Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (278. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Netten sanalmarketim'e bakabilirsin. Orda Dell var. P serisi, kalibrasyonu ayarı olarak geldiği için özellikle tavsiye ederim. Bu işte birinci etken, kalibrasyonu düzgün yapılmış bir monitördür. Kalibrasyon yapılmamışsa, kontrast oranının bir ehemmiyeti kalmıyor. Ayrıca o, görüntünün keskinliğine etki eden bir özellik. Renkle alâkası yok.

Velhâsıl: Ne yap et, Dell al. Memnun kalacaksındır. Bunu alacak olursan, çağ atladığını düşüneceksin ve "Bu monitörse, önceki kullandıklarım neydi?" diye soracaksındır.

Tamam hocam bu yorumdan sonra dell den başkası alınmaz crt monitör kullana kullana artık gözler gitti. Netten bir bakayım, size modeli msj atarım sizden de onay alırsam alışı yaparım o zaman.
    Bilgi paylaşımı ve öneriler için çok teşekkür ederim hocam

• gegirti kullanıcısına yanıt
    İkinci elden bu fiyata alacağın dandik bi monitör bile bundan daha iyi olacaktır. Umarım izah edebilmişimdir. Şekil olarak monitör mü, monitör bu işte. Alırsın almasına ama gözlerine yazık edersin.
  • eheh teşekkür ettim.
    size de zahmet verdim ama ilk sayfadaki şu monitöre niyetlendim şimdi.
    http://www.vatanbilgisayar.com/215-i2269vw-genis-ekran-led-ips-monitor.html
  • Fotoğraf ve video işleriyle uğraşan birine 27 iş kategorisinden hangi monitörü tavsiye edersiniz? Maksimum 1.750 2.000₺ civarı. Yüksek çözünürlüklü, renkleri iyi olan?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam baktım vatanbilgisayardan 2 tanesi tek uyuyordu onların fiyatlarıda baya pahalı benim bütçem 500

1- bazı monitörlerde örneğin 1024x768 yada 800x600 yaptığında ayarlardan 100 fps seçeneği var seçiyorsun oluyor bide cs de refreshlock programı var onu da kullandığında iyi gider acaba varmı böyle önerebileceğiniz monitör

şu nasıl cs de iken 100 fps görürmüyüm
    http://www.vatanbilgisayar.com/215-s22c350h-genis-ekran-led-monitor.html#genel-bakis

500 tl civarında önereceğiniz monitörleri yazarsanız sevinirim

2- Size göre en iyi monitör markaları sırası ile nedir ?
  • böcek abi konuyu okudum sonuna kadar. Kendim biraz araştırma yaptım öyle bir şey buldumki şaşırdım.
    http://www.n11.com/215-...-ekran-vgadvi-P26195352
    2 ms tepkime süresi 21.5 inc. fps oyunlarında iş görür sanırım. Ama markası CBOX hiç duymadım bu markaya. Fiyatı 280 TL

http://www.vatanbilgisa...monitor.html#ozellikler
    Bide bu var. asus. 23,5 inç. 1 ms fiyatı 520 gayme.

Bu ikisi arasında kaldım abi. kartta yer kalmadı asus dersen önümüzdeki ay alacam. Ama cbox da iş görür dersen şimdi sipariş verecem sen bu ikisi arasında kalsan hangisini seçerdin ?
    Bütçe 500-600 Civarı genelde oyun ama arada Film dizi de izlediğim için aklım hep 23,5 veya 23 inçe kayıyor.Normal bi 23 inç alsam nasıl olur acep ?

• gegirti kullanıcısına yanıt
    Kısa vadede bütçene ek yük getirse de, uzun vadede kendin ve gözlerin için iyi edersin. Bu, ilk sorduğundan epey bi iyi. Gönül rahatlığıyla alabilirsin. Şimdiden hayırlı olsun.
  • alcest kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada Monitörünü hem iş, hem de oyun için kullanacaklara göre tavsiyeler başlığı altındaki 27" modellerden Türkiye'de satılan herhangi birini alabilirsiniz.
    Şahsen benim önceliğim Dell olurdu.
  • mehmetziya47 M kullanıcısına yanıt
    Sorduğun modelin önceki versiyonları oyun için iyiydi ama bunun incelemesi olmadığı için bilmiyorum. Soralama yapmam için yarım saatimi harcamam lazım, yani yapamam. IPS değil de, TN panel monitörlerin tamamında 100 değil ama 75 hz seçeneği olması lazım. Emin olduklarım Philips'lerde böyle. Model isminin sonu /00 diye bitenlerden birini alabilirsin. 500'den daha düşük fiyata bile vardı.
  • Yigit315 kullanıcısına yanıt
    Sorduğun iki model arasında çok fark olduğu gibi, ilkini boşver.
    AOC i2269Vw, Asus VX238H veya VS248H alabilirsin. diğer alternatifler zaten ilk sayfada yazılı.
    Teşekkür ederim abi işin rast gelsin şu önerdiğin asuslara bi bakayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yigit315 kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun. Güzel dua ettin :-)
    Monitör işini halledeyim nasip olursa bi hayır dua daha ederim ayıp ettin abi ^^

• Selamlar,

Senelerdir kullandigim Samsung 2253LW modelini degistirmeyi dusunuyorum, ancak o kadar cok marka model var ki karar vermek zor, konuyu da okumaya calistim elimden geldigince.

400-500TL arasi butce ile ne gibi bir tavsiyede bulunursunuz, genelde fps ve LoL tarzi oyunlar oynuyorum. (ekran karti gtx770)

Ancak dikkat ettim monitorler genelde 5ms tepki suresi diyor, su anki kullandigim 2ms (dogru ise tabi:)) olumsuz bir fark hisseder miyim?

1680x1050'den full hdye gecme vakti geldi diye dusunuyorum. Samsung olarak bu butceyle alinabilecek monitor var mi ya da baska marka tavsiyeniz var midir?

Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caitlin -- 15 Ağustos 2014; 21:54:43 >
    Hocam bu video da asus daha iyi geldi. Sizce?

http://youtu.be/kBmBC73rSo4

Işık sızması dell de daha fazla.. Ayrıca dell çok parlak.. Detay kaybetmiş gibi geldi. Asus daha kontrast fakat hangisinin renkleri daha doğru emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcest -- 16 Ağustos 2014; 2:21:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemci:İ5 2500k
    Anakart:ASUS P8Z68-V LX
    Ekran Kartı:POWERCOLOR 280X TURBODUO
    Ram:CORSAIR XMS3 4GBX2

Hocam böyle bi sistemim var genel kullanım için bi monitör lazım film ve dizi izliyorum internet üzerinden video izliyorum ve haftada 20 saate yakın oyun oynuyorum bu aralar. FPS türünde pek oynamam .Online olarak Dota 2 oynuyorum . bana uygun, fiyatı çok olmayan 21' üstü ekran tavsiyesi verebilir misiniz ?

@bocekgrafik
  • alcest kullanıcısına yanıt
    Videoda aleni şekilde dalavere var. TN panel monitörlerde bile böyle ışık patlaması olmaz. Sen ışığı sonuna kadar açar da videoyu karanlık ortamda çekersen, kayıt cihazı sadece ışığın olduğu yere (yani monitöre) odaklanacağı için böyle saçma sonuçlar çıkar.

Bende U2312HM vardı. Ki bu, özellik olarak 1440P Dell monitörden özellik olarak çok geride olmasına rağmen böyle bir ışık patlamasına hiç şâhid olmadım. Bu monitör 7 ms idi ama sorun değildi. Ayrıca bu monitör, Eizo'dan sonra en iyi IPS panel oyuncu monitörüdür ve bunu kullanıpta memnun kalmayan da yoktur.

İki şeyden emin olmanızı istiyorum:
    - 2 ms diye satılan monitörlerin bazıları 2-5 ms değildir.
    - Dell'in verdiği değerler gerçektir. Yani neyse odur. Sûnî olarak düşük gösterme gayretleri yok adamların.

Buna rağmen, hangisini alırsan al, memnun kalacaksındır. Şahsi tavsiyem, U2713H modelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 16 Ağustos 2014; 11:34:14 >

• caitlin kullanıcısına yanıt
    quote:

Ancak dikkat ettim monitorler genelde 5ms tepki suresi diyor, su anki kullandigim 2ms (dogru ise tabi:)) olumsuz bir fark hisseder miyim?

Hayır.

quote:

1680x1050'den full hdye gecme vakti geldi diye dusunuyorum. Samsung olarak bu butceyle alinabilecek monitor var mi ya da baska marka tavsiyeniz var midir?

İlk sayfada yazdığım IPS panel monitörlerden herhangi birini alabilirsin. Oynadığın renkler daha canlı gözüksün.
  • UltimateEchelon kullanıcısına yanıt
    Güzel bir sistemin var. İlk sayfada yazdığım IPS panel monitörlerden istediğin boyutta olanlar arasından bütçene uygun olan herhangi birini alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Güzel bir sistemin var. İlk sayfada yazdığım IPS panel monitörlerden istediğin boyutta olanlar arasından bütçene uygun olan herhangi birini alabilirsin.

Hocam o fiyatlar beni biraz aştı bana 300 veya taş çatlasa 400 liralık bi monitör lazım daha önce acer marka 17' kullaniyordum biraz küçük geldi

• 
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.