Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
10.290
Cevap
139
Favori
360.142
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      16 Mesaj
      26 Mart 2015 08:28:27

Dell'in FreeSync teknolojisi için bir açıklaması var mı ? U2414H ile yeni olan 2415 in 200 tl fark verecek kadar ne gibi extra özelliği var ?
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      26 Mart 2015 09:04:43

Hocam bir süredir monitor arayışındayım.Eizo da karar kılmıştım lakin bu input lag olayı beni düşündürüyor.FPS oynadığım için gecikmeye tahammülüm yok.Eğer farkedilir bi gecikme olcaksa renklerden feragat edip BENQ 144Hz seceneklerini degerlendireyim.XL2420G modeli de su an amazon disinda satista yok sanirim.Kisacasi FG2421 mi XL2420Z mi
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
      17926 Mesaj
      26 Mart 2015 09:50:50 Konu Sahibi

quote:

Dell'in FreeSync teknolojisi için bir açıklaması var mı?

Bildiğim kadarıyla yok.

quote:

U2414H ile yeni olan 2415 in 200 tl fark verecek kadar ne gibi extra özelliği var?

Bu farklar ilk sayfada yazılı. Sayfada model ismi aratıldığında bulunuyor hemen.
      |
      |
      Turt1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      26 Mart 2015 09:59:04 Konu Sahibi

Konuyu okumadan yazdığın belli. 120-144 monitörler başlığına baksaydın keşke önce.

FG2421, en iyi oyun monitörlerinden birisi olup, TN panel olmadığı için renk olarak (IPS hariç) tüm oyun monitörlerinden üstündür renk olarak.
      G-Sync modüllü monitör istiyorsan eğer, şu anda fiyatı gayet uygun olan Acer XB270HABPRZ düşünebilirsin. Ne XL2420G'yi dışardan almana, ne renkten fedakârlık yapıp XL2420Z almana gerek yok yani.

İlgili konu için detaylar: Acer'dan uygun fiyatlı 27" oyun monitörleri
      |
      |
      TR-SABOTEUR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan

• Çavuş
      71 Mesaj
      26 Mart 2015 12:19:39

Konunun buyuk bir kismini okudum.Bahsetmeyi unuttugum tek sey 24 inc istedigim olmus.Yoksa rog swift su an icin butun beklentilerimi karsiliyor.Dedigim gibi FG2421 de turbo 240hz acildiginda digerlerine nazaran biraz daha fazla input lag oluyormus ki 120 hz de bile test degerleri bilimum 144 hz lerden fazla.Benim asil sormak iki monitoru de kullanma sansiniz oldu mu bu karsilastirmayi yapabilmek icin.

Eizo Foris vs. XL2420Z
      |
      |
      17926 Mesaj
      26 Mart 2015 14:13:28 Konu Sahibi

Sırayla

Eizo Foris FG2421
      ViewSonic VG2401mh
      BenQ XL2420Z

27" düşünürsen eğer, Acer'lardan birini almanı tavsiye ederim şiddetle.
      |
      |
      TR-SABOTEUR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      71 Mesaj
      26 Mart 2015 14:40:14
      Anladım hocam çok sağol yardım için.Eizodan vazgeçtim gibi şu an için. VG2401mh hakkında pek bi fikrim yok,ikinci sıraya koyduğuna göre renk konusunda biraz daha iyi sanıyorum.Biraz düşüneyim ikisinden birini alırım artık.
      |
      |
      14630 Mesaj
      26 Mart 2015 21:37:25
      G-Syncli' monitörler piyasaya gireli çok oldu mu yav ? Takip etmiyordum Rog Swift'ten başka 2 model daha gördüm

Acer Predator XB270HAbprz 27" 1ms Full HD 144Hz DP Usb3.0 G-Sync Led Monitör -- 1700tl
      İnceleme (review):
      http://www.prad.de/new/monitore/test/2015/test-acer-xb270habprz.html#Einleitung

Satış Linki:
      http://www.sanalmarketim.com/acer-predator-xb270habprz-27-1ms-full-hd-144hz-dp-usb30-gsync-led-monitor/p_60122/

Aoc 24" G2460PG G-SYNC 1ms Geniş Ekran Gaming Led Monitör -- 2075tl
      inceleme:
      http://www.kitguru.net/peripherals/monitors/zardon/aoc-g2460pg-g-sync-144hz-1ms-gaming-monitor/

Satış linki
      http://www.hizlial.com/aoc-24-g2460pg-g-sync-1ms-genis-ekran-gaming-led-monitor/10608524
      http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-24-g2460pg-g-sync-gaming-monitor-1-ms-144hz.html

AOC şubattan beri var zaten de fiyatı yüksek ama... 24" olması oyuncular için bence daha iyi ve 3 yıl garantili.

• Yarbay
      17926 Mesaj
      26 Mart 2015 22:36:13 Konu Sahibi

Bunları ilk sayfada ekleyeli bir süre olmuştu.
      Acer'lar için de ayrı konu açtım geçen:http://mini.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=104090282&p=1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      HiqhWoltage kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      14630 Mesaj
      26 Mart 2015 22:46:27

keşke bana da haber verseymişsiniz hocam Görmemiştim. İnceleme linklerini ekleyin bence konunuza.
      |
      |
      27 Mart 2015 03:21:16 Konu Sahibi

XB270HAbprz incelemesi ekli. G2460PG'ye ait olarak ise 4 inceleme linki var. En azından, konuda ekli olduklarını yazdıktan sonra baksaydın ya bi. Kitguru incelemesi yok. Çünkü onda lag testi yok. Paylaştığım incelemelerin tamamı lag testinin de yapıldığı profesyonel incelemeler. Kitguru öyle değil.

Her güncelleme yaptğımda "GÜNCELLEME" başlığı altında bir yeni mesaj yazıyordum konuya ama sürekli takip edemeyince görmek mümkün olmaz tabi.

Bir dahakine haber ederim inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 27 Mart 2015; 3:36:17 >
      |
      |
    • Yarbay
      14630 Mesaj
      27 Mart 2015 09:34:58

Attiginiz linkte inceleme göremeyince oraya eklenebilir diye düşündüm konunun ilk sayfasında göremeyince de yok sanmıştım. Kusura bakmayin hocam.incelerim bi dahakine.

|
      |
      27 Mart 2015 10:43:59 Konu Sahibi

Yanlış anlaşılma olmasın. Benlik bi durum yok. Kusurluk bi durum da yok aynı şekilde.
      |
      |

• Yüzbaşı
      364 Mesaj
      27 Mart 2015 18:24:58
      Boylesi faydali bi konu actigin icin tesekkurler. Iyi calismalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratd555 -- 27 Mart 2015; 19:00:36 >
      |
      |
      27 Mart 2015 21:11:31

Hocam ilk sayfanızı inceledim fakat;

Mevcut 23" monitörümü değiştirmeyi planlıyorum.
      Kullanım amacı Grafik tasarım, fotoğraf ve Oyun olacak şekilde 27-28", düşük MS li LED veya IPS led.
      Fakat 4K ya ihtiyacım var mı bilmiyorum. Ne önerirsiniz ? Bütçe Ortalama 1500 TL 1800 e kadar çıkılabilir.

Grafik tasarım için normal şartlarda Maksmum 700-800 TL lik monitör bile işimi göreceğinden eminim fakat oyunlarda da iyi görüntü ve performans nedeniyle bütçe abartılı gelebilir.
      |
      |
      27 Mart 2015 22:37:30 Konu Sahibi

Şu an mobil olduğum için detaylı bakma imkanım yok. İlk mesajdaki MONİTÖRÜNÜ HEM İŞ, HEM DE OYUN AMAÇLI KULLANACAKLAR İÇİN TAVSİYELER başlığı altındaki modellerden kullanım amacına ve bütçene uyun olanları seçer misin ömcelikle. Sonra birlikte eleme yapalım aralarından.

|
      |
      hlttmz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      10550 Mesaj
      28 Mart 2015 20:45:47

İlk mesajda cihazın linkini vermiştim, 150 dolardan başlıyor yaklaşık bu cihazlar. X-rite ın bir modelini verdi arkadaşım bana 250 dolarlık bir alet. Kendi yazılımları var. Cihazın kendi yazılımıyla yapılıyor tüm kalibrasyon ayarları.

Cihazda bir lens var ekrana asıp ortasına gelecek şekilde koyuyorsun ekrandan gelen ışığı ölçüyor vs. Ayrıca bendeki cihaz ortam ışığını da ölçüyordu.
      |
      |
      29 Mart 2015 02:47:27
      Hocam ben Ps4 için monitör arayışındayım ama karar vermekte zorlanıyorum
      kafamda bazı seçenekler var ama hangisine yönelsem bilemedim bütcem de 1200tl
      aldığım monitörlede ps4 ün sonuna kadar keyfine varmak istiyorum . bide 27 inc önceliğim

ASUS 27" VX279Q
      BenQ GL2760H
      BenQ EW2740L
      BenQ RL2755HM bunu türkiyede bulamadım

ben bunları bulabildim elimdeki paraya daha bunlarla o performansa ulaşılırmı bilmiorum ama görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum mutlaka bunlardan daha iyisi vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem1272 -- 29 Mart 2015; 2:50:32 >
      29 Mart 2015 02:56:27

Hocam ilk mesaj cok guzel ancak belki bir kaliteden yani belli bir fiyattan basliyor en azindan 400 500 arasi butce dostu bir kisim da olsa iyiolmaz mi?
      Yavas yavas eski sayfalara bakiyorum cunku bu butcelerde monitor almak isteyenler hayli fazla mesela benq nun sari kasali bi modeli var konusu da var hatta tabletteyim modeli bulamadim ama o seviyede 4-5 alternatifli bi ek liste cok iyi olurdu

edit: ayrica listede varolan 500-600liralik monitorlerin de cogu yerde stogu yok ne yazik ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krocker09 -- 29 Mart 2015; 22:30:22 >
      |
      |
      29 Mart 2015 21:49:27

@bocekgrafik

Hocam pikselin dead veya stuck oldugunu nasil anlariz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Reklamlar
sohbet
haberler
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.