Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (323. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıkılır mısın, bunu senden başka kimse veremez ama surround kurulumda seni ne rahatsız eder ve/veya neden yorar, onu anlayamadım açıkçası...
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    3 adet monitöre bakmak beni rahatsız eder düşüncesindeyim,Göz sağlığımı felan bozar.

144hz lik önerdiklerinizden Benq markayı beğendim,siz neyi tavsiye edersiniz?
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Bütçeyi artırma imkânın varsa Eizo FG2421 alabilirsin. Yoksa XL2420Z iyi tercih.
    FG2421 TR de varsa alabilirim.Fiyatı ne kadar?
  • Hocam PG278Q için fiyatlar çok yüksek biliyorsunuz, sizin yorumlarda bu yöndeydi. Kısa bir süre için bu ürünü sıfır olarak 2285 liraya mal etme olanağım var. Ne dersiniz, bu fiyata alınır mı? Forumdaki başlığı takip ediyorum, son dönemde alan arkadaşlar sorun yaşamadıklarını söylüyorlar. Bu modelde artık düzeltilmiş revision'lar satılıyor diyebilir miyiz?
  • realision getiriyor onu artık. 1400 TL demişti fiyatı için.
  • buyukbang kullanıcısına yanıt
    Revizyon değişikliği var mı bilmiyorum ama 2285 TL bile bence hâlâ yüksek. Yakında onunla aynı özelliklerde başka monitörler de gelmeye başladığında, fiyatın 1600-1700'lere düşeceğini tahmin ediyorum. 10 bit paneli olupta kusursuz renk sunan PA246 bile o kadar pahalı değildi. Fiyat farkının sebebi olarak panelinin 8 bit olduğunu yazanlar var ya hani, onun için yazıyorum bunu. PA246, üstelik S-IPS paneldi.

Kimisi de 1440P çözünürlüğe sahip olduğu için bu kadar pahalı olduğunu yazıyor. Aynı boyuttaki diğer monitörlerden tek farkı çözünürlük iken, 2 kat farkın normal görülmesini normal görmüyorum.

"Fiyatının yüksek olmasının bir sebebi de G-Sync" diyenler de var. İyi de, sırf kusursuz akıcılık için bu kadar farkı vermeye değer mi? Bence değmez ama değer diyen de var. Herkesin bakış açısı farklı işte.

Yukarıda yazdığım gibi Eizo FG2421 de alabilirsin mesela.

O konuda, 27" 1440P monitörle, 23" 1080P monitörün piksel ızgara aralığının nerdeyse aynı olduğunu detaylıca yazdım. Bunu niye yazıyorum şimdi? Oyun için 23-24" son derece yeterli ve 27" büyük. Göreceli olarak buna da "Büyük değil, normal" diyen de var. Yakın kullanımda 27" monitörde sağı-solu görmek için gözlerini fazla kaydırmak istemiyorsan, kafanı çevirmek zorundasın mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 4 Aralık 2014; 15:59:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Revizyon değişikliği var mı bilmiyorum ama 2285 TL bile bence hâlâ yüksek. Yakında onunla aynı özelliklerde başka monitörler de gelmeye başladığında, fiyatın 1600-1700'lere düşeceğini tahmin ediyorum. 10 bit paneli olupta kusursuz renk sunan PA246 bile o kadar pahalı değildi. Fiyat farkının sebebi olarak panelinin 8 bit olduğunu yazanlar var ya hani, onun için yazıyorum bunu. PA246, üstelik S-IPS paneldi.

Kimisi de 1440P çözünürlüğe sahip olduğu için bu kadar pahalı olduğunu yazıyor. Aynı boyuttaki diğer monitörlerden tek farkı çözünürlük iken, 2 kat farkın normal görülmesini normal görmüyorum.

"Fiyatının yüksek olmasının bir sebebi de G-Sync" diyenler de var. İyi de, sırf kusursuz akıcılık için bu kadar farkı vermeye değer mi? Bence değmez ama değer diyen de var. Herkesin bakış açısı farklı işte.

Yukarıda yazdığım gibi Eizo FG2421 de alabilirsin mesela.

O konuda, 27" 1440P monitörle, 23" 1080P monitörün piksel ızgara aralığının nerdeyse aynı olduğunu detaylıca yazdım. Bunu niye yazıyorum şimdi? Oyun için 23-24" son derece yeterli ve 27" büyük. Göreceli olarak buna da "Büyük değil, normal" diyen de var. Yakın kullanımda 27" monitörde sağı-solu görmek için gözlerini fazla kaydırmak istemiyorsan, kafanı çevirmek zorundasın mesela.

Yorumunuz için teşekkür ederim. O zaman bir süre daha bekleyeyim, yeni modeller gelsin, bakalım fiyatlar ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 4 Aralık 2014; 16:39:19 >

AOC ları neden elediğinizi sorabilirmiyim. aslında aklımda 2.seçenek vardı hem güzel IPS paneli hemde uygun fiyatı nedeniyle.şimdi biraz kafam karıştı
  • Mevcut seçenekler içinde daha iyileri vardı da ondan. Ve iyi olanı da yazdım zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 4 Aralık 2014; 18:04:51 >
  • quote:

Ben fabrika verilerine değil, test sonuçlarına bakıyorum çünkü ve Dell monitörlerin tepki süreleri, testlerde daha düşük çıkıyor. Diğer bir çoğununsa tam tersi.

Şimdi hocam ben ne yapayım anlamadım aoc e2461fwh çok güzel diyorlar incelemesi de var forumda baktım güzel monitör pahalı biraz ama Dell dediklerine baktım hem eskiler hemde içime sinmedi bu nasıl?
    http://www.eksenbilgisayar.com/urun/asus-vs247hr-236-1920x1080-2ms-full-hd-siyah-led-monitor.aspx

Son kez soruyorum hocam :) ne önerirsin oyun için ağırlıklı 23 veya daha büyük güzel bir monitör bütçe 600 TL en Son

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yanlızkurt007 kullanıcısına yanıt
    Eski değil. Neye göre eski dedin, anlamadım ayrıca. Hem eski olsa bile monitörler, eski-yeni diye değil, özellik olarak kıyaslanır.

Sorduğun monitör için, ilk sayfadaki Tavsiye listesinde olmayan modelleri araştırmak başlığına bakabilirsin.

E2461 de iyi sayılır ama yazdığım Dell'ler varken, buna bakılmaz açıkçası. Tavsiye listemden çıkartma sebebim buydu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Eski değil. Neye göre eski dedin, anlamadım ayrıca. Hem eski olsa bile monitörler, eski-yeni diye değil, özellik olarak kıyaslanır.

Sorduğun monitör için, ilk sayfadaki Tavsiye listesinde olmayan modelleri araştırmak başlığına bakabilirsin.

E2461 de iyi sayılır ama yazdığım Dell'ler varken, buna bakılmaz açıkçası. Tavsiye listemden çıkartma sebebim buydu.

Hocam p2314h profesyonel monitör tasarımcılar için ben oyun için alıcam s2340l ise araştırıyorum şimdi ben sana dönerim sonra hocam Eksen de en çok satanlar da 4. Sırada cumartesi günü bilgisayarı toplayacağım Eksen den de 4 parça alıcam olursa s2340l de alabilirim ordan bi araştırayım iyice sonra dönerim sana Üstad sağolasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yanlızkurt007 kullanıcısına yanıt
    P2314H, iş amaçlı bir monitör ama performansı ile U2312HM'nin yerini almış durumda. Oyun için de gönül rahatlığıyla alınabilir tabi. S2340L ise daha performanslı ama paneli parlak olduğu için herkesin tercih edebileceği bir monitör değil işte.
  • yeri değil biliyorum ama buradaki bazı arkadaşların işine yarayabilir.

ASUS VG248QE 843,70 TL ye düşmüş.almayı düşünenler vardır belki

http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=103950

@bocekgrafik hocam bu monitör nasıldır?ben genellikle karanlık ortamda yakın mesafede oyun ve film için kullanmayı planlıyorum.gtx970 kart var.
    diğer sorum şuan da orta sınıf 500-600 lük asus,aoc... gibi ürünlerden ne kadar iyidir bu ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pharm4vita -- 5 Aralık 2014; 10:23:35 >
  • bu fiyata nasıl satıyor anlamadım
    EiZO FORiS FG2421 - Asus VG248QE - 2 si arasında gidip geliyorum eizo fiyat olarak yüksek 5 sene garantili alırken evla diyelik almak lazım o paraları vermeye değer mi eizoya. eski ekranım 19nç philips 2 ms çok memnunum 10 seneyi geçti sanırım ama 1280x1024 ve tek dvı çıkışı olması . genel olarak fbs oyun birazda uydudan tv seyretmek sizce ne yapmalıyım üstatlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black100 -- 5 Aralık 2014; 10:04:21 >
  • pharm4vita kullanıcısına yanıt
    Amerika fiyatına indirmişler gerçekten çok iyi haber teşekkürler.
  • black100 B kullanıcısına yanıt
    Uzun süre kullanacaksan FG2421, yüksek fiyatına rağmen iyi bir tercih olur. VG248QE, saf performans olarak iyi bir monitör olsa da, renk kalitesi olarak çoğu kişi memnun değil ondan. Ama "VG248QE'nin cazip fiyatı sebebiyle denemek istiyorum. Beğenmezsem satar, değiştiririm" diyecek olursan, bu fiyata VG248QE de kötü bir tercih olmaz kesinlikle.

Misal olarak Sony Trinitron monitörler, kendi zamanında çok yüksek fiyattan satılıyordu ama kullanıcıları ondan hâlâ memnun. Ben de kullanmıştım zamanında ve ben de çok memnundum.
  • pharm4vita kullanıcısına yanıt
    F/P oranı oldukça yükselmiş durumda ve alınabilir tabii ki. Neden alınmasın?
    60 hz monitörlere nisbeten 120-144 hz monitörlerin akıcılığı çok fazladır. Hele de kartın 970 iken, 60 hz monitör almamalısın zaten.
    @bocekgrafik

Hocam benim durumum özetle şöyle yakın zamanda asus gtx970 strix ekran kartı aldım. Mevcutta Asus V228 vga monitorüm var ekran kartında vga çıkışı bulunmadığı için dvi/vga dönüştürücü kullanıyorum bu sebepten mi yoksa farklı sebepten mi bilmiyorum ekranın altında özellikle oyunlarda dalgalanma söz konusu olunca keyfim kaçtı ve yeni bir monitor almaya niyetlendim. Asus vg248qe de bana çok iyi bir seçim gibi geldi ancak ürünü vatana gidip inceleyince verdikleri yayın da kalitesizdi gerçi ama yine de renk kalitesi güzel gelmedi bana da. 60hz başka monitorlere bakmak niyetim de yok açıkçası artık 144 hz olayına geçmek istiyorum. Bir taraftan da full hd monitorler yerine yavaş yavaş 4k'ya bırakıyor gibi. Maksadım ekran kartının hakkını vermek. Durumu değerlendirince nasıl bir monitor önerirsin ?
  • 
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.