Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (405. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam en ekonomik 120-144 hz monitör hangisidir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 75 hz 27 inç VA Panel arayan varsa BENQ EW2740L 4ms var arkadaşlar. Hızlıal'dan satın aldım ve G-SYNC monitör aldığım için boşa çıktı. 800 TL'den verebilirim. Kapalı kutusunda. (İlgilenenler forum profilimdeki 2.el dükkan sayfamı ziyaret edebilir)

@HakiCS AOC'nin bir modeli paylaşılmıştı o hesaplı gibi.
  • İlk nesil 3B özellikli 120 hz monitörlerdir. İkinci elde bulabilirsin onları. İlk sayfadaki 120-144 hz monitörler başlığı altında * * * altında yazılı hepsi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Çok mu soru sordum bilemeyeceğim ama birşey daha soracağım izninle :/ . 27'' 1440p monitörde film izlemeyi mi tercih edersin yoksa 24'' full hd monitörde mi ? Aralarında çok fark var mı ? Sonuçta ben LG W2243S kullanıyorum yıllardır ne alırsam alayım büyük bir değişim yaşayacağım :D
    24'' monitörler arasında şunlar arasında kaldım senin tercihin ne olurdu onların arasından? Fiyat olarak çok yükselmedikçe(ikinci eli 750 TL'yi geçmeyen) başka bir önerinde varsa duymayı çok isterim.

Viewsonic VG2401MH

LG Electronics Gaming 24GM77

BenQ XL2420Z
  • Rorschach1v4n kullanıcısına yanıt
    Film için 60 hz monitör yeterli ama 144 hz almak istiyorsan, bunların üçü de bir birbirinden iyidir. 24GM77 henüz Türkiye'ye gelmediği için VG2401mh'yi alırdım ben olsam.

24-27" mevzusu, tamamen kullanım mesafene bağlı. Lakin, çok yakından kullanmayacaksan, büyük ekranda film seyretmek daha iyidir. Lakin 60-70 cm altı için günlük kullanımı tavsiye etmem. Kullanım mesafene göre kararı kendin vermelisin yani.

24" 1080P ile 27" 1440P arasında fazla fark olmamakla birlikte, 27" 1440P'nin detayı az da olsa daha iyidir.

• İki monitor arasinda kaldim yeni bir konu acmak istemedim..
    1-http://www.hepsiburada.com/m/benq-xl2420z-24-1ms-analog-dvi-2xhdmi-display-full-hd-led-gaming-monitor-p-BD801343?productId=bd801343&categoryId=3002879

2-http://www.hepsiburada.com/liste/asus-vg248qe-24-1ms-dvihdmidisplay-full-hd-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd303205&categoryId=3002879

Bir sorum olacak cevaplarasaniz sevinirim.
    -İki monitor arasindaki farklar nelerdir farkedilebilir?
    Tavsiyelerinizide bekliyorum butcem 1400 tl

• paganizondaTDİ kullanıcısına yanıt
    XL2420Z daha iyi. Yazılımsal üstünlüğü var. 1400 TL bütçen varsa, Eizo FG2421 alırsan daha iyi olur.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=99403877

• Teşekkürler

Üstad peki neden VG2401mh bunu tercih ederdin seni cezbeden özelliği nedir ?
  • Rorschach1v4n kullanıcısına yanıt
    Yazılımsal yönü. Özellikleri, ürünün kendi sayfasında resimli olarak anlatılmış.

• BenQ nun tepkime suresiyle Eizo nun tepkime suresi arasinda bariz bi fark var midir ?

• paganizondaTDİ kullanıcısına yanıt
    Hayır. 120-144 hz monitörlerin lag süreleri 3-17 ms arasında değişmektedir. Yeniler ise 5 ms'nin altndadır. Lakin, hiçbiri arasındaki fark, hissedilir derecede değildir çoğu kişi için.

• Peki teşekkürler

• Hocam.daha oncede konuya yazmistim dell alicam diye evdeki hesap carsiya uymuyor 27 inch monitor alicaktim ama 23 de olabilir asus vx239h kafama yatiyor beni dusunduren 27 den 23 bir.monitore gecince alisabilirmiyim 1080p cozunurluk kucuk boyutta dahami guzel olur

Malum cogu insan gibi bende.dizeri netten izliyorum ve 720p ile veriliyor bu diziler kucuk ekranda daha iyimi olur oyunlarda ayni.sekilde tavsiyelerinizi bekliyorum.arkadaslar

• Panzer VIE Tiger P kullanıcısına yanıt
    quote:

1080p cozunurluk kucuk boyutta dahami guzel olur

Malum cogu insan gibi bende.dizeri netten izliyorum ve 720p ile veriliyor bu diziler kucuk ekranda daha iyimi olur

Tüm sorulara "evet" diyorum.
    Daha önce neyi tavsiye etmiştim ki bütçen yetmedi?

• Hocam.ben.sana.soylemistim dell u2715h

Hocam asus vx239h
    Yada samsung s27d590P

ikisinden biri olucak Alicagim monitor
    Tavsiyeniz.ikisi arasinda yada ekuri bir secimde eklenebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panzer VIE Tiger -- 6 Mayıs 2015; 23:00:43 >
  • Panzer VIE Tiger P kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. Lakin aklımda kalmıyor.
    S27D590P iyidir o zaman.

• 600 tl civarında alınacak en f/p ips monitör nedir sizce?

• Voidian kullanıcısına yanıt
    İhtiyaca en uygun olan hangisi ise o. İlk sayfadaki Tavsiye İstemeden Önce başlığını okuyup tekrar yazar mısın.

• 
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.