Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (386. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kasayla alakası yok bunun. HDMI kablosuna ihtiyacın var. Çünkü 280'de VGA portu yoktur muhtemelen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, cevabınız için çok teşekkür ederim Şimdi şöyle anlatayım tüm seçeneklerimizi sizin mesajınızda yazdığınız 8 (Asus VK278Q hariç fiyat açısından ) model üzerinden incelemeye aldık. Siz önerdiğiniz için hepsinin teknik detaylarının birbirine yakın olduğunu değerlendirerek, Acer S236HLtmjj bizi tasarım olarak çok etkiledi. Hele ki youtube'da modelle ilgili bir tanıtım videosunda MHL özelliğini izlediğimizde tamam dedik. Yani işte kısacası biz son kez sizden olur aldık mı yarın siparişini geçeceğiz Sizi bu kadar zorladığım için kusuruma bakmayın, saygılarımla, iyi akşamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Kasayla alakası yok bunun. HDMI kablosuna ihtiyacın var. Çünkü 280'de VGA portu yoktur muhtemelen.

Hdmi alip cozdum sorunu tesekkurler monitor nasil sizce Asus VX228H?

• Aklın yolun bir. İyi etmişsin. Hayırlı olsun, güle güle kullan.

İncelemesi var mı bilmiyorum ama kağıt üzerindeki özellikleri çok iyi. Bunu da yazdım kafama. Duruma göre eklerim konuya.

• byilmaz34 B kullanıcısına yanıt
    Güzel monitörün var. i2369 alanlar genelde memnunlar ama S23B350'den buna geçişte sorun yaşarsın gibime geliyor. Sorun yaşamasan dahi alacağın monitörler ince çerçeveli olması gerek eyenity kuracağın için.

TN olarak Samsung S24D300: Sendekinin yeni versiyonu gibi düşünebilirsin bunu.

IPS olaral ise Acer S236HLtmjj olabilir. Bunun paneli parlak. S23A ve S24D'ye nisbeten renkleri çok iyidir. Muadil olarak Dell'in S serisine de bakalirsin.

• xcage46 kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

8 model mi yazmışım? Baktım da sonradan, epey detaylı ve uzun yazmışım. Aklınızda soru işareti kalmamıştır sanırım.

S236HLtmjj için teyit istiyorsanız eğer; tavsiye etmesem, ondan bahsetmezdim.

Tekrar çok teşekkürler, hakkınızı helal edin. Umarım bir gün herhangi bir konuda bende size fikir verebilirim. İyi akşamlar, çok sağolun
  • xcage46 kullanıcısına yanıt
    quote:

Umarım bir gün herhangi bir konuda bende size fikir verebilirim.

Hangi konuda?

teşekkür ederim @bocekgrafik . IPS olarak aoc düşündüm ama ips den başka birşeyde alabilirim. Lakin 2. el en çok AOC i2369 satılıyor suanda birde az önce bir arkadaş sağolsun kliksadan paylaşmıs 479 lira.
    Düşününce dıgerlerıne nispeten bu 100 150 lira daha ucuz. Bir handikapıda şu diğer ürünlerin masaya monte aparatlarıyla kullanımı yok malesef. i2369da o mevcut masaya askı aparatı ile asılabiliyor.

Birşey daha soracağım, sorun yaşarsın dediğinizde ne gibi bir sorun acaba? biri 2ms biri 6ms çok bir fark aşırı derecede yaşayacağımı sanmam çok deli fps oyuncusu değilim. i2369 da ince cerceveli zaten eyenity kuracağım için oda bu ince cerçeve kavramına uyuyor sanırım. Çok önyargılıyım gibi görünüyor aoc için ama koyu bir samsung fanatiğiyim lakin görüntüsü estetiği çok hoşuma gitti i2369 'un görüntüsü :D

http://static.squarespace.com/static/524082ace4b0b715dcb3cc93/t/53667d3fe4b0b3f114a7a664/1399225701295/IMG_4522.JPG

Tabi 2 tane s23b350 bulursam hıc dusunmem dırek alırım 2.el, çok memnunum ekranımdan ama 3 ekrana gecmem gerek işte.

Çok kararsızım sanırım.
    Yaniii, fikir edinmene yardımcı olabileyim de, konusu önemli değil
  • byilmaz34 B kullanıcısına yanıt
    quote:

Birşey daha soracağım, sorun yaşarsın dediğinizde ne gibi bir sorun acaba? biri 2ms biri 6ms çok bir fark aşırı derecede yaşayacağımı sanmam çok deli fps oyuncusu değilim.

Sorun olmaz o zaman.
  • BlueMartini7 kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

273EQH'dan ancak 120+ hz monitöre geçiş yapılır zaten. Ama alınacak monitör Eizo Foris FG2421 olmadığı sürece, 273EQH'ye nisbeten renk kaybı yaşanacaktır.

Oynadığınız/oynayacağınız oyunlar için elinizdeki monitör de yeterli aslında. 70-75 hz'e hz aşırtma deneyin bence öncelikle. Stabil olursa gerek kalmayabilir yeni monitör almaya.

FreeSync'li monitörler henüz çıkmadı ama G-Sync'li ilk modeller geldi. Şu anda 3 model var. PG278Q'ya nisbeten fiyatı daha makul olan diğer 2 monitörün fiyatı 2000 TL bandında olduğu için, gönül rahatlığıyla tavsiye edemiyorum açıkçası.
  • Merhaba
    xcage46 arkadaşın isteklerinin yanında benim pc'ye bağlama durumumda söz konusu bir tavsiyeye ihtiyacım var.
    BTF 4 ( prof değilim ) ve Fifa 15 genellikle oynadığım oyunlar.
    Tv ve monitörüm aynı odada ve aynı duvar önünde duruyorlar. Görüntü kirliliği olmaması için 27" monitör seçeneklerinden biraz kaçınıyorum. Ayrıca BTF 4 oynarken yakın olacağımdan pixellerin birbirlerinden uzak oluşları gözüme batar düşüncesindeyim. Belki ilerde 4K bir 27" daha uygun olabilir.
    Mevcut Lg 22" led monitörüm var. Hatta ilk led monitörlerden. 16.10 formatında ve TN panel.
    Görüntü kalitesinden memnun değilim. Daha öncesinde Samsung 19" 971P modelini kullanıyordum ki Pv-A paneldi yanılmıyorsam. Harika bi lcd paneldi fakat 8 ms ve oyunlarda bariz görüntü dalgalanıyordu.. İş yerimde kullanmaya devam ediyorum ve her eve gittiğimde kalitesiz görüntü karşısında oyun oynuyorum. Bu yüzden değişim zamanı geldi.

İlk sayfa üzerinde baktığım süper yıldızlı bir kaç monitör piyasa mevcut değil.
    Ips panellerin o renk cümbüşü ilgimi çekiyor. O yüzden ilk olarak onlarla ilgilendim.

Viewsonic VX2363Smhl-W =Vatan'da 600 TL Güzel bi monitör ama beyaz cerceve biraz içimi burkuyor.
    ASUS 27" VK278Q = Vatan'da 800 TL 27" olması durumu. Tavsiye eder misiniz ?
    DELL S2440L, 24" = N11'de 575 TL Tasarımı hoş ama 7 ms gözüküyor. Can sıkar mı ?
    ASUS 23" VX238H = Vatan'da 685 TL TN panel sanırım bu da.

ACER S236HLTMJJ 23 inç D-Sub + HDMI Full HD IPS LED = Media Martk 600 TL
    xcage46 bunu seçmiş ve parlak ekran demişsiniz. Bundan hoşanır mıyım bilmiyorum. Tv Philips Pus7909 ve mat. Şu an kullandığım monitörde mat.

Viewsonic VX2363Smhl-W beyaz olması haricinde en çok ısındığım monitör oldu. Yardımınıza ihtiyacım var.
  • 34antoryum85 3 kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Öncelikle, konuyu okuyarak yazdığın için teşekkür etmek istiyorum. Okuyan insanın hali bir başka oluyor hakikaten. Daha önce yazmak isterdim ama ancak müsait olabildim; kusura bakma.

Yazdığın 4 model de birbirinden iyi. Yakından kullanacak olmasaydın, VK278Q'yu tavsiye ederdim ama yakın mesafeden dolayı o olmaz.

Acer'la birlkte Dell S'ler de parlak elranlı. Bunun duruma göre avantaja veya dezavantaja dönüşme durumu var.

Kullanacağın yerdeki ışık yoğunluğu fazla ise ekranda yansıma olur ve rahatsız ama ortam ışığı fazla değilse ve/veya ekranda yansıma yapmayacak durumda ise avantaj olur. Nedir o avantaj? Renkler daha canlı ve siyahlar da daha koyu görünür. Mesela cam kenarında ise monitör, veya panel cama dönük olursa yansıma yapar ve gözü rahatsız etmekle birlikte, ekrandaki görüntüyü görmekte zorlaşır.

Kaldı geriye VX'ler. Onlardan ViewSonic marka olanın görüş açısı daha fazladır ama Asus'un da kontrastı fazla olduğu için, görüntüsü daha keskin ve nettir.

Netice itibariyle: Parlak ekran alacak olursan, içine en fazla sineni al ama mat alacaksan da VX238'i tercih et bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 18 Mart 2015; 18:54:19 >
  • Hocam bilgilendirmek istedim Dell s2440l eksenbilgisayar.com da 526 TL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,
    Uzun süredir 19 inch Philips ekran filtreli crt monitör kullanan biri olarak panellere geçmeyi düşünüyorum.

Mat ekrana alıştığım için mat ekran tercih edeceğim. Dell olarak önceki sayfalarda gördüğüm üzere E2214H (TN panel) ve P2214H (IPS özellikli) modelleri arasında kalmış bulunuyorum.

Oyun ve iş amaçlı bir kullanım olmayacaktır. Film izlenmeyecek Sıradan ev kullanıcısı, internet kullanımı amaçlı.

E2214H (TN panel) 300 TL civarı
    P2214H (IPS özellikli) ortalama 570-590 tl ARASI
    Bu durumda bu iki model arasında baya fiyat farkı buluyor. Sormak istediğim sıradan ev kullanıcısı için P2214h bu fiyat farkına değermi? İleriye dönük, yani nasıl olsa bir kez alıp uzun süre kullanacağız mantığı ile IPS mi seçmeliyim karar veremedim. Görüşlerinizi rica ediyorum.

21.5 inch ten daha küçük modeller de var fakat bu çözünürlük bunlarda 1920 x 1080 olmayıp daha düşük.
    Yaklaşık bir metre mesafeden izlenecek. 19 inchten sonra alışmada ciddi güçlük yaşayabilirmiyim?

Son olarak (biraz fazla soruyorum kusura bakmayın)
    Dell mat ekranlarda teknik olarak matlığı belirten şu cümle geçiyor: anti glare with hard coat 3H
    Çizilmeyici önleyici sertleştirilmiş yüzey diyor sanırım. Peki matlaştırma sadece film kaplamadan mı geliyor yoksa Led panelin üretim yapısı tamamen farklı mı?

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polaris12 -- 18 Mart 2015; 19:54:41 >
  • Hocam bir sorum olcak. Bütçem 550 TL. Oyun için kullanılacak. Aklımda Dell s2440l var test sonuçları burda ama anlamıyorum

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_s2440l.htm

Lütfen yardım edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • polaris12 P kullanıcısına yanıt
    Mat kaplama ile panel bağımsız.

IPS iyi olur ama Dell lüks kalır. F/P oranı yüksek olarak i2269'u tavsiye ederim ama "Olurken daha iyisi olsun" diye düşünülecek olursa, Dell P de alınabilir tabii ki. Özellikle de hareketli ayak yapısı için bile 100 TL'lik farka değer. Daha iyi fikir sahibi olmak için linkteki konuya bakılabilir.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=103844152&p=1#103844152

• kral-pc kullanıcısına yanıt
    Anlamana gerek yok kardeş. Gönül rahatlığıyla alabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.