. Parlak ekranlı monitörlerde film seyretmenin zevki bir başka olur. Bu sebeple tepki sürelerine takılma. Gecikme süreleri itibariyle, oyun için de performansları iyi monitörler benim yazdıklarım...
  • ExMilitary kullanıcısına yanıt
    Evet, öyle artık. Ama bu onu kötü yapmıyor. Performans olarak hâlâ çok iyi.
    Anladım fakat herkes ms ms diye dolaşıyor ya oyun için o yüzden tuhaf geldi sorayım dedim.

Bu monitör tercih meselesi beni öldürecek.. Technopat incele yapıyor güzel monitör diyorlar hem oyun hem multimedya 2363 için ama bir sürü de yok ghosting yok bilmem ne konusu var
    ne yapıcaz bu monitör olayını bilmiyorum..
    Sadece oyun için gâyet iyi ViewSonic olanlar. "Film de seyredeğim" dediğin için parlak ekran tavsiye ettim. ms'ye çok takılma. Konunun ilk mesajını okuyacak olursan, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksındır.
  • Merhaba. Öncelikle böyle mükemmel bir konu için teşekkür ederim. Bütçem 500-600 tl civarı. Acer S236hltmjj ile BenQ RL2240HE arasında kaldım. Daha çok oyun ve filim izlemek için hangisini tercih etmeliyim. Veya söylediğim fiyat aralığında başka bir öneri yapar misiniz? Mümkün ise bulunması kolay bir Monitor olsun. İlk sayfadaki listede bir çok monitörü Internette satan site bulamadım.

• balekoglu kullanıcısına yanıt
    Eyvallah.

Oyun + film için S236hltmjj iyidir. Başka model aramana gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 21 Ekim 2015; 20:34:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benq 2430t ile asus vg248qe arasında ne kadar fark vardır hocam?
    Tek tek aklımda değil hepsi. Ürünlerin tanıtım sayfalarında yazıyor hepsi. Ordan bak istersen. Yazılımsal farklar var arada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende gtx860 li laptop var ekran küçük gelmeye başladı.oyun monitorü alıcam.hdmi la bağladıgım zaman laptopla monitorü herhangi gecikme filan olur mu arada ?
    Laopun ekranı fhd ben fhd dahili monitör taktigim,zaman aynı fps miktarını alırım demi ?

• Uzun zamandır konuyu takiip ediyorum. Oku oku karar verilmiyor. GTX 980Ti ile fotoğraf ve video düzenleme işinde kullanmak için 4k monitör ihtiyacı doğdu. Almışken ips al rahat et mi dersiniz yoksa samsung yeterli kalır mı? Oyun ikinci planda. Arada açıp fps tarzı oynarım önemli olana iş verimi.

Asus PB287Q IPS LED 4K UHD

DELL P2715Q

SAMSUNG U28D590D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 22 Ekim 2015; 11:28:39 >
    Görüntü ve performans olarak farklarını sordum ben hocamda eğer biliyorsanız ne kadar farklar olduğunu söyleyin yazlımsal farklarına kendim bakarım tanıtımlardan dediğiniz gibi
    Yok öyle armut piş, ağzıma düş. İlk sayfadaki linkler bak biraz.
  • opsladio kullanıcısına yanıt
    – Her 2 ekran aynı anda açık kalırsa, çözünürlüğü düşük olanın çözünürlüğünde çalışır diğeri de. Ama sadece haricen taktığını kullanırsan, kendi çözünürlüğünde kullanabilirsin.
    – Ek gecikme olmaz.
    – Aynı FPS'yi, sadece aynı çözünürlükte alırsın. Eğer laptop ile haricen bağlayacağın monitörün çözünürlüğü farklı ise, çözünürlük farkı nisbetinde FPS düşüşü olur.

Dell U2414H'yi tavsiye ederim mesela.
  • yimust kullanıcısına yanıt
    Fotoğraf işiyse IPS şart bir kere. Bu işi yapıyorsan, monitörlerden de iyi-kötü anlıyorsunuzdur. P2715Q ve PB278Q arasından birini alabilirsin. Ama yerinde olsam, Adobe RGB desteği sunan bir monitör alırdım. Dell UP2414Q mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 22 Ekim 2015; 14:29:33 >
  • 
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.