Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (409. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bende aldım bir tane Asus VG248QE...deneyimlerimi paylaşmak istedim...gayet şık, net berrak parlak görüntüsü var buraya kadar ok!!!.yaptığım testlerde hdmi ile 85hz alınabildiğini fark ettim...dual dvi ile 144hz de aldım...fakat bf4 üzerinde yaptığım testlerde kırılmalar hala 60hz'miş gibi devam etmekte...birşeyleri eksik yaptığımı sanmıyorum ama olabilirde...ekran kartım 90-100 fps yi görebiliyor ancak(ayar kısarsam dahada artar) ,,yinede 144hz ye ulaşamama rağmen kırılmalar (tearing) aynen devam...sanırım nvidia g-synch burda devreye giriyor...muhtemelen iade ederim durum buysa:((

AOC G2460PQU ile Eizo Foris FG2421 arasında gidip geliyorum şimdi...bu ezio çok şık duruyor,

video ekliyorum...yorumlarını bekliyorum

https://www.youtube.com/watch?v=qGKW1LU5YQE&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakcakaya -- 16 Mayıs 2015; 12:46:02 >

• HolaBola H kullanıcısına yanıt
    Hocam amaç oyun tüm izlenimlerinizi yazarsanız sevinirim.Arkadaşlar da faydalansın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HungryBody

Hocam amaç oyun tüm izlenimlerinizi yazarsanız sevinirim.Arkadaşlar da faydalansın.

İlk alacağım monitör benqxl2430t idi böcekgrafik arkadaşımızın tavsiyesi üzerine fg2421 i araştırdım özellikleriyle fiyatıyla çok cazip geldi.

İlk başta tereddütüm olsa bile kullandıktan sonra rahat nefes aldığımı söyleyebilirim :)

Oynadığım oyunlar fps ve arada mmo tarzı oyunlar oynuyorum.

Genelde sıkı oyuncular tepki süresinden dolayı TN panel tercih ederler Eizonun panel Sharp üretimi MVA tazeleme oranı 120hz turbo aktif edildiğinde 240hz benim anladığım kadarıyla MVA panelin tepki süresi gtg4ms eizoya özel gtg1 ms bir kaç sitede de böyle görmüştüm

İnput lag süresi turbo kapalı 10ms turbo aktif 14 ms diye geçiyor bence gayet düşük değerler renk olarak 16.7m renk 8-bit + FRC ve 400 nit parlaklığa sahip.

Ben çok memnunum iyiki almışım diyorum bu monitörü kullandıktan sonra 1400 tl tn panele vermediğime sevindim.Oyun dışında film dizi izlemekte çok keyifli

Size tavsiyem mutlaka deneyin pişman olmazsınız..

• 34antoryum85 3 kullanıcısına yanıt
    Futbol oyunları, monitörün performansını ölçmek için en iyi 2 oyun türünden biri. FPS oyunlarında bile kusursuz performans sergileyen bir monitörün futbol oyununda böyle sorun çıkartması gayet normal. Bunda da iyi performans almak için en iyi seçenekler 120+ hz monitörlerdir.

IPS monitörler içinde de Dell S serisi en iyilerden biri. İş amaçlı da kullanacağın için iyi bir seçenek olmaya devam ediyor yani; parlak ekran olmasına rağmen.

Futbol oyununda tam verim alacağın monitörden iş amaçlı olarak verim alamayacaksın. Ve tam tersi de aynı şekilde. Bu sebeple FPS oyunlarında sana sorun çıkartmayacak IPS monitör iyi olacak gibi. Bu bağlamda 2515, hala iyi bir seçenek bence. Ya da bütçeni biraz daha artırıp, Acer'ın IPS ve 144 hz özellikli monitörünün gelmesini bekleyebilirsin. Ne kadara satışa çıkar? 2000'den aşağı olmaz da; üstünü bilemeyiz tabi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• fakcakaya kullanıcısına yanıt
    Önceki sayfalardan birinde kalibrasyon için gerekli bilgiler vardı o model için. Yırtılma, iade sebebi değil. V-Sync açarak bunu çözmek mümkün.

Ya da 2 kat para verip G-Sync'li monitör alacaksın. AOC G2460p mesela. Değer mi bu farkı vermeye? Bence değmez...

FG2421'deki panel 8 bit+FRC'miymiş? Vay anasını. Buna dikkat etmemişim bak.

Fiyatını sonuna kadar hak eden bir monitör o zaman.

Benimde sormak istediğim birşey var 240hz de 14 ms input lag süresi birazcık fazla değilmi benmi yanlış biliyorum ben ağırlıklı cs go için bu monitörü almayı düşünüyorum input lag süresi bundan düşük 24inch başka bir monitör mevcutmu piyasada (bu fiyat aralığında)
  • Merhaba, fps oyunları için 500 tl yi aşmayan ( 500 üstünü hakedecekse aşsın) bir mönitör önerir misiniz? Vatan bilgisayardan alınacaktır. İyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

FG2421'deki panel 8 bit+FRC'miymiş? Vay anasını. Buna dikkat etmemişim bak.

Fiyatını sonuna kadar hak eden bir monitör o zaman.

Bu konuları senin kadar bilmediğimiz için ben pek şaşırmadım ama sen şaşırdıysan gerçekten iyi bişey bu

• quote:

Orijinalden alıntı: LykiaN33

Benimde sormak istediğim birşey var 240hz de 14 ms input lag süresi birazcık fazla değilmi benmi yanlış biliyorum ben ağırlıklı cs go için bu monitörü almayı düşünüyorum input lag süresi bundan düşük 24inch başka bir monitör mevcutmu piyasada (bu fiyat aralığında)

Sence kaç olmalı? daha düşük bildiğin monitör varsa yazarmısın öğrenelim.
    Bence MVA panele göre çok iyi, TN panel olan benqxl2430t nin inputlagı 10 ms. Birde 240 hz bildiğimiz 240hz değil bu konuda böcekgrafik arkadaşımız ufak özet geçerse daha iyi olur..
  • Seninde önerin ve iade hakkımın olacağından dolayı 2515 şiparişi verdim. Webdenal sitesinde bugün indirime girmiş. 1.195 TL Kargo dahil ve 9 taksit.
    İlgin için teşekkürler Umarım memnun kalırım ve incelemesini paylaşırım.
    Ayrıca FG2421 modeli ilgi çekici. Renkler nasıl görünüyor arkadaşlar ? Bildiğim kadarıyla monitör uzun zamandır 1,400 TL 'nin altına düşmedi ve tek bir yer satıyor. Ben bu monitörü TN panel sanıyordum.
  • Bildiğim kadarıyla Asus Vx238H önerilir. 600 TL civarı. 1ms Tepki süresi ve 80.000.000 Kontrast'a sahip.
    Hocam öncelikle bu yaklaşımını hiç beğenmedim ben burda herhangi birşey idda etmiyorum sadece soru soruyorum ve bundan daha iyisi var mı en iyisi bu mu diye yardım istedim onun dışında paneller arasındaki farkı pek bilmiyorum ama ağırlık cs go oynayan biri olduğum için sanırım TN panel tercih etmem(input lag süresinin daha düşük olduğu söylendiği için) daha mantıklı gibi duruyor ancak benim için sadece ms ve input lag değil renklerin canlılığıda önemli son olarak 240hz in aslında 120hz olduğunu farklı bir teknoloji kullandıklarını biliyorum
    Evet. Öyle olması bayağı iyi birşey. Şöyle diyim hatta. İş için tavsiye ettiğim monitörlerden dahi pek azı 8 bit.

• konays kullanıcısına yanıt
    İlk sayfadaki tavsiye istemeden önce başlığını okuyup, ona göre tekrar mesaj yazarak detay belirtirsen iyi olur. Monitör çok yoksa...

• Monitör aslen 120 hz. Gölgelenmeyi (teorik olarak) sıfıra indirmek için kareler arasına birer siyah kare ekleniyor. Bunlarla birlikte 240 hz olmuş oluyor. BenQ'da da buna benzer bi özellik var. Blur Reduction diye geçiyor o da.

EKLEME: Evet, lag süresi daha düşük monitörler var. Hatta FG2421, çoğu 120-144 hz monitörden daha yavaş lag süresi olarak ama aradaki fark, oyuncuların algılayabileceği bir fark olmadığı ve Eizo'nun panel farkı sebebiyle (diğerleri TN panel) Eizo her türlü üstün yine de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 16 Mayıs 2015; 17:24:32 >
  • 34antoryum85 3 kullanıcısına yanıt
    Sabırsızlıkla haber bekliyorum senden.

• quote:

Orijinalden alıntı: LykiaN33

Hocam öncelikle bu yaklaşımını hiç beğenmedim ben burda herhangi birşey idda etmiyorum sadece soru soruyorum ve bundan daha iyisi var mı en iyisi bu mu diye yardım istedim onun dışında paneller arasındaki farkı pek bilmiyorum ama ağırlık cs go oynayan biri olduğum için sanırım TN panel tercih etmem(input lag süresinin daha düşük olduğu söylendiği için) daha mantıklı gibi duruyor ancak benim için sadece ms ve input lag değil renklerin canlılığıda önemli son olarak 240hz in aslında 120hz olduğunu farklı bir teknoloji kullandıklarını biliyorum

Hayır yanlış anladın yada yanlış anlaşıldım ben de bilmediğim için sordum :) Doğru tn paneller daha düşük değerlere sahip ama renk olarak çok cansızlar 3 4 ms lik değerleri bocekgrafigin dediği gibi bizim anlamamız çok zor.
    1500 tl verip tn panel almak (bu monitörü kullandıktan sonra) pek mantıklı gelmiyor yinede tercih sizin :)

Hocam oyun oynarken video foto atsanız monitörü birde sizden görsek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HungryBody H kullanıcısına yanıt
    O fotoğraf ya da videoyu da TN panel monitörde göreceğin için aradaki farkı anlamazsın ki...

• 
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.