Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (408. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, gün boyu kendi ofisimde Autocad ve Solidworks kullanabileceğim 21 ya da 23 monitör arıyorum. Gözlerimde ileri derece ışık alerjisi var bu yüzden benim için çok önemli. Arkaplandaki siyah renkleri zifiri karanlık gösterecek bir monitör arıyorum. Bir de kendi işimin rahatlığı sebebiyle arada vakit buldukça fps oyunlarına ve film dizi izlemeye vakit ayırabiliyorum. Fiyat olarak ise 1000 liraya kadar bütçe ayırabilirim ama daha uygun fiyatlı modellere de hayır demem. :)
  • Frozen Grenadier kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

quote:

Bu 144hz monitörler çıkmış bunları almak oyunlarda alınan fps açısından sorun çıkartır mı? mesela 60fps de çalışan bir oyunda kasıyormuş hissi verir mi?

Hayır.

quote:

Curved monitörler çıkmış sizce bunların performansı nasıl?

İlk çıkanların oyun performansları iyi değil ama bunun eğik olmasıyla direk alakası yok. Test sonuçlarına bakmak lazım her birinin.

Parlak ekranlı monitörlerde renkler daha canlı, siyahlar daha koyu görünür. Lâkin, yakınlarında ekranda yansıma ve yansıma sebebiyle gözü rahatsız edecek bir ışık kaynağı olmaması gerekir. Dell S2740L ve Acer S276hltmjj iyidir mesela bu konuda. Bunlar 6-7 ms gibi görünür ama ona takılma. İşini görecektir.

120≤ hz monitörlerin renkleri canlı değildir genelde; TN panel kullanıldığı için.

• UgurKRN kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

O boyutta iyi siyah veren monitör var ama parlak ekran. O da senin işini görmez yansıma yapacağı için. Gerçi, monitörü kullanacağın ortam loşsa ve ekranda yansımaya sebep olacak bir ışık kaynağı yoksa olabilir yine de. Dell S22, 23 veya 2440L iyidir mesela bu konuda. Parlak ekran, film seyretmek için de iyidir. Mat olarak ise bütçeni biraz artırarak Dell U2515 almayı düşünebilirsin mesela. Bu monitör 1440P çözünürlükte olduğu için, detayları çok daha iyi göreceksindir bununla. "25" büyük olur ve 1080P yeterli olur" dersen de U2414H'ye bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Merhaba.

quote:

Bu 144hz monitörler çıkmış bunları almak oyunlarda alınan fps açısından sorun çıkartır mı? mesela 60fps de çalışan bir oyunda kasıyormuş hissi verir mi?

Hayır.

quote:

Curved monitörler çıkmış sizce bunların performansı nasıl?

İlk çıkanların oyun performansları iyi değil ama bunun eğik olmasıyla direk alakası yok. Test sonuçlarına bakmak lazım her birinin.

Parlak ekranlı monitörlerde renkler daha canlı, siyahlar daha koyu görünür. Lâkin, yakınlarında ekranda yansıma ve yansıma sebebiyle gözü rahatsız edecek bir ışık kaynağı olmaması gerekir. Dell S2740L ve Acer S276hltmjj iyidir mesela bu konuda. Bunlar 6-7 ms gibi görünür ama ona takılma. İşini görecektir.

120≤ hz monitörlerin renkleri canlı değildir genelde; TN panel kullanıldığı için.

Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle, sormak istediğim bir kaç soru daha var boş vaktinizde cevaplayabilirseniz çok memnun olurum.
    Bir arkadaşım yeni PC topladı geçenlerde ve sohbet arasında şimdi olsam benq alırdım vs diye muhabbeti geçti. Bende bir bakayım dedim Benq lara bu monitörü buldum siz bu monitörü deneme şansı elde ettiniz mi veya herhangi bir bilginiz var mı?
    http://www.hepsiburada.com/liste/benq-xl2720z-27-1ms-analogdvi2xhdmidisplay-full-hd-led-gaming-monitor/productDetails.aspx?productId=bd801344&categoryId=3002879
    Buna alternatif olarak da böyle bir monitör ilgimi çektihttp://www.vatanbilgisayar.com/asus-27-mx279h-genis-ekran-ah-ips-led-monitor.html ve 29" olduğu için buhttp://www.vatanbilgisayar.com/aoc-29-q2963pm-mymulti-play-ips-led-monitor.html
    Bu 3 monitörden birini tavsiye edecek olursanız hangini tavsiye edersiniz veya benzer özelliklerde bu daha iyidir dediğiniz bir monitör var mı.
    Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı yapmak yerine, alıntı butonunun yanındaki cevapla butonunu kullanırsan sevinirim. Hem de mesajlar gereksiz yere alt alta tekrarlanmamış olur.

Onların üçü de mat ekran. XL2720Z TN panel ve beklentini renk olarak karşılamaz. MX279H ise karşılar ama 60 hz. Diğeri de öyle. bunlar arasında en mantıklısı MX279 ama Asus almak istiyorsan VX279 almalısın daha fazla yenilik barındırdığı için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 14 Mayıs 2015; 12:02:18 >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz monitör bu sanırımhttp://www.vatanbilgisayar.com/asus-27-vx279q-led-ips-monitor.html değil mi?
    Evet, bu.
    Hocam i2367 tavsiye etmediğim bir monitör dediniz ikinci el almak istemiyorum.O yüzden 60 hz monitör şimdilik yeterli benim için.İ2367 neden tercih etmediniz hocam.
    Asus VX239H 23
    Asus VS239HV 23
    Asus Vx238h
    Hocam %80 oyun %20 film için alıcam monitörü.Sizce hangi tercihte bulunmalıyım.F/p olarak hangisini tercih ederdiniz oyun için en pahalısını almak mantıklı mı?
    Gündüz olsun inventusdan alıcam sistemi.Monitör de artık ya internetten ya da inventusdan.
  • brightlord kullanıcısına yanıt
    Lag süresi fazla olduğu için.

Bunların hepsi de işini görecektir. Aralarındaki farkı dün ki mesajlarımdan birinde yazmıştım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @bocekgrafik hocam öncelikle detaylı araştırma ve paylaşımların için teşekkürler.

5 yıldır Samsung B2430H kullanıyorum ve değiştirmek istiyorum. Birkaç gündür 27" bir monitor alma niyetindeyim, önce parlak ekran mat ekran arasında kaldım, incelemeler videolar vs izledikten sonra mat ekran almak içime sindi. (Oda direk güneş alıyor, perdelerin parlamayı keseceğini çok düşünmüyorum ve çalışma masamı yaz boyunca balkona çıkarma planım var)

S2740L parlak ekran olduğu için ondan vazgeçtim, MX279H a yöneldim, onun yerine VX279Q tavsiye ettiğini görünce onda karar kılacaktım ki vesa desteğinin olmadığını gördüm.

S2740L nin vesa desteği var fakat artık almayı düşünmediğim parlak ekrana sahip. Kısaca aklımdaki tüm seçeneklri elemiş bulunmaktayım.

Bu arada fiyatlar da epey artmış maşallah, arkadaşımın bir süre önce 800 TL ye aldığı monitörü şimdi 1200 TL ye alabiliyorum. 1000-1500 TL arası fiyatlar da işin aslı içim çok rahat olarak vereceğim miktarlar değil ama monitörü değiştirdiğime değecekse sineye çekeceğim.

Monitörü kullanma amacım şimdilik laptopa 2.ekran olarak bağlayıp film izlemek, vaktim olup da oyun bilgisayarı topladığım zaman arasıra oyun oynamak.

Şimdi hocam durum böyleyken bana tavsiye edebileceğin birşeyler var mı? Fiyatta kayda değer avantaj sağlayacaksa 24" de düşünülebilir.

• escape_ E kullanıcısına yanıt
    Eyvallah.

Dell P serisi beklentini karşılayacaktır.

İnceliyorum hocam, teşekkürler
    Hocam FPS Türü için monitör arıyorum

BenQ XL2420Z

eizo fG2421

Sizden ricam siz olsanız hangisini alırdınız veya bunu alsan daha iyi diyebileceğiniz bi monitör varsa söylerseniz sevinirim..
  • akinoo kullanıcısına yanıt
    Sırayla Eizo FG2421, ViewSonic VG2401mh, BenQ XL2420Z, AOC G2460pqu.

çok çok teşekkürler hocam
  • Merhaba, tekrar ben :)
    bir kaç monitöre daha bakayım dedim de böyle bir monitör buldum sizin de yorumlarınızı almak istiyorum
    http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-u28d590d-28-1ms-2xhdmidisplay-4k-ultra-hd-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd801334&categoryId=3002879
    Şimdiden teşekkürler
  • Arkadaşlar fg2421 ve vg2401mh kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    TN panel monitörün 2160P'lik versiyonu diyebiliriz buna. Bu çözünürlükte oyun oynamak için en güçlüsü de olsa tek ekran kartı yetmez.

2160P monitör alınacaksa, IPS olmalı bence.

• 22" LG W2286L ( 16:10 formatında ) 2 ms ve TN panel bir monitör. 6 Yıldır bu monitör kullanıyorum.
    Genel amacım oyun oynamak , dizi-film izlemek ve çektiğim fotoğraflar üzerinde çalışmalar yapmak ( amatör olarak ).

Bocekgrafik hocam fotoğraf konusu işin içine henüz girmemişken Asus Vx238H modelini tavsiye etmişti ama fotoğraf işi değiştirdi.

Dell U2414 veya 2415 modellerini tavsiye etti. ( Fabrika çıkışlı renk kalibrasyonu mevcut bu modellerde. )

Bende şipariş geçecekken 2.El 2312HM bir monitöre denk geldim ve 0 imput lag değeriyle en iyi 2. IPS ekran FPS monitörü ünvanı olan bu monitörü aldım.
    Displayport ile bağlantı sağlayıp eski monitörümle yanyana test ettim. Renk konusunda daha canlıydı. Beyazlar daha beyaz. Fakat siyah bir ekran açtığımda sağ alt köşeden yoğun olmakla beraber sol alt ve sol üst köşesinde ışık sızması vardı. Eski monitörümde böyle bişey yok.
    Daha sonra Fifa 2015 ile deneme yaptım ve 2ms monitöre göre biraz ağır kalarak hafifde olsa hayalet efekti oluşturuyordu. Her zaman belli olmuyor lakin azda olsa rahatsız etti. Renkleri biraz daha canlıydı.
    Fotoğraf açıp baktığımda da renklerin ton farklılıkları belli oluyordu.
    Yalnız şöyle bir durum var.
    Belki benim IPS ekrandan beklentim çok yüksekti, belkide beni şaşırtacak içerikler açmadım, kısaca monitörün beni woow dedirtecek bir durumu olmadı.
    Battlefield 4 oynarken her hangi bir yavaşlık yoktu.
    O sırada monitörün sol üst köşesinde siyaha takılı kalmış bir pixel fark edince ben 2312Hm monitörü geri gönderdim.

Şimdi yeniden başa dönerek araştırmaya devam ediyorum.
    Eğer yeni bir monitör alacaksam eski monitörden bazı farkları olmalı.

DELL 2340L modelini düşündüm malum parlak ekran ve renkler çok canlı. Fakat onda da sadece hdmi ve Vga girişleri var. Displayport hdmi dönüştürücü ile kullanırsam Lag yada benzeri yavaşlama olur mu bilemiyorum. Ayrıca bu monitörü alırsam renk ayarlarını da kendim kalibre etmem gerekecek ki hiç bir bilgi sahibi değilim.

U2414h Fifa oynarken biraz üzecek gibi duruyor.
    U2515 ise 2K çözünürlüğe sahip. Fiyat performans orası çok iyi olduğu söyleniyor. Günümüzde bir çok içerik 1080p iken ve şu anda ekran kartı için 1000 TL gibi rakamlar veremeyeceğimden 2K 'yıda tam olarak kullanamayacağım. Ekran kartım HD7850 OC.

Böyle bir durumda seçmem gereken monitör ne olmalı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HungryBody

Arkadaşlar fg2421 ve vg2401mh kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz.

fg2421 i Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum sormak istediğin merak ettiğin bir şey varsa yardımcı olabilirim ?

Teknik bilgiler hakkında bu siteye göz atabilirsinhttp://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_fg2421.htm

Birde kullanım amacınız nedir?
  • 
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.