Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (376. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet araştırdım. Pek çok markayı araştırdım ve soruşturdum ama en çok içime sineni almaya karar verdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Işık sızması canımı sıkmaya başladı. Ne zaman bu kadar inceleyip de bir şey alsam mutlaka bir sıkıntı çıkmadan rahat edemiyorum zaten.

Işık sızmasının derecesini görmeniz için bir kaç fotoğraf paylaşıyorum. Sizce de fazla değil mi biraz?

Kutusunu atmak gibi normalde hiç yapmayacağım bir salaklık yaptım evde pek yer yok diye (2 sene önce aldığım elektronik aletlerin bile kutusunu tutarım normalde). Bu yüzden Vatan'ın iade veya değişim kabul edeceğini sanmıyorum. Tek çare garantiye vermek olacak sanırım. Yine monitörsüz kalacağım bir süre.

• CrAstrum kullanıcısına yanıt
    Parlaklık seviyeleri kaçta? Bence servise vermen çare olmayacak, bişi yapacaklarını sanmam. En iyi ihtimalle satıp gelen parayla başka alabilirsin.
  • O fotoğraflarda parlaklık 100%'de. IPS'lerde genel bir sorun bu diye biliyorum ama bu kadar fazla olması normal mi onu merak ediyorum açıkçası. Sizde hangi monitör var? Eğer IPS ise sizde de mevcut mu bu ışık sızmasından?
  • CrAstrum kullanıcısına yanıt
    Bende samsung s24d590p var.

http://forum.donanimhaber.com/m_101662227/mpage_2/tm.htm Konu içerisinde resimlerim var, bakabilirsin.
  • Max 600 tl bütçe 1 tl bile fazlasına çıkamam ne yazık ki. Sadece oyun için (PS4 için alacağım) hangi monitör önerirsiniz ? Bahsedilen Dell S2440L yi almak üzereyim ancak daha iyi bir alternatifi var mıdır ?
  • Merhaba grafik tasarım işiyle uğraşıyorum şuan işsizim msi 9600gt 512 mb 256 bit lik ekran kartım var Delle mönitör aldım Dell U2414H ekran kartı çıkışım dvi onu dönüştürüücyle bağlamam lazım 1-hdmi var display port var hangisini yapmam gerekir? 2-Birde hangi marka dönüştürücü alayım hepsiburada da dark marka var iyi midir 3-kendimi kasıp r9 270 ekran kartımı alayım yani cinema 4d şu işleri içie başlıyacağım yakında bir müddet karım idare etmez mi sağolun var olun :))
  • Merhaba.

Özürlük bir durum yok. Tam cevabı bitirmek üzereyken (son cümlemi yazarken) ceza yediğim için yazdığım mesajı gönderemedim o gün. Kısmet değilmiş. Ceza yediğime değil de, sana ve riffraff'a cevap veremeden ceza yediğime üzüldüm inan.

- Eizo'lar için realision'la irtibat kur. O bakıyor.
    - 23" ideal bir ebat. Büyük gelmez.
    - Display portla (DP) monitör kullanmadım ama kullanan arkadaşlar, DP ile görüntünün daha iyi olduğunu belirtiyorlardı. Ama DVI ile arasında öyle aman aman bir fark yok. Büyük fark, VGA ile DVI ve HDMI arasında.
    - % 50 fiyat farkını hak edecek bir fark yok Eizo lehine ama en iyiyi isteyen kişi, üçüne-beşine bakmadan alır zaten istediği monitörü.
    - O Eizo'ya en yakın görüntü kalitesini Dell monitörler veriyor. Hangi BenQ'yu demişim, anlamadım?
    - İlk sayfada MONİTÖRÜNÜ HEM İŞ, HEM DE OYUN AMAÇLI KULLANACAKLAR İÇİN TAVSİYELER başlığı altında 216P monitörler var. Onlara bi göz at istersen. 24" olarak Dell UP2414Q ve P2415Q var mesela ama fiyatları da ona göre haliyle.
    - Var. Tepki süresine takılmazsan, Asus VX238H ve VX239H, Dell P ve S serisi, ViewSonic'in VX serisi, Acer'ın HLB serisi vs...

• riffraff kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Asus'un PA246'sını bulabilirsin kaçırma derim. Sıfırı, nadir de olsa bulunabiliyor. Olmadı, ikinci el de bakılabilir.

U2413, hâlâ iyi bir monitör 10 bit olduğu için. Güncel versiyonunu çıkartsalar keşke onun da. Ciddi sorun edilecek bir eksiği yok onun.

Gamutuna bakmadım ama alternatif olarak Acer K272HULbmiidp, ViewSonic VP2770 ve VX2880sml'ye de bakılabilir.
  • gokuba kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Güle güle kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 41016DK07

On puanlık uzmanlık sorusu soruyorum :)

2560x1440 çözünürlükteki input lag ile 1680x1050 çözünürlükteki ınput lag aynımıdır ? Mantıken düşündüğümde ekran çözünürlüğü yüksek olduğundan ekrana gelen görüntünün işlenmesi esnasında yaşanıyor bu input lag diye düşünüyorum. Aynı oyunu 2560x1440 çözünürlükte oynarken yaşadığım gecikmeler sanki psikolojik olarak daha küçük boyutlu ekranda oynarken yaşamadım belkide psikolojiktir. Var mı bir önerisi fikri yorumu olan ?

Dell U2713 de özel yazılım sayesinde ekranı istediğiniz çözünürlükte kullanabiliyorsunuz örnek

Merhaba,

Bu yazılımın adını sizden rica edebilir miyim? Farklı marka monitörde çalışır mı bu konuda bilginiz var mıdır?

• Selam arkadaşlar,
    İlk önce konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim.Çok yararlı bir konu olmuş.Benimde bir sorum olucaktı.
    Monitör seçerken 23", 23.6" ve 24" paneller arasından hangisini seçmemizi önerirsiniz?
    Teşekkür ederim.

• barsevol B kullanıcısına yanıt
    quote:

bi kac kisi okudugum kadariyla guclu ekran karti olanlar monitorun ekran kartina yetmedigini oyunlarda kararma yirtilma vb.

V-Sync açılmadığı sürece herkes yaşar bu sorunu.

MX239H, araba yarışı oynamıyorsan yeterli ama araba yarışı da oynuyorsan 120+ hz monitör de bakabilirsin. Lâkin onlarda, MX239'deki görüntü kalitesini bulamazsın. Önceliğin her ne ise, ona göre seçim yapmalısın yani.

* * *

oOJumpeROo'nun yazdığı gibi hz aşırtma yaparak kullanırsan sorun yaşamazsın. Alterntatif olarak, onun da kullandığı U2414'ü de düşünebilirsin.
    Evet, vx2363smhl-w gerçekte 5 ms. Ayrıca, yine gerçek 8 bit olduğunu da sanmıyorum. 16.7 değil de, 16.2 milyon renk sunabilen 6bit+FRC'dir muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 4 Mart 2015; 16:07:48 >
  • herkese merhaba;
    aşağıdaki ürünler arasında kaldım yardımlarınızı arz ediyorum. renk canlılığı benim için önemli filmlerde videolarda güzel görüntü istiyorum goprohero 4 ile çektiğim video gerçek gibi gözükmeli. bir de arasıra fps oyun oynarım ps4 sahibiyim lakin fps oyunları konsolda oynayamıyorum. benim bilmediğim başka güzel bir ürün varsa oda olur. pivot özelliğinin olması tercihimdir.

seçenekleri aza indirdim... ikisinden biri ama hangisi?

ASUS 23" PB238Q
    Dell UltraSharp U2414H

http://www.hepsiburada.com/liste/dell-ultrasharp-u2414h-238-8ms-dvi2xhdmidisplayusb-full-hd-ips-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd801327&categoryId=60000209

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-236-vn247h-genis-ekran-led-monitor.html#genel-bakis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinsafa -- 4 Mart 2015; 14:41:17 >

• hatipoglu kullanıcısına yanıt
    Merhaba abi.

27"e geçiş ancak 1440P ile mümkün olur malum çekincelerinden dolayı. Ancak şu anda 19" kullandığın için, 23-24" kâfi bence ve aldığın monitörü uzun süre kullacağın için Dell U2414H'ye bak bence. 27" 1080P monitörü ise seçenek olarak bile düşünme bence.
  • 450 TL bütçe ile oyuncu monitörü tavsiyesi verir misiniz hocam...

• kral-pc kullanıcısına yanıt
    İlk sayfa başındaki KONU HAKKINDA GENEL AÇIKLAMA (TAVSİYE İSTEMEDEN ÖNCE) başlığını okuyarak tekrar yaz istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hohmlec

abi aoc g2460pqu freesync desteklemiyor display portu 1.2 freesync için 1.2a modeli olması lazım birçok yere baktım freesync hakkında hiçbir şey demiyor
    yanlışsam düzeltin

Haklısın. Düzeltirim orayı. Keşke herkes senin gibi dikkatli olsa. Bazen konuda öyle bariz hatalar oluyor ki, tesadüfen yine ben fark ediyorum.
  • haita_x H kullanıcısına yanıt
    İkisini de tavsiye etmem. İşin içinde film de girince işin rengi değişiyor çünkü. Bunun için ayrı konu açmıştım. Oraya bak istersen.

▓ Dell S2440L'de indirim [Oyun+Film için ideal monitör]
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrAstrum

Amacım kesinlikle bir tartışma başlatmak değil ama hayatımda Asus'a dandik diyen bir canlıyı ilk defa görüyorum. Teknolojiden anlamıyorsun diyeceğim ama imzandaki sistem onu söylemiyor eğer bir başkasına toplatmadıysan (ki eminim kendin toplamışsındır). İlginç doğrusu.

Ortada bir sarcasm vardı da ben mi anlamadım acaba? :D

Asus'un giriş ve orta seviye ürünlerinin çoğu dandik ama üst seviye ürünlerindeki kalite, pek az markada var.
  • 
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.