Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (321. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende ASUS MX279H kullanıyorum genelde film izlemek için aldım. siyah renk tonları karanlık ve koyu sahnelerde beni aşrı rahatsız ediyor. bir arkadaşıma monitör alacağız. pls yi birde deneyelim diyoruz. yorumlardan
    Samsung S27D590P karar verdik merak ettiğimiz ekranı mat mı parlak mı?
  • arkadaşlar samsung S24D390H İLE T24D390EW arasında ne gibi farklar var bilenlar cevap verebilir mi n11.com dan s24d390h modelini aldım bana t24d390ew modeli gönderildi eğer t24d390ew modeli daha özellikleri fazla ve iyi ise sorun yok s24d390h daha iyi iade değişim yapacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Güzel araştırmışsın. MX'leri tavsiye etmiyorum. Bu üçü arasında en iyi seçenek S24D590P. Bunun dışında muadil olarak Dell P2414H olabilir sadece.

hocam engin tecrubelerinize siginarak danismak istedim size simdi asus mx279 doa kapsaminda bir urun satiliyor 300 dolara satin alabiliyorum fakat iade sansi yok 3 yil garantisi aldigim gun basliyor. sizce bu riske deger mi sonucta urun vatanda 1150 tl yada273e3qhsb/00 buda 400 tl ye geliyor yerimde olsaniz tercihiniz ne olurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam asus VN247H vs aoc e2461fwh arasından hangisini tavsiye edersin?

Asus vatanda 535 TL
    Aoc vatanda 600 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yanlızkurt007 -- 30 Kasım 2014; 22:04:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkaşlar gtx 970 li sistem için max 600 Tl monitor tavsiyesi lazım.. mümkümse 500 liralık. özellikle fps oyun severim..
    75 fps olmayan monitorlerlede 100 fps ve üzeri dalgalanma oldugunu duydum bu yuzden ozellikle 75hzveya uzeri bu fiyata bulma sansım varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radef -- 2 Aralık 2014; 12:04:41 >
  • kobra22 kullanıcısına yanıt
    Renk ayarı için ilk sayfadaki Monitörünüze ince ayar yapın başlığına bakabilirsin.
    S27D590P mat panel. Merak ettiğiniz modeli nette aratıp resimlerinden mat mı yoksa parlak mı, anlayabilirsiniz.
  • Teknik karşılaştırmalar için monitörlerin kendi ürün sayfalarına ve ilk sayfada linklerini verdiğim sitelere bakılabilir. tech-details mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 3 Aralık 2014; 2:20:11 >
  • fuckther7 F kullanıcısına yanıt
    Bir monitörü tavsiye etmiyorsam, sipariş şekli onu değiştirmez.
    F/P olarak 273E3QHSB/00, daha iyi tercih tabii ki.

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/philips_273e3qhsb.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: yanlızkurt007

Hocam asus VN247H vs aoc e2461fwh arasından hangisini tavsiye edersin?

Asus vatanda 535 TL
    Aoc vatanda 600 TL

Her 2 model de tavsiye listemde yok. O fiyat aralığındaki en iyi tercihlerden biri Dell S2340L ve P2314H. Aynılarının 24"lik versiyonları da var.
    Dell, Vatan'da yok ama satıldığı çok yer var. Mecbur kalmadıkça da şu tekelci firmadan bir şey almayın zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radef

arkaşlar gtx 970 li sistem için max 600 Tl monitor tavsiyesi lazım.. mümkümse 500 liralık. özellikle fps oyun severim..
    75 fps olmayan monitorlerlede 100 fps ve üzeri dalgalanma oldugunu duydum bu yuzden ozellikle 75hzveya uzeri bu fiyata bulma sansım varmı?

Onu kim dedi bilmiyorum ama 120 hz Samsung S23A700D kullanan birisi olarak öyle bir sorun yaşamadım. 600 lira bütçen varsa, ikinci el 120 hz monitörlere bakabilirsin. Sıfır olarak 60 hz'lere ancak yeter çünkü bu bütçe. 970'in varsa ki var; onun hakkını vermek, daha doğrusu tam verim alabilmek için de 120 hz modellere bak bence. İlk sayfadaki 120-144 hz monitörler başlığı altındaki * * *'ın altında, üretimi sonlanmış 120 hz monitörlerin listesi var. Oraya bakabilirsin. En yaygınca satılan olarak BenQ XL2410 ve 20T'ler var mesela.

• quote:

Renk ayarı için ilk sayfadaki Monitörünüze ince ayar yapın başlığına bakabilirsin.
    S27D590P mat panel. Merak ettiğiniz modeli nette aratıp resimlerinden mat mı yoksa parlak mı, anlayabilirsiniz.

ilginize çok teşekkür ederim
  • merhaba arkadaşlar
    bende bu aralar 800 - 900 civarı bir 27" monitör bakıyordum
    şu an 24" samsung BX2450led monitör var. yaklaşık 4 yıl odu alalı
    http://www.samsung.com/us/computer/monitors/LS24B5HVFH/ZA-specs
    amacım günlük kullanım için. oyun da en fazla 1-2 saatı geçmez
    ve tabiki şu anki mönitörümden daha iyi olsun isterim
    bf4, cysis , cod serileri, nfs serileri. sadece single player oynuyorum, multiplayer yok
    aynı zamanda uydu cihazını hdmi dan bağlayarak 2. tv olarakta kullanacağım
    oyunlar konusunda göz olarak çok şeçici ve takıntılı değilim
    ama şu anki monitörümden canlı olması tercihim
    ekran kartı gtx 970
    aklımda AOC i2757fm var benim için uygunmudur ?
    veya alternatif önerebilecekleriniz .....
    aslinda 800 - 1000 tl arasi 32" ayni zamanda monitor olarak kullanabilecegim oyun performansi yeterli tv. de olabilir.
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orsimsek -- 3 Aralık 2014; 14:10:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: radef

arkaşlar gtx 970 li sistem için max 600 Tl monitor tavsiyesi lazım.. mümkümse 500 liralık. özellikle fps oyun severim..

Onu kim dedi bilmiyorum ama 120 hz Samsung S23A700D kullanan birisi olarak öyle bir sorun yaşamadım. 600 lira bütçen varsa, ikinci el 120 hz monitörlere bakabilirsin. Sıfır olarak 60 hz'lere ancak yeter çünkü bu bütçe. 970'in varsa ki var; onun hakkını vermek, daha doğrusu tam verim alabilmek için de 120 hz modellere bak bence. İlk sayfadaki 120-144 hz monitörler başlığı altındaki * * *'ın altında, üretimi sonlanmış 120 hz monitörlerin listesi var. Oraya bakabilirsin. En yaygınca satılan olarak BenQ XL2410 ve 20T'ler var mesela.

yanlıs yazmısım benim hatam sory. 75hz ve üzerinde dalgalanma olmuyormuş.. ı yuzden 60 fps almaya cekiniyorum.

• Arkadaşlar üç monitör arasında kaldım. 60 hz va panel monitör kullanıyorum. ( 8 bit gerçek panele sahip) Renk kalitesi çok iyi. 144 hz in tadına bakmak istiyorum açıkcası. Üç model var kafamda belirlediğim.
    1. ASUS VG248QE (Kullanıcıların tarafından çok abartılan 6 bit panele sahip bir monitör bence)
    2) AOC G2460PQU ( oldukça ilgimi çeken 3d özelliiği olmayan ama input lag seviyesi en düşük olan monitörlerden birisidir) (Paneli 6+2 bit)
    3) Viewsonic VG2401MH ( gerçek8 bit kullanan bir monitör)
    Banka kampanyaları falan derken maksimum 1000 TL vereceğim.
  • radef kullanıcısına yanıt
    Tamam işte. Yukarıda yazdığım gibi 120 hz monitör almaya bak bu sebeple. İkinci el de olsa olur. Para israfına gerek yok.
  • quote:

Tamam işte. Yukarıda yazdığım gibi 120 hz monitör almaya bak bu sebeple. İkinci el de olsa olur. Para israfına gerek yok.

2. el taraftarı degilim.. vatan bilgisayardan garantili almak istiyorum. 800 liraya kadar alacagımız monitorlerde 60hz 2ms 1080p monitorlerde sıkıntı yasarmıyım?
  • berdush42 kullanıcısına yanıt
    Sordukların arasından en iyisi, bence de VG2401MH. Baktın mı bilmiyorum ama BenQ XL2420Z'ye de bir bak istersen ama onun fiyatı daha yüksek.
    Bütçeni biraz daha artıracak olursan, evlâdiyelik olarak Eizo FG2421 çok iyi bir tercih olur.
  • radef kullanıcısına yanıt
    Kendi adıma yazıyorum. Sıfır 60 hz yerine ikinci el 120 hz almayı tercih ettim. Daha doğrusu uygun denk gelince aldım ve memnunum.
    Sıfır ile ikinci el arasında performans farkı olmayacak çünkü.
  • TV'lerden pek anlamamakla birlikte, oyun için TV tavsiye etmiyorum.
    Sorduğun i2757fm iyi bir monitör. Aynı panele sahip ve parlak panelli Dell S2740L'ye ve ViewSonic VX2770Smh'ye de bi göz at istersen.

Sormadan yazayım. Asus MX279H'yi tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 3 Aralık 2014; 16:33:13 >
  • quote:

Kendi adıma yazıyorum. Sıfır 60 hz yerine ikinci el 120 hz almayı tercih ettim. Daha doğrusu uygun denk gelince aldım ve memnunum.
    Sıfır ile ikinci el arasında performans farkı olmayacak çünkü.

tamir gordumu bilemiyorsun,garantiside olmuyor zaten,ışık sızması ölü pixel vs test edip alınabilir lakin ben 2. el elektronik eşyadan yana değilim. şimdi alırım benım sansıma bişey olur bozulur garantisi yok hadi ugras dur. kafam rahat etmez..120 hz bu kadarmı fark ettiriyor? ne ye fark ettirdiğinide bilmiyorum gerçi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radef -- 3 Aralık 2014; 16:38:46 >
  • 
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.