Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: a-f-h Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
10.290
Cevap
139
Favori
360.107
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      10 Ocak 2015 18:58:45
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
      10 Ocak 2015 22:31:37 Konu Sahibi

Ilk sayfada yazılı nasıl yapıldığı. Başka karta değil, CRT monitöre ihtiyaç var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 10 Ocak 2015; 22:36:44 >
      |
      |
      Bahsedilenler: c0mpeng
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      10 Ocak 2015 22:35:53 Konu Sahibi

O sisteme 120+ hz monitör gider. Hâlâ bitmediyse, Eksen'deki indirimli VG248QE'yi almanı isterim. Bittiyse, 2. el 120+ hz monitör al bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      airfield kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Çavuş
      42 Mesaj
      10 Ocak 2015 23:26:07

Hocam samsung monitörünü beğendim sadece gözümü yorduğu için iade ettim
      http://www.vatanbilgisayar.com/23-vx238h-genis-ekran-led-monitor.html#ozellikler
      bu monitör iyi mi ?
      |
      |
      11 Ocak 2015 02:06:25
      350 liraya kadar, max 400 liraya çıkan monitör önerir misin böcek hocam 24" tercihimdir. Asus VS247NR veya AOC i2369V nasıllar sizce? Şimdiden teşekkürler!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Steam ID: n0raleus

Ama hep merak etmişimdir: Kara Derililer'i yeryüzünden yakıp attığımız zaman, acaba tek yaktığımız onlar mıydı? -Artyom
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      11 Ocak 2015 02:29:10
      quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

O sisteme 120+ hz monitör gider. Hâlâ bitmediyse, Eksen'deki indirimli VG248QE'yi almanı isterim. Bittiyse, 2. el 120+ hz monitör al bence.

144 hz bu nasıl? Benzer fiyata daha iyisi var mı?
      http://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-vg248qe-genis-ekran-led-monitor.html#genel-bakis

Bir de 60 fps'yi geçemediğim oyunlarda da 144hz yine de daha iyi midir?

11 Ocak 2015 11:44:25 Konu Sahibi

TN panel olsa neyse ama, IGZO, PLS veya IPS panel monitörlerde, düzgün renk ayarı yapıldığında göz yorma olmaması lazım.

VX238H, oyun için iyi olsa da, renk olarak S27D390H daha iyi bir monitör. Daha önce de yazdığım gibi, sorun monitör değil, renk ayarı bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 11 Ocak 2015; 11:46:35 >
      |
      |
      Bahsedilenler: envyy1
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      11 Ocak 2015 11:47:42 Konu Sahibi

AOC i2269vw al bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 11 Ocak 2015; 11:55:37 >
      |
      |
      Bahsedilenler: ~Soopr.Owl*
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      11 Ocak 2015 11:54:38 Konu Sahibi

Yukarıda yazdığım monitör zaten bu. Eksen'deki bitmiş sanırım. Bu sebeple BenQ XL2420Z daha iyi bir tercih olur. Ama yerinde olsam, ikinci el xl2420t, s27950d, vg258qe veya benzeri özellikte bir monitör alırdım.

60 FPS'yi geçemiyorsan, 60+ hz'in bir anlamı yok tabii ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 11 Ocak 2015; 11:56:24 >
      |
      |
      Bahsedilenler: airfield

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Binbaşı
      1511 Mesaj
      11 Ocak 2015 12:38:12

Mac, laptop, tablet ve telefonlarda bulunan parlaklığı otomatik ayarlama özelliğini, bu özelliğe dahili olarak sahip olmayan bir monitöre eklemek için bir ürün var mı? Bu iş için USB bir gadget vs varsa almak isterim.
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

http://buyukbang.blogspot.com
    • Haber Editörü
      16679 Mesaj
      11 Ocak 2015 12:40:00
      |
      |
      airfield kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      11 Ocak 2015 13:13:52

Hocam iade ettim artık tekrar alamam ki zaten cok büyük geliyor bana S27D390H
      Sanırım sen bu monitörü cok begeniyorsun. Bana o monitörün özelliklerinde daha küçük boyutlusunu önerir misin
      |
      |
      11 Ocak 2015 14:47:02

@ncdtkrts orjinal fifa olmadığı için online denemedim normal olarak denedim . nfs ye göre ghosting daha az oluyor lakin bunu fotoğraf çekerek anlayabiliyorum ancak, yoksa gözüm herhangi bir ghosting göremiyor . resimi atıyorum altta , ortadaki oyuncuların üstüne doğru bakarsanız pembe renkli topu görebilirsiniz. alttada kaleye doğru koşan oyuncuların ghostingini görebilirsiniz lakin dediğim gibi fotoğraf makinesiyle ancak bu kadar çıkıyor , yani göz için bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum kararı size bırakıyorum . yeni ekran kartım gelince daha güncel oyunlardada deneme yapabilirim

ek olarak fotoğraf az bişi bulanık çıkmış , hareket halinde olduğundan odaklanamamış sanırım lakin sıkıntı olacağını düşünmedim test için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oOJumpeROo -- 11 Ocak 2015; 14:48:34 >
      |
      |
      Bahsedilenler: ncdtkrts

• Yarbay
      17926 Mesaj
      11 Ocak 2015 14:52:35 Konu Sahibi

Mac'lerde öyle bir özellik yok. PC'lerde ise bir yazılımla halletmek mümkün ama adını hatırlamıyorum şu an. Gün ışığına göre ayar yapıyormuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      buyukbang kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      17926 Mesaj
      11 Ocak 2015 15:02:38 Konu Sahibi

Beğenmekle alâkası yok. Fan olduğumu mu düşündün yoksa? Monitörü bildiğim için öyle yazdım. O monitörü alıpta memnun kalmayan bile yok üstelik şu âna kadar.

Aynısının 24"lik versiyonu, 27 yerine 24 diye geçiyor. Sonu 390 ve 590. IPS istersen, Asus VX239 veya Viewsonic VX'ler var sonu smh ve sml diye monitörler var.

Zahmet edip ilk sayfaya bakacak olursan, daha fazla tavsiye yazılı orada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 11 Ocak 2015; 15:13:24 >
      |
      |
      envyy1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      11 Ocak 2015 15:09:20 Konu Sahibi

Buradaki gölgelenme monitörden değil, fotoğraf makinesinden kaynaklı. Makinenin çekimi anında yapması gerek ki gölgelenme olmasın. Atıyorum 0.3 sn sürüyorsa çekim, gölgelenme sebebi oluyor bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 11 Ocak 2015; 15:11:10 >
      |
      |
      Bahsedilenler: ncdtkrts , oOJumpeROo
    • Binbaşı
      1511 Mesaj
      11 Ocak 2015 15:12:31

Benim 6 ay kadar kullandığım iMac 27'' 'te bu özellik vardı. Moınitör üstünde bir parlaklık algılayıcı göz bulunuyordu ve monitörün ışığını ayarlıyordu. Windows'taki yazılımı incelemiştim ama gününün saatlerine göre önceden belirlenmiş parlaklığı ayarlayan şeylerdi gördüklerim. Ortam ışığını ölçen bir adaptör vs yok anladığım kadarıyla. Teşekkürler.
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

http://buyukbang.blogspot.com
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      11 Ocak 2015 15:18:32 Konu Sahibi

Evet, öyle.

Ben de mac'çiyim ama ondan görmedim henüz. Yeni çıkanlardan sanırım.O mac'in özelliklerini ve ne zaman üretildiğini biliyor musun?

Renk doğruluğunu önemseyen kullanıcılar için ne kadar iyi bir özellik; tartışılır. Kalibre edilmiş ekranlarda hem ışığı, hem de kontrastı sabit tutmak önemli çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 11 Ocak 2015; 15:19:53 >
      |
      |
      buyukbang kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      42 Mesaj
      11 Ocak 2015 15:26:36
      quote:

Beğenmekle alâkası yok. Fan olduğumu mu düşündün yoksa? Monitörü bildiğim için öyle yazdım. O monitörü alıpta memnun kalmayan bile yok üstelik şu âna kadar.

Aynısının 24"lik versiyonu, 27 yerine 24 diye geçiyor. Sonu 390 ve 590. IPS istersen, Asus VX239 veya Viewsonic VX'ler var sonu smh ve sml diye monitörler var.

Zahmet edip ilk sayfaya bakacak olursan, daha fazla tavsiye yazılı orada.

Hocam baktımda ordakilerin çoğu 24inch ekran ve üzeri. altı olanlrda çok kaba ve özellikleri çok düşük.
      http://www.sanalmarketim.com/asus-vx238h-23-1ms-full-hd-hdmi-dsub-genis-siyah-led-monitor/p_44945/
      bu monitör iymi snce alayım m

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi envyy1 -- 11 Ocak 2015; 15:27:41 >

• Yüzbaşı
      448 Mesaj
      11 Ocak 2015 15:45:55
      quote:

AOC i2269vw al bence.

Ama tepki suresi 6ms hdmi yok ve 21.5" :(

Steam ID: n0raleus

Ama hep merak etmişimdir: Kara Derililer'i yeryüzünden yakıp attığımız zaman, acaba tek yaktığımız onlar mıydı? -Artyom
    Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.