Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (350. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Öyle diyorsun ama, Dell U2414H kadar estetik kaç monitör var acaba?

Ayrıca, hareketli ayak yapısı, bu fiyatlarda Dell'den başka markada yok.

Hocam çok güzelmiş bu monitör ama 8ms miş malesef yoksa alabilirdim. Bunun gibi ama daha düşük ms de olan yok mu?
  • envyy1 E kullanıcısına yanıt
    8 ms olması, Dell olduğu için sorun olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

8 ms olması, Dell olduğu için sorun olmaz.

Hocam daha düşük ms li önerebilir misin? gene bunun gibi pivotlu
    U2415. Başka tavsiyem yok.

• quote:

Peki bu nasıl
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-mx239h-genis-ekran-ah-ips-led-monitor.html#genel-bakis
  • quote:

U2415 için 200 lira fark ödemeye değer mi hocam sizce ? Sadece İstanbul Bilişim'de var o site bana çok güvensiz geliyor :( Özellikle monitör gibi ince bir üründe oradan alışveriş yapmak düşündürücü. Birde en iyi bağlantı sizce hangisi ? HDMI, DVI, DisplayPort mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ncdtkrts -- 12 Ocak 2015; 0:31:41 >
  • Samsung S27D390H
    Asus VX279H
    bu iki monitörde mat ekranmı

SAMSUNG PLS panel , ASUS IPS panel
    görüş açısı olarak IPS'mi PLS'mi daha iyidir ve renk olarak hangisi daha iyidir veya aralarında çok fark varmıdır. IPS paneller heryerde kullanıldığı için görüş açısı ve renk kalitesini duydumda PLS panel hakkında fazla bilgim yok , samsung IPS panellere rakip olarak IPS kalitesinde ismi degişik bir panelmi üretti yoksa TN ve IPS panel arasında orta derece görüntü kalitesine sahip bir panelmi üretti,

şuan Samsung 2333T monitörü kullanıyorum buda PVA panel görüş açıları güzel bir monitör , bundan önce Samsung P2350 TN panel bir monitör kullanmıştım görüş açıları rezalet birşeydi insanlar TN panel monitörleri nasıl kullanabiliyorlar onuda anlamış degilim

P2350 ve 2333T iki samsung monitörde beyaz renkleri biraz sarı gibi bir beyaz renk veriyordu, sanki monitöre ince sarı renkli bir film çekilmiş gibi diğer renklerde bu hafif sarılıktan etkileniyor

http://www.youtube.com/watch?v=HI0Eww0VFT4
    7:40 dan sonra beyaz renklerdeki hafif sarılık etkisi videodakine benziyor

http://i.hizliresim.com/z200k6.png
    videodan örnek resim aldım sağdaki monitördeki karlar tam beyaz degil ve beyaz renkte olmayan silahın renkleride iki monitörde farklı renklerde gözüküyor çünkü hafif sarılık diger renkleride etkiliyor

Asus VX279H ve Samsung S27D390H kullananlar monitördeki beyaz renklere dikkat ettinizmi hafif sarılık varmı, bu renk sorunu panel tipine göremi markaya göremi modele göremi degişiyor tam olarak çözemedim

• ncdtkrts kullanıcısına yanıt
    Bence değmez.
    Istanbul Bilişim güvenilir bir yer.
    Sırayla Display port, DVI, HDMI VE VGA.

• picasso2 P kullanıcısına yanıt
    Sorduğun her 2 monitör de mat ve ikisinde de, bahsettiğib sarılık vb. sorun olmaz.

VX279H, yüksek kontrast oranı ile iyi bur monitör olsa da, şahsi görüşüm, S27D390H'nin ondan daha iyi olduğu yönünde. 390H değil de, 590P al istersen. Ayak yapısı daha iyi.

PLS, Samsung'un iddiasına göre, IPS'den daha iyi daha iyi renk sunuyor ve görüş açıları da hâkezâ yine öyle. Bizzat görmediğim için, kendi adıma “Şu dâvâ iyidir" diyemem ama, IPS'den önde değilse bile, en azından denktir diye düşünüyorum.

Monitörü gördüğümde, burdaki yeni yorumlarımı da bu meyanda yazarım.

Aradığın monitör ViewSonic VX2363Smhl-W sanırım. İlk sayfada inceleme linki var.
  • Duyurusu ilk yapılan Free-Sync destekli monitörler: http://ir.amd.com/phoenix.zhtml?c=74093&p=irol-newsArticle&ID=2002910

• Arkadaşlar daha öncede sizlere danışmıştım hatta 'böcekgrafik' hocam yardımcı olmuştu.Ben normalde 27'' ekran alacaktım alacağım ekranın fiyatı 1000tl.Bu kadar parayı sadece monitöre vermek istemiyorum.Genellikle blu-ray dizi ve film izliyorum oyun çok ama çok nadir oynuyorum.Bu yüzden 32'' Led TV almaya karar verdim forumda epey araştırdım fakat iyi olduğunu söyleyenler de var tavsiye etmeyenlerde.Ekrana uzaklığım 1.5m olacak ne diyorsunuz ne yapmalıyım ? Ayın 20 sinden sonra almayı düşünüyorum yardımcı olursanız çok iyi olur teşekkürler şimdiden.
  • TV'den fazla anlamam ama şunu biliyorum: TV'lerin lag süreleri monitörlerden fazladır.

Single takılacaksan pek sorun olmaz ama multi oynayacaksan pişman olabilirsin. Bunu göz önünde bulundurarak al TV alacaksan da.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam dediğim gibi pek oyun ile aram yok film izlemek için alacağım.Biraz daha araştırma yapayım çok teşekkür ederim
  • Selam kardeşim bi sorum olucaktı şu an kullanmakta olduğum s23b550v monitörümü yeni model olan s24d590p modeliyle değiştirmek istiyorum kafama takılan sorum benim monitörüm 2ms diğeri 5ms benim monitör tn panel diğeri pls şimdi bu yeni modeli alsam eski monitörümü ararmıyım genelde fps oyun oynuyorum ne önerirsin asus çok düşündüm oyun monitörlerini fakat renk skalası çok koyu samsungların rengi ve keskinliği daha iyi geliyor bana önerini bekliyorum Kardeşim hayırlı günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadirhünel1982 kullanıcısına yanıt
    A.s.

Elinizdeki monitörün, şu anda oyun monitörü diye satılan monitörlerden tek eksiği 60 hz olması. Bu da sizin için büyük sorun değilse, monitörü değiştirmeniz, renk ve tasarım açısından fark edecektir sadece.

Şahsi tavsiyem, memnunsanız kullanmaya devam edin. Illâ değiştirmek istiyorsanız, kullanım amacınıza uygun olarak 120+ hz monitör düşünün bence. Bütçeniz sınırlı ise, ikinci el de düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 14 Ocak 2015; 11:48:45 >
  • Teşekkürler peki 24 inç önerebiliceğin samsung oyun monitörü varmı tavsiye edebileceğin yada farklı marka olarak. Samsung kavisli oyun monitörü varmış fakat Türkiye'de bulamadım bilginiz varmı bu modellerle ilgili olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirhünel1982 -- 14 Ocak 2015; 11:53:28 >
  • kadirhünel1982 kullanıcısına yanıt
    Ilk sayfada 120-144 hz monitörler başlığı altinda yazılı tamamı.

Kavisli olanlar daha yeni duyuruldu ya da çıktı ama onlar 60 hz. Geniş ekran lazımsa, onlar da yine ilk sayfada yazılı sona doğru 29" (21/9) monitörler başlığı altında.

• Teşekkürler

• Selam,
    Benim Xbox One konsolum var ama evde bir tane televizyon olduğu için ve bana zar zor geçtiği için alet yatıyor evde, kullanmak için şekilden şekile giriyorum ve yetti artık en fazla 700 tl olursa iyi olur ama o bütçeyle olmaz derseniz yine de şöyle soyliyim, Xbox One oynadığımı ve kaliteyi hissedebileceğim fiyatı en uygun monitoru ariyorum. Yardik ederseniz sevinirim

• 
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.