Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (372. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatihanilerdivanli

Merhaba ben bunları okudum :) asus mx239h,dell u2414h,dell u2412m kararsızım Birde ekran kartım gt 9600 512 mb sizce işlerim için yeterli mi ancak 250 300 tl bir bütçem var mönitör içinde 850 kadar sizce bu ekran kartı yeterli mi başka önerbileceğiniz ekran kartı var mıdır sistemim amd athlon x3 440 3 ghz 4 gb ram babam acillik gösteriyoda dolar çıkıcak diye bugün allaım bitirelim diyor baskı şimdiden teşşekkürler önce farklı bir mönitör tavsiyenize açığım :)

Asus indirime girdi..http://www.bulabilirim.com/mx239h-23-led-ips-dsub-2x-hdmi-1.4speaker.html

Diğer modellerdense ben asusu tercih ederim...

• graal kullanıcısına yanıt
    monitörün ayarlarını yaparken(tftcentral daki ayarlar) custom olarak ayarladım . genel olarak oyunlarda game moduna geçiyor lakin onun harici herhangi bir mod değişikliği olmuyor bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: oOJumpeROo

monitörün ayarlarını yaparken(tftcentral daki ayarlar) custom olarak ayarladım . genel olarak oyunlarda game moduna geçiyor lakin onun harici herhangi bir mod değişikliği olmuyor bende

Hafta sonu müsait değildim bu konuda biraz açıklama yapayım.
    Dell'in monitör ile gelen sürücüsünü yüklediğinizde aktif oluyor muhtemelen. Program sağ altta pc ile beraber açılıyor. Programı açtığınızda açılan ekranda "manuel" ve "auto" yazan iki bölüm var. Burası aynı bildirim alanı özelleştirme ekranı gibi. Kullanımı kolay.

Her bir kullanılan genel programlarda ekranın hangi modeda çalışacağını görülüyor. Google chrome'da standart, Mplayer classic'de movie, Oyunlarda Game, Word'de paper ... vs gibi. Bunu kapatabiliyorsunuz da açabiliyorsunuz da. Önceleri biraz rahatsız ediciydi ama insan alışıyor ve güzel geliyor.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hafta sonu Vatan Bilgisayar'da Asus MX279H, Samsung S27D590P ve AOC i2757fm modellerini inceledim. Satın aldıktan sonra test yaparak tek bir ölü piksel bile çıkarsa değiştireceklerini söylediler.

Görüntü kalitesi olarak benim görebildiğim AOC Samsung'dan daha iyiydi. Asus'un kalitesi göze çarpıyor ama 300 TL fiyat farkı çok fazla. O yüzden Asus'u eleyip AOC veya Samsung'dan birini almaya karar verdim.

AOC i2757fm ve Samsung S27D590P hakkında birkaç sorum var:
    1. Okuduğum kadarıyla AOC PWM kullanıyor, Samsung ise kullanmıyor. PWM olmaması bir monitör için ne kadar önemli?
    2. Her iki monitör de 6 bit mi?
    3. Her iki monitör de mat mı?
  • davshan D kullanıcısına yanıt
    i2757FM, MX279H'de kullanılan paneli aynısını kullanıyor. Dell S2740L ve ViewSonic VX2770Smh de öyle. İlk sayfada yazılı bunlar.

1- Güncel deyimle Flicker Free yeni Samsung'larda var diye biliyorum.
    2- Üçü de 6 bit + FRC olması lazım.
    3- Monitörleri bizzat gördüysen bunu anlaman lazımdı. Hepsi de mat bunların.
  • Kurgu montaj ve photoshop ile uğraşıyorum.Hem hareketli hem de durağan görüntüdeki en doğru renk değerlerini görebileceğim bir monitöre ihtiyacım var.
    IPS monitörlerin çoğu adobe rgb ve srbg'nin hemen hemen tamamını destekliyor.Bu durumda monitör seçmekte zorlaşıyor.Kaliteli monitörlerin çoğu da sıfır olarak üretilip satılmıyorlar sanırım.Aklımda bir iki monitör var fakat sıfır olarak bulamıyorum.

DELL UltraSharp U2410
    Asus PA246Q 24"
    Asus PA238Q
    Dell UltraSharp U2711
    Dell U2713H

Sanırım güncel modeller değiller.

Doğru renk, parlaklık, kontrast, siyah seviyesi vb teknik yeterlilikleri barındıran, 1500TL civarı bir monitör tavsiyesi rica ediyorum sizlerde.
  • ekkir E kullanıcısına yanıt
    Bu kullanım amacına ve bu bütçeye en uygun monitör, şu anda sıfırı da bulunan 10 bit panelli Dell U2413.

Diğerleri ise ancak ikinci elde bulunabilir. Bunlar arasında sırayla
    - U2420
    - PA246Q (Bunun yeni versiyonu olan ama 10 bit yerine 8 bit olan PA248Q da düşünülebilir)
    - U2711
    - U2713
    - PA238Q
  • Hocam ilk sayfada bu monitörlere ait incelemeleri okudum. Evet mat görünüyorlardı ama yine de emin olmak istedim.

Dediğiniz gibi Samsung'da Flicker-Free varmış (LINK), diğer ikisinde ise yok.

Samsung S27D590P'ye geri döndüm
  • Dell U2413 e ikinci elde bulunabilir dediğiniz listeden ilk tercih edilecek/rakip olabilecek olan model hangisidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekkir -- 16 Şubat 2015; 14:44:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: davshan

Samsung S27D590P'ye geri döndüm

Yukarıda yaptığım liste buna göreydi zaten. Lâkin U2410'un bulunabileceğini sanmıyorum. Bu sebeple PA246Q'ya bakılmalı ilk olarak. Monitörün kendi inceleme konusu vardı. Onun son sayfalarında bundan satmak isteyenler yazmıştı bir aralar. Oraya bi bak istersen.

İnceleme Konusu: Asus PA246Q P-IPS PANEL inceleme (Renklerin Efendisi)

Önce biraz PA246Q'yu ararsın. Onu bulamazsan U2413 alırsın.
    Yukarıda yaptığım liste buna göreydi zaten. Lâkin U2410'un bulunabileceğini sanmıyorum. Bu sebeple PA246Q'ya bakılmalı ilk olarak. Monitörün kendi inceleme konusu vardı. Onun son sayfalarında bundan satmak isteyenler yazmıştı bir aralar. Oraya bi bak istersen.

İnceleme Konusu: Asus PA246Q P-IPS PANEL inceleme (Renklerin Efendisi)

Önce biraz PA246Q'yu ararsın. Onu bulamazsan U2413 alırsın.
  • Dell p2214h Monitörüm geldi.

• Emphire kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Nasıl buldun monitörü?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aşağıda verdiğim linkde u2410 stokta var görünüyor , isterseniz ordan sorabilirsiniz . biraz pahalı bir monitörmüş

http://www.radiusbilgisayar.com/products.php?product_type=4&model=U2410
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    P2214H Hakkında ilk izlenimlerim şöyle;

TN monitörü kaldırıp yerine bunu koyunca ilk başta biraz tuhaf geldi renkleri. Sanki daha kötü gibi hissettim. Daha sonra ikisini yan yana koyunca TN panel resmen çamur gibiymiş. Gözlerimiz yıllarca eziyet çekmiş.

Monitörün genel olarak malzeme kalitesi ortalamanın üzerinde. Yinede bazı yerlerinde plastik esnemesi mevcut.

Ayak mekanizması ise harika. Hem malzeme kalitesi, hem de işlevsellik çok iyi.

Monitör üzerindeki usb çıkışları çok ölü noktada. Kablosuz klavyenin alıcısını takınca kapak kapanmıyor. Yani usb alıcı gibi söküp takma işlemi yapmayacağımız şeyler takmak için ideal. Usb bellek / harici disk falan takması çok zahmetli olur.

Monitörün menüsünüde çok beğendim.. Bir çok farklı monitörün menüsüne göre kullanımı çok kolay ve pratik. Özellikle tuşların yerleşimi ve hissiyatı çok güzel.

Bu çektiğim video. Asus monitörü 2008 yılında abim almıştı hiç araştırmadan.Yeni modellerde böyle fark varmıdır bilmiyorum.
    Farkları daha iyi anlamak için tn olmayan bir ekranda izlemek lazım.

• Emphire kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için sağol. Kontrast ve ışık ayarını nasıl yaptın bilmiyorum ama olması gereken ayar, kontrast/ışık 80/25 gibidir. Ancak ortam çok ışık alıyorsa (yoğun güneşli havalar gibi) 40'a kadar artırılabilir. Geceleri ise 20'nin altına kadar bile düşürülebilir. Bundan fazlası hem gözü yorar, hem de zarar verir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Paylaşım için sağol. Kontrast ve ışık ayarını nasıl yaptın bilmiyorum ama olması gereken ayar, kontrast/ışık 80/25 gibidir. Ancak ortam çok ışık alıyorsa (yoğun güneşli havalar gibi) 40'a kadar artırılabilir. Geceleri ise 20'nin altına kadar bile düşürülebilir. Bundan fazlası hem gözü yorar, hem de zarar verir.

Merhaba hocam , bende bir haftadır monitörlerle cebelleşiyorum size danışayım dedim verdiğim bir kararla ilgili

Yaklaşık bir hafta önce AoC nin G2460PQU 144hz 1ms gamer monitörünü sipariş etmiştim ve geldiydi. 5-6 gündür kullanıyordum fkat bir türlü istediğim canlılığı alamadım , benim beklentim hem filmlerde ve videolarda canlı gerçekçi görüntü hemde oyunlarda "ideal" , "ortalama" bir performans... Zaten 8 senedir 17" Analog girişli Lcd kullanıyordum 8ms gecikme süresi vardı onun performansı bile oyunlarda benim için yeterliye yakındı

144hz AoC monitör hiç mi değişim yapmadı ? tabiki yaptı biraz BF-4 testi yaptım high ve ultra ayarlarda çok iyiydi fakat başka sebeplerden dolayı öncelikle beklemediğim boyutlarından ve yerindede olsa taşınabilirliği olmadığından (her ne kadar ergonomik de olsa) iade etmeye karar verdim inventusla irtibata geçtim yarın kargoya vericem inşallah. :)

Benim soracağım şu , hiç beklemeden stoklarında bulunan linkini paylaşacağım Asus Vx229h 21.5" 1920x1080 5ms Ah-İps Led monitör ü sipariş etmek istiyorum , gerekli testlerini yapılmasını isteyerek tabi ışık sızması,ölü pixel v.s gibi tekrar uğraşmak istemiyorum...

Link de burda
    https://www.asus.com/Monitors_Projectors/VX229H/overview/

Sizce hem oyunda ideal görüntüyü verip hemde film ve videolarda ağız tadıyla izlemeye yeterlimidir ? Boyutuda benim kullanım alanıma müsait 24" , 19" arası birşey arıyodum

Sizin fikriniz nedir bu monitörle ilgili hocam ? Çok sağolun şimdiden

• 2 Haftadır monitör arıyorum araştıyorum bir cok kişi tv almamı önerdi ama ben tv izlemiyorum bu zamana kadar 106 ekran'da uzaktan ps3 ile oynadım ailem tv izlediği için kısıtlı zamanım oluyor kendi odam ufak kendi odama bir monitör almaya karar verdim bir cok modelleri inceledim bir türlü karar veremedim

http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-23-vx2363smhl-w-led-ips-monitor.html

23 inç diyor baya kişi övmüş bana yeterli olurmu bu ps3 de? odam kücük pek uzakta olmucak yakınımda olucak kücük diyorsanız eğer 27 ekran bu var

http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-27-vx2703mh-led-genis-ekran-led-monitor.html

ilki 2 ms 23 ekran

ikincisi 3ms 27 ekran odama hangisini almalıyım oynama mesefem yakın olucak fifa 15 tarzı oyunlar oynuyorum genelde online yada bunlar dışında başka bir modelemi yönelmeliyim param cebimde 1 haftadır bakmadım site araştırmadım yer kalmadı bir türlü karar veremedim daha önce hç oynamadım oyun bu tarz monitörlerde hangisini alsam hangisi yeterlidir bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

• Dell 2715H monitör gördüm yeni çıkmış türkiyedede satılıyor WQHD AH-IPS Led gibi özellikleri var günlük kullanım, programlama, hd film keyfi, için nasıldır ?
    lol cs gibi oyunlarda çok fark edermi 8ms olması ghosting vs olurmu? 1080p videolarda görüntü bulanırmı (1080p de 480p izlemek gibi) yoksa upscale olunca kalite bozulmazmı? teşekkürler @bocekgrafik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.