Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
10.368
Cevap
135
Favori
367.689
Tıklama
Giriş
    1316 Mesaj

Teşekkürler hocam.
    |
    |
    bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba
    şuan 3 urun arasında gidip gelmekteyım.oyun amaçlı kullanılacak.144hz almayı planlıyordum ama bütçe dolayısı ılesanırım alamayacağım.
    1-dell u2414h
    2-samsung s24d590pl
    3-benq rl2455h

dellin fiyat farkı var.samsungun seklı güzel.benq sitesinde oyun monıtoru görünüyor.ghostıng yok dıyor.oyun ve günlük kullanım ıcın onerınız nedır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: bocekgrafik

Merhaba.

s24d590pl ideal.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    selcuk666 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Yarbay
    2103 Mesaj
    Arkadaşlar 400-600 TL civarı 23 inch, hdmi bağlantısı bulunan, film izleyebileceğim ve medium ayarlarda sorunsuz battlefield 3 oynayabileceğim, nette gezerken gözü çok yormayan bir iki tane model önerebilir misiniz?

Monitörün dizaynı için de fazladan 50 tl koyabilirim :)

Şu ikisi arasında ne fark var göremedim?

Samsung S24D590PL vs Samsung S24D590P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fallout -- 9 Ocak 2015; 9:33:08 >
    |
    |
    27" Asus MG279Q / EVGA SC GTX 1070 / Intel i5 3570K@4,2 Ghz / 2x120 Gb SSD Raid0 - 2 TB HDD / Sound Blaster Z /4x4 GB @1833 Mhz Ram / 850W Seasonic / Corsair Carbide Shade Spec03 / Corsair K70 MX Blue / Logitech G900 / Corsair MM300 / Logitech Z5500 /
  • Yarbay
    18060 Mesaj

S24D590PL uygun. Samsung'un sitesinde sadece PL var. Bazı siteler kısaca P yazmışlar sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 9 Ocak 2015; 10:16:55 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Fallout

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Yarbay
    2103 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

S24D590PL uygun. Samsung'un sitesinde sadece PL var. Bazı siteler kısaca P yazmışlar sanırım.

Teşekkürler cevap için.

"Manual"inden bakayım dedim de farkına, yine göremedim. Ama belirtmişler "bu manual S24D590PL ve S24D590P içindir" diye. Bir yerinde ayrılıyor ama hayırlısı artık. :)
    |
    |
    27" Asus MG279Q / EVGA SC GTX 1070 / Intel i5 3570K@4,2 Ghz / 2x120 Gb SSD Raid0 - 2 TB HDD / Sound Blaster Z /4x4 GB @1833 Mhz Ram / 850W Seasonic / Corsair Carbide Shade Spec03 / Corsair K70 MX Blue / Logitech G900 / Corsair MM300 / Logitech Z5500 /
  • Teğmen
    159 Mesaj

Önceki monitörüm Philips 170S LCD ve yaklaşık 7-8 sene kullandığım bir monitördü. Şuan kullandığım monitörün doğal olarak tepki süresi olsun, renk doğruluğu olsun daha üstün. ''böcekgrafik'' hocamın tavsiyesi ile ilk olarak DELL U2414H monitörü almayı planlıyordum fakat direk gidip elden teslim alabileceğim bir yer bulamadım. (İnternet üzerinden monitör almaya pek sıcak bakmıyorum.) Bende alternatif olarak başka bir marka ve model istedim. Hocam da Samsung S24D590P monitörü almamı önerdi. Monitörü gidip aldım, bildiğim kadarıyla testleri uyguladım ve herhangi bir sıkıntısı çıkmadı. Monitörleri yan yana koyup karşılaştırma fırsatım olmadı ama DELL monitör konusunda bir gömlek daha üstün gibi geliyor. (Tamamen kişisel düşüncem.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fb_mehmet -- 10 Ocak 2015; 0:13:19 >
    |
    |
    ozguradam1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

@AirzunSL gtx970 ekran kartını aldıktan sonra 350tl monitör bütçesi az kalır, o ekran kartıyla oyun oynayacğınızı düşünürsek(başka şeyler için düşünmüyorsanız o kartı tabi) 1-2 ms civarı monitör daha iyi olur düşüncesindeyim(hz olarakda yüksek olursa daha iyi olur tabi)

@ncdtkrts u2415 istanbul bilişimde gördüm sanırım bu monitörü diyorsunuz link(buradan)

u2414h ı alalı 1 aya yaklaştım sanırım , film vb. durumlarda görüntü güzel geliyor bana . ek olarak renk vb. durumlar için kendi otomatik modları var driver ını yükledikten sonra masaüstünden değiştirebiliyorsunuz , mesela oyunlarda daha parlak bir hal alıyor(oyunu açınca otomatik game moduna geçiyor) film de filan renkler biraz daha değişiyor.

futbol tarzı bir oyunda denemedim lakin nfs,euro truck simulator 2,ship simulator de herhangi bir sıkıntı yaşamadım görüntü olarak. daha önceden 1-2ms 120-144 hz gibi bir oyuncu monitörü kullanmadı iseniz ve gözünüzde çok hassas değilse herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum .

not : yarın az bişi fifa14 oynayıp tekrar yazarım oyun hakkında
    |
    |
    Bahsedilenler: ncdtkrts , AirzunSL

• Teğmen
    241 Mesaj

Oyun için düşünüyorum dostum ama malum bütçe sınırlı fazla veremem o yüzden

|
    |
    oOJumpeROo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: oOJumpeROo

@AirzunSL gtx970 ekran kartını aldıktan sonra 350tl monitör bütçesi az kalır, o ekran kartıyla oyun oynayacğınızı düşünürsek(başka şeyler için düşünmüyorsanız o kartı tabi) 1-2 ms civarı monitör daha iyi olur düşüncesindeyim(hz olarakda yüksek olursa daha iyi olur tabi)

@ncdtkrts u2415 istanbul bilişimde gördüm sanırım bu monitörü diyorsunuz link(buradan)

u2414h ı alalı 1 aya yaklaştım sanırım , film vb. durumlarda görüntü güzel geliyor bana . ek olarak renk vb. durumlar için kendi otomatik modları var driver ını yükledikten sonra masaüstünden değiştirebiliyorsunuz , mesela oyunlarda daha parlak bir hal alıyor(oyunu açınca otomatik game moduna geçiyor) film de filan renkler biraz daha değişiyor.

futbol tarzı bir oyunda denemedim lakin nfs,euro truck simulator 2,ship simulator de herhangi bir sıkıntı yaşamadım görüntü olarak. daha önceden 1-2ms 120-144 hz gibi bir oyuncu monitörü kullanmadı iseniz ve gözünüzde çok hassas değilse herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum .

not : yarın az bişi fifa14 oynayıp tekrar yazarım oyun hakkında

İlginiz için teşekkür ediyorum evet monitör bu 2414'e göre 200 lira fark varmış :)
    Hocam eğer deneme imkanınız varsa FPS türü bir oyunda monitörü deneyebilir misiniz lag,tepki süreleri vs. için.
    Yada online olarak futbol oyunu oynayabilir misiniz :)

Tekrar teşekkürler.
    |
    |
    MSI GAMING M7 | INTEL i7 6700K | MSI GTX 970 4G | KINGSTON HYPERX SAVAGE 2X8GB 2666 MHZ | SAMSUNG 850 EVO 250 GB | SEAGATE 1 TB 7200 RPM | SEASONIC SEA-M12II 620W 80 | CORSAIR H100i GTX | CORSAIR 780T FULL TOWER | DELL ULTRASHARP 24" U2414H | LOGITECH Z623 | XBOX 360 GAMEPAD

• Yüzbaşı
    450 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Kullanym mesafesine (1.5 metre) ideal olan, aslynda 27" ama bütçeniz itibariyle size 22" monitör tavsiye edece?im: AOC i2269vw.

Merhaba hocam tavsiye niz üzerine bende bu monitörü almaya karar verdim acaba + - nelerdir? Hdmi yok ama büyük ölçüde dvi işimi görür sizinde düşüncenizi almak istedim ekran kartım 280x multi.oyun ve filim ağırlıklı kulaniyorum Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi has_başkan -- 10 Ocak 2015; 11:47:16 >

Oyun ve film için iyi bir monitör. Onun HDMI'li versiyonu da var. vwm diye bitiyor o model. Onda hoparlör de var ama bence DVI'lı versiyonu alıp, iyi bir kulaklık veya hoparlörle kullanmak daha iyi olur.

|
    |
    has_başkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    18060 Mesaj

Konuda ben yokken de aranızda paylaşım yaptığınızı görmek, benim için büyük mutluluk.

|
    |
    Bahsedilenler: ncdtkrts , fb_mehmet , AirzunSL , oOJumpeROo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    450 Mesaj
    @bocekgrafik
    Teşekkürler konuda çok başarılı olmuş eline sağlık

Teşekkürler.

|
    |
    has_başkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    373 Mesaj

hocam bu input lag testini nasıl yapıcaz ben de başka ekran yok.
    |
    |
    Değerli ustalarım önceki monitörüm asus vw220s 7 yıllık. Şimdi 980 gtx ve i7 4790k sistem kurdum. Gönlüm 27 inchten yana ama bütçe monitör için en fazla 800-900 tl kaldı. en fazla 2 ms tepki süreli f/p monitör önerir misiniz bir kaç tane. Vatandan alınacak. En önemli isteğim güçlü ışık vermesi, görüntünün net olması. Acil lütfen.

Ilk sayfada yazılı nasıl yapıldığı. Başka karta değil, CRT monitöre ihtiyaç var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 10 Ocak 2015; 22:36:44 >
    |
    |
    Bahsedilenler: c0mpeng
  • Yarbay
    18060 Mesaj

O sisteme 120+ hz monitör gider. Hâlâ bitmediyse, Eksen'deki indirimli VG248QE'yi almanı isterim. Bittiyse, 2. el 120+ hz monitör al bence.

|
    |
    airfield kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HızlıCevap
Reklamlar
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.