Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10.290
Cevap
139
Favori
360.171
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      512 Mesaj
      08 Kasım 2014 14:41:01
      arkadaşlar forumdan özellikle bocekgrafik arkadaşımızdan aldığım fikirler ve yardımlar sayesinde dell u2414h aldım ve kullanıyorum. İnceleme gibi bir şey yapmaya vaktim ve bilgim yok ama merak ettiğiniz bir şey olursa yardıma hazırım.
      M5A99X EVO R2.0 Phenom II X6 1090T Black Edition 3.2GHz / 3.6GHz Turbo Core 9MB Cache Seasonic M12 II 620W 80Plus Bronze Modüler Sapphire HD7850 GDDR5 1GB 256BIT Aerocool X Predator Evil BlackKingston HyperX 8GB(2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram
    • Yarbay
      7310 Mesaj
      08 Kasım 2014 14:50:07
      quote:

Orijinalden alıntı: carannir

arkadaşlar forumdan özellikle bocekgrafik arkadaşımızdan aldığım fikirler ve yardımlar sayesinde dell u2414h aldım ve kullanıyorum. İnceleme gibi bir şey yapmaya vaktim ve bilgim yok ama merak ettiğiniz bir şey olursa yardıma hazırım.

Bende 2k dan vazgecince o ürüne bakmaya basladimda. U2414H, P2414H ile arasındaki fiyat farkına deger mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      08 Kasım 2014 15:05:16

bu soruya net bir cevap verebilmek için p2414h modelini de kullanmam gerekirdi. o yüzden emin değilim. arasındaki en önemli fark u2414h ın kalibrasyonlu olarak gelmesi. diğerinin kalibrasyonunu senin yapman gerekiyor. işçilik tasarım u2414h da daha iyi. usb 3.0 çıkışları var ama onların yerinden ben çok memnun olmadım. o bölgeye ulaşmak pratik değil. ancak bir kablo vasıtasıyla uzatırsan kullanabilirsin.
      |
      |
      [__Zahid__] kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      M5A99X EVO R2.0 Phenom II X6 1090T Black Edition 3.2GHz / 3.6GHz Turbo Core 9MB Cache Seasonic M12 II 620W 80Plus Bronze Modüler Sapphire HD7850 GDDR5 1GB 256BIT Aerocool X Predator Evil BlackKingston HyperX 8GB(2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram
    • Onbaşı
      37 Mesaj
      08 Kasım 2014 22:32:19
      arkadaslar ps4 oynayabılecegım bır 23 24 ekran monıtor onerısı olan varmı
      08 Kasım 2014 23:22:53
      S24D390HL Samsung modeli var listede ancak iç piyasada S24D390H yani sonunda L olmadan geçen bu monitör müdür? Zaten Samsung sitesinde L olan 23.6 olmayan 21.5 sanırım iç piyasa karışıklığı?

İç piyasada H geçen ama aslında HL olduğunu düşündüğüm:http://www.hepsiburada....210&categoryId=60002242

Bir de Dell U2414H için de bütçem yetiyor ancak 8ms olayı oyunlarda ve filmlerde gözümü korkutuyor. Yüksek bir değer çünkü. İş olarak kullanmayacak değilim ancak renk önemli olsa da hayati önem taşımıyor benim için. (Açıklama: Tasarım oldukça önemli işim bu ancak eve pek iş taşımıyorum. Ama gerekli olmuyor da değil. :) ) Oyunda sıkıntı yaparsa daha çok üzer gibime geliyor. Bilemedim. Yerinde incelemek de bana fikir verecektir.

• Çavuş
      40 Mesaj
      09 Kasım 2014 01:57:54
      Merhaba, BENQ RL2455HM monitör hakkında bilginiz var mı acaba? FPS ağırlıklı kullanılacak veya tavsiye edebileceğiniz 23-24" 600tl ye kadar başka bir alternatif, yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunhez -- 9 Kasım 2014; 2:06:07 >
      09 Kasım 2014 12:12:07
      oyun flm için 24 ve 27 inç 2k veya 4 k monitör ıps panel tavsiye isteyecem
      |
      |
      09 Kasım 2014 14:10:41 Konu Sahibi

Bütçe ne kadar?
      |
      |
      Bahsedilenler: superms , emregunes92 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      09 Kasım 2014 16:14:39 Konu Sahibi

Ben de öyle sanıyorum. Samsung'un sitesinde bile sadece H olanı bulamadım. Bazı yabancı sitelerde de H olarak satılan yer var ama. Yani ben de emin olamadım.

S24D390HL, oyun için ideal bir moniröe değil tabii ki ama kötü de değil.
      U2414H'e bütçen yetmiyorsa P2414H alabilirsin.
      |
      |
      Dr.Zoidberg kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      09 Kasım 2014 17:44:13 Konu Sahibi

Teste göre, 2450 gibi onda da gölgelenme sorunu var sanırım:http://uk.hardware.info/productinfo/195815/benq-rl2455hm#tab:testresults
      Alternatifler ilk sayfada yazılı olmakla birlikte, dün 1:54'teki mesajımda da yazılı az yukarıda.
      |
      |
      yunhez kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      332 Mesaj
      09 Kasım 2014 18:17:26
      quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Ben de öyle sanıyorum. Samsung'un sitesinde bile sadece H olanı bulamadım. Bazı yabancı sitelerde de H olarak satılan yer var ama. Yani ben de emin olamadım.

S24D390HL, oyun için ideal bir moniröe değil tabii ki ama kötü de değil.
      U2414H'e bütçen yetmiyorsa P2414H alabilirsin.

U2414H'ye yetiyor bütçe de asıl sıkıntım onun oyun-film için "de" ideal olup olmadığı? 8ms hissettirmiyor dediğinizi okudum 1-2 yerde ama büyük bi değer.

Samsung'un modelini yeniler arasında tepkimesi de makul yerde diye almıştım listeme.

Oyun ve filmlerde kesin üzmeyecek eve az da olsa iş getiren tasarımcıyı da üzmeyecek başka bi alternatif öneriniz varsa onu da alabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Zoidberg -- 9 Kasım 2014; 18:19:00 >

• Çavuş
      40 Mesaj
      09 Kasım 2014 21:17:54
      quote:

Teste göre, 2450 gibi onda da gölgelenme sorunu var sanırım:http://uk.hardware.info/productinfo/195815/benq-rl2455hm#tab:testresults
      Alternatifler ilk sayfada yazılı olmakla birlikte, dün 1:54'teki mesajımda da yazılı az yukarıda.

Teşekkürler hocam kolay gelsin.
      |
      |
      09 Kasım 2014 21:20:00 Konu Sahibi

İş için de kullanılacaksa Dell'den iyisi yok.
      8 ms'de sadece Dell istisna. Diğerlerinde üst sınırım 5 ms. Çünkü Dell'lerin tepki süreleri yazdığından daha düşük çıkıyor veya diğerleri yüksek.
      |
      |
      Dr.Zoidberg kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      600 Mesaj
      09 Kasım 2014 21:30:53
      quote:

Bütçe ne kadar?

2500 tl ye kadar
      09 Kasım 2014 21:55:22 Konu Sahibi

Film ağırlıklı ise Dell U2713HM, oyun ağırlıklı ise BenQ RL2720Z olabilir.
      |
      |
      superms kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      53 Mesaj
      09 Kasım 2014 22:43:33
      Merhaba hocam kendime oyun için bir bilgisayar topluyordum ve monitör unsuruda var bu işin ve bu monitör seçme konusunda bilgim 0 o yüzden sizden ricam 300 - 500 tl arası iyi bir fps alabileceğim monitör var mıdır varsada onun hakkında birkaç eksi ve artısını dinlemek isterim sizden, sıkıntı olmazsa tabi
      10 Kasım 2014 00:42:37
      Selamlar herkese iyi forumlar.

Bütçemin en üst sınırı olarak 2 model arasında kaldım. Hangisini almamı önerirsiniz ? Bana ViewSonic daha cazip gibi geldi.

ViewSonic VX2452mh

Asus VN247H

Monitörü aynı anda hem bilgisayar hemde Playstation 4 bağlamak istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **Nicolae** -- 10 Kasım 2014; 0:43:43 >

• Yarbay
      17926 Mesaj
      10 Kasım 2014 10:12:51 Konu Sahibi

Yukarıda, 8 Kasım 2014; 1:54:37 tarihli mesajımdaki modellere bakabilirsin. Artı ve eksileri kısaca, bu konuda tavsiye edilen tüm monitörler, oyun için uygundur.
      |
      |
      SorryRapTime kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      17926 Mesaj
      10 Kasım 2014 10:14:01 Konu Sahibi

A.s.

ViewSonic VX2452mh uygundur.
      |
      |
      **Nicolae** kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      101 Mesaj
      10 Kasım 2014 10:34:44
      eizo nun o modelleri artık yok yeni modeller fs 2434 ve fg 2421 olmak üzere iki farklı monitör modeli çıkardı.
      http://gaming.eizo.com/
      adresinden incelemek mümkün.

240 hz testi buyrun
      http://www.youtube.com/watch?v=pdPQFQmZR1U

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Blogio
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
2,512
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.