Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10.290
Cevap
139
Favori
360.079
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      280 Mesaj
      18 Ekim 2014 13:29:27

Monitörü bir kasa ile kullandım farzedelim bir şey değişir mi ?
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      18 Ekim 2014 16:36:37 Konu Sahibi

Kalibrasyondan anlamayan kişi için mantıklı. İlk sayfadaki inceleme linklerinde kalibrasyon ayarları da var bazılarında.
      |
      |
      carannir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      18 Ekim 2014 16:37:38 Konu Sahibi

Hayır, değişmez.
      |
      |
      264burak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      7305 Mesaj
      19 Ekim 2014 01:54:23
      çizim ve oyunu aynıanda götüren biriyim. buyüzden 2k monitör alma gibi bi düşüncem var. ekran kartı olarak 1 tane gtx970 alırım. şimdi oyun oynarken 2 seçenek var; ya 1080p AA açık ya da 1440p AA kapalı oynayacağım(yeni nesil oyunlar için konuşuyorum).
      1440p monitörde 1080p kötü görünür mü?
      1440p de oynarsam AA kapatmak 1080p deki gibi çok tırtıklanmaya yol açar mı?
      kısacası hangisini yapmak daha mantıklıdır?
      60 fps nin altına düşmeyi pek sevmem oyüzden ilk kısacağım şey AA oluyo. 2k da fxaa görüntüyü fazla bulanıklaştırır mı?

buarada DELL U2713HM almayı düşünüyorum aksilik çıkmazsa. çizim odaklı olacağından gecikme süresine takılmıyorum. çözünürlük ve renkleri doğru göstermesi önemli.
      19 Ekim 2014 04:26:22

Merhaba bütçem 300 TL civarı max 350 olabilir. Oyun için kullanacağım.

aoc i2269wm' den daha iyi bir monitör varmı önerdiğiniz bu fiyata ?

Şimdiden saolun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemeni -- 19 Ekim 2014; 4:26:52 >
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
      19 Ekim 2014 11:10:40

Merhaba ben de tavsiyeleriniz dogrultusunda Dell U2414h aldim.Menusunde Dp 1.2 disbale yaziyor.Onu aktive etmemin bana goruntu anlaminda bir katkisi olur mu? Bir de bu MST ne ise yariyor aciklayabilirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Ekim 2014 12:49:45 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

çizim ve oyunu aynıanda götüren biriyim. buyüzden 2k monitör alma gibi bi düşüncem var. ekran kartı olarak 1 tane gtx970 alırım. şimdi oyun oynarken 2 seçenek var; ya 1080p AA açık ya da 1440p AA kapalı oynayacağım(yeni nesil oyunlar için konuşuyorum).
      1440p monitörde 1080p kötü görünür mü?

Hayır. Ben öyle kullanıyorum ve memnunum.

quote:

1440p de oynarsam AA kapatmak 1080p deki gibi çok tırtıklanmaya yol açar mı?

Evet. 23" 1080P ile 27" 1440P monitörün piksel aralıkları nerdeyse aynı. Yine AA açman gerekir.

quote:

60 fps nin altına düşmeyi pek sevmem oyüzden ilk kısacağım şey AA oluyo. 2k da fxaa görüntüyü fazla bulanıklaştırır mı?

FXAA görüntüyü bulanıklaştırmıyor.

quote:

buarada DELL U2713HM almayı düşünüyorum aksilik çıkmazsa. çizim odaklı olacağından gecikme süresine takılmıyorum. çözünürlük ve renkleri doğru göstermesi önemli.

İş için kullanacağın için, hele bir de 27" alacaksan fazla seçeneğin yok zaten. Bir bu sorduğun, bir de Asus'un PA ve PB serisi var şu anda güncel olarak.
      |
      |

• Yarbay
      17926 Mesaj
      20 Ekim 2014 12:50:49 Konu Sahibi

Benim bildiğim yok. i2269wm iyi tercih.
      |
      |
      egemeni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      17926 Mesaj
      20 Ekim 2014 13:03:14 Konu Sahibi

Display port, display port kablosu takılınca aktif olur. MST (Multi-Stream Transport) ise, tek display port kablosuyla birden fazla monitör bağlamayı sağlayan bir özellik.

Kaynak
      |
      |
      drketen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      193 Mesaj
      20 Ekim 2014 14:03:41

ekran kartlarının içinde birde ses kartı entegre olduğu için HDMI kablo ile bağlantı yaptığınızda bu ses kartını kullanmaya çalışıyor bazı laptoplar.
      eğer logitech hoparlörlerden ses almak istiyorsanız, windows ekranının sağ alt köşesindeki hoparlör tuşuna sağ tuşla tıklayıp kayıttan yürütme aygıtlarını seçin.
      çıkan ekranda logitech hoparlörlerin bağlı bulunduğu jackı seçmeniz ve yapılandırmanız yeterli olacaktır.
      kolay gelsin.
      |
      |
      264burak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Ekim 2014 14:13:49

2 gün önce forumdan bir arkadaş aynen dediğiniz gibi yapmamı söyledi ve oldu..Yinede cevapladığınız için teşekkür ederim..

Bir de ses denetimi seçeneklerinden de seçmek gerekiyormuş şimdi gördüm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 264burak -- 20 Ekim 2014; 14:15:34 >
      |
      |
      lemagru11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Ekim 2014 18:19:28
      üstadlar,

Asus Rp 295x2 kartımla pg278q monitör kullanmaya çalışıyorum ancak bir sıkıntı var masa üstü ekranı gelene kadar ekranda hiç bir görüntü oluşmuyor 50 saniye kadar siyah ekrandan sonra hoşgeldiniz yazısı ve direk masa üstü görüntüsü geliyor ve dolayısıyla bios a girilemiyor.

Bu sorunu yaşayan ve çözmüş olan bir arkadaş varsa yardımını rica edeceğim.

Ayrıca 144 hz almam gerekirken max 85 hz alabiliyorum

Eğer çözülemiyorsa da monitörü satıp yeni bir 27 yada 28" monitör almam gerekecek bu konuda da tavsiyelerini rica edeceğim.

Selamlar saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master44 -- 20 Ekim 2014; 18:48:19 >
      CD Çalar :Sony UHP-H1 BLU-RAY & DVD Player
      SİNYAL KABLOSU : Audioquest Yosemite
      HOPARLÖR KABLOSU: Audioquest Rocket 88

SİNEMA SİSTEMİ:
      AMFİ : DENON AVR-X4300H
      DVD : Sony UHP-H1 BLU-RAY & DVD Player
      ÖN HOPARLÖRLER :DALI RUBICON 6(Hi Fi ile ortak kullanıyorum)
      MERKEZ HOPARLÖR :DALI OPTICON VOCAL
      ARKA HOPARLÖRLER :DALI RUBICON 5
      EKRAN :SAMSUNG 55” HU8500 curved smart 3d uhd 4k led tv
      HOPARLÖR KABLOLARI:Audioquest Rocket 33

PC:
      Thermalthake Level 10 GT / Asus Rampage V Edition 10 / Intel 6950X / Corsair Dominator Platinum Series 64GB DDR4 DRAM 3200MHz C16 Memory Kit / Zotac GTX1080Tİ 11GB AMP EXTREME / SAMSUNG 960 PRO M.2 1TB SSD - OCZ Vector 150 480GB SSD / CORSAIR HYDRO H115i/ Corsair AX 1500İ Titanium 1500W / Pioneer BDR S06XLB Blu- Ray / Sound Blaster Recon 3D Fatality Champion / ASUS Essence STX II 7.1 HI-FI PCIe/ ASUS SupremeFX Hi-Fi / BenQ 32" 4ms/60Hz 4K UHD IPS Led Monitör /Logitech Z5500-DALİ FAZON MICRO 5.0 MIX /Corsair Gaming K70RGB Klavye /Corsair Gaming M65 RGB Mause /Audio-gd NFB-28.38(ES9038Pro) Headphone Amp /Beyerdynamic T1 / Beats Pro /Sennheiser IE 800 / Saitek X-55 Rhino H.O.T.A.S
    • Binbaşı
      1856 Mesaj
      20 Ekim 2014 18:25:25
      asus 27mxh monitör var. hoparlör bağladım ses gelmiyor ? nasıl bağlantı yaparım ?
      20 Ekim 2014 19:50:08

quote:

Orijinalden alıntı: master44

üstadlar,

Asus Rp 295x2 kartımla pg278q monitör kullanmaya çalışıyorum ancak bir sıkıntı var masa üstü ekranı gelene kadar ekranda hiç bir görüntü oluşmuyor 50 saniye kadar siyah ekrandan sonra hoşgeldiniz yazısı ve direk masa üstü görüntüsü geliyor ve dolayısıyla bios a girilemiyor.

Bu sorunu yaşayan ve çözmüş olan bir arkadaş varsa yardımını rica edeceğim.

Ayrıca 144 hz almam gerekirken max 85 hz alabiliyorum

Eğer çözülemiyorsa da monitörü satıp yeni bir 27 yada 28" monitör almam gerekecek bu konuda da tavsiyelerini rica edeceğim.

Selamlar saygılar,

Chrisbrown bu isin adami

|
      |
      Bahsedilenler: Chris Brown
      20 Ekim 2014 20:49:42
      quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Vay vay vay halka hizmet bu olsa gerek. Harika konu olmuş abi eline sağlık. Zamanla bu konu bilgi birikimi ile önemli bir noktaya gelirse şaşırmam

Gelmiş mi, bak bakalım.
      Konunun ilk halini bir arkadaş alıntı yapmış o zaman. 23 Haziran 2012; 20:23:23 tarihli mesaj. Bu arada, mesajın tarih ve saatindeki rakamlar, bu mesajı yazarken dikkatimi çekti.

Arkadaşın mesajında ek tavsiye olarak sadece HP2301X yazması ile konunun o döneminde en çok tavsiye ettiğim modelin Samsung S23A550H ve S23B550V olması da şimdi dikkatimi çekti yine. Bunu gayr-i ihtiyârî yapmışım. Bende yalan da yok, hilafta...

Almış başını gitmiş konu rehber ne kelime. Kitap olmuş ilk sayfa, şöyle konuları açan üyeleri bulmak kolay değil.. Eline sağlık, büyük emek var her noktada. Ben neredeyse foruma giremiyorum artık..

|
      |

Ekran Kartı Sevenler Ölmesin..!

• Haber Editörü
      16679 Mesaj
      20 Ekim 2014 20:54:44

Bu sorun bios cok eski kalmissa olabiliyor veyahut grafik karti yeterli gücü alamiyorda olabilir. Degisik varyasyonlar var daha detayli bilgi lazim yani.

|
      |
      Surfing with the Alien kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Ekim 2014 22:13:55
      quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Bu sorun bios cok eski kalmissa olabiliyor veyahut grafik karti yeterli gücü alamiyorda olabilir. Degisik varyasyonlar var daha detayli bilgi lazim yani.

Degerli ustad,

Bios güncel 1500W PSU var bu iki konudan oldugunu pek sanmıyorum
      Baska ne tür bilgi lazımsa yazabılırım
      CD Çalar :Sony UHP-H1 BLU-RAY & DVD Player
      SİNYAL KABLOSU : Audioquest Yosemite
      HOPARLÖR KABLOSU: Audioquest Rocket 88

SİNEMA SİSTEMİ:
      AMFİ : DENON AVR-X4300H
      DVD : Sony UHP-H1 BLU-RAY & DVD Player
      ÖN HOPARLÖRLER :DALI RUBICON 6(Hi Fi ile ortak kullanıyorum)
      MERKEZ HOPARLÖR :DALI OPTICON VOCAL
      ARKA HOPARLÖRLER :DALI RUBICON 5
      EKRAN :SAMSUNG 55” HU8500 curved smart 3d uhd 4k led tv
      HOPARLÖR KABLOLARI:Audioquest Rocket 33

PC:
      Thermalthake Level 10 GT / Asus Rampage V Edition 10 / Intel 6950X / Corsair Dominator Platinum Series 64GB DDR4 DRAM 3200MHz C16 Memory Kit / Zotac GTX1080Tİ 11GB AMP EXTREME / SAMSUNG 960 PRO M.2 1TB SSD - OCZ Vector 150 480GB SSD / CORSAIR HYDRO H115i/ Corsair AX 1500İ Titanium 1500W / Pioneer BDR S06XLB Blu- Ray / Sound Blaster Recon 3D Fatality Champion / ASUS Essence STX II 7.1 HI-FI PCIe/ ASUS SupremeFX Hi-Fi / BenQ 32" 4ms/60Hz 4K UHD IPS Led Monitör /Logitech Z5500-DALİ FAZON MICRO 5.0 MIX /Corsair Gaming K70RGB Klavye /Corsair Gaming M65 RGB Mause /Audio-gd NFB-28.38(ES9038Pro) Headphone Amp /Beyerdynamic T1 / Beats Pro /Sennheiser IE 800 / Saitek X-55 Rhino H.O.T.A.S
    • Haber Editörü
      16679 Mesaj
      21 Ekim 2014 07:47:03

Monitöre gec görüntü gelmesinin, monitorle ilgisi olmasi cok dusuk bir ihtimal ama siznyinede baska monitorle deneyin bir emin olalim. Onun disinda ben anakarttan suphelendim daha cok. Durumu biraz daha acarsaniz tekrar kafa yoralim hocam

|
      |
      master44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      21 Ekim 2014 11:23:56 Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: Uwais

asus 27mxh monitör var. hoparlör bağladım ses gelmiyor ? nasıl bağlantı yaparım ?

J.Maharaja bilir bunu.
      |
      |
      Bahsedilenler: J.Maharaja

• Yarbay
      2520 Mesaj
      21 Ekim 2014 11:32:18

quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Orijinalden alıntı: Uwais

J.Maharaja bilir bunu.

Hangi cihaza bağladın? HDMI ile bağlamış olduğunu varsayarak, başladığın cihazdan HDMI çıkışını seçmelisin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J.Maharaja -- 21 Ekim 2014; 19:43:51 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Uwais

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Ankara Web Tasarım
haberler
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.