Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yusei Daha Az
1 Kayıtlı Üye
10.290
Cevap
139
Favori
360.169
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      169 Mesaj
      07 Şubat 2015 13:11:47
      quote:

Orijinalden alıntı: kirkalti

Dell P2714H: Stand yüzünden ekledim bu monitörü de listeme, çerçevesiz 27 inç dell monitörlerin fiyatları 1600+ liralardan başladığı için liste dışı malesef benim için.
      http://www.hepsiburada.com/liste/dell-p2714h-27-8ms-analogdvidisplayusb-full-hd-ips-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd801319&categoryId=60000209

Tavsiyelere açığım .

Not: Bu faydalı konu ve ilgi/alakanızdan dolayı teşekkür ediyorum.

DELL P2714H'ı bu hafta aldım,

Pivot olması güzel ama kabloların boyu sıkıntı oluyorsa (Benim kasa uzak kalıyor) pivot yapmak zor olur.
      VGA ve DisplayPort kablosu çıkıyor, DVI kablosu çıkmıyor. HDMI portu zaten yok, gerek olursa DVI'a dönüştürücü takılabilir.
      Display Portu 1.2a, DVI'ı Dual. Uzun vadeli kullanım için sıkıntı olabilir diye,
      şu an alınacak bir monitorde Display port olmalı diye düşündüm, minimum 5 yıl kullanacağımı varsayıyorum.

Yükseklik ayarı olması harika, oturma şeklinize göre hemen ayar yapabiliyorsunuz
      bu benim gibi pozisyon değiştirenler için harika bir özellik.

Çerçeve s27d590 a kıyasla kalın kalıyor ama ben bunu tercih ettim
      samsungun monitor çıkışlarının arkaya bakması, DVI ve DisplayPort olmaması
      ve kabloların toparlanamaması kötü geldi gözüme, Dell de kablo işi gayet güzel çözülüyor.

S27D390 'ın HB daki resimleri üstte farklı ayaklıklı, ürün açıklamasında farklı.
      bu nedenle biraz soğudum ama fiyatı çok iyi.

Dell'in kablo kapağı kablolar yüzünden tam oturmayabiliyor, standın kablo deliğinden
      DVI, USB HUB, USB Cihazlar ve güç kablosunu geçirir,
      monitörü sürekli yukarı aşağı konumlandırır veya pivot pozisyonuna alırsanız,
      kablolar ister istemez bu kapağa temas ediyor ve kapalın yuvasından çıkmasına sebep olabiliyor.
      malzemesi esnek ve çok kaliteli değil, takmayıncada çirkin duruyor.

Stand monitor bağlantı yerini (VESA kapağının olduğu yer) tam kilitleyemiyor.
      monitörü elle zorlarsanız alttan esniyor ama çıkma gibi bir durum yok, sorunsuz kullanılıyor.

Standın dezavantajı ise hassas kilitli olmaması monitör pivot veya benzeri pozisyona alıp geri alındığında
      eski ayarı/simetrisini tutturmak için uğrasmanız lazım yataya kilit konulmuş ama kaba bir ayar,
      çevirmenize göre biraz yamuk durabiliyor, hassas ayar yapılması gerekiyor.

USB Hub güzel fikir ama monitörü kapatırsanız devre dışı kalıyor,
      Klavye/fare alıcısı devre dışı kalıyor, zaten monitörü açmadan devrede olmasa daha iyi ama
      titreşimli bir cihazınız varsa iş karışıyor, XBox One kontrölcüsü monitör her açıldığında titriyor :)

Tercih sebeplerimden bir diğeri VESA bağlantı standardıydı ama
      orijinal ayaklığı çok fonksiyonel, olmasada olurmuş,
      ayrıca monitörü sağa ve sola çevirmekte kendi ayağıyla çok kolay oluyor. çok sağlam duruyor ve kaymıyor.

Dell'in menüsü gayet kullanışlı ama preset değerlerini "standart" hariç pek beğenmedim,
      calibrasyon yazılımları ile ayar yapmak istediğimde ise güzel bir ayar yapmayı başaramadım
      calibrasyon için kullandığım yazılımda brightness'ı kısıp görünmez hale getirmem gereken yerler hep göründü :)

Güç düğmesi aydınlatma için LED kullanıyor ama yazılımla monitör açıkken LED'ini kapatılabiliyorsunuz.

Geceleri yanlardan bakınca ufak bir glow olayı oluyor ama sıkıntı değil,
      ayrıca bendekinde gördüğüm kadarı ile ölü piksel çıkmadı ve
      backlight parlaması altta çok az olduğundan farkedilmeyecek düzeyde.

monitore overclock yapınca malesef 70 Hz'i geçemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YuRtCaN -- 7 Şubat 2015; 13:50:54 >

• Teğmen
      205 Mesaj
      07 Şubat 2015 22:03:11
      Selamlar hocam, imzadaki sisteme sahibim.
      Ben hem fps (tf2, l4d, ac serisi vs) hem de strateji (dota2) oynuyorum. bunun dışında dizi ve webde gezinme var.
      Yaş ilerledi pek prolukla alakam yok. zaten oynadığım oyunlarda 60dan yukarı fps sürekli olmaz heralde bu sistemle. gözümü düşündüğümden dolayı güzel bir şeye bakmak istiyorum. Bu sebeple ilk mesajı biraz okuyarak hem iş hem oyun için olan bölümdeki monitörlere baktım. ve şu linktekini gözüme kestirdim. sebebi fiyatı ve birebir almak istediğimden dolayı firması. hepsiburada da dell var. U2312HM modelini hiç bir yerde bulamadım. 23" istiyorum. 24" de olur. kurduğum mantık doğru mu ve başkaca bir şey önerir misin?

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-pb238q-genis-ekran-ips-led-monitor.html
      İşlemci: AMD 8320 3.5 @ 4.1 ghz 1.45 V (default) Soğutucu: Pncs 11x Ekran kartı: Powercolor 270x Devil Anakart: Asus m5a97 evo r2.0 Depolama: Samsung 840 Evo 128 gb Kasa: XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W (2 dışarı 2 içeri fan)

• Yarbay
      17926 Mesaj
      08 Şubat 2015 00:04:17 Konu Sahibi

Değerli bir paylaşım olmuş, teşekkürler.
      DP versiyonu 1.2a olduğu için, “Şimdiden FreeSync uyumlu mu?" acaba diye geçti içimden. Eğer öyle ise büyük bir artı bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      YuRtCaN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      08 Şubat 2015 00:09:58 Konu Sahibi

A.s.

Bizim gibi ihtiyarlar için Dell birebir çare zaten.
      U2312HM'nin üretimi yok artık ama ikinci ele nadir de olsa düşüyor. P23 ve 2414H artık onun yerine. Kalibrasyonu da hazır ve tasarımı daha şık bir şey istersen eğer, U2414H gibisi yok şu anda.

|
      |
      graal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Teğmen
      136 Mesaj
      08 Şubat 2015 06:12:59

Eksileri ölümcül görünmüyor, alışveriş listemde ilk sıralardaydı ama aksilik anakartımı yaktım. Servise gideceği için ne olacağı belli değil, yenilemem gerekirse diye bütçeyi azaltmam gerekecek. Şu an indirimde olan AOC I2476VWyi almayı düşünüyorum ama P2714H'nin aksine şaka gibi bir standla geliyor monitör ama f/p olduğunda akan sular durur :D . Forumda alan kişiler olduğu için yarın bilgiler gelmeye başlar.

FreeSync uyumlu 27 inç dev monitörünüz ile keyifli seyirler, güle güle kullanın.
      |
      |
      YuRtCaN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      08 Şubat 2015 12:58:32
      Dell P2714H'da free-Sync olduğuna dair bir bilgi bulamadım.
      şu an 5-6 monitörde bu özellik var gibi duruyor,
      şu anki Ekran kartım olan Radeon 4850 ile test etmekte mümkün değil gibi :)
      |
      |
    • Teğmen
      136 Mesaj
      08 Şubat 2015 15:05:25

http://forum.donanimhaber.com/m_91805528/tm.htm

"Her Display Port 1.2a standardına sahip donanım Adaptive Sync desteklemeyebilir" yazıyormuş. Yazılımsal olduğu için (?) bir şekilde uyumlu hale getirirler heralde.

HD4850 güzel karttır (bir kaç ay önce satmıştım), freesync kesinleştiğinde değiştirirsin artık .
      |
      |
      Bahsedilenler: YuRtCaN
      08 Şubat 2015 19:45:19
      İyi günler,
      Bu konuda çok tecrübesiz olduğumdan sizlere danışmak istedim 27" veya civarında cad&cam (solidworks -powermill) işlerinde kullanılacak bir monitör almak istiyorum, ama bir o kadarda film, eğlencesine ara sıra da oyun performansı istiyorum aklımda birkaç alternatif okuduğum rehberler sırasında oluştu ama sizinde fikirlerinizi almak istedim.
      BenQ EW2740L
      Samsung S27D390H
      Dell S2740L

tasarım olarak dell çok şık benim fikrim tamamen görsel teknikle ilgili fikirlerim kısıtlı ama fiyat olarak alternatiflerinin yanında düşündürüyor..

• Teğmen
      205 Mesaj
      08 Şubat 2015 19:49:36
      quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

A.s.

Bizim gibi ihtiyarlar için Dell birebir çare zaten.
      U2312HM'nin üretimi yok artık ama ikinci ele nadir de olsa düşüyor. P23 ve 2414H artık onun yerine. Kalibrasyonu da hazır ve tasarımı daha şık bir şey istersen eğer, U2414H gibisi yok şu anda.

iyi akşamlar hocam
      U2414H siparişimi istanbul bilişim üzerinden geçtim, gelince görüşlerimi bu mesajı düzelterek yazarım =))
      Emeğin ilgin için sağol.
      İşlemci: AMD 8320 3.5 @ 4.1 ghz 1.45 V (default) Soğutucu: Pncs 11x Ekran kartı: Powercolor 270x Devil Anakart: Asus m5a97 evo r2.0 Depolama: Samsung 840 Evo 128 gb Kasa: XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W (2 dışarı 2 içeri fan)

• Yarbay
      17926 Mesaj
      08 Şubat 2015 20:40:34 Konu Sahibi

Şimdiden hayırlı olsun. Eski mesajı düzenlemek yerine yeni mesaj yazın ki gözümden kaçmasın.

|
      |
      graal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      17926 Mesaj
      08 Şubat 2015 20:58:09 Konu Sahibi

CAD uygulamaları için uygun değil üçü de. Samsung'un 28"lik 2160P bir monitörü var; şu an modelini hatırlayamadım. Onu tavsiye ederim. Bunlarla hemen hemen aynı fiyata satılıyor.

|
      |
      Rox0ne kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2307 Mesaj
      08 Şubat 2015 21:37:33

samsung(s24d590p) serüvenim iyi bitmedi.daha önce alıp iade ettiğim monitörler benden önce iade edilip ,geri gönderilmiş monitörlerdi.bir tanesini kargodan teslim alır almaz geri göndermiştim.zira kutusu ve içindeki köpük deforme olmuştu.ikinci gelen monitör de daha önce açılmış bir monitördü.onda da kullanıma bağlı izler vardı.herşey rağmen eve götürüp,testleri geçerse kullanmayı düşünüyordum.ama olması gerekenden fazla arka ışık sızması mevcuttu.monitörün kullanılmış olmasını da göz önünde bulundurunca onu da iade ettim.3.monitörü kargodan cumartesi aldım.tabi ki o da daha önce açılmış bir kutuydu.arka ışık sızması nispeten daha azdı ama bu sefer de ekranda 2 tane ölü piksel olduğunu farkettim.ve tabi ki bunu da iade ettim.bu sefer para iadesi istedim,zira boşu boşuna zaman harcamış olacağım.gelgelelim şu an aklımda herhangi bir monitör yok.delin u2414 modeli olabilir ama 72hz ye kadar overclock yapılabilen bir monitörden sonra dell ne kadar mantıklı.başka bir alternatif var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguradam1 -- 8 Şubat 2015; 21:37:57 >
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
      AMD RYZEN 7 1800X+CORSAİR H100i| MSI X370 XPOWER GAMİNG TİTANİUM|Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming|2X8 GB G Skill F4-3200C14|Samsung 1TB 960 EVO M.2 Sata NVMe SSD+2 TB WD|LG SATA DVD-WR |DELL U2414H|CORSAİR 600T WHİTE|SEASONİC X760W|

• Onbaşı
      19 Mesaj
      08 Şubat 2015 21:53:46

Hocam soylediginiz ozellikleri arattim U28D590D modelini buldum bahsettiginiz urun bu mudurhttp://www.vatanbilgisayar.com/samsung-28-u28d590d-ultra-hd-monitor.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      08 Şubat 2015 22:01:35 Konu Sahibi

Kötü bir hikâye olmuş. Talihsizlik diyeyim ya da. Bahsettiğin sorunları bir tarafa bırakacak olursak, monitörün sunduğu renkler nasıldı?

Dell'lerde de aynı hız aşırtma mümkün.

|
      |
      ozguradam1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2917 Mesaj
      08 Şubat 2015 22:01:47
      Selamlar,
      Konunun neredeyse tamamını 1 haftada inceleyebildim. Bahsi geçen ürünlerin pek çoğunun üretimi durmuş. Hala üretilen veya yeni çıkan 1920 x 1080 çözünürlükte, 100'ün üzerinde frekans hızına sahip bir genel kullanım/oyuncu monitörü var mı acaba?

3D vs. önem taşımamakta.
      Teşekkürler.
      08 Şubat 2015 22:12:19 Konu Sahibi

Evet bu. Ben bakmayalı fiyatı çok artmış. Kurdan olsa gerek. Ikinci ele nadir de olsa düşüyordu. Bunun fiyatı fazla gelirse, 1440P çözünürlüklü Dell U2713H veya HM de alınabilir. Bunlar IPS aynı zamanda ve ikinci ele se düşüyor arada.

|
      |
      Rox0ne kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2307 Mesaj
      08 Şubat 2015 22:13:18

ben renkleri beğendim.daha önce kısa süreli olsa da Eizo Foris FG2421 kullanma şansım olmuştu.kalibrasyonu bir türlü yapamamıştım.tffcentraldeki icc profili ve custom ayarlar da istediğim renkleri verememişti(ya da ben ayarlamayı beceremedim) şu an kullandığım panel pva panel.eizo mva,samsung da ips.bence renk olarak aralarında en iyisi samsung ips panel.siyah konusunda mevcut monitörüme göre tatmin olmasam da ayarlar ve icc profili ile monitörün sunduğu renkleri beğendim
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
      AMD RYZEN 7 1800X+CORSAİR H100i| MSI X370 XPOWER GAMİNG TİTANİUM|Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming|2X8 GB G Skill F4-3200C14|Samsung 1TB 960 EVO M.2 Sata NVMe SSD+2 TB WD|LG SATA DVD-WR |DELL U2414H|CORSAİR 600T WHİTE|SEASONİC X760W|
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      08 Şubat 2015 22:18:39 Konu Sahibi

Ilk sayfadaki 120-144 HZ MONİTÖR TAVSİYELERİ başlığı altındaki monitörlerin tamamı 120 ve 144 hz. Yeni olanlar arasında 3B yok zaten ama * * * altındakilerde var. Onlara bi göz atın. Illaki birkaç monitör arasında kalacaksınızdır. Nihâî kararı birlikte verelim.

|
      |
      umbaba kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      17926 Mesaj
      08 Şubat 2015 22:20:21 Konu Sahibi

Şu an ne almayı düşünüyorsun peki?

|
      |
      ozguradam1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      19 Mesaj
      08 Şubat 2015 22:26:11

Bunlarda butcemi asiyor hocam 1000₺ maks butce ayirdim ona gore bir tavsiyeniz varmidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Blogio
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.