Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (367. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O fiyat aralığı için AOC i2269vw veya vwm uygun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim. 2 sorum daha var birincisi monitor ozelliklerinde yazan kontrast degerlerinin farkli olmasi ne kadar etkiler goruntuyu bi de 5ms ile 2 ms arasinda gozle gorulur bir fark olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Triliteral T kullanıcısına yanıt
    Kontrastta fark ediyor (görüntü daha gerçekçi ve canlı duruyor) ama 60 hz monitör için 2-5 ms arası pek anlaşılmıyor.
  • peki tesekkur ederim cevabiniz icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Triliteral T kullanıcısına yanıt
    FIRSAT:

Bir arkadaş, kendi kullandığı monitörünü 350 TL'den satışa çıkartmış. CRT ayarındaki nadir monitörlerden biridir bu. Üstelik, 75 hz'de de stabil olarak kullanıyormuş. F/P oranı da çok yüksek bir ürün üstelik. İhtiyacı olan kaçırmasın. İkinci ele pek nadir düşüyor çünkü. Yerine çıkan ve 24"lik versiyon olan S24D300HS'nin fiyatı ise en düşük 525 TL.

İlan Linki: Samsung S23A550H

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 5 Şubat 2015; 10:13:29 >

• Öncelikle tam bir kütüphane olmuş konu açan emek veren arkadaşlara teşekkürler. Fakat yine ben sizinde birebir fikrinizi almak istedim

1Milyara kadar limitim var ve bitane monitör almak istiyorum.

İlk Öncülüğüm 27" olması. Ekran kartım asus r9 280x

Sürekli olarak lol, csgo, watchdog oyunlarını oynuyorum evimde 23" monitor var fakat artık cok eskidi değiştirmek istiyorum.

Buna nazaran gözden 1 milyarı cıkardım. Filmde izleyen biriyim. 3D Olmasını cok istedim ama araştırmalarım sonucunda bir şey bulamadım

hem 3d olup hem 27" yada ne bileyim nasıl bir yol izleyeceğimi şaşırdım ama siz kesinlikle yardımcı olursunuz :)

Bi ara lgnin son cıkardıgı 32" 81 ekran 3d cinema tv mi alsam diye düşündüm 1100tl ye fakat oyunlarda sıkıntı yaşarmışım sanırsam bilemiyorum napcagımı şaşırdım doğrusu

önerilerinizi bekliyorum teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selman.bilal.sen -- 5 Şubat 2015; 10:35:34 >

• selman.bilal.sen S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Nvidia kart kullanıyorsanız Asus VG278HR, HE veya H, AMD kart kullanıyorsanız da Samsung S27A950D alabilirsiniz. Bunların sıfırını bulmanız zordur ama bulursanız "Kaçırmayın" derim. Sıfır bulamazsanız, ikinci el de alabilirsiniz. Bunların hepsi de 120-144 hz ve 3B özellikliler. Asus'lar mat, Samsung parlak ekran. Bu doğrultuda birini alırsınız artık. Bu özellikleri bir arada sunan sıfır monitör yok şu anda malesef.
  • Parlak veya mat bilemiyorum odamın ışık kontrolü bende yansıma olarakta cama ters o konuda sıkıntı yok. Ama tercihen görüntü olarak mat tercihimdir.

Ekran kartım AMD R9 280x o yüzden "S27A950D" dediğiniz modele göz gezdirdim çok güzel tasarımıda hoş fakat bulabileceğimi sanmıyorum. 2.El monitör almakta nekadar mantıklıdır bilemedim :)

3D den vazgeçsem mi diye düşünüyorum ama okadar para saymışken de filmlerinde dibine vurmamak ayıp olur. Bilemedim günümüzde bulabileceğim başka monitör önerin var mı peki ?

Teşekkürler tekrardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selman.bilal.sen -- 5 Şubat 2015; 11:11:03 >
    Madem 280X kartınız var. Samsung S23A700 veya 750D de alınabilir. Şahsen ben S23A700D kullanıyorum ve bende de 280X var. 500-600 TL arasına bulursunuz bu ikisini de. Beraberinde gözlükte geliyor üstelik. Düşünsenize, sıfır 60 hz ve 3B özelliksiz monitör fiyatına 120 hz ve 3B özellikli + gözlük alıyorsunuz. Ben bu düşünceyle aldım zaten S23A700D'yi. F/P oranı bu kadar yüksek başka bir monitör varsa da ben bilmiyorum.

Bi bakayım dedim ikinci ele. Buldum 1 tane. Bunu kaçırmayın bence. Başka yok çünkü.

İlan linki: Samsung 27" s27a950ds-aktif 3d +2 gözlük .950 Tl-(120HZ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 5 Şubat 2015; 11:30:36 >

• 27" Birşey uyduramadık ya la :)) 23" ama değer diyorsun yani ben almışken 27" olsun flan dedim aslında ama peki son birşey soracağım

27" olsa desek 3d olmasın lanet olsun gözlüğüde kalsın ne önerebilirsin bu ekran kartına

dediğin monitörü inceliyorum şuanda hiçte fena değil bu arada :)
    İlan linkini verdiğim monitör, S23A700D'nin 27"lik ve Display portlu versiyonu zaten. İlana baktıysan, yazıyor zaten 27" olduğu.
  • linki görmemişim şaşkınlıktan kusura bakma. inceledim güzel arkadaşla iletişime gececeğim teşekkürler :)
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Selam,

Ben hala net karar veremedim, ama modelleri 2'ye indirdim:

1. Asus MX279H (1100 TL) ______ Amazon 4.3/424 Newegg 4/72 Bestbuy 4.7/265
    2. Samsung S27D590P (930 TL) __ Amazon 4.2/123 Newegg 4/8 Bestbuy 4.7/136

Film/dizi izlemek ve fps harici oyunlar için kullanacağım. Asus için 200 TL fark vermeye değer mi?
  • davshan D kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle değmez. Samsung S27D590P'yi de eğer iyi renk veriyor diye alacaksan, onun yerine 144 hz BenQ XL2411Z tavsiye ederim. Yaklaşık aynı fiyata geliyor. S27D590P'nin verdiği rengi vermez tabi ama 144 hz'in akıcılığı da bir başka olur.
  • Ama o da 24".

23 veya 24" alacak olsam bu kadar uğraşmazdım sanırım, 500-600'e bir sürü seçenek var. 27" olunca iş iyice karışıyor, fiyat da katlanarak artıyor.
  • davshan D kullanıcısına yanıt
    144 hz ve 27" monitörlerin fiyatları daha da yüksek malum ki haliyle. 24" bence yeterli ama sen bilirsin yine de.

Tabii kullanım mesafesi de önemli. 60 cm veya daha uzaktan kullanacaksan 27" normal ama daha yakından kullanacaksan gereksiz büyük. Üstelik 1080P olduğu için de pikselleri görme durumun olacak.
  • Konu içerisinde defalarca tavsiye ettiğiniz "Dell U2414H" modelini kardeşime aldırdım (2 ay kadar ben kullandım ), daha sonra kendi eski monitörüme geçince dünyam şaştı (E207WFP). Değiştirmek şart oldu artık.

Monitörle aramda 80-90 cm var bu yüzden 27 inç monitörlere bakıyorum. Oyun olarak sadece "World of Warcraft" oynuyorum, dizi-film izliyorum bolca, genel kullanım için kısaca. Bir de kız arkadaşımın çektiği fotoğraflardaki renkleri artık daha net görebilsek fena olmaz.

24 inçte "u2414h" alıp sizi hiç rahatsız etmezdim ama, iş 27 inç olunca çok kafam karıştı. Gün içinde karar verip siparişi geçmek istiyorum ama son bir kez buraya danışmak istedim (belki daha akılcı bir öneri çıkar)

Asus VX279H: "U2414H" yüzünden çerçevesiz tasarım takıntım başladı.
    http://www.hepsiburada.com/liste/asus-vx279h-27-5ms-analog2xhdmi-mhl-full-hd-ips-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd802099&categoryId=60000209

http://www.incehesap.com/asus-27-genis-ips-monitor-fiyati-26142/?gclid=COWhhbCGycMCFQjLtAodTAwAbw#
    170tl fark var hepsiburada ile arasında. n11deki 25 lira indirimler için kan çıkan ortamda gayet iyi bir fırsat gibi geldi.

Samsung S27D390H: Renk konusunda daha iyi olduğundan bahsetmiştiniz bi' mesajınızda o yüzden bunu da listeme ekledim.
    http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-s27d390h-27-5ms-analoghdmi-full-hd-pls-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd801821&categoryId=60002242

Dell P2714H: Stand yüzünden ekledim bu monitörü de listeme, çerçevesiz 27 inç dell monitörlerin fiyatları 1600+ liralardan başladığı için liste dışı malesef benim için.
    http://www.hepsiburada.com/liste/dell-p2714h-27-8ms-analogdvidisplayusb-full-hd-ips-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd801319&categoryId=60000209

Tavsiyelere açığım .

Not: Bu faydalı konu ve ilgi/alakanızdan dolayı teşekkür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Teşekkürler.

Nvidia kart kullanıyorsanız Asus VG278HR, HE veya H, AMD kart kullanıyorsanız da Samsung S27A950D alabilirsiniz. Bunların sıfırını bulmanız zordur ama bulursanız "Kaçırmayın" derim. Sıfır bulamazsanız, ikinci el de alabilirsiniz. Bunların hepsi de 120-144 hz ve 3B özellikliler. Asus'lar mat, Samsung parlak ekran. Bu doğrultuda birini alırsınız artık. Bu özellikleri bir arada sunan sıfır monitör yok şu anda malesef.

Ustad nvida ise asus demiştin ama amd mesela yine aynı monitörü alırsam ne gibi sakıncalar olur ? Asus VG278H modelini almayı düşünüyorum kararsızım öyle diyince bi durdum yani :D

• kirkalti kullanıcısına yanıt
    Sağolun. U2414H aldığınızda konuya yazmışmıydınız? Yoksa ben mi hatırlamıyorum?

Bunların hepsi de size uyar. Lâkin, şu anda yüksek F/P oranı ile ve 800 TL fiyatıyla Samsung S27D390H'yi son 1 ürün kalmışken kaçırmayın bence.
    3D özelliğini kullanamazsın sadece. Onun dışında fark olmaz. Dün bahsettiğim Samsung'u neden almak istemedin, anlamadım açıkçası. Ben şu an 120 hz monitör alacak olsam, onu kaçırmazdım mesela.
  • 
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.