Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynısının 23"lik versiyonu ile kalibrasyonu yapılmadan geldiği için daha ucuz olan, başı P ile başlayan modeller var bir de. Onlar bütçeni aşmaz sanırım; P2314 mesela.

Iş için kullanacaksan, bu fiyat aralığında daha iyisi yok. Sadece ayak yapısı için bile 100 lira fark verilir.

MediaMarkt'ta olması lazım. Dell'lerde ölü piksel çıkma ihtimali çok düşüktür ama, bilgin olsun. Bende de sanalmarketim'den aldığım U2312HM vardı ve sorunsuz gelmişti. Sadece 2 arkadaş sorun yaşadı. Onlar da müşteri odaklı çalışan teknik servis ile hiç yorulmadan çözdüler sorunlarını. Teknik servis konusunda da Türkiye'de Dell, en iyisidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• noktasalih N kullanıcısına yanıt
    Üçü de iyi ama kullanım amacına daha uygun olarak Dell P2214H'yi tavsiye ederim. Fiyatı da sorduklarınla hemen hemen aynı üstelik.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim hocam.
  • Dell marka monitör almayı düşünüyorsan dert etme illa magzadan alıcan diye birsey yok Dell için söylüyorum monitörleri ölü piksel garantili olurda ölü piksel çıkarsa çok az bir ihtimal servisi arayıp sorunu söylediginde resmini cekip göndermeni istiyorlar akabinde yeni monitörünü sana yoluyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lossenergie -- 10 Aralık 2014; 21:08:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Üçü de iyi ama kullanım amacına daha uygun olarak Dell P2214H'yi tavsiye ederim. Fiyatı da sorduklarınla hemen hemen aynı üstelik.

abi bunda hdmi yok birde delle güvenemiyorum. resim ve video netliği için üçünden hangisini önerebilirsin
    HDMI portu lazımsa, ona bir şey diyemem ama şundan emin ol ki Dell, en iyi monitör markalarından biridir.
    Sordukların arasından S22D390H'yi al o zaman.

Sistemin imzandaki ise güzelmiş. Değiştirmeyi düşünüyorsan, "Değiştirme" derim. Daha çok yıllar gideri var bunun.
  • Ips monitörler ve led monitörlerin farkı ıpsde yandan bakınca sarı olayımı yani ıps monitöre orta açıdan bakılınca aynı led gibi midir yoksa o tamamen ayrı bir panel olduğu için ipsde ortadan daha farklı mıdır çünkü sanki bana ıps monitörler biraz puslu ve cansız gibi geliyor filtreli gibi

birde ıps monitörler oyun için önerilmez bunun tek nedeni tepki süresi midir ?
  • 700-800tl ye 120 veya 144hz monitör bulabilir miyiz?
  • Merhaba hocam. Bu yaz Allah izin verirse PS4 almayı planlıyorum. Monitör ne kadara patlar? BF4 gibi fps oynarım, ekran büyüklüğü çok önemli değil. Öğrenci olduğum için ucu ucuna birikiyor. Bi 300 lira yeter mi? Örneğin bu ürün:http://www.vatanbilgisayar.com/philips-215-226v4lab-genis-ekran-led-monitor.html#genel-bakis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

HDMI portu lazımsa, ona bir şey diyemem ama şundan emin ol ki Dell, en iyi monitör markalarından biridir.
    Sordukların arasından S22D390H'yi al o zaman.

Sistemin imzandaki ise güzelmiş. Değiştirmeyi düşünüyorsan, "Değiştirme" derim. Daha çok yıllar gideri var bunun.

teşekürler kardeşim sistemim için 6-7 aya çıkacak skylake işlemcileri bekliyorum. ondan sonra değiştirecem

ha birde asusun ki ips ips önemlimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktasalih -- 11 Aralık 2014; 20:15:22 >
  • IPS monitörlerin bakış açıları geniştir. Yani, bakış açınız değiştiğinde renkler, TN monitörlerdeki değişmez. 90 açıyla bakıldığında da renkleri daha doğru ve canlı gösterir.

Evet, eskiden IPS monitörlerin tepki sürelerinden dolayı oyun için tavsiye edilmezdi ama durum değişiyor artık. Şu anda öyle IPS ve muâdili monitörler var ki, TN panel kimi monitörlerden bile daha hızlı. Ve bunlar ilk sayfada yazılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 11 Aralık 2014; 20:42:26 >
  • Ikinci elde bulabilirsin.

• Bütçeni biraz artırıp, AOC i2269vw al bence.

Samsung'un o modeli de IPS muâdili sayılır.

6 ms'lik tepki süresi bazı oyunlarda problem olmaz mı?
  • Hayır, olmaz. Sorun olacak modeller bu konuda yok zaten.

Forumda bazı arkadaşlar oyun için pek uygun olmadığını yazmış. Siz kullandınız mı cihazı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanmadım ama kişiler neye göre “uygun değil" diye yazmışlar; gerekçelerini de belirtmişler mi?

• Merhabalar bu sorudan muhtemelen fazlasıyla sıkılmışsınızdır biliyorum ama bir monitör tavsiyesine ihtiyacım var sayfaları biraz araştırdım bilgim zaten yoktu iyice kafam karıştı :) ben 500-600 TL fiyat aralığında bir monitör arıyorum Baktıklarım içerisinde Dell p2414 güzel gibi duruyor. Sizce nasıldır tavsiye edermisiniz. Bu fiyat aralığında tavsiye edeceğiniz başka modeller varmıdır ? Genelde oyun ve film için kullanıyorum.

Ekran kartım NVIDIA GeForce GTX 560

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xenil1905 -- 13 Aralık 2014; 1:42:23 >
  • 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.