Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10.290
Cevap
139
Favori
360.078
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      17926 Mesaj
      21 Ocak 2015 00:54:49 Konu Sahibi

TN panellerde geçişler fazla iyi görünmez ama buradaki kadar da değil. Bir sorun var belli ki.

Aynı monitörün incelemesini yapan Chris Brown'ın fikrini alalım bir de. Bakalim ondaki monitörde böyle bir sorun varmıymış?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bahsedilenler: lunarstrain , Chris Brown kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Kurmay Yarbay
      6981 Mesaj
      21 Ocak 2015 01:17:51

Merhaba, hayırlı olsun monitörünüz.

İmzamdan XL2420Z incelemesine ulaşarak (monitör bölümünde de görebilirsiniz) sayfanın en altında verdiğim kalibrasyon ayarlarını bir deneyin.

TN panel olduğundan dolayı böyle renk tonu ayarlamalarını kendinize göre kalibrasyon ayarı yaparak aşmanız lazım.Öncelikle renk düzenini normale ayarlayarak işe başlayın.Monitörün kendi ICC (renk yönetimi) profilleri maalesef biraz özensiz (fabrika çıkışlı oldukları için).

Birde normal bir 60Hz monitörden, IPS panelden veya TV'den bu monitöre geçtiyseniz renklerin ilk başta anormal gelmesi çok doğaldır.Yüksek hz monitörler aynı eski günlerde kullandığımız CRT monitörler gibiler. 6 bit renk derinliğinin de etkisiyle böyle durumlar oluşuyor.Üstte yazdığım gibi incelememe bir göz atın.
      |
      |
      lunarstrain kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

RS İncelemeleri ve Paylaşımları ©
      NVIDIA PASCAL Serisi Kullananlar Kulübü © | NVIDIA MAXWELL Serisi Kullananlar Kulübü ©
      |♦| Intel Core i7-8700K@4.6 GHz@1.17v |♦| ASUS ROG MAXIMUS X HERO |♦| EVGA GTX 1080 Ti FTW3 DT GAMiNG@1911 - 11016 MHz@UV|1.00v |♦| ASUS MG278Q@2K/144Hz/FreeSync |♦| CORSAIR VENGEANCE RGB 16GB (2*8) DDR4 3000 MHz@1.35v C15 |♦|
      ATTIĞIM HER MESAJ BİLİNÇLİ OLARAK KALIN FONT YAZILMAKTADIR. VARSA BİR SIKINTISI OLAN, FORUM KURALLARINA GÖZ ATSIN. [UNUTMA ! 24.04.2015] DH FORUMDA AYNI KONUDA, FARKLI ÜYELERE, ALT ALTA MESAJ ATMAK SERBESTTİR.

• Yarbay
      2710 Mesaj
      21 Ocak 2015 11:52:28

http://www.pchardwarehelp.com/guides/s-ips-lcd-list.php

Linkte S24D390P için flicker free varken 590P için yazmamış. Yok diye mi anlamak lazım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      Intel i7 4790K - MSI Z97 Gaming 7 - Gskill 4x4gb 1600mhz - Zotac GTX 1070 Amp Extreme - Samsung 850 EVO 250gb - Seagate 1tb - Corsair RM850X - Coolermaster Hyper 612s - Cooler Master Master Gel Maker Nano - COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE - 6x LC-Power AiRazor 120mm - Samsung S24D590PL - CM Storm Inferno - Razer Vespula - Logitech Z600 - Kingston HyperX Cloud 2 - Zyxel VMG-3925
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      21 Ocak 2015 14:23:25 Konu Sahibi

“Yok" yazmadıkça, olmadığından emin olamayız. Hem, yanlış yerden bakıyorsun. Alttaki linkten bak. Ilk sayfada Flicker Free monitör veri tabanı başlığı altında yazılı bu.

http://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 21 Ocak 2015; 15:06:56 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Swothra
    • Yüzbaşı
      635 Mesaj
      21 Ocak 2015 19:08:05

Merhaba üstad. Sizin değerlere göre yaptığım ayarlar ile çektiğim fotoğrafları ekledim. Ok ile belirttiğim bölgede dikdörtgen şeklinde bir ışık fazlalığı mevcut, homojenlik açısından problemli bir alan. Ben bunu renkten ziyade arka aydınlatmadan kaynaklı olarak düşünüyorum. Sizin değerlerde brightness değeri 50, bunu 20'nin altına düşürmedikçe bu farklılıklar seçilebilir kalıyor. Bu haliyle bu monitör pek benim içime sinmedi. Ama iade edince alacağım başka bir monitör bundan farklı olur mu ondan da şüpheliyim.
      |
      |
      R£DSTON£ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      | Intel Core i7 4790K| Asus Maximus VII Hero | Corsair Vengeance 16 Gb. (4x4) DDR-1600 | Asus GTX 780 Direct CU II | Benq XL2420Z | Samsung 840 Pro 128 GB SSD | Corsair Carbide 400R | Cooler Master Seidon 120M | Toshiba 40SL733G | XBOX360 |

• Yarbay
      17926 Mesaj
      21 Ocak 2015 19:17:07 Konu Sahibi

Evet, değiştirilecek monitörde de aynı veya hatta farklı bir sorun olması muhtemel. Iâde ettikten sonra pişman olanlar bile olabiliyor hatta.

|
      |
      lunarstrain kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yüzbaşı
      748 Mesaj
      21 Ocak 2015 23:18:46

İyi akşamlar. Yaklaşık 2 aydır monitör arayışındayım uzun süredir bu konu içindeki monitörleri inceliyorum. Yavaş yavaş karar aşamasındayken sizlerdende tavsiyeler almak isterim.
      Öncelikle bütce maksimum 600TL , oyun oynanır sadece kolay kolay burdan film vs izlemem.
      TN paneller öneriliyor genelde oyun için ancak daha canli renkler alıcaksam IPS panelede yönlenebilirim. Tepki süresinden ziyade (kabul edilebilir seviyede olduklça) input lag olamamsı daha önemli benim için.
      Aklımda olan modeller:

Dell P2414H 24" 8ms (Analog+DVI+Display+USB) Full HD IPS Led Monitör (U2414H modelinin calibre edilmemiş hali, disney wow br si ile calibre ederim)
      AOC 23" i2367FH GENİŞ EKRAN LED-IPS MONİTÖR (75hz a OC olabiliyor)
      Samsung S24D590P 23.6" 5ms (Analog+2xHDMI) Full HD PLS LED Monitör (Hakkında bişey bilmesemde yorumlar potansiyeli var gibi görünüyor, aydınlatırsanız sevinirim)
      DELL S2340L 23" 1920x1080 7ms Full HD HDMI IPS LED Monitör
      ASUS 23" VX238H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
      ASUS 23" VX239H GENİŞ EKRAN IPS-LED MONİTÖR

Bunların arasına konabilecek yada elemem gereken monitörler varmıdır.
      Değerli yorum ve tavsiyelerinizi esirgemeyin lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basturk9027 -- 21 Ocak 2015; 23:23:27 >
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
      i7 4770 + Arctic Freezer 33 \\ Asus H81M-D R2.0 \\ Sapphire RX580 Nitro+ 4GB \\ Geil 2x4gb 1600Mhz CL7 \\ Asus Xonar DGX 5.1 \\ Ocz Trion 150 240GB SSD \\ Seagate Barracuda 1TB HDD \\ Xigmatek Vanguard Case \\ Ocz ZS 650W 80+ \\ Samson GoMic \\ Superlux HD668B Headphone \\ Razer BlackWidow Torunament Ed. \\ StellSeris Sensei RAW + Razer Bungee \\ Corsair MM300 Ext. \\ Logitech C310 \\ Aoc E2461FWH @75Hz + Acer K222HQL

PS4 Slim

Origin ID : darkwizard_tur
      BattleTag : darkwizard #1322
      Steam : darkwizardgame(mojoffical)
      PSN: mojoffical

• Yarbay
      17926 Mesaj
      21 Ocak 2015 23:46:18 Konu Sahibi

Öncelikle, araştırarak yazdığın için sağol. Inan ki bana bir şey bırakmamışsın.

Yazdığın monitörlerin hepsi de oyun için iyiler ve tavsiye listemde hepsi de. Ek olarak ViewSonic VX2363smhl-W var bir de.

Aralarında VX238, yüksek kontrast oranı ile IPS'ye yakın görüntü kalitesi sunmakta. Kontrast oranı haricinde buna yakın olarak ViewSonic VX2452mh var bir de.

Ardından S2340L geliyor. TN panellere taş çıkartan performans sunuyor. Parlak panel olduğu için de renkleri daha canlı gösteriyor ama ışığı yoğun alan yerde kullanılmaz ekranı yansıma yapacağı için.

i2367 ve VX239 denk gibiler. ViewSonic'in de VX2370smh'si var benzer olarak.

P23 ve 2414H ise, VX239 denginde performansı var diğer monitörlerden, kalibre edildiğinde daha iyi renk doğruluğu sunması ve hareketli ayak yapısı ve pivot özelliği ile öne çıkıyor. Ihtiyacın doğrultusunda seçimini yap bence.

|
      |
      basturk9027 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      15493 Mesaj
      21 Ocak 2015 23:49:57
      Siyah ekranda evet o beyazlıklar monitörün orta kısımlarında görülebiliyor, ancak oyunlardaki siyahlıklarda fark edilmiyor veya herhangi bir siyah fonlu görüntüde fark edilmiyor, ben bir tek bilgisayarı kapattığımda monitör stand by konumuna 2-3 saniye geçene kadar görüyorum, ips harici tüm kullandığım monitörlerdede durum böyleydi, ips dede köşelerde beyazlık vardı aynı şekilde, yani gayet normal.
      |
      |
      12275 Mesaj
      21 Ocak 2015 23:52:31
      quote:

Orijinalden alıntı: lunarstrain

Merhaba üstad. Sizin değerlere göre yaptığım ayarlar ile çektiğim fotoğrafları ekledim. Ok ile belirttiğim bölgede dikdörtgen şeklinde bir ışık fazlalığı mevcut, homojenlik açısından problemli bir alan. Ben bunu renkten ziyade arka aydınlatmadan kaynaklı olarak düşünüyorum. Sizin değerlerde brightness değeri 50, bunu 20'nin altına düşürmedikçe bu farklılıklar seçilebilir kalıyor. Bu haliyle bu monitör pek benim içime sinmedi. Ama iade edince alacağım başka bir monitör bundan farklı olur mu ondan da şüpheliyim.

Bu ışık sızma si veya bulutlanma hepsinde var az veya çok 2 000 tl monitör de bile ışık sızmasi var kafana takilacak şey değil ben bunu anladım önemli olan sizi rahatsız etmiyorsa kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kemal Ali -- 21 Ocak 2015; 23:53:06 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      748 Mesaj
      22 Ocak 2015 01:19:06

quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Anladığım kadarıyla 2414H, VX239 ve i2367 modellerini diğerlerinden ayrı biyere koyuyorsun üstad
      Benim kKafamı en çok kurcalayan monitörler bunlar;

P2414H(560TL) ince ayarla U2414H(750TL) a dönüşüyor. U serisini renk derinliği herzaman hayran bırakmıştır kendine beni. DisplayPort'dagüzel görünüyor.
      i2367(500TL) TN panel ve 75h'e kadar çıkması çok çekici.

Peki samsung S24D590P hakkında herhangi bi fikrin varmı ?
      |
      |
      i7 4770 + Arctic Freezer 33 \\ Asus H81M-D R2.0 \\ Sapphire RX580 Nitro+ 4GB \\ Geil 2x4gb 1600Mhz CL7 \\ Asus Xonar DGX 5.1 \\ Ocz Trion 150 240GB SSD \\ Seagate Barracuda 1TB HDD \\ Xigmatek Vanguard Case \\ Ocz ZS 650W 80+ \\ Samson GoMic \\ Superlux HD668B Headphone \\ Razer BlackWidow Torunament Ed. \\ StellSeris Sensei RAW + Razer Bungee \\ Corsair MM300 Ext. \\ Logitech C310 \\ Aoc E2461FWH @75Hz + Acer K222HQL

PS4 Slim

• Yarbay
      2710 Mesaj
      22 Ocak 2015 01:39:31
      Intel i7 4790K - MSI Z97 Gaming 7 - Gskill 4x4gb 1600mhz - Zotac GTX 1070 Amp Extreme - Samsung 850 EVO 250gb - Seagate 1tb - Corsair RM850X - Coolermaster Hyper 612s - Cooler Master Master Gel Maker Nano - COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE - 6x LC-Power AiRazor 120mm - Samsung S24D590PL - CM Storm Inferno - Razer Vespula - Logitech Z600 - Kingston HyperX Cloud 2 - Zyxel VMG-3925
    • Yüzbaşı
      748 Mesaj
      22 Ocak 2015 03:55:11

Hocam yeni çıkan şeyler risklidir diyerek uzak durasım var aslında.
      http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_p2414h.htm
      Beni yönlendirdiğin konuyada bakınca bu incelemenin Responsiveness and Gaming kısmına bakmanı tavsiye ederim.
      |
      |
      Swothra kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PS4 Slim

• Yarbay
      17926 Mesaj
      22 Ocak 2015 09:34:22 Konu Sahibi

Sorduğun monitörlerin tamamı da birbirinden iyiler ve hangisini alırsan al, memnun kalırsın.
      S24D590P için arkadaş link vermiş. O da 75 hz'e OC olabiliyor ve IPS ayarında renk sunduğu için başı çekiyor bence.

Sadece oyun amaçlı olarak kullanacağın için VX238, S24D590P, VX2452mh, i2367 ile S2340L arasından birini seç bence.

Verdiğin linki biliyorum. Orda bakmamı istediğin ney?
      |
      |
      basturk9027 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      748 Mesaj
      22 Ocak 2015 10:01:22

Swothra için wermistim linki üstad. Ghosting olayi canini sıkmış gibi gorunuyordu. Galiba aoc yi alicam bugün.

|
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PS4 Slim

• Onbaşı
      17 Mesaj
      22 Ocak 2015 22:23:01
      Hocam ps4 için monitör arıyorum. Kısa bir araştırmadan sonra VIEWSONIC 21.5" VX2252mh , ASUS 21.5" VS229HA şu ikisini buldum. Bütçem Max. 450 Tl.
      23 Ocak 2015 08:19:25 Konu Sahibi

VX2252mh uygun ama, bütçeni az daha artırıp ikinci el 27" al bence.

|
      |
      noo-noo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      23 Ocak 2015 12:55:40

hocam tekrar merhaba, dün özel mesaj atmıştım.. yakın zamanda yeni bilgisayar topladım eski monitorum ile kullanımı pek tat vermedi (1360x768) bunu emekliye ayırıp yeni bir günlük kullanımda oyun/internet ekranı arıyorum

bilgisayarımda kullandığım ekran kartı gigabyte gtx 970 g1 gaming

oyunlarda ve internet sayfaları arasında dolaşabileceğim gözü yormayacak cinsten evde kullanabileceğim bir monitor tavsiyen var mıdır?

bütçem 500-600 lira arası
      |
      |
      23 Ocak 2015 14:51:03 Konu Sahibi

Merhaba.

ViewSonic VX2363smhl-W olabilir.
      |
      |
      musacakar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      8 Mesaj
      23 Ocak 2015 16:44:53
      Oncelkle mrb.gtx 970m ekran kartli 1080p cozunurluklu 15.6inc gaming notebooka harici 23 yada 24inc bir monitor baglasam bunun ne kadar faydasini gorurum fps oyunlarinda? 1ms 120hz monitorlerden tam verim alabilirmiyim? Pc atmosferinden uzun bir sure uzak kaldigim icin yeni yeni arastirip ogreniyorum.Vericeginiz bilgiler benim icin cok onemli, cahil basima yiginla parayi heba etmiyim gereksiz yere dipnot:gonlum masaustu pc toplamak isterdi ama isimden dolayi notebook sart.evde oldugum zamanlar iyi bir monitorle masaustu keyfini alma dusuncesindeym kendimce.

Reklamlar
sohbet
Satılık Köpek
üniversite
son dakika
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.