Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (302. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yok yok, ne zaman müsait olursanız tabii ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kauseg -- 15 Ekim 2014; 12:21:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Hem bütçemi aşıyor diyorsun, hem de bir kere alıp uzun süre kullanacağım diyorsun. Uzun süre kullanmak istiyorsan, maddi anlamda kendini biraz zorlamalısın. Yoksa daha ufak boyutlu (19-21") monitörlere bakman gerekecek. Samsung'un yeni çıkardığı seri olabilir mesela.

http://www.mormani.com/aoc-i2269vw-215-inc-6ms-led-monitor/p_219482/

hem kargo bedava hemde kapıda ödemeli ne diyorsun alıyorum bak

• Angry006 kullanıcısına yanıt
    Nerden aldığının ehemmiyeti yok. Yeter ki sağ-salim ulaşsın sana. Şimdiden hayırlı olsun.
  • bocek bey merhaba. yaklaşık atlaya atlaya 70 sayfa okudum. kafam biraz karışık açıkçası. ilk mesajı bi kaç defa okudum ve çoğu monitörü inceledim diyebilirim. geleyim sorcağım konuya.
    ben monitörü iş ve oyun için kullanacağım. bi kaç model arasında kaldım. modeller şunlar;

asus vg248qe
    http://www.hepsiburada.com/liste/asus-vg248qe-24-led-1920x1080-1ms-3-yil-displayporthdmidual-link-dvi-mm-vesa/productDetails.aspx?productId=bd303205&categoryId=3002879

aoc g2460p
    http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-24-g2460pqu-genis-ekran-gaming-monitor.html#genel-bakis

benq xl2420z
    http://www.hepsiburada.com/liste/benq-xl2420z-24-1ms-gtg-analogdvi2xhdmidisplay-full-hd-led-gaming-monitor/productDetails.aspx?productId=bd801343&categoryId=3002879

gördüğünüz gibi 3 monitör arasında kaldım. 120-144 hz, 24 inç boyutunda, bu montitörlerden daha verimli veya f/p olarak daha üst seviye bi monitör önerirseniz onuda satın alabilirim. şimdiden teşekkürler. saygılar

• zizoum kullanıcısına yanıt
    Merhaba efendim. Öncelikle konuyu okuduğunuz için teşekkürler.

İçlerinde yazılım desteği en iyi olan model XL2420Z olduğu için bunu almanızı tavsiye ederim. Blur Redection diye bir uygulaması var bunun. Gölgelenmeyi neredeyse sıfıra indiriyor yazılımsal olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Vay vay vay halka hizmet bu olsa gerek. Harika konu olmuş abi eline sağlık. Zamanla bu konu bilgi birikimi ile önemli bir noktaya gelirse şaşırmam

Gelmiş mi, bak bakalım.
    Konunun ilk halini bir arkadaş alıntı yapmış o zaman. 23 Haziran 2012; 20:23:23 tarihli mesaj. Bu arada, mesajın tarih ve saatindeki rakamlar, bu mesajı yazarken dikkatimi çekti.

Arkadaşın mesajında ek tavsiye olarak sadece HP2301X yazması ile konunun o döneminde en çok tavsiye ettiğim modelin Samsung S23A550H ve S23B550V olması da şimdi dikkatimi çekti yine. Bunu gayr-i ihtiyârî yapmışım. Bende yalan da yok, hilafta...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 16 Ekim 2014; 10:19:01 >

• Merhabalar daha önce bahsedildiyse affola göremedim. Asus un trace free teknolojisi önemli bir şey mi? Vx239h ve mx239h ile ilgilendim. Aralarındaki en ciddi fark trace free teknolojisiymiş. Fakat buna karşın fiyat farkı yüksek. Bu konuda bir bilginiz var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • carannir kullanıcısına yanıt
    Gölgelenmeyi engelliyor. Bayağı işe yaradığını söylüyordu kullanan arkadaşlar.
  • quote:

Gölgelenmeyi engelliyor. Bayağı işe yaradığını söylüyordu kullanan arkadaşlar.

Ikisinden birine karar vericem ama ciddi de fiyat farkı var emin olamıyorum

• Güzel konu.Bi ara konuyu iyice inceleyip fikir sahibi olmak istiyorum konuda.Ayrıca harici bileşenler ne demektir?
  • @carannir
    MX239 ve 279'u tavsiye etmiyorum.

@Crazy Kids
    Bilgisayarın kasası ile içindekiler dahili bileşen, kasa dışındakiler, yani monitör, klavye, fare, hoparlör vs de harici bileşen.
  • quote:

@carannir
    MX239 ve 279'u tavsiye etmiyorum.

@Crazy Kids
    Bilgisayarın kasası ile içindekiler dahili bileşen, kasa dışındakiler, yani monitör, klavye, fare, hoparlör vs de harici bileşen.

Belirli bir nedeni var mı dostum. Bilgilendirirsen sevinirim

Nedeni gölgelenme sorunu işte.
  • quote:

Nedeni gölgelenme sorunu işte.

Mx deki teknoloji golgelenmeyi önlüyor demistiniz ama.
    Önerilerinizdeki bütün 23 24" monitörleri inceledim pek çoğu piyasada yok(internet üzeri) yada bulamadım. Kafam karıştı.

AOC 23" i2367FH

AOC 23.6" E2461Fwh

Ikisini düşünmeye başladım

• Yok rog swift yok dell vs derken
    bugun gidip
    Asus pb278q aldim.
    yeni kasa toplama asamasinda oldugumdan daha kasa parcalari gelmedi.

Bocekgrafik tavsiyesine uyup aldim
    tskler bocekk

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba.

Bayağı bir süredir monitör araştırıyorum. Konuyu da bayağı bir süredir takip ediyorum. Bütçem 600'e kadar çıkabilir ancak kafamda bazı soru işaretleri var.

Monitörü oyun odaklı alacağım. Ne film izlerim, ne de Photoshop vs. ile uğraşırım. Çok profesyonel olmasa da, fazla fazla çoklu oyuncu olarak FPS oyunları oynuyorum, özellikle CS: GO. Input lag, ghosting benim için önemli etkenler.

Kafamda çok gel git yaşıyorum. Param olmasına rağmen bir monitöre 500-600 TL verilir mi sorusu hep kafamı kurcalıyor. Birkaç monitör seçtim kendi içimde ama ne yapacağımı bilemiyorum.

Araştırmalarım sonucunda radarıma giren ürünler bunlar oldu:

Dell P2414H
    ASUS 23" VX239H
    ASUS 23" VS239HV

Sizin fikriniz nedir bu konuda? Benim seçtiğim ürünler olmak zorunda değil.
  • AOC İ2367FM monitörümü hdmi ile laptop a bağladım..Yalnız monitörün sesi çok az çıkıyor..Monitör yokken sesi laptop a bağladığım Logitech S220 2+1 speaker dan alıyordum..Şimdi ise ne yapıp ettiysem de sesi bundan alamıyorum..Sorunun yeri burası değil ama yardımcı olur musunuz çok önemli benim için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: WorldGrooveMove

Hocam merhaba.

Bayağı bir süredir monitör araştırıyorum. Konuyu da bayağı bir süredir takip ediyorum. Bütçem 600'e kadar çıkabilir ancak kafamda bazı soru işaretleri var.

Monitörü oyun odaklı alacağım. Ne film izlerim, ne de Photoshop vs. ile uğraşırım. Çok profesyonel olmasa da, fazla fazla çoklu oyuncu olarak FPS oyunları oynuyorum, özellikle CS: GO. Input lag, ghosting benim için önemli etkenler.

Kafamda çok gel git yaşıyorum. Param olmasına rağmen bir monitöre 500-600 TL verilir mi sorusu hep kafamı kurcalıyor. Birkaç monitör seçtim kendi içimde ama ne yapacağımı bilemiyorum.

Araştırmalarım sonucunda radarıma giren ürünler bunlar oldu:

Dell P2414H
    ASUS 23" VX239H
    ASUS 23" VS239HV

Sizin fikriniz nedir bu konuda? Benim seçtiğim ürünler olmak zorunda değil.

Forumda 700-750 tl e 24 asus vq248qe lere yapis derim
    144hz 1 ms
    hatta bir arkadas vardi sifirini 750 e satmisti

• Merhaba..
    2 monitör arasında kaldım BENQ XL2420Z ya da ASUS VG248QE..
    Aralarında 100 lira fark var BENQ>ASUS..
    Aslında direk Asus alacaktım fakat bazı yabancı forumlarda kontrast oranın bahsedildiği gibi 1000:1 değil de 500:1 olduğundan bahsediliyor ne kadar doğru bilemem tabi..
    BENQ'ün +sı profil aparatı sanırım onu da kullanmayacağım fakat yine de kafamda var..
    Hangisini almamı önerirsiniz?

@InsideR
    Hocam forumda 850TL'den aşağı satan yok..
    2-3 haftadır sürekli takipteyim ama denk gelemedim bir türlü artık gözümü kararttım sıfır alacağım bende..
    Doların yükselmesini fırsat bilen arkadaşlar 1+ yıllık monitörlerini bu fiyatlara satıyorlar malesef..
    Öyle bişey demedim. Trace yazılımı gölgelenmeyi düşürüyor dedim. MX'lerde ne kadar işe yaradığını bilmiyorum ama VX'in daha iyi olduğu bir gerçek.
    Dell P2414H'ye bakabilirsin. Sorduklarından daha iyidir.
  • 
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.