Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (364. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Anladım. Konudaki tavsiyeler 3 ana başlık altında toplanmış durumda. Monitörünü hem iş, hem de oyun için kullanacaklara göre tavsiyeler başlığı altındaki modellere bakar mısın.

Orda Dell P2214H ile P2314H eksik. UZ'ler bir de. Onları da eklenmiş gibi bakabilirsin.

Aslında o başlıkta Dell U2312HM dikkatimi çekmişti ama internette satıldığı güvenebileceğim bir yer göremedim, ondan dolayı yok saymıştım. Bildiğiniz bir yer var mı? Dell P2214H ile P2314H nasıl? Bu ikisinden birini alabilirim, oyun için nasıl bir performans verirler? UZ'ler ise fiyat aralığımın üstünde görünüyorlar. Ben 570 lira civarına kadar bir monitör arıyorum.
  • envyy1 E kullanıcısına yanıt
    Kartın bayağı eski galiba. Neydi ki?

Elin mahkum yeni kart alacaksın o zaman. Ve display portla bağlayıp kullanacaksın monitörünü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sine nomine kullanıcısına yanıt
    “Nasıl?" diye sormana gerek yok. Amaca uygun monitörler var tavsiye listesinde ve oyun için uygun olmayan model yok konuda.

U2312HM, üretimi biten bir model. En iyi IPS oyun monitörlerinden biri ama onun yerine P22 veya 2314H alabilirsin. UZ'lerin mikrofon, hoparlör ve kamera farkı var sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Kartın bayağı eski galiba. Neydi ki?

Elin mahkum yeni kart alacaksın o zaman. Ve display portla bağlayıp kullanacaksın monitörünü.
    Hocam sen niye taktın displayporta ya illa zarara sokacaksın beni hdmi ile bağlasam olmaz mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi envyy1 -- 30 Ocak 2015; 17:54:54 >
  • O halde U2312HM bulamazsam P2314H alacağım sanırım. İlginiz için teşekkürler.
    Yaw elindeki kartta sadece VGA portu yok mu? Nasıl olsa yeni kart almayacak mısın HDMI'den bağlasan bile. Almışken iyi bir şey al işte. Yok illâ 200 lira civarını geçmesin diyorsan, Sapphire R7 250 de alabilirsin.

• Yaklaşık 11-12 yıldır bilgisayarı CRT Monitörle kullanıyordum, dün bozuldu bu yüzden led monitörlere geçmeye karar verdim. İleride ps3 alırsam diye dvi+hdmi bağlantısı bulunan, fps oyunlarını oynadığım içinde düşük tepkime süresi olan monitör almak istiyorum. Göz sağlığı açısından da 24" den fazlasını istemiyorum. Aklımdaki modeller:
    Asus VX248H 24" 1ms tn panel DVI+2xHDMI
    Asus VN247H 23.6" 1ms tn panel DVI+2xHDMI
    AOC 23.6" E2461Fwh 2ms tn panel D-sub VGA+HDMI (dvi olmadığı için bilgisayarı d-sub vga'dan bağlasam sorun olur mu?)
    Bu modeller haricindeki önerilere de açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzmanTürk l Sarı Zeybek -- 30 Ocak 2015; 20:38:11 >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    haklısın da işte bilgisayar dandik diyorum şimdi alacagım kart dandik birşey olsun sadece görüntü versin yeter. İlerde sistem toplayınca yenisini alırız
    http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-hd5450-gdrr3-1gb-64bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html#ozellikler
    Bunu alsam olur mu ?
    Şimdilik idare etsin dersen olur.

• UzmanTürk l Sarı Zeybek kullanıcısına yanıt
    Asus VX248H iyidir. Diğerlerine bakmanıza gerek yok.

• Hocam bide ekranın sağ üst tarafına bastırınca ufak bi içe göçme var sol tarafında daha az altlarda ise böyle bi problem yok . Tüm monitörlerde durum böylemi.
  • Hayır. Ben ilk defa duydum bu şekilde olanı; aynen Nvidia'nın GTX 970'lerdeki 3.5 GB rezâleti gibi bir şey sanırım bu da.

• Hooop araya giriyorum monitörde gördüğün rengi hiç bir zaman kağıtta alamazsın ne olursa olsun çünkü monitörde ışık var parklaklık var bende grafik işiyle uğraştığım için atlıyayım dedim Bu arada böcek abi ben bu monitör işini erteliyorum çünkü şuanki monitörüm aklımı kurcalıyor linki burda :v
    http://ovh.nowyelektronik.pl/product.php?id_product=67009 (Bunun hoparlörlüsü) Abi bana deki "Kardeşim sen dalgamı geçiyorsunda bunu benim sana önerdiğim Dell ile karşılaştırıyorsun bunla onun değerleri birmi ?" de. O zaman gidip alıcam Dell'i. Çünkü ikiside 75HZ. Fakat ben 120 FPS'ye kadar bütün aralıkları farkeden bir hayvanım o yüzden bu kadar tantanam benim. O yüzden kusura bakma ya

Bu arada ben monitörü zevk için kullanıcam orta halli ev kullanıcısı de gitsin bana ne gamer ne grafiker. Ben zaten sonra yapışırım ikisine ayrı ayrı. Tasarım işi için direk Mac alırım yada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aimless- -- 31 Ocak 2015; 2:09:40 >

• Aimless- kullanıcısına yanıt
    quote:

monitörde gördüğün rengi hiç bir zaman kağıtta alamazsın ne olursa olsun çünkü monitörde ışık var parklaklık var bende grafik işiyle uğraştığım için atlıyayım dedim

Yanlış. Düzgün kalibrasyonla bu mümkün. Çalışma RGB çalışılıyorsa sorun olması mutlak ama CMYK olarak çalışılırsa sorun olmaz.

Ayrıca, evveliyattan beri bir mac'çi olarakta, “Bu iş için illâ mac lazım" fikri yanlış. Çünkü onların renk gamutları genelde% 73 gibi düşük bir oranla sınırlı. Benim kullandığım 1440P iMac'i görsen hele, siyahlara açılı baktığımda, bildiğin koyu gri görünüyor. Yenilerde bu oranın yükseltildiğini yazmıştı birisi ama ben bakmadığım için bilmiyorum.

Bu kadar ders yeter. Gelelim konumuza: Evet, "Kardeşim sen dalga mı geçiyorsun da bunu benim sana önerdiğim Dell ile karşılaştırıyorsun? Bununla onun değerleri bir mi?" diyorum. Hadi şimdi git al Dell'i.

120 FPS'ye kadar olan farkı tek fark eden sen değilsin. Bende de Samsung'un S23A700D'si var. Akıcılık farkı muazzam. Alacağın Dell'i 70-75 hz'e alıp kullanırsan, tabii ki 120 hz gibi olmaz ama en azından 60 hz'den iyi olur. “Yok, benim için bu bir sorun" dersen eğer, Eizo Foris FG2421 alacaksın o zaman. Paneli en iyi rengi veren 120 hz monitördür bu. Lâkin, bu bile Dell gibi renk vermez. TN-IPS arası renk verir. Fiyat farkı da çok üstelik. Bence, F/P olması açısından, 70-75 hz'de kullanacağın Dell, senin için ideal görünüyor.

Tamam abi tavsiyen için saol alacağım monitör Dell olacak bir kaç aya stoklardan kalkmazsa inşallah, tekrardan çok saol yardımıların ve bu açtığın konu için
  • Aimless- kullanıcısına yanıt
    Aldığın zaman haber edersin.

Okey İyi forumlar
    Hocam merhaba. 24" bir monitor bakiyorum. Genelde oyun ve film icin kullanacagim. Vg248qe, Xl2420t ve G2460pqu arasinda kaldim. Siz hangisini onerirsiniz ya da onerebileceginiz baska monitor var midir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crnmrt C kullanıcısına yanıt
    XL2420T ve VG248Q'nun üretimleri bitti. Ekonomik olsun istersen, ikinci el XL2420T alabilirsin. Sıfır olarak ise G2460pqu, XL2420Z veya Viewsonic VG2401MH alabilirsin. Favorim Viewsonic VG2401MH.

• monitörü çoğunlukla oyun amaçlı kullanıcam (cs) en fazla 24 inç olan bir monitör alabilirim. aklımda asusun vn247h ve vx248h modelleri var. en fazla 600 civarında ayırabilirim
  • 
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.