Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10.290
Cevap
139
Favori
360.162
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      280 Mesaj
      26 Ağustos 2014 15:57:22

Bunda usb varmış galiba HDD mi takabilir miyim..?
      |
      |
      sensei111 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      26 Ağustos 2014 16:00:30

ben sadece görüntü açısından bilgi verdim,HDD takılabiliyormu bilen arkadaşlar cevaplarlar.
      |
      |
      264burak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      26 Ağustos 2014 16:05:27

Konuyu biraz daha geliştirmek gerekebilir diye düşünüyorum, geliştirmek derken daha fazla kullanıcıya hitap etse daha iyi olur...
      Daha çok,bilgisayar toplayacak kişiler faydalanıyo.Konu başlığına yada içeriğine konsol kullanıcıları içinde geçerlidir diye bi ibare koyulursa daha geniş kapsamlı olur. Daha fazla kullanıcıya hitap derken kastım buydu,zira playstation forumlarında playstation için tv tavsiyesi isteniyor ve çok yanlış bence...
      Günümüzdeki o koca televizyonların input lag süreleri gecikme süreleri ne yazıkki fazla(pahalı olan modelleri demiyorum yanlız) ve kullanıcılar konsol diye bunun farkında değil,single player oyunlarda sorun olmaz ama multiplayer oyunlarda kendini hissettirir,onun için konsolda cod,bf4 tarzı multiplayer oyun oynayacaklar monitörlere yönelse ve bu konudan faydalansalar çok daha iyi olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 26 Ağustos 2014; 16:13:31 >
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
      26 Ağustos 2014 17:08:11 Konu Sahibi

İlk sayfada Monitörünü hem iş, hem de oyun için kullanacaklara göre tavsiyeler başlığı altındaki modellerden bütçene uygun birini alabilirsin.

HDD'den kasıt flash belleği diyorsan evet, takılabilir ama o port, bellektekini ekrana yansıtmak için değil, monitörü bir nevi USB uzatma kablosu olarak kullanmak için.
      |
      |

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yüzbaşı
      280 Mesaj
      26 Ağustos 2014 17:12:37

Tamamdır o zaman ben bir göz atayım..cevaplar için teşekkürler..
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      26 Ağustos 2014 17:18:22 Konu Sahibi

Konu başlığı, parantez içindeki ibareyle birlikte zaten epey bi uzun. Konsollar için de ekleme yaparsam, Allah bilir nasıl olur?
      Sorun, konsol kullanıcılarının bilgi yetersizliği. Dolayısıyla konsol bölümünde konsollar için TV yerine neden monitörün alınması gerektiğinin detaylarını içeren ayrı bir konu açılması bana daha makul geliyor. Buna da sen öncülük edebilirsin belki.

Bu konunun linki epey zaman imzamda bulunuyordu. Anladım ki çoğu kişi bu konuya monitör bölümüne girerek değil, imzamdaki linke tıklayarak ulaşıyordu. O zaman yoğunluk daha fazlaydı tabi. Ben de yoğunluk azalsın diye imzamdan konunun linkini kaldırdım. Buna rağmen bazen boğabiliyor beni. Yani böyle iyi...
      |
      |
      Lion_Army kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan

• Yarbay
      4783 Mesaj
      26 Ağustos 2014 17:28:27

Anlıyorum senide abi bi zamanlar beraber oyuna giremiyoduk burda millete yardım etmekten...
      Aman ben öncü olmayayım abi beni aşar, ben zaten biliyosun konsolda hayatta oynamam cod,bf4 tarzı oyun o yüzden 42" lcd tv bana yetiyo artıyo bile...konsolda online oynyacağım tek oyun var oda fifa he alışmak istiyorum ama klavye fare ikilisinden kopup gamepad ile oynamak acayip oluyo resmen işkence...ama bellimi olur alışırsam o zaman bi monitör düşünürüm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 26 Ağustos 2014; 17:29:24 >
      |
      |
      26 Ağustos 2014 17:40:29 Konu Sahibi

Aynen. Ortasını bulmak lazım. Her şeyin fazlası zararlı.

Konsollarda TV yerine monitör tavsiye eden biri olarak kendi konsolunda TV kullanman, ironik değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 26 Ağustos 2014; 17:41:18 >
      |
      |
      Lion_Army kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      4783 Mesaj
      26 Ağustos 2014 18:02:18

yanlız şöyle bir ayrıntı var online oyun için tavsiyem monitör... Single oynanacaksa eğer büyük tv'de olsa farketmez...bende fps oyınlarını multi oynamayacağım için gamepad yüzünden,bana gerekli değil...Fifa'da zaten tv olsa farketmez... Onun için rahatım yani...oynadığım beklediğim oyunları her sene sen biliyosun zaten abi assasin's creed,batman farcry birde bi kaç konsola özel oyun filan işte....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 26 Ağustos 2014; 18:04:01 >
      |
      |

• Yarbay
      14631 Mesaj
      26 Ağustos 2014 22:52:54
      Hocam kolay gelsin epeydir takip ediyorum konunuzu. Gerçekten iyi iş çıkarıyorsunuz.

500tl civarı alınabilecek en iyi monitörü araştırıyorum da monitör lazım. Genel amaç oyun ancak sıklıkla film - dizi izlenecek. Bu nedenle IPS düşük gecikme süreli monitörlere bakıyoruz arkadaşla.

Bu bağlamda konunuzda ve kendimiz araştırarak gözümüze çarpanlar : Asus 23" VX239H 5ms, Viewsonic VX2370smh, DELL Professional P2314H 23", DELL S2340L , AOC i2367Fm 23" IPS 5ms

Sıralamayı çok düşündüğümüzden az'a doğru yaptım. Yani Asus düşünüyorum ama arkadaş tip olarak viewsonic'i ve AOC'u çok beğendi. P2314H'de de proffesional yazmasından etkilendi Buradan en doğru seçim hangisi olur sizce ? Çok sağlam bir fps oyuncusu değil, yeni pc topluyoruz işte bi kaç ay yeni oyun oynar sonra LoL oynar sürekli. Ya da bf3 online. Sonra sıkılır dizi - film sarar. Genel kullanım böyle bu bağlamda hangisi daha iyi olur ?

Teşekkürler.

• Yarbay
      17926 Mesaj
      26 Ağustos 2014 23:05:32 Konu Sahibi

Teşekkürler.

Sorduğun tüm monitörler kullanım amacına uygun ama benim önceliğim mat ekran olarak Dell P2314H, parlak ekran olarak ise S2340L olur. P2314H hariç hepsini gördüm. "Sadece ayak sistemi için bile P2314H alınır" derim.
      |
      |
      HiqhWoltage kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      14631 Mesaj
      26 Ağustos 2014 23:08:09

Anladım. Professional'dan etkilenmesi normal o zaman

Çok teşekkürler hocam kralsın

Onu alıyoruz o zaman.
      |
      |
      27 Ağustos 2014 10:36:45

Hocam AOC MyPlay i2757Fm 27" e aşık oldum ama hem büyük hem de tuzlu..Bu monitörün 23 - 24'' muadili nedir her bakımdan..Marka farketmez..
      |
      |
      27 Ağustos 2014 13:17:05

hocam 21.5 inç benim çalışma masama ve mesafeme çok yakın oluyor.
      bu aoc i2269vw kalitesinde daha küçük ekranlı model varmı?
      18-20 civarı,teşekkür ederim cevapların için
      |
      |
      27 Ağustos 2014 15:27:43 Konu Sahibi

Birebir aynı özelliklerde var mı ben de bilmiyorum. Bakmadım açıkçası. Dell P2314H veya HiqhWoltage'ın yukarıda sorduğu monitörlerden biri olabilir.
      |
      |

• Yüzbaşı
      280 Mesaj
      27 Ağustos 2014 15:35:40

Hocam AOC 23" i2367Fm alıcam gibi ne dersiniz bu monitör hakkında..?
      |
      |
      27 Ağustos 2014 15:37:44 Konu Sahibi

Biraz bakındım ama bulamadım. Şahsi tavsiye olarak, 1080P'den daha düşük çözünürlükte monitör alma bence. Bunlar da en küçük 21.5 şu anda.
      Yine en iyi tercih i2269vw gibi duruyor.
      |
      |
      soloo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      17926 Mesaj
      27 Ağustos 2014 15:40:47 Konu Sahibi

İlk sayfada fh versiyonu tavsiye listemde yazılı zaten. İkisinin arasındaki farka, Monitör İnceleme Siteleri ve Bilgi Kaynakları başlığı altındaki sitelerden sen de bakabilirsin.
      |
      |

• Yüzbaşı
      280 Mesaj
      27 Ağustos 2014 20:38:20

AOC 23" i2367Fm -------------> 536 TL

ASUS 23" vs239hv -------------> 445 TL

Hocam seçenekleri 2 ye indirdim..Aoc nin tek farkı ayak aparatını çıkararak kullanılabilmesi ve güzel görünüşü..Açıkçası ayaksız görünüşü çok güzel oluyor..Ne yapacağı

mı şaşırdım hocam arada da 90 Tl fark var az değil ki..Sen hangisini tercih ederdin..? Bir de gözlerim bozuk biraz iki ürünün de matlığı aynı mıdır ne kadar mat olursa o

kadar iyi olur benim için..
      |
      |
      28 Ağustos 2014 02:34:16

Oncelikle seni tebrik ediyorum forumdaslara sagladigin kolayliklar ve usenmeden yaptigin arastirmalardan oturu :)
      Benimde bi maduratim var pm ile aciklama yapiyim ilk once :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Reklamlar
sohbet
son dakika
Blogio
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,546
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.