Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (341. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Monitörle ilgili fikirlerini yine burada paylaşırsan memnun oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 28 Aralık 2014; 21:31:12 >
  • Ilk sayfada yazdığım modellerden * * * altında yazılı olanlardan bütçene uygun olan herhangi birini ikinci el olarak alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 28 Aralık 2014; 21:34:08 >
  • Bulamadın mı? Doğru yere bakmamışsındır. Bak buraya:http://teknofiyat.com/?search=dell+p2414h

S24D390H de tavsiye listemde var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Bulamadın mı? Doğru yere bakmamışsındır. Bak buraya:http://teknofiyat.com/?search=dell+p2414h

S24D390H de tavsiye listemde var.

Aynen bakmamisim Teşekkürler hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel]

kamera biraz dalgalanma yapıyor , pek iyi çıkmadı resim @bocekgrafik
  • Aynısının siyah degradeli olanı da ekler misin. Resim, mobilden doğru görünmüyor olabilir. PC'den bakmam lazım.

En koyu kare ile bir önceki kare arasında ve en açık kare ile bir önceki kare arasında fark görüyorsan, ayar tamamdır. Tabi en beyaz kare beyaz, siyah kare de siyah gibi görünmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 28 Aralık 2014; 21:56:51 >
  • Bi konuda yardım isteyeceğim tekrar. Philips 27" 278c4qhsn/00 kullanıcısıyım. Öncelikle Phillips'in kendi sitesinde tepkime süresi 5ms diye yazıyor ama bazı yabancı kaynaklarda 7ms yazmışlar hangisi bilmiyorum.

ghosting glowing tarzi hiçbi sorunla karşılaşmadım. fakat şöyle birşey var. bunun nedeni oyunmudur monitörmüdür çözemedim. fifa 15 oynuyorum oyunda hiçbi sıkıntı yok lag yok goruntu 10 numara fakat ara ara saga sola depara kalktığında futbolcu bi yavaşlama gibi

değişik bişi hissediyorum. aslında oyunumu etkilicek kadar abartı bişi yok da insan merak ediyor. bunun tepkıme suresıyle ınput lag ıle ılgısı varmıdır? cs go(online) tomb raider mortal kombat fılan oynadım bunun dısında onlarda böyle bişi yok. monitörün jelatınlerı duruyor satan eleman okadar kendınden emındıkı dene eğer oyunlarda sıkıntı yaşarsan getir değiştircem direk dedi. şu sorunun cevabına göre çıkarıcam jelatınlerı veya değiştircem :D

şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KarambaKarambita* -- 29 Aralık 2014; 0:06:33 >

• Enteresan bir durum. Buna en doğru yanıtı, bir başka Philips kullanıcısı olan Sonicman verebilir.

• Arkadaşı beklıyorum o halde :) Monıtorun kutusundada 5ms yazıyor bu arada. Sizinde bugune kadar ki yardımlarınız ıcın tekrar teşekkür ederim.

bu arada smartresponse ile 5ms imiş. ben oyle bi ayar açmadım manuel halınde açıksa bılmıyorum tabi. bununla ılgısı varmdıır bılmıyorum yazıyım dedım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KarambaKarambita* -- 29 Aralık 2014; 10:20:31 >
  • Öncelikle merhaba, film izlemek ve oyun oynamak için 23' veya 27' monitör arıyorum. Daha çok RPG ve Multiplayer, biraz da TPS ve FPS oynarım.
    Onun dışında film, dizi, belgesel de izleyeceğim için görüntü ve renk kalitesi de iyi olmalı.
    Aradığım özellikler :

IPS Panel
    HDMI
    Dahili Hoparlör
    5ms Tepki Süresi

Bir şey eklemek istiyorum, yukarıda arkadaş Philips 27" 278c4qhsn/00 kullandığını söylemiş. O monitörü ben de inceledim fakat tepki süresi 5 değil 14ms büyük ihtimalle, çünkü Philips'in yine 5ms dediği fakat 14 ms olan monitörleri var. 5ms dedikleri Smartresponse ile oluyor ( pixel hızlandırma ) ve renk kalitesini biraz düşürüyor. Bu sebeplerden dolayı o monitörden vazgeçtim.

http://www.philips.com.tr/c-p/275C5QHAW_00/-/ozellikler

Acaba 5ms yazan bütün IPS monitörler de böyle mi ? Gerçek tepki süresi 5ms olan IPS monitör varsa önerirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi romanesco -- 29 Aralık 2014; 11:42:53 >

• KarambaKarambita* kullanıcısına yanıt
    Monitörün hayırlı olsun.SmartResponse (tipik) 5 ms (Gri- Gri)

Monitör ayarlarından smartresponseyi on yapınca 5ms oluyor.Açıp dene bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 29 Aralık 2014; 15:02:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Baş ağrıtacak bir durum yok. Müsait oldukça cevaplarım.
    Ayağı yükseklik ayarlı istiyorsun sanırım. Dell P22, 23 veya 24H alabilirsin.

Fiyat ve ergonomi tam istediğim gibi umarım 8 ms input lag yapmaz. Çok teşekkürler ilginiz için.
  • romanesco R kullanıcısına yanıt
    Tepki süresi 7 ms ama ViewSonic VX2370smh olabilir.
  • İug kullanıcısına yanıt
    Lag süresi ile tepki süresi birbirine paralel değil.
  • buda siyah-beyaz @bocekgrafik

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel]
    Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel]

• Eğer çekimden kaynaklı bir durum değilse, yukarıdaki renkli resimlerde olduğu gibi, bunda da (koyu tonlar için) % 85 civarından sonrası % 100'e dönmüş görünüyor burda.

Sanırım çekimden kaynaklı. Beyaz yerler de açık gri gibi duruyor çünkü. Ekrana baktığında bu resmin üst kısmındaki % 0 ile % 3 arasında ton farkı görüyorsan sorun yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 29 Aralık 2014; 16:46:37 >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Samsung S27D590P'yi iyice inceledim, tam bir f/p urunu gibi gorunuyor. Amazon'da 93 kisiden ortalama 4.1, Bestbuy'da 110 kisiden 4.7 almis.

Secenekleri 3'e indirdim:

Samsung S27D590P 27" 1920x1080 5ms PLS (899 TL) *Eksen'i pek gozum tutmadi, olu piksel cikarsa ugras dur, o yuzden Media Markt fiyatini yazdim
    AOC AOC I2757FH 27" 1920x1080 5ms IPS (907 TL)
    Asus VS239HV 23" 1920x1080 5ms IPS (477 TL)

27" olsun, uzun sure kullanayim istiyor insan ama bir yandan da 4" fark icin 2 kati para vermek cok mantikli gelmiyor. Kararsiz kaldim.
  • davshan D kullanıcısına yanıt
    Bu üçü arasından S27D590P. Bence 24" yeterli ama sen bilirsin yine de. 24" alacak olursan da S24D590PL, P2414H veya U2414H olabilir. Bunlarda flicker free özellikleri var ama diğer ikisinde var mı, yok mu, bulamadım.
  • Sonunda Asus VG248QE aldım ICC profilini de yükledim.

Bir oyuncu bundan daha fazla birşey isteyemez gözlerim bayram etti yağ gibi akıyor Battlefield 4.

Söylenilen kadar varmış. Herkese nasip etsin diyorum.

Not: Tasarım için İkinci bir IPS monitör illaki gerekiyor renkler en iyi halinde bile tasarımcıyı üzer :)

@bocekgrafik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 29 Aralık 2014; 21:37:57 >
  • aresmar kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Memnun kalmana sevindim.

• 
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.