Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bursia Daha Az
1 Kayıtlı Üye
10.290
Cevap
139
Favori
360.108
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      38824 Mesaj
      30 Temmuz 2015 08:30:30

110 TL'lik mouse'u çıkarıp şu şekilde bir sistem yapman daha iyi olur;

|
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik , Tatilopya
      Asrock Z370 Extreme4 * Intel Core i7 8700 (All Core) @ 4.3GHz * Noctua NH-U14S * A-Data XPG-Z1 16GB 3200MHz CL16 * Gigabyte GT1030 * Crucial BX100 250GB * Seagate 2TB (x2) * Seagate 320GB * Asus 24x Dvd-Rw * Corsair RM 750x Gold Psu * Cooler Master Haf-X * Samsung C24F390 VA Curved LCD * Powercom 1000VA UPS * Logitech Z-2300 2.1
    • Yarbay
      3574 Mesaj
      30 Temmuz 2015 08:43:08

Flicker Free olmasına rağmen Samsung'un bunu belirtmemiş olması da ayrı bi garip.
      Şu an için D590, E390'a göre 25TL civarı ucuza geliyor. Bakalım bugün yarın tercih edip birini alacağım.
      |
      |
      Bahsedilenler: met@lrock , bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1205 Mesaj
      30 Temmuz 2015 08:46:15

Sitesinde yaziyor birdaha bak istersen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      jedi_master kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      Intel i7 4790K | MSI GTX 1060 6GB Gaming X+ | Corsair Vengeance 4 4 KIT 8 gb 1600 RAM | MSI Gaming 5 Z97 Mobo | Samsung 840 Evo 120 GB SSD | Curicial mx500 250gb SSD | Corsair H115i Sıvı Soğutma | Aerocool Project 7 P7-C1 Kasa | Corsair RM750x PSU | Samsung S24D590P 24" Monitör | SteelSeries Arctis 5 HeadSet | Steel Series Rival 700 Mouse| Cooler Master Keys MK750 Red Switch Klavye | Razer Goliathus Speed Cosmic Edition Extended Mouse Pad | Asus S46CM-WX103H Ultrabook

• Yarbay
      3574 Mesaj
      30 Temmuz 2015 08:50:27
      |
      |
      met@lrock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      17926 Mesaj
      30 Temmuz 2015 08:51:52 Konu Sahibi

Evet. Böyle ihtilaflı durumlarda en sağlıklı olan, ürünün kendi sayfasına bakmaktır. Samsung sayfasına yani.
      |
      |
      Bahsedilenler: jedi_master , met@lrock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      3574 Mesaj
      30 Temmuz 2015 08:53:58

Hocam ikisi de kendi sayfası. Birisi İngilizce (Sanırım Hong Kong sitesi), diğeri de Türkiye sitesi.
      Türkiye sitesinde Flicker Free olduğu yazıyor, diğerinde yok.

Edit:
      Şimdi bir de UK sitesine baktım. S24D590P modelinden iki tane var. Birisinde Flicker Free olduğunu yazıyor, diğerinde bu ibare yok. Aradaki fark ne acaba:

Bunda Flicker Free belirtilmemiş:
      http://www.samsung.com/uk/consumer/it/monitor/led-monitor/LS24D590PLX/XU

Bunda Flicker Free belirtilmiş:
      http://www.samsung.com/uk/consumer/it/monitor/led-monitor/LS24D590PLX/EN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi_master -- 30 Temmuz 2015; 9:01:27 >
      |
      |
      Bahsedilenler: met@lrock , bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      17926 Mesaj
      30 Temmuz 2015 10:22:01 Konu Sahibi

Tech Specs'e tıkla. Sayfanın alt kısmında ikisinde de flicker free yazılı.
      |
      |
      jedi_master kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yüzbaşı
      374 Mesaj
      30 Temmuz 2015 11:45:12
      Hocam merhabalar, konu çok güzel olmuş elinize sağlık.

Monitör konusunda pek bi bilgim yok, profesyonel olarak da kullanmayacağım zaten. Gönül ister ki 120-144hz bir monitör alayım ama onun için de bütçe yok malesef.
      Sözün özü; 350-400₺ civarında 60hz bir monitör tavsiyesi istiyorum. Oyun ve film için kullanacağım genel olarak, 21"-22" benim için ideal gibi. Aşırtarak 70-75hz civarına çekebilirsem tadından yenmez.

Mesajı uzatıyorum ama bulmuşken sorayım; amd catalyst control center'dan fps sabitliyebiliyoruz, fpsyi burdan sahiplemek sıkıntı yaratır mı? Yoksa yazınızda bellirttiğiniz programı kullanacağım. Teşekkürler.

Ek bilgi: Ekran kartım r9 270x

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      30 Temmuz 2015 12:04:17

bak şimdi bende astimat yok ama ekran kartı 660 var .

amd kartların görüntü kalitesi her zaman daha iyi gelmiştir bana ama işte oyun ve bazı programlarda CUDA gibi ek özelleikler için hep nvidia aldık.

gözümde hep 21:9 monitörler var çok paralar aldıktan sonrada 34" gibi almak lazım uçuyor fiyatlar.

flux ayarlarım ise day 4600 k night 3800 de ...herkesin kendi gözüne göre ayarlaması daha iyi.
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Temmuz 2015 13:38:13 Konu Sahibi

ViewSonic VX2252, BenQ RL2240HE veya Asus VX228H olabilir.

Yeni sürücülerle geldi sanırım o özellik. Bilgilendirdiğin için sağol. İyi de olmuş. O varken ek programa ihtiyaç yok tabi.

|
      |
      psychedelicamel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      37 Mesaj
      30 Temmuz 2015 13:45:37

quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

110 TL'lik mouse'u çıkarıp şu şekilde bir sistem yapman daha iyi olur;

hocam sistemi şu şekilde güncelledim görüşlerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tatilopya -- 30 Temmuz 2015; 15:49:32 >
      |
      |
      Bahsedilenler: LEON-X , bocekgrafik

• Yarbay
      17926 Mesaj
      30 Temmuz 2015 13:50:58 Konu Sahibi

quote:

flux ayarlarım ise day 4600 k night 3800 de ...herkesin kendi gözüne göre ayarlaması daha iyi.

Evet, haklısın.

|
      |
      nofear72 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      17926 Mesaj
      30 Temmuz 2015 16:15:09 Konu Sahibi

Monitör seçimin yerinde. Lakin, LEON-X ne der bilmiyorum ama ben 390 da ısrar ediyorum. Ama nihai karar senin tabi yine de...

970'in şu malum 3.5 GB bellek sorunu dillere destan, biliyorsunuz. Sorun yaşayanlar olduğu gibi, sorunsuz kullananlar da var ama kafada soru işareti olarak kalması kötü bence.

|
      |
      Tatilopya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      37 Mesaj
      30 Temmuz 2015 18:22:26

dostum 390 a da baktım 970 hala daha iyi gibi geldi bana

144 hz monitörün hakkını verir diye düşünüyorum ama daha iyi bilen birileri vardır elbet
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
      30 Temmuz 2015 18:47:26 Konu Sahibi

O konuda sorun olmaz.

|
      |
      Tatilopya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1013 Mesaj
      30 Temmuz 2015 19:00:15
      Asus MG279Q maceramız devam ediyor.

21 Temmuz da aldığım monitörü hiç kullanmaya fırsat bulmadan servise gönderdiğimi yazmıştım.
      8 gün oldu ve bu gün telefon ile aradığımda yurt dışından parça beklendiğini öğrendim.
      Benim için sorun değil. Sorunsuz bir monitör versinler de razıyım. Tahminimce 1-2 hafta sürecek.

Bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soqo -- 30 Temmuz 2015; 19:01:29 >
      30 Temmuz 2015 19:09:52 Konu Sahibi

Nazar değdi ona. Işık sızmasıydı değil mi sorun? Değişecek parça ne acaba? Dediğin gibi sorunsuz hallolması önemli. Biraz beklemekten bişey olmaz. Hem bu arada yeni bi kart alırsın belki sen de...

|
      |
      soqo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
      38824 Mesaj
      31 Temmuz 2015 08:50:55

Sistemin son hali iyi olmuş ancak 5 bin tl ye gelmiş, önerdiğim sistem 3,800 tl civarında.
      |
      |
      Bahsedilenler: Tatilopya
      Asrock Z370 Extreme4 * Intel Core i7 8700 (All Core) @ 4.3GHz * Noctua NH-U14S * A-Data XPG-Z1 16GB 3200MHz CL16 * Gigabyte GT1030 * Crucial BX100 250GB * Seagate 2TB (x2) * Seagate 320GB * Asus 24x Dvd-Rw * Corsair RM 750x Gold Psu * Cooler Master Haf-X * Samsung C24F390 VA Curved LCD * Powercom 1000VA UPS * Logitech Z-2300 2.1
    • Onbaşı
      37 Mesaj
      31 Temmuz 2015 10:37:27

quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Sistemin son hali iyi olmuş ancak 5 bin tl ye gelmiş, önerdiğim sistem 3,800 tl civarında.

dostum sistemi 2. el aldım aslında.

monitör hariç 2600 tl ye geldi. sizce fiyat nasıl?
      |
      |
      Bahsedilenler: LEON-X
      31 Temmuz 2015 10:53:41
      Arkadaşlar öncelikle iş ve birazda oyunda kullanmak için Viewsonic VX2858SML modelini öneriyor musunuz? Tavsiyenize göre bugün hepsiburadadan sipariş edeceğim. Ayrıca Viewsonic firması ve ürünleri hakkında tecrübesi olan arkadaşlar varsa öneri ve tavsiyelerini dinlemek isterim. Saygılarımla.

http://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2858sml-28-3-8ms-analog-2xhdmi-2xmhl-full-hd-ips-led-monitor-p-BD802048

Reklamlar
sohbet
üniversite
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,296
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.