Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konsolda kullanacaksanız, monitör kesinlikle 27" olmalı. Daha küçüğü ufak gelecektir. Ve şahsi tavsiyem, giriş-çıkışlarını tam bilmiyorum ama Dell S2740L olacak. Tepki süresinin 8 ms olması seni aldatmasın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Knighton kullanıcısına yanıt
    TV kısmına girmek istemiyorum. Çünkü hem TV tavsiyesi yapacak yeterlilikte değilim, hem de multi oynayan birisinin değerlendirmeye bile almaması gereken bir husus.

Ikinci husus ise, ilk sayfaya saatlerimi verip, ince eleyip sık dokuyarak seçtiğim ve listeye eklediğim monitörler dururken, neden onlar arasında biri değil de hep başka monitörler sorulur; bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Öncelikle bunu belirtmek istedim.

Sorduğun modeller arasında bence alınacak tek monitör var: Asus VX279Q.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Üstad ben geçen hafta gtx 980li sistemime asus vg248qe aldıydım. 144 hz olması cs go da müthiş farketti muazzam bir şeymiş 144hz ama full ultra ayarlarda crysis 3 dayz gibi oyunlarda öyle kötü renk veriyor ki çamur gibi, gölge bile görünmüyor bildiğin gibi değil sanki 720p low ayarlarda gibi.. birçok calibrasyon ayar denedim ama henüz düzgün renk alamadım. oyun olarak fps oynuyorum ama profesyonel değil. oyunlarda manzara ve görsel şöleni çok seviyorum. vatan Bilgisayara iade etmeyi düşünüyorum. Yerine de mecburen vatandan bir monitör almayı düşünüyorum. Maalesef 60 hz üstü renkleri iyi bir monitör bulamadım vatanda. bana acil vatan stoklarında olan 27" renkleri çok iyi ve sıradan fps oyuncusuna sorun çıkarmayan monitör önerir misiniz, bütçe 1200-2000.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airfield -- 16 Ocak 2015; 22:06:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • airfield A kullanıcısına yanıt
    Sadece 1 oyunda renk sorunu varsa, monitörde sorun yoktur. Bende de TN panel 120 hz monitör vardı ve Crysis'i onunla oynadım. Öyle bir sorun yaşamamıştım. Sorunun kaynağını bulmak lazım bu sebeple.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Sadece 1 oyunda renk sorunu varsa, monitörde sorun yoktur. Bende de TN panel 120 hz monitör vardı ve Crysis'i onunla oynadım. Öyle bir sorun yaşamamıştım. Sorunun kaynağını bulmak lazım bu sebeple.

üstad yukardaki mesajıma da düzenleyerek yazdığım gibi sadece crysis 3 değil mesela dayzde de görüntü çok tatsız. bundan önce asus n550jv laptopun ips monitörü 15" idi fps çok kötü olsa da manzaraya doyum olmuyordu, bunda ultra ayarlarda bile görüntü low gibi. watch dogsta biraz daha iyi. far cry 4 deneyecem, haber veririm ama zannetmiyorum güzel olacağına. 144 hz gtx 980in hakkını veriyor ama manzara atmosfer olayı yazık ediyor karta. vatanın stokları da berbat maalesef, seçenek bulamıyorum yukardaki mesajdaki kriterlerde.

• Asus un sorunu bu zaten dostum. Bende VN247H kullandım, hayatımda bu kadar kötü renk paleti görmedim. Her şey soluşuk, tatsız, can yok renklerde. Çözümü var mı dersen başka marka monitör
  • airfield A kullanıcısına yanıt
    Ben yine de sorunun monitörden kaynaklandığından emin olmadan iade yapmaman taraftarıyım. O monitörün konusu vardı. Ordaki arkadaşlara bir danış bence evvela. O kötü dediğin görüntüyü de hariçten resim çekerek mesaja ekle hatta. Yazdığın zaman beni de haberdâr edersin. Ben de bakarım. Sorun belki de renk ayarıdır.

Ilk sayfadaki linklerden birinde, monitörler için hazır renk ayarları varken, o monitöre ait çok sayıdaki inceleme linkinde de renklerle ilgili bilgi verenlere göz at bence ayrıca.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=73640570&p=1

Yeni aklıma geldi. Daha birkaç sayfa geride bir arkadaş, o monitör için renk ayar bilgisi paylaşmıştı. O mesajı da bulup bak istersen. Linkini verdiğim konuda da bununla ilgili detaylar olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 16 Ocak 2015; 23:05:16 >

• VN247'yi soran çok kişi oluyordu bir ara. Mâlum ki tavsiye listemde yok.

Bu çok sorulupta tavsiye listemde olmayan monitörler için de “Tavsiye etmedigim monitörler" diye ayrı bi başlık daha mı eklesem acaba konuya?

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Ben yine de sorunun monitörden kaynaklandığından emin olmadan iade yapmaman taraftarıyım. O monitörün konusu vardı. Ordaki arkadaşlara bir danış bence evvela. O kötü dediğin görüntüyü de hariçten resim çekerek mesaja ekle hatta. Yazdığın zaman beni de haberdâr edersin. Ben de bakarım. Sorun belki de renk ayarıdır.

Ilk sayfadaki linklerden birinde, monitörler için hazır renk ayarları varken, o monitöre ait çok sayıdaki inceleme linkinde de renklerle ilgili bilgi verenlere göz at bence ayrıca.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=73640570&p=1

Yeni aklıma geldi. Daha birkaç sayfa geride bir arkadaş, o monitör için renk ayar bilgisi paylaşmıştı. O mesajı da bulup bak istersen. Linkini verdiğim konuda da bununla ilgili detaylar olması lazım.

Üstad saatlerce araştırdım, icm profile vs önerdiğin konuyu da yarısına kadar okudum devamını da okuyacam, yabancı reviewlerda da bu monitörün rengine çare yok. Diyorlar ki bu monitör turnuva oyuncusu için. Ben yarın vatandan ASUS 27" MX279H ile değiştirmeyi düşünüyorum. Monitör rengi ve keskinliği veremedikten sonra 980 gtx yalan olacak. görüntü öyle böyle değil IPS 15" den sonra çok kötü geldi. 27 " 1080p de kötü değildir inşallat. AA felan hepsini açar 60 fps de oynarım diye düşünüyorum.

• şuraya kurulayım yakın zamanda bende bir pc toplayıp monitör hakkında bilgi edinecem teşekkürler
  • Monitör alıcak olsam büyük ihtimal VIEWSONIC 23" VX2363Smhl-W LED IPS MONİTÖR alıp denerdim.
  • Bende dün akşam asus vn247h aldım (565tl). Xbox one ile denedim sadece, özellikle multi fps oyunlarında skorumu inanmazsınız 4'e katladım. Daha önce 42'' samsung led tv de kullanıyordum ve hem büyük ekran olması yüzünden hem de gecikme ve input lag yüzünden multi oyunlarda patates oluyordum.

Fifa'da bile oyuna daha hakim oldum desem yeridir.
    Renk konusunda ben mennun kaldım bundan daha canlı renk herhalde ips de olur o da oyun için uygun değil. Oyun modunda kullandım sadece parlaklığı 75'e düşürerek. Ölü piksel testi yapmıyorlardı mağazada, kavga gürültü zorla testi de yaptırdım. Ölü piksel çıkmadı.

Işık sızması konusunda siyah renkte yanlarda belli belirsiz bir sızma var ama çokta kafaya takılcak cinsten değil. Özellikle oyun oynarken hiç fark edilmiyor.

Sonuç olarak dahili hoparlörü ve ses çıkışı olması çift hdmi'ı düşük ms değeri ile, oyunculara tavsiye edebilirim..

• Arkadaşlar acil bilgi lazım. Daha önce hızlıaldan aldığım monitörü(samsung s24d590pl) kutusunun zarar görmüş olması, masaüstü bağlantı yerindeki çizikler ve ekranın üzerinde koruma bandının olmaması gibi hususların kullanılmış bir monitör olduğunu düşündürdüğü için iade edip birebir değişimini istedim. Yalnız bugün gelen monitörde de aynı şekilde masaüstü bağlantı yerinde çizikler vardı ve ekranında yine koruma bandı yoktu. Ben mi takıntı yapıyorum yoksa en azından monitörün ekran kısmında bant olması gerek miyor mu. İade edip tamamen iptal mi edeyim acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

Arkadaşlar acil bilgi lazım. Daha önce hızlıaldan aldığım monitörü(samsung s24d590pl) kutusunun zarar görmüş olması, masaüstü bağlantı yerindeki çizikler ve ekranın üzerinde koruma bandının olmaması gibi hususların kullanılmış bir monitör olduğunu düşündürdüğü için iade edip birebir değişimini istedim. Yalnız bugün gelen monitörde de aynı şekilde masaüstü bağlantı yerinde çizikler vardı ve ekranında yine koruma bandı yoktu. Ben mi takıntı yapıyorum yoksa en azından monitörün ekran kısmında bant olması gerek miyor mu. İade edip tamamen iptal mi edeyim acaba

Slm hocam kolinin bandı daha önce açılmıs mi ona daha önce iade edilen ürün sana gönderilmiş olabilir bende 6 kez değişim oldu ölü pixel ışık sızma arıza gibi durumlardan en sonunda hizlial dediki bu seferde göndeririz arıza filan cikarsa almayız dediler bende kanun neresinde böyle bir şey yazıyor 14 gün içinde iade hakkimiz var sorun olmasa göndermem zaten dedim iade ettim hızlı al hesap bilgilerimide kapatin sizden bir şey almıyorum dedim

Bence kullanan arkadaşlar cevaplasin ama koliye dikkat et bandı ilk sen mi açtın senin için bir sorun yoksa iade etme yani monitör de sorun yoksa yok içine sinmiyorsa iade edip başka yerden al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 17 Ocak 2015; 11:51:54 >

• hocam bant çok adi bir şekilde yapıştırılmış gibi duruyor ama beni kuşkulandıran şeyler farklı.birinci gelen iki monitörün de kutuları çok hırpalanmış gibi duruyor.ikincisi ikisinin de ekrarnında koruma bandı yok.olması gerekiyor mu, bunu merak ediyorum aslında.aşağıdaki resimleri kargoda çektim.siz ce özell,kle masaüstü bağlantı yeri kullanılmış olduğunu göstermiyor mu?ya da ekranın açık bir şekilde gelmesi normal mi?

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguradam1 -- 17 Ocak 2015; 12:17:06 >

• quote:

hocam bant çok adi bir şekilde yapıştırılmış gibi duruyor ama beni kuşkulandıran şeyler farklı.birinci gelen iki monitörün de kutuları çok hırpalanmış gibi duruyor.ikincisi ikisinin de ekrarnında koruma bandı yok.olması gerekiyor mu, bunu merak ediyorum aslında.aşağıdaki resimleri kargoda çektim.siz ce özell,kle masaüstü bağlantı yeri kullanılmış olduğunu göstermiyor mu?ya da ekranın açık bir şekilde gelmesi normal mi?

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

Çizikler var daha önce kullanilmis gibi

• çiziklere bakarsak kullanılmış gibi gözüküyor.lakin kutuyu açarken en azından açılan yerlerin ikinci kez bantlanmadığını söyleyebilirim.iade edilen ürünler çok büyük sıkıntıları yoksa büyük ihtimal bir daha kutulanıyor.bu monitörler onlardan olabilir.ama işin ilginç tarafı bir önceki monitörde de aynı çizikler vardı.sanırım bu monitörü deneyeceğim.eğer herhangi bir sıkıntısı yoksa iade etmeyebilirim.
  • quote:

çiziklere bakarsak kullanılmış gibi gözüküyor.lakin kutuyu açarken en azından açılan yerlerin ikinci kez bantlanmadığını söyleyebilirim.iade edilen ürünler çok büyük sıkıntıları yoksa büyük ihtimal bir daha kutulanıyor.bu monitörler onlardan olabilir.ama işin ilginç tarafı bir önceki monitörde de aynı çizikler vardı.sanırım bu monitörü deneyeceğim.eğer herhangi bir sıkıntısı yoksa iade etmeyebilirim.

Yani bir kaç gün deneyin hocam dediniz gibi tekar kutuluyorlar yanlız kolinin bantinda samsung logosu varmi

• hayır yok,normal bir bant.samsung logosunun olması mı lazım?öyleyse hiç kurmadan iade edeyim
  • quote:

hayır yok,normal bir bant.samsung logosunun olması mı lazım?öyleyse hiç kurmadan iade edeyim

Öyle oluyor diye biliyorum asus da öyle birde youtube den kutu açılış videolarına bakabilirsin

• 
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.