Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (400. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk sayfadaki 4- Monitörünüze renk ayarı yapın başlığı altındaki tftcentral linkinde yazılı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 20 Nisan 2015; 21:08:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar :) Açtığınız konuya şans eseri denk geldim iyikide gelmişim. Yakın bir zamanda pc toplayacağım. Monitör içinde 500-600 tl arası bütçem var. Film izlemeyi ve oyun oynamayı seviyorum. Oynadığım oyunlarsa league of legends ve cs:go. Bu kriterlerime uygun sizin önerebileceğiniz başka bir monitör var mı ? Benim kendim seçtiğim aşağıdaki linktedir;

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-vs239hv-genis-ekran-ips-led-monitor.html
  • ağırlıklı olarak film izlemek için monitör arıyorum.

acer g247hlbıd (hakkında yabancı sitelerde çok iyi yorumlar var)
    samsung s24d390h (samsung kalitesi, siyah detay kalitesi vs)
    philips 244e5qhad (dahili hoparlör var onun dışında pek bi bilgim yok )

bunlardan hangisini tercih etmeliyim. Bu arada mat ekranlı olmasını istiyorum :)
  • Sahveli kullanıcısına yanıt
    biraz daha bütçeyi zorlayıp VX239H alırsan daha memnun kalacaksın... :)
  • Mr NO kullanıcısına yanıt
    Forumun sahte bi mühendisi var malum. Ona "kaldırım mühendisi" yazdığım içindi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tornio

biraz daha bütçeyi zorlayıp VX239H alırsan daha memnun kalacaksın... :)

Şimdi baktim dediginiz monitore ve aklima yatti sanirim bunu alicam :) Cok tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhaba.

VS serisi oyun için yaramaz. Tornio'nun yazdığı VX239H güzel. Lakin, çok film seyrediyorsan eğer, parlak ekranlı monitör almanda fayda var. Acer S23HLTMJJ veya Dell S2440L mesela. Tabi parlak ekranlar yansıma yaptığı için, monitörün pencere kenarında veya direk ışık alacak bi yerde olmaması lazım. Eğer öyleyse mat ekran alınması gerek. VX239H öyle

• Daha önce 4k samsung u28590d hakkında fikirlerimi ve oynadığım oyunları yazmıştım biraz daha genişleteyim. Şunuda tekrar belirteyim ki monitörün oyun modu çok iyi. Oyun oynarken bazen oyun modunu normal moda alıyorum oyun 1080p gibi gelmeye başlıyor

Gta V Herşey ultrada ultraya çıkmayanlarda very highda msaa kapalı şekilde 4kda oynuyorum gtx 980 ile öyle SLI yapayım falan demeye hiç gerek yok. Bu msaa dışında bir çok ayar var 16x falan onların hepsi açık msaa dışında en sonda olmayan hiç bir ayar yok. Ortalama 35-40 fps arasında dolaşıyor ultraları very high yaptığımda 40 altına düşmemeye başlıyor. Bu ayarlar 4 gb belleği dolduruyor yanlış hatırlamıyorsam 3700 civarı bi bellek istiyor bunları açmak. Başka ayar kısıp msaa açmayı denedim ama fps 20 lere düştü ve görüntüde bir fark hissetmedim. Belki kastığından anlamadım belkide 4k da bu msaa gibi şeyler fazla etki etmiyor.

Middle Earth Shadow of Mordor Herşeyi ultraya aldım ve herşey açık şekilde oynadığımda en düşük 30 fps ile oynuyorum. 30-35 fps de biraz kasma hissediyorum bu aralar bir kaç ufak ayar kısmayla veya ekran kartına biraz overclock ile 4kda sorunsuz oynanabilir ben genede herşey fulde oynuyorum.

FarCry 3 Herşey fulde 45-50 fps arasında oynuyorum.

Battlefield Bad Company 2
    Medal of Honor: Warfighter
    Oyunlar biraz eski olduğundan 4k da böyle oyunların ne durumda olduğuda merak konusudur. Kısaca özetlemem gerekirse 4k ya alıp oyun modunu açtığımda bu oyunlar 1080p Call of Duty Advanced Warfare'den net bir hale geliyor.

Bence gtx 980 gibi kartlar alıp 1080p iyi 4k oturmadı 2k daha yeni gibi düşünmek yerine 4k denenmeli.

• Hocam vx238h a iyi demişsiniz ama bir sorum var.Çok uzun süre pc başında kalınca baş ağrıması göz ağrıması falan yapıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Merhaba.

VS serisi oyun için yaramaz. Tornio'nun yazdığı VX239H güzel. Lakin, çok film seyrediyorsan eğer, parlak ekranlı monitör almanda fayda var. Acer S23HLTMJJ veya Dell S2440L mesela. Tabi parlak ekranlar yansıma yaptığı için, monitörün pencere kenarında veya direk ışık alacak bi yerde olmaması lazım. Eğer öyleyse mat ekran alınması gerek. VX239H öyle

Önerdiğin 2 monitörü hangi sitede bulabilirim acaba satın almak için bakarsam? Vatanbilgisayarda nedense bulamadım. Pc mi koyacagım yer direk ışık almıyor bu yüzden parlak ekran düşünebilirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahveli -- 21 Nisan 2015; 23:39:09 >
    Webdenal'da kampanya vardı S2440L için. İlgili olarak linkteki konuya bak bir de istersen.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=102603013

• Benq xl2420g ye gsync icin 545 dolar ödemeye deger mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

Benq xl2420g ye gsync icin 545 dolar ödemeye deger mi?

hocam bende düşünüyorum ama sadece 545$ değil + gümrükte var(100$), bir de kargo ücretini sildirmezsen 30$ civarı da o çıkar. Sanırım 545$+130$ gibi bir meblağ oluyor. Sadece 545$ olsa hemen alırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Jon Snow-

Hocam vx238h a iyi demişsiniz ama bir sorum var.Çok uzun süre pc başında kalınca baş ağrıması göz ağrıması falan yapıyor mu ?

60 hz monitörde şahsen bende göz baş agrısı söz konusu oluyo yanlız insandan insana değişir bence.
    benim gibi problemliysen 144 hz 120 hz monitör almanda fayda var tabi bütçen yeterliyse ben 2. el bulmadığım icin vx238h aldım gayet memnunum hocam sağolsun:)
    önceki monitörum deLL e173fp idi 16 ms kare 4 5 saat oyun oynayınca başım çatlıyodu bunda 8 9 saat oynadım bı sıkıntı olmadı keyifli oldugum ıcınde olablir önceki monitörden sonra buna geçınce :D almayı düşünüyosan oyun oynıyacaksan fıyat aralıgındaki en ıyısı bu bence...

• Mesajlarınızı, müsait olduğumda sırayla cevaplayacağım arkadaşlar.

• freshwind F kullanıcısına yanıt
    Film için parlak ekran daha iyi oluyor yukarıdaki bir mesajımda yazdığım üzere ama mat ekran istiyorsan g247hlbıd iyidir.

• JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    Katkın için teşekkürler.

• -Jon Snow- kullanıcısına yanıt
    Göz rahatsızlığı olup-olmadığına ve ışık/kontrast ayarına göre değişir bu. Uzun müddet kullanmadım ama görüntü kalitesi, yüksek kontrast oranı sayesinde yer yer IPS'lerden bile iyi gelebiliyor fakat görüş açısı IPS kadar değil tabi. Göz ağrısı çekenler, yeni nesil monitörlerden almalılar. Özellikle de bu konuda ek öellikli olan monitörlerden. Asus VX239H ve Dell P2314H mesela.

Fark etmez. İçine daha fazla sineni alırsın. Her ikisi de webdenal'da var. Acer'ın modelini yanlış yazmışım. S236HLTMJJ olacak o.

• greenflash kullanıcısına yanıt
    XL2420Z'den tek farkı G-Sync. Fiyat kıyaslamasını buna göre yapıp, sadece G-Sync'in bu farkı hak edip-etmediğine göre kıyaslama yapabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.