Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (462. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 460461462463464
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm benq rl2455hm almak istiyorum genelde araba sim oynuyorum arasırada gtra 5 ve witcher 3 uygun olurmu sizce bu arada monitörü 970m monster notebookile kullanacağım
  • Yine detaylı ve aydınlatıcı paylaşımlarda bulunmuşsun. Bu tür paylaşımları yapanlara gerçekten saygı duyuyorum, hiç bir çıkarı olmadan işini gücünü bırakıp bu tür bilgileri paylaşmak ta bir erdemdir.

Ve bunu yıllardır sıkılmadan yapıyorsun, misal ben bir süre inceleme v.s. den sonra şu an para verseler ne uğraşasım ne de foruma bir şeyler yazasım geliyor. Seni takdir ediyorum.
  • sonunda monitor aldım Samsung 24SD300H modelini aldım (2ms ve HDMI) yalnız ekranı bir turlu kalibre edemedim...
    internette de bulamadım. Bu monitoru olup da kalibrfe eden var mıdır ?
    Bana ekran cok sarımtırak geliyor...
  • Asus 23' vx239h ıps led ve asus 27' vs278h led arasında kaldım. Oyun için kullanacağız ama iyi bir görüntü ve göz yormaması vs önemli. Ips led mi yoksa 27' 1ms tepkime süresimi karar veremedim sizce ? Fiyat olarak arada 300 lira var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 300 lira butceye hangi monitörü onerirsiniz ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • U2414h monitörüm var. 1920 1080 çözünürlüğü vardı en son. Bugğn bi baktım. 2700 x çözünürlük aktif olmuş monitöre updatemi geldi 2k çıktı çözünürlüğü...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam BenQ 24 GL2460 monitör nasıldır? IPS modellerdeki 5ms csgo'da falan çok fark eder mi? 500 lira bütçeye başka ne önerebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seddar

ahaha bu kriterlere göre monitör mü üretiyorlar çok ilginç.. yazmıştım ne özellikleri istediğimi halbuki 60hz'den yüksek 600tl ye kadar monitör tavsiye etmek bu kadar zor olmamalı neyse arkadaşın uzaklaştırılması iyi olmuş elinize sağlık

Zaman geçiyor; cezalar da bitiyor.

Evet. Bu kriterlere göre monitörler var. Bilmiyorsun, bari bilene laf etme ve öğrenmeye çalış ki rezil etme kendini.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soqo

Burada bir mecburiyet yok. Cevap alamadığın her soruda eleştirmen yanlış.

Elaman sana ve bana "mesajı bilmem nerenden anlıyorsun" diyor ama kendisi bilmem neresinden bile anlamamış. Echel-i cahil olmak zor iş. Bilmez, bilmediğini de bilmez; acınacak bir vaziyet...

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Yine detaylı ve aydınlatıcı paylaşımlarda bulunmuşsun. Bu tür paylaşımları yapanlara gerçekten saygı duyuyorum, hiç bir çıkarı olmadan işini gücünü bırakıp bu tür bilgileri paylaşmak ta bir erdemdir.

Ve bunu yıllardır sıkılmadan yapıyorsun, misal ben bir süre inceleme v.s. den sonra şu an para verseler ne uğraşasım ne de foruma bir şeyler yazasım geliyor. Seni takdir ediyorum.

Eyvallah abim, sağol. Cezalı olduğum için ancak yazabiliyorum.

Konuyla, yaklaşık 40 aydır ilgileniyorum ama her şeyin bir sonu var malum. Ben de artık yöneticilerin saçmalıklarından bıktığım için en azından şimdiki fikrime göre artık ilgilenmeyeceğim sanırım. Bunda, Seddar gibi kişilerin etkisi de var tabii ki...

• yasimboo Y kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada renk ayarıyla ilgili ayrı bi başlık var. 2 tane var hatta...

• Asus MG279Q maceramız devam ediyor.

14 Gün serviste kalan monitöre RMA raporu verdiler.
    Raporun aslı distribütör firma olan Penta'ya gönderildi.
    6 Gün de Penta'da süründükten sonra ürünün "aynısını bulamadık iade kesiyoruz" dediler
    Satıcı firma sanalmarketim "RMA raporu bize gelecekti" dedi. Neyse ki penta ve sanalmarketim ayrı ayrı arayıp birbirleri ile tanıştırdım.
    Ne sanalmarketimde Penta'nın, ne de Penta'da sanalmarketim'in irtibat bilgileri olmadığı ortaya çıktı. Bizzat ben ikisine de bu bilgileri sağladım.
    sanalmarketim Penta'ya "orjinal rapor ve iade raporunu bize gönderin" diye mail attı.

Şimdi Penta raporları göndericek'de sanalmarketim iade alacak'da. Ya neyse sinirlerim zıpladı yine.
    İşte durum bu. 2 ay oldu 2 taksit ödedim ama ne kullanabildim ne de iade edebildim.
  • soqo kullanıcısına yanıt
    2 firma birbirinden nasıl habersiz olur ya? Bunlar, alışveriş yapmıyorlar mı kendi aralarında? Aracı mı var yoksa arada?

• aoc e2270swn 21.5 wide led monitor

Butcem kısıtlı olduğundan bunu bulabildim. Aocun bu modeli iyi mi alsam mi ?

Veya bu butceye onerdiginiz başka marka monitor var mi

Butce 300 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeLLsTeR -- 24 Ağustos 2015; 15:19:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Öncellikle göz sağlığı için bu monitörü alıyorum. Nadir oyun oynarım, sıklıla flim,dizi ve online oyuncuların yayınlarını izlerim. Sizce mantıklı hareket olur mu. Almamı önerirmisiniz. Teşekkürler.300-400 tl bütçeme en uygun bunu bulabildim.
    http://www.hepsiburada.com/benq-vw2245z-21-5-6ms-analog-dvi-full-hd-led-monitor-p-BD802647

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeur -- 24 Ağustos 2015; 19:03:49 >
  • Hocam ilk mesajı okudum, oyunlarda o kadar fps alıp da hepsinin boşa gittiğini anladığımda içimden bir parça koptu resmen. Lol deneden o fps sınırlarının olduğunu da anlamış oldum

Neyse sizden tavsite almak için geldim tabi buraya. Sizin gibi bilgili birisinin bu konuda bana yardımcı olması gerçekten çok hoş olur.

Öncelikle bütçem fazla değil, maksimum 450-500 TL belki harcıyabilirim. 2. el ürün de kullanabilirim.

Genelde oyun oynuyan birisiyimdir, aslında hep oyun oynarım. Bu nedenle oyun oynamak için alabileceğim en ideal monitörü almak istiyorum sizinde yardımlarınızla.
    Konuda okudum Dual DVI ve Display port ( sanırım kablo türleri ) daha yararlı oluyormuş HDMI ve VGA girişli kablolara göre. Bu fiyat aralığında böyle özelliklere sahip monitör bulabilir miyim?
    Ayrıca yüksek hz monitörlerinde fiyatları baya pahalı mecburen 60 hz bakıcam. ms süreleri aşırıya kaçan çok monitör yok. Şimdiye kadar baktığım çoğu monitörün tepki süresi 5ms idi ve bu yeterli bir rakam zannediyorum. IPS panelli ekranlar oyun için kötü demiş bir üye sizde bunu doğrulamışsınız, zannediyorum düşük fiyatlı monitörler için bu geçerli bu nedenle IPS panel olmaması lazım. Renk kalitesi tam olarak nasıl anlaşılır, ne kadar fark olur tam bir bilgi edinemedim ya da anlıyamadım. Bu konuda biraz yardımcı olursanız mutlu olurum. Pikseller arası mesafenin az olması lazım. Sayılmasını istemiyorum. Bu bit olayını yazmıyorlar sanırım elektronik sitelerinde. Aşırı farkeder mi bu bit?

Yani Kısaca özetlemek gerekirse 450-500 Tl arasında (2. el olması sorun değil temiz olursa) Oyun oynamak için alabileceğim en iyi monitörü arıyorum. Haliyle fps ve renk kalitesi yönünden iyi olsun istiyorum birazda. Bu fiyat aralığında bana yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. Malum dolar arttıkça fiyatlarda artıyor.

Edit: Çok büyük birşey istemiyorum 21 inc gayet yeterli olur fazlasıyla.

Edit2:LG 23" 23M47D GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR Hocam bu monitör iyi midir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CC8BE145A -- 25 Ağustos 2015; 16:20:30 >

• Asus MG279Q maceramız bitti!

Sonunda sanalmarketim iade aldı ve bu macera burada noktalandı.
    Yeni bir Asus MG279Q macerasında buluşmak dileği ile...

Not: Şu anda hiçbir yerde yok. Gelirse tekrar almayı düşünüyorum.
  • merhaba gtx 780 ekran kartım var 60 hz monitörüm var ancak arastırmalarıma göre kartı cok kısıtılıyormuş 60 hz 144 hz son teknolojılı 1500 civarı bir monitör arıyorum yada daha iyisini önerilerinezede bakarım

kafamdakı sorular: 3d önemlimidir
    , gsync e gerek varmıdır yada parasına değermi
    .display port hdmı dan dahamı iyidir ,
  • Hocam bu monitör alınır mı sizce? Banınız açılınca cevaplayabilirmisniz?

http://www.amazon.com/Acer-XB240H-Abpr-24-Inch-Widescreen/dp/B00QS0AK6U/

Türkiyede bu fiyata anca asusun sadece 144hertz olan monitörü satılıyor, bunda g-sync'de var o yüzden almak istiyorum.
  • Evet sonunda MG279Q monitörü tekrar aldım. Vatan bilgisayardan 2648 TL ödedim.
    Işık sızması sıfır.
    Lakin bu sefer de Windows 10 displayport siyah ekran hatası alıyorum.
    HDMI sorunsuz. Yabancı forumlarda bu sorunla karşılaşıldığı yazılmış. Şimdilik ferrariyi 60km ile sürüyorum diyebiliriz. Güncelleme ve çözüm için beklemedeyim.
    Sorunun çözümünü bilen var ise yazabilir.
  • 
Sayfa: önceki 460461462463464
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.