Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10.290
Cevap
139
Favori
360.074
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      40 Mesaj
      17 Şubat 2015 14:57:26

aşağıda verdiğim linkde u2410 stokta var görünüyor , isterseniz ordan sorabilirsiniz . biraz pahalı bir monitörmüş

http://www.radiusbilgisayar.com/products.php?product_type=4&model=U2410
      |
      |
      Bahsedilenler: ekkir , bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      17 Şubat 2015 15:57:20

P2214H Hakkında ilk izlenimlerim şöyle;

TN monitörü kaldırıp yerine bunu koyunca ilk başta biraz tuhaf geldi renkleri. Sanki daha kötü gibi hissettim. Daha sonra ikisini yan yana koyunca TN panel resmen çamur gibiymiş. Gözlerimiz yıllarca eziyet çekmiş.

Monitörün genel olarak malzeme kalitesi ortalamanın üzerinde. Yinede bazı yerlerinde plastik esnemesi mevcut.

Ayak mekanizması ise harika. Hem malzeme kalitesi, hem de işlevsellik çok iyi.

Monitör üzerindeki usb çıkışları çok ölü noktada. Kablosuz klavyenin alıcısını takınca kapak kapanmıyor. Yani usb alıcı gibi söküp takma işlemi yapmayacağımız şeyler takmak için ideal. Usb bellek / harici disk falan takması çok zahmetli olur.

Monitörün menüsünüde çok beğendim.. Bir çok farklı monitörün menüsüne göre kullanımı çok kolay ve pratik. Özellikle tuşların yerleşimi ve hissiyatı çok güzel.

Bu çektiğim video. Asus monitörü 2008 yılında abim almıştı hiç araştırmadan.Yeni modellerde böyle fark varmıdır bilmiyorum.
      Farkları daha iyi anlamak için tn olmayan bir ekranda izlemek lazım.

|
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      17926 Mesaj
      18 Şubat 2015 18:45:32 Konu Sahibi

Paylaşım için sağol. Kontrast ve ışık ayarını nasıl yaptın bilmiyorum ama olması gereken ayar, kontrast/ışık 80/25 gibidir. Ancak ortam çok ışık alıyorsa (yoğun güneşli havalar gibi) 40'a kadar artırılabilir. Geceleri ise 20'nin altına kadar bile düşürülebilir. Bundan fazlası hem gözü yorar, hem de zarar verir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Emphire kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      2232 Mesaj
      18 Şubat 2015 23:04:39
      quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Paylaşım için sağol. Kontrast ve ışık ayarını nasıl yaptın bilmiyorum ama olması gereken ayar, kontrast/ışık 80/25 gibidir. Ancak ortam çok ışık alıyorsa (yoğun güneşli havalar gibi) 40'a kadar artırılabilir. Geceleri ise 20'nin altına kadar bile düşürülebilir. Bundan fazlası hem gözü yorar, hem de zarar verir.

Merhaba hocam , bende bir haftadır monitörlerle cebelleşiyorum size danışayım dedim verdiğim bir kararla ilgili

Yaklaşık bir hafta önce AoC nin G2460PQU 144hz 1ms gamer monitörünü sipariş etmiştim ve geldiydi. 5-6 gündür kullanıyordum fkat bir türlü istediğim canlılığı alamadım , benim beklentim hem filmlerde ve videolarda canlı gerçekçi görüntü hemde oyunlarda "ideal" , "ortalama" bir performans... Zaten 8 senedir 17" Analog girişli Lcd kullanıyordum 8ms gecikme süresi vardı onun performansı bile oyunlarda benim için yeterliye yakındı

144hz AoC monitör hiç mi değişim yapmadı ? tabiki yaptı biraz BF-4 testi yaptım high ve ultra ayarlarda çok iyiydi fakat başka sebeplerden dolayı öncelikle beklemediğim boyutlarından ve yerindede olsa taşınabilirliği olmadığından (her ne kadar ergonomik de olsa) iade etmeye karar verdim inventusla irtibata geçtim yarın kargoya vericem inşallah. :)

Benim soracağım şu , hiç beklemeden stoklarında bulunan linkini paylaşacağım Asus Vx229h 21.5" 1920x1080 5ms Ah-İps Led monitör ü sipariş etmek istiyorum , gerekli testlerini yapılmasını isteyerek tabi ışık sızması,ölü pixel v.s gibi tekrar uğraşmak istemiyorum...

Link de burda
      https://www.asus.com/Monitors_Projectors/VX229H/overview/

Sizce hem oyunda ideal görüntüyü verip hemde film ve videolarda ağız tadıyla izlemeye yeterlimidir ? Boyutuda benim kullanım alanıma müsait 24" , 19" arası birşey arıyodum

Sizin fikriniz nedir bu monitörle ilgili hocam ? Çok sağolun şimdiden
      System : Asus Z97-A ATX Soket LGA 1150 Motherboard / İntel Core i5 4690K LGA 1150 Cpu / ASUS Dual Radeon RX 480 4GB OC Edition Ekran Kartı / Samsung 840 Evo 120 GB SSD / Seagate Barracuda 2TB 64MB 7200RPM 3.5" HDD / Corsair Vengeance 8GB (2x4) 1600 Mhz CL9 DDR3 Ram / Corsair Carbide 400R, CX600M Psu / Cooler Master Hyper 212 Evo / Asus MX259h 25" 5ms FHD Ah-Ips Monitör

• Yüzbaşı
      754 Mesaj
      19 Şubat 2015 07:05:36
      2 Haftadır monitör arıyorum araştıyorum bir cok kişi tv almamı önerdi ama ben tv izlemiyorum bu zamana kadar 106 ekran'da uzaktan ps3 ile oynadım ailem tv izlediği için kısıtlı zamanım oluyor kendi odam ufak kendi odama bir monitör almaya karar verdim bir cok modelleri inceledim bir türlü karar veremedim

http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-23-vx2363smhl-w-led-ips-monitor.html

23 inç diyor baya kişi övmüş bana yeterli olurmu bu ps3 de? odam kücük pek uzakta olmucak yakınımda olucak kücük diyorsanız eğer 27 ekran bu var

http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-27-vx2703mh-led-genis-ekran-led-monitor.html

ilki 2 ms 23 ekran

ikincisi 3ms 27 ekran odama hangisini almalıyım oynama mesefem yakın olucak fifa 15 tarzı oyunlar oynuyorum genelde online yada bunlar dışında başka bir modelemi yönelmeliyim param cebimde 1 haftadır bakmadım site araştırmadım yer kalmadı bir türlü karar veremedim daha önce hç oynamadım oyun bu tarz monitörlerde hangisini alsam hangisi yeterlidir bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

• Teğmen
      147 Mesaj
      19 Şubat 2015 10:53:27

Dell 2715H monitör gördüm yeni çıkmış türkiyedede satılıyor WQHD AH-IPS Led gibi özellikleri var günlük kullanım, programlama, hd film keyfi, için nasıldır ?
      lol cs gibi oyunlarda çok fark edermi 8ms olması ghosting vs olurmu? 1080p videolarda görüntü bulanırmı (1080p de 480p izlemek gibi) yoksa upscale olunca kalite bozulmazmı? teşekkürler @bocekgrafik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
      19 Şubat 2015 16:45:38 Konu Sahibi

Prensip olarak, keyfî ürün değişimine karşı olduğum için tavsiyede bulunmayacağım.

144 hz monitörü araştırmadan alıpta memnun olmayan kişi, başka hangi monitörden memnun kalır bilmiyorum; hele de yerine düşünülen monitör 60 hz ise. Alırken satıcıdan talep edilen bi dünya testte cabası...

|
      |
      Provisioner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yüzbaşı
      779 Mesaj
      19 Şubat 2015 17:24:46
      Merhaba hocam,350 400 TL civarına 23 inç bir monitör arıyorum uzun saatler boyunca kullandığım için gözü yormaması ve renklerin soluk olmaması önemli.Vatan Mediamarkt gibi yerlerden yani elden alma imkanım var sadece.Yardımcı olursanız sevinirim,oyun için kullanacağım.Duruma göre 22 inç vs. de olabilir eğer daha iyi derseniz.NBA,FIFA,CS,BF,DOTA gibi oyunlar oynuyorum.
      19 Şubat 2015 18:51:46 Konu Sahibi

“Yakın" derken kaç cm kadar? 60-70 cm'den kısaysa 23" yeterli ama fazla ise 27" almanda fayda var.

VX2703mh, F/P oranı yüksek bir monitör. Bazı 24" monitörlerin fiyatına satılıyor şu anda. Hoparlörü olması iyi bir artı ama futbol oyunlarında sorduğun her 2 monitör de biraz gölgelenme yapar (topun arkasında iz bırakarak gitmesi). Bu sorun olmazsa senin için, kullanım mesafene göre ikisinden birini alabilirsin ama gölgelenme bu kadar da olmasın dersen eğer, Samsung S24D300H tavsiye ederim. Renk olarak diğer ikisinden geridedir ama gölgelenme açısından da daha iyidir. Öncelik sırada göre tercih yaparsın artık.

|
      |
      s103r kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2232 Mesaj
      19 Şubat 2015 18:55:59
      quote:

Prensip olarak, keyfî ürün değişimine karşı olduğum için tavsiyede bulunmayacağım.

144 hz monitörü araştırmadan alıpta memnun olmayan kişi, başka hangi monitörden memnun kalır bilmiyorum; hele de yerine düşünülen monitör 60 hz ise. Alırken satıcıdan talep edilen bi dünya testte cabası...

Merhabalar , değişim sebeplerim sizin gözünüzde "keyfi" olabilir fakat benim için önemli.Zaten bu "satıcı ile benim aramda" olan bişe sizden linkini paylaştığım monitörle ilgili ufak bir yorum istemiştim ama siz üstü kapalı firma avukatlığı yapmayı seçtiniz , sağolun

Evet tazeleme sıklığı (hertz) monitörde aradığım başlıca kriterlerden biriydi fakat "sadece hertz e bakarak" almadım kimsede almaz.Monitördeki memnuniyet kriterini hertz e bağlamanız ben dahil sizden yardım,tavsiye isteyen arkadaşlar için şaşırtıcı olmuştur

Bu arada iade ettiğim söz konusu monitör için ben özel olarak bir test talebinde bulunmadım fakat elime ulaştıktan sonra irtibat kurduğumda testini yaptıklarını bildirdiler , açıkcası talep etmediğim halde böyle hoş,tedbirli davranmaları beni sevindirdi belki bundan sonraki birkaç alışverişimi daha gönül rahatlığıyla ordan yapmama vesile olacak...

Saygılarımla.
      System : Asus Z97-A ATX Soket LGA 1150 Motherboard / İntel Core i5 4690K LGA 1150 Cpu / ASUS Dual Radeon RX 480 4GB OC Edition Ekran Kartı / Samsung 840 Evo 120 GB SSD / Seagate Barracuda 2TB 64MB 7200RPM 3.5" HDD / Corsair Vengeance 8GB (2x4) 1600 Mhz CL9 DDR3 Ram / Corsair Carbide 400R, CX600M Psu / Cooler Master Hyper 212 Evo / Asus MX259h 25" 5ms FHD Ah-Ips Monitör

• Yarbay
      17926 Mesaj
      19 Şubat 2015 19:06:43 Konu Sahibi

Iş için mat, film için parlak ekran tavsiye ediyorum. 2715 mat ve gereksiz pahalı bence. 2714'le arasında kayda değer bir fark yok.

Markası Dell olmasaydı, 8 ms diye tavsiye etmezdim ama Dell sıradışıdır. Çoğu 2 ms diye satılan monitöre kül yutturur 8 ms Dell monitörler.

Film ölçeklemesi konusunda fikrim yok. Ama şundan eminim. Çözünürlüğü aynı olduktan sonra 2 monitörde de aynı durum olacaktır muhtemelen.

Öncelik sırana [iş (mat) veya film (parlak)] göre P2714H (mat) veya S2740L (parlak) arasında tercih yapmalısın bence.

S serisinin en büyük artısı, siyahları pek az monitörün gösterdiği kadar iyi göstermektedir. Iş sırasında siyahlar da önemliyse, S ile bu avantaja dönüşebilir. Ama şunu da hesâba katmak gerek: Parlak ekranlarda ışık yansıması fazladır. Bazen ayna gibi olur hatta. Yakında, ekranda yansımaya sebep olacak ışık kaynağı (ampül, pencere dolayısıyla güneş gibi) yoksa S iyi olabilir ama varsa P daha mantıklı tercih olur.

|
      |
      H4wk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      17926 Mesaj
      19 Şubat 2015 19:11:25 Konu Sahibi

MediaMarkt'ta Dell S2240L olması lazım. Imkânını zorlayıp onu al bence. Renkleri canlı ve siyahları çok koyu gösterir. Parlak ekrandır.

Mat istersen de Asus VX229H veya AOC i2269vw'den birisi olabilir. Bu ikisinden F/P oranı yüksek olan monitör i2269vw'dir.

|
      |
      DireğeÇarpanŞut kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      779 Mesaj
      19 Şubat 2015 19:18:39
      quote:

MediaMarkt'ta Dell S2240L olması lazım. Imkânını zorlayıp onu al bence. Renkleri canlı ve siyahları çok koyu gösterir. Parlak ekrandır.

Mat istersen de Asus VX229H veya AOC i2269vw'den birisi olabilir. Bu ikisinden F/P oranı yüksek olan monitör i2269vw'dir.

Hocam mat derken gözü almıyor değil mi?Bir de 23 inç yok mudur hocam bu fiyatlara mat?
      19 Şubat 2015 19:36:36 Konu Sahibi

Tabii ki her şey hz değil. Bunu, konu başındaki Tavsiye istemeden önce başlığında detaylıca yazdım. Orada birisinin neye göre tavsiye istemesi gerektiğini yazdım. Ama şu an seninle ilgili hiçbir bilgiye sahip değilim bunları yazmadığın için. Sorduğun monitörün sana uygun olup-olmadığı hakkında da fikrim yok bu sebeple. Iâde edeceğin monitörden neden memnun olmadığını da anlayamadım aynı şekilde.

* * *

Adını bile bilmediğim bir firmayı nasıl savunayım? Bilsem bile gerekçemi yazmama rağmen avukatlıkla suçlanmam ironik oldu. Bugüne kadar herhangi bir marka ya da firmanın avukatlığını yapmış olsam neyse. Sırf insanlara faydalı olsun diye şu konuyu açmışken böyle ithamlara mâruz kaldığımda, bazen zoraki devam ettirdiğim şu konuyu, içinde 3 yıka yakın zamanda birçok kişi için içinde biriken yüzlerce tecrübe, bilgi ve istifadeye rağmen gözümü karartıp “Sildirsem mi acaba?" diye düşünüyorum ister istemez.

Bu mesajı da şu an internet bağlantısı yok diye cepten yazmama, cepten de 3G'nin olmadığı bir yerden yazmama... Evli ve çoluk-çocuk sahibiyken... gibi gibi etkenler de var tabi bunun içinde. Ama ne yazık ki, “Pireye kızıp yorganı yakma" işini beceremiyorum. Belki kafamın rahat etmesi için yapmam gereken bu. Ama kıyamıyorum bir türlü.

Bu konuda doluyum epeydir beri. Bu vesileyle boşaldım biraz. Üstüne alınma.

Ilk sayfadaki çok beğeni alan 2. mesajı bi oku istersen. Sonicman'in o mesajı neden yazdığını ve beni daha iyi anlarsın belki bu vesileyle. Millet olarak en büyük sorunumuz bu bence: Birbirimizi anlayamamak. Anlamak yerine zanla hareket etmek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 19 Şubat 2015; 19:41:37 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Sonicman , Provisioner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      17926 Mesaj
      19 Şubat 2015 19:44:25 Konu Sahibi

Parlak ekran gözü alır; yansıma olursa o da. Mat ekran gözü almaz.

O fiyata bildiğim 23" oyun monitörü yok.

|
      |

• Yüzbaşı
      779 Mesaj
      19 Şubat 2015 20:16:11
      quote:

Parlak ekran gözü alır; yansıma olursa o da. Mat ekran gözü almaz.

O fiyata bildiğim 23" oyun monitörü yok.

Hocam oyun monitörü olunca farkı nedir?MS süresi diye biliyorum sadece yanlış anlamayın sizi yanlışlamak için söylemiyorum,pek anlamıyorum da bu konulardan.VS239HR nasıldır,o da aynı fiyat civarında.Gerekirse 450'ye kadar çıkabilirim,mat olmalı hocam.http://www.vatanbilgisayar.com/bilgisayar-monitorleri/?opf=p1125210,p2834 şunları buldum ama nasıllar bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DireğeÇarpanŞut -- 19 Şubat 2015; 20:20:32 >

• Yarbay
      17926 Mesaj
      19 Şubat 2015 20:40:48 Konu Sahibi

2 ayrı ms var. Birisi tepki süresi (herkesçe bilinen), diğeri de lag süresi. Daha önemli olan bu.

Bunların arasından i2369 olabilir ama içime çok sinen bir model değil. ViewSonic VX2252mh veya yukarıda da yazdığım AOC i2269vw iyi tercih bence.

Ama imkânın olursa AcerG247HLbid de iyi bir seçenek.

|
      |

• Yüzbaşı
      779 Mesaj
      20 Şubat 2015 00:30:23
      quote:

2 ayrı ms var. Birisi tepki süresi (herkesçe bilinen), diğeri de lag süresi. Daha önemli olan bu.

Bunların arasından i2369 olabilir ama içime çok sinen bir model değil. ViewSonic VX2252mh veya yukarıda da yazdığım AOC i2269vw iyi tercih bence.

Ama imkânın olursa AcerG247HLbid de iyi bir seçenek.

Neden i2369vw hakkinda dusunceniz boyle hocam?Lag sorunu var midir input lag olarak geciyordu sanirim.Daha once CRTmonitor ve laptop kullandim ce 21.5e kucuk geliyorbir sure sonra diyenler var ve bana da buyuk ekran daha rahat olur gibime geldi ve son sorun hocam i2369vw de mat mi?

20 Şubat 2015 00:39:40 Konu Sahibi

Evet mat. Onunla ilgili çekincem oyun açısından sadece. Normal kullanım için sorun yaşamazsın yoksa.

|
      |

• Yüzbaşı
      779 Mesaj
      20 Şubat 2015 00:51:03
      quote:

Evet mat. Onunla ilgili çekincem oyun açısından sadece. Normal kullanım için sorun yaşamazsın yoksa.

Oyun acisindan ne gibi sorunlar olusturacagini dusunuyorsunuz?Kusura bakmayin hocam biraz fazla soru soruyorum ama almisken iyisini almak amacim.

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
üniversite
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,218
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.