Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bana 22" veya 23" monitör önerirmisiniz alacağım.Sonicman sağolsun yardımcı oldu daha önce PHILIPS 27" 273E3LHSB/00 GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR önerdi ama bu monitör çok güzel olmasıan rağmen bana çok büyük gelicek.Starcraft oynuyacağım için gerçekden çok büyük.Yoksa basıp parayı alıcağım inanılmaz kararsız kaldım ya.Bu monitörü neden düşünmüyorum onuda söyliyeyim.Karşımda şuan 32" lg 100hz var .Onda starcraft oynarken beni inanılmaz yoruyor o yüzden tüplü monitörüm 19" samsung 957mb oynuyorum rahatlıkla.Bu monitörde titreme yapıyor artık kernarlardan 10 yıllık monitör.Acaba 27 inç beni yorarmı emin olamıyorum yoksa philips hemen alacağım.

Şu monitörü SAMSUNG 23'' S23B550V GENİŞ EKRAN LED ilk sayfada önerilenlerde görüyorum sanırım gayet güzel ne dersiniz arkadaşlar ? F/P ürünü değil mi ? Bu arada benim ekran gigabyte 670 windforce girişlerine bakıcak olursanız.Şöyle;

Dual-link DVI-I *1
    DVI-D *1
    DisplayPort *1
    HDMI *1

Samsun bu girişlere göre işimi görmüycek çünkü tv yi hdmi ile bağlıyorum o yüzden samsung monitörün dvi girişi yok.D-sup girişi var o ne oluyor bilmiyorum.Bu arada monitörün fiyatı gayet uygun.Monitör arayışına devam ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiLoN -- 17 Kasım 2012; 0:20:16 >

• DVI girişli Philips 227E3LHSU/00 iyi bir tercih olabilir o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

DVI girişli Philips 227E3LHSU/00 iyi bir tercih olabilir o zaman.

Kardeşim S23B550V de vga girişi varmış dvi dönüştürücü kullansam görüntü de sorun yaşamam sanırım ? Dediğin monitöre hemen bakıyorum.Tepkime süresi 5ms ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiLoN -- 17 Kasım 2012; 1:00:43 >
  • Dönüştürücüyle de kullanabilirsin ama DVI kadar net kaliteli görüntü iletmez o. Tabi aradaki bu fark anlaşılabilir bir fark olyor mu, onu da denemek gerek aslında.
  • quote:

Dönüştürücüyle de kullanabilirsin ama DVI kadar net kaliteli görüntü iletmez o. Tabi aradaki bu fark anlaşılabilir bir fark olyor mu, onu da denemek gerek aslında.

500-600tl civarı 22-23" inç monitör bulamıyorum dostum ya.İlk sayfadaki tüm monitörleri inceledim neredeyse.Dvi + hdmi girişi olsa yeticek.Ekran kartım 670gtx.

227E3LHSU/00 fiyatıda güzel baya fakat tepkime süresi 5ms görüyorum vatanın sayfasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiLoN -- 17 Kasım 2012; 1:06:53 >
  • pixperan'ı bir türlü çalıştıramıyorum
    acer monitörde çalışıyor ama asusta çalışmıyor
    başka bir response time ölçen program yok mu?
  • S23B350H ile S23B550V arasında 2X HDMI, Hoparlör farkından başka bir fark yok arkadaşlar. Çok araştırdım mağazaları gezdim sordum. Herşeyi aynı. Alıcak arkadaşlara S23B350H'yi de tavsiye ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiLoN

227E3LHSU/00 fiyatıda güzel baya fakat tepkime süresi 5ms görüyorum vatanın sayfasında

Asus VE247H tam sana göre o zaman. Yalnız bu 24". Kullanan arkadaşım var ve çok memnun.

İlk sayfadaki inceleme linkine ek olarak bu da forumdaki kullanıcı incelemesi:http://forum.donanimhaber.com/m_49898878/tm.htm
  • quote:

500-600tl civarı 22-23" inç monitör bulamıyorum dostum ya.İlk sayfadaki tüm monitörleri inceledim neredeyse.Dvi + hdmi girişi olsa yeticek.Ekran kartım 670gtx.

Vatanda monitör resiminin altındaki yazılarda yazar 2ms

SmartResponse, tepki sürelerini hızlı tepki gerektiren oyun ve filmler gibi özel uygulama gereksinimlerine göre otomatik olarak ayarlayarak titreşimsiz, aralıksız ve gölgesiz görüntüler üreten özel bir Philips teknolojisidir.

Philips 227E3LHSU/00 SmartResponse 2ms

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 17 Kasım 2012; 1:36:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kacak_250

S23B350H ile S23B550V arasında 2X HDMI, Hoparlör farkından başka bir fark yok arkadaşlar. Çok araştırdım mağazaları gezdim sordum. Herşeyi aynı. Alıcak arkadaşlara S23B350H'yi de tavsiye ediyorum

Monitör aldınızmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

quote:

S23B350H ile S23B550V arasında 2X HDMI, Hoparlör farkından başka bir fark yok arkadaşlar. Çok araştırdım mağazaları gezdim sordum. Herşeyi aynı. Alıcak arkadaşlara S23B350H'yi de tavsiye ediyorum

Monitör aldınızmı?

Pazartesi elimde olacak S23B350H modeli
  • Merhaba bocekgrafik ve saygıdeger arkadaslar :)

ben sadece ps3 ü bağlamak için bir monitor almak istiyorum. içeride 80 ekran televizyon var, onda online oyun oynarken sorun yaşıyorum. uzaktan oynarsan olmuyor, dibine girsen olmuyor.

bunun için 23' alıp dibine girip oynamak istiyorum. 27' buyuk kalır diye düşünüyorum.

butcem 500 civarı ama illa ki bunun hepsini harcamak zorunda değilim. sadece iyi bir f/p bekliyorum.

aoc markası fiyat ve tasarım olarak hosuma gıttı.

mesela bu nasıl?

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/aoc-e2352phz-23-e2352phz-3d-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59479

tabıkı sızlerden de onerı beklıyorum. ıyı forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

quote:

Vatanda monitör resiminin altındaki yazılarda yazar 2ms

SmartResponse, tepki sürelerini hızlı tepki gerektiren oyun ve filmler gibi özel uygulama gereksinimlerine göre otomatik olarak ayarlayarak titreşimsiz, aralıksız ve gölgesiz görüntüler üreten özel bir Philips teknolojisidir.

Philips 227E3LHSU/00 SmartResponse 2ms

Philips 227E3LHSU/00 şu monitörü inceliyim bi sıkıntı yaşamam sanırım.Arkadaşalr karar kıldım gidip bu monitörü alacağım.Vatana gidiyorum.Orda da inceliyeceğim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiLoN -- 17 Kasım 2012; 11:55:15 >

• AOC 23" E2352PHZ 3D LED MONİTÖR

ben de bu monitörün performansını merak ediyorum.361 tlye geliyor.Çok uygun gibi.
  • Arkadaşlar samsung 23" s23b550v almak zorunda kaldım diyebilirim.Çünkü girişlerim için bu uygundu.2ms tepkime süresi.Ölü pixel testi yapmıyormuş vatan ben şimdi kendim yapacağım bilgileri paylaşırım.Ayrıca bunda 2*hdmi olduğu için birdedönüştürücü aldım.Dvi+hdmi.Sonuçları yazarım.

Ölü pixel çıkmadı arkadaşlar.Dead Pixel Tester programını kullandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiLoN -- 17 Kasım 2012; 13:49:42 >
  • @slybzkrt ve Stargate_0404

İncelemeye göre ouyn için uygun görülmemiş: AOC E2352PHZ İncelemesi
    Düşük fiyatlı 3B monitörler ancak film için tercih edilebilir.

quote:

Orijinalden alıntı: slybzkrt

ben sadece ps3 ü bağlamak için bir monitor almak istiyorum. içeride 80 ekran televizyon var, onda online oyun oynarken sorun yaşıyorum. uzaktan oynarsan olmuyor, dibine girsen olmuyor.

bunun için 23' alıp dibine girip oynamak istiyorum. 27' buyuk kalır diye düşünüyorum.

butcem 500 civarı ama illa ki bunun hepsini harcamak zorunda değilim. sadece iyi bir f/p bekliyorum.

Sana performansı yüksek bir monitöre gerekiyor. Başta Asus VE247H olmak üzere BenQ RL2450H almanı tavsiye ediyorum. Performans olarak ikisi de iyi ama renk kalitesi itibariyle VE247H bir adım önde bir monitör. Memnun kalacağından eminim. 24" monitörler arasında en iyilerden biri.

Ancak 3B özelliği de olsun dersen, 120 hz özelliği de bulunan Asus VG236H'yi düşünebilirsin ama bunun fiyatı daha yüksek ve seni de aşar haliyle. Çünkü hem oyun için performansı yüksek, hem 3B, hem de renk kalitesi yüksek monitörlerin fiyatları yüksek olmakta. Bu monitörü pahalı yapan etkenlerden biri de, oyun turnuvasında kullanılmaş olması.

• quote:

Arkadaşlar samsung 23" s23b550v almak zorunda kaldım diyebilirim.Çünkü girişlerim için bu uygundu.2ms tepkime süresi.Ölü pixel testi yapmıyormuş vatan ben şimdi kendim yapacağım bilgileri paylaşırım.Ayrıca bunda 2*hdmi olduğu için birdedönüştürücü aldım.Dvi+hdmi.Sonuçları yazarım.

Hayırlı olsun; güle güle kullan. Ölü piksel çıkmadığına sevindim. Biraz kullandıktan sonra izlenimlerini de paylaşırsan memnun olurum.
  • quote:

S23B550V ile S23B350H arasındaki farka dair kayda değer bir inceleme olmadığından için S23B350H'yi önermiyordum. Sizin bahsettiğiniz mevzudan önceki sayfada Just In Time nikli üye de bahsetmişti ve gerekli açıklamayı yapmıştım. Siz bu monitörü aldıktan sonra açacağınız bir inceleme konusunda input lag testi yapar ve monitörün renklerinin de kabul edilebilir düzeyde olduğunu belirtirseniz, onu da önerilerim arasına memnuniyetle eklerim.

• quote:

quote:

Arkadaşlar samsung 23" s23b550v almak zorunda kaldım diyebilirim.Çünkü girişlerim için bu uygundu.2ms tepkime süresi.Ölü pixel testi yapmıyormuş vatan ben şimdi kendim yapacağım bilgileri paylaşırım.Ayrıca bunda 2*hdmi olduğu için birdedönüştürücü aldım.Dvi+hdmi.Sonuçları yazarım.

Hayırlı olsun; güle güle kullan. Ölü piksel çıkmadığına sevindim. Biraz kullandıktan sonra izlenimlerini de paylaşırsan memnun olurum.

Teşekkürler kardeşim.Biraz kullandıkdan sonra açıklama ve resimleri paylaşırım

• daha öncede sormuştum fakat yine soracağım 10 gündür yurtdışında olduğum için çok bakamadım.
    macmini yi gelirken yanımda getirdim. macmini için Viewsonic in vx2370 modelini tavsiye edermisiniz.
    @bocekgrafik hocam Dell demişti fakat hafta sonu alabileceğim bir yer yok tavsiyelerinizi bekliyorum.
    27" olmasına gerek yok ev kullanıcısıyım. çok bir iş yapmayacağım oyun oynamayacağım. biraz resim edit biraz video edit biraz internet diye düşünebilirsiniz kullanım amacımı.
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.