Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10.290
Cevap
139
Favori
360.096
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      4493 Mesaj
      21 Kasım 2014 16:42:30

quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

buyukbang de aynı şeyi sordu ve az yukarıda yazdım bak onu.
      7 ms olmasına takılma.

RL2455'i diyorsun sanırım. Tavsiye etmiyorum onu. Gölgelenme sorunu vardı onlarda...

evet hocam ucuz etin yahnisi yenmezmiş,oyun monitörleri 1 milyardan aşşa düşmezken onun ucuz olması kafamı karıştırmıştı

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/SAMSUNG-S22D390H-21-5-in%C3%A7-Analog-HDMI-LED-Monit%C3%B6r,103452,504960,1252877.html?langId=-14

şu nasıl hocam,gitmişken bu monitöre de bakmamı istermisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oksygen -- 21 Kasım 2014; 16:43:51 >
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik

• Yarbay
      17926 Mesaj
      21 Kasım 2014 16:58:33 Konu Sahibi

RL2455 ucuz değil ama 1000 TL civarında olan monitör 120-144 hz. Fiyat farkı 60-120/144 hz farkı yani.
      Evet, ona da bakabilirsin. Samsung'un yeni nesil monitörleri ve tavsiye ediyorum.

Merak ettiğin başka model varsa, ilk sayfadaki Tavsiye Listesinde Olmayan Monitörü Araştırmak başlığına bakabilirsin.
      |
      |
      oksygen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      4493 Mesaj
      21 Kasım 2014 16:59:57

quote:

RL2455 ucuz değil ama 1000 TL civarında olan monitör 120-144 hz. Fiyat farkı 60-120/144 hz farkı yani.
      Evet, ona da bakabilirsin. Samsung'un yeni nesil monitörleri ve tavsiye ediyorum.

Merak ettiğin başka model varsa, ilk sayfadaki Tavsiye Listesinde Olmayan Monitörü Araştırmak başlığına bakabilirsin.

Anladım hocam,konuyu fazla meşgul etmiyim,teşekkür ederim
      |
      |
      21 Kasım 2014 17:01:32 Konu Sahibi

Her ne alacaksan, aldıktan sonra bir süre kullanıp, kullanıcı görüşlerini ve yorumlarını yazarsan iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 21 Kasım 2014; 17:03:11 >
      |
      |
      Bahsedilenler: oksygen
    • Yarbay
      4493 Mesaj
      21 Kasım 2014 17:06:56

quote:

Her ne alacaksan, aldıktan sonra bir süre kullanıp, kullanıcı görüşlerini ve yorumlarını yazarsan iyi olur.

hocam hangi konuya açmalıyım,nereye bir konu açsam 15 gün uzaklaştırma alıyorum da
      |
      |
      21 Kasım 2014 17:09:55 Konu Sahibi

Konu açmana gerek yok. Buraya yazarsın işte "Şunu aldım. Şu özelliği şöyle, bu özelliği böyle. Şusunu beğendim, busunu beğenmedim. Memnunun/memnun değilim. Tavsiye ederim/etmem" vs...
      |
      |

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      4493 Mesaj
      21 Kasım 2014 17:13:05

quote:

Konu açmana gerek yok. Buraya yazarsın işte "Şunu aldım. Şu özelliği şöyle, bu özelliği böyle. Şusunu beğendim, busunu beğenmedim. Memnunun/memnun değilim. Tavsiye ederim/etmem" vs...

tamam hocam,son bir soru sorup çekileceğim

Asus vw227d monitörüm var,temiz kullandım,kaça elden çıkarabilirim ?
      |
      |
      21 Kasım 2014 17:26:50 Konu Sahibi

Fikrim yok. O veya muadillerinin daha önce kaç liradan satıldığına bakmalısın.
      |
      |

• Yarbay
      4493 Mesaj
      21 Kasım 2014 17:29:07

quote:

Fikrim yok. O veya muadillerinin daha önce kaç liradan satıldığına bakmalısın.

hocam
      http://forum.donanimhaber.com/m_69573923/f_//tm.htm#69573923

220tl ye satılmış
      |
      |
      21 Kasım 2014 17:30:31
      quote:

Orijinalden alıntı: solitude_within

ben 238c4qhsn' i tavsiye etmiyorum. Benimkinin sol taraf pembeleşti, başka pembeleşenler de buldum Türkiye' de...

Monitor Amerika' da satılmıyor. Alt modeller satılıyor, üst modeller satılıyor 238c4qhsn yok...

234E5QDAB olanı alsam sıkıntı yaşarmıyım acaba.
      21 Kasım 2014 20:45:33
      quote:

Konsolda en fazla 60 FPS alabileceğin için 60 hz monitör yeterli.

"PS4 60 hzde sınırlı doğru, ancak görüntü birimi için aynı şeyi söyleyemeyiz. 1920*1080p nin max yenileme hızı evet 60 hzdir. Görüntü biriminin yenileme hızı ne kadar yüksek olursa o kadar akıcılık sağlanır. Burada durum pc gibi değil. Yenileme hızının fps değerine etkisi yok, görüntüdeki akıcılığa direkt etkisi var. Gölgelerde, karanlıklardaki parlayıp sönmeler, görüntüde dalgalanma, iz , bulanıklıklar vb. sorunlarla karşılabilirsin" diye bir yorum aldım yalnız ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demreaydin -- 21 Kasım 2014; 20:46:40 >
      21 Kasım 2014 21:09:39 Konu Sahibi

Tepki süresinden bahsetmiş o. Bu konuda tavsiye edilen monitörlerde öyle sorunlar yoktur zaten.

Monitördeki hz ile FPS eşittir. Monitör kaç hz ise, en fazla o kadar FPS alırsın yani. Tersi olarak da 60 hz limitli konsola ister 60 hz, ister 144 hz monitör bağla. Elde edeceğin FPS aynı olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      demreaydin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1510 Mesaj
      21 Kasım 2014 21:29:26
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

- Renk üretim kalitesi yüksek olan IPS'ler pratikte oyun için yeterli response time'a sahip olamıyor ve ghosting'e neden oluyorlar.
      - Response time'ı düşük TN panellerse iyi renk kalitesine sahip olamıyorlar.

- Eskiden öyleydi ama şu anda durum değişti. Ayrıca genel durum şöyle: Nasıl ki her IPS monitör oyun için uygun değilse, aynı durum TN panel monitörler için de geçerli.

PG278Q görmedim ama şunu net olarak yazabilirim. O monitörün paneli 8 bit ve panel ışığı fazla olduğu için renk geçişleri ve canlılık konusunda iyidir ama renk doğruluğu noktasında IPS kadar olamaz. IPS'lerin bir avantajı da, görüş açılarının yüksek olmasıdır.

XL2420G, XL2420Z'nin G-Sync modüllü versiyonu. Yurtdışında satışa başladı ama fiyatı % 50 kadar daha pahalı. Bize 2000 TL'den aşağı gelmez sanırım.

24" yeterli ise ki VG248QE de 24"; renk konusunda IPS'lere yakın renk sunan VA panele sahip Eizo Foris FG2421 almanı tavsiye ederim. Renk konusunda VG248QE'den iyidir. Bunun da konusu getiren kişi (realision) tarafından açılmıştı.

PG278Q'yi fâhiş fiyatı sebebiyle tavsiye edemem açıkçası. Ona vereceğin parayla 2 tane FG2421 alınır. Ayrıca bir çoğunda da sorun var ve 3 sefer değişim yapmasına rağmen sorununa çözüm bulamayanlar bile var. rezes'in açtığı konuya bakabilirsin bunun için.

2K ve IPS olarak Asus ve Dell'in bir kaç modeli var ama onlar 60 hz.

Yanıtınız için çok teşekkürler!

Eizo'yu daha önce duymamıştım. Biraz araştırınca ghosting konusunda şikayetlerle karşılaştım.

PG278Q modelinin sayfasını uzun süredir takip ediyorum ve sorunlu bir model olduğunu üzülerek görüyorum. Bu şekilde olmasaydı belkide 2500 lira civarı olduğu dönem alabilirdim. Belki ileride daha sorunsuz revision'lar gelir, fiyata çeki düzen verilir diye beklemedeyim.

XL2420G sizinde belirttiğiniz gibi XL2420Z modelinin G-Sync modüllü versiyonu. Ama sanırım bunun dışında panelde de değişiklik var. XL2420Z'de 6-bit+FRC, XL2420G'deyse 8-bit panel kullanılmış. Türkiye 2000 lira gibi bir rakama girerse almam. Ama daha makul bir seviyede olursa tercihimi ondan yana kullanabilirim.

Özellikle PG278Q 'nin 8bit TN panel renk başarımı konusundaki yorumunuzdan sonra PG278Q ve XL2420G için bir süre beklemeye karar verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 22 Kasım 2014; 2:14:13 >

http://buyukbang.blogspot.com

• Yarbay
      17926 Mesaj
      21 Kasım 2014 21:46:37 Konu Sahibi

FG2421'i kullanan bir arkadaş var. Gölgeleme sorunu var mı, soralım. Ve PB278Q da kullandı. Bu ikisi arasındaki farkları da yazsın bakalım, nelermiş?

|
      |
      Bahsedilenler: buyukbang , TaymekHoldem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      449 Mesaj
      21 Kasım 2014 21:58:03
      quote:

Monitörü tabii ki, VX2363Smhl'yi.

Hocam bugun vievsonic ile philips arasinda kaldim ve ah-ips ekrana sahip olan philips monitoru aldim
      model tam olarak philips 234e5qdab/00 tavsiye listenizde yok sizin tercihiniz hangisi olurdu acaba?

21 Kasım 2014 22:44:12
      Hocam ben Dell U2414H aldım ancak bir problemim var. Monitöre konsol bağlayacağım (HDMI üzerinden) ancak yanlış bilmiyorsam monitörün üzerinde hoparlör yok. Yani portlar üzerinden kulaklık veya hoparlör takıp mı alabileceğiz sesi?

Dell'in ayrı bir aparatı var şu;

http://www.n11.com/dell...oundbar-ac511-P30783274

Bunu alıp taktığımızda HDMI üzerinden ses alabilecek miyim? Teşekkür ederim.
      |
      |
      22 Kasım 2014 01:51:18 Konu Sahibi

@Murat_çavuş
      Bu saatten sonra bana "Hayırlı olsun" demek düşer sadece.

@Ahayri
      Onda hoparlör olmaması lazım. PC'ye bağlama durumunda, üzerindeki portlara bağlıyorsun, evet. Lâkin konsola bağlandığında nasıl oluyor bilmiyorum. Bunu Dell'i bi arayıp sor istersen.
      |
      |
      Bahsedilenler: Murat_çavuş , Ahayri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      449 Mesaj
      22 Kasım 2014 01:51:52
      Monitorun arkasinda bulunan ses girisine kulaklik veya hoparlor takarsaniz konsolun sesini alabilirsiniz

|
      |
      22 Kasım 2014 08:48:21

Teşekkür ederim.
      |
      |
      Bahsedilenler: Murat_çavuş , bocekgrafik
      22 Kasım 2014 10:50:42

Gerekli iletişimi sağladım konuyla ilgili duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederim.

Stoklarımız güncellendi.

En kısa zamanda sizi misafir etmek isterim. Gerek gamex 2014 de gerek ofisimizde.
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.