Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (277. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

herkese selam,

A.s.

quote:

konudaki değerlendirmeler konsollarda oynanan fps oyunları için de geçerli midir yoksa konsol - pc açısından farklılıklar var mıdır?

Hayır ama 60 hz üzerine gerek yok. Bazı arkadaşlar bilmeden 120-144 hz monitör alıyorlar konsol için.

quote:

wd hdtv live da bağlarım diye düşünüyorum alacağım monitöre 720p ya da 1080p mkv izlemek için, bunun için dikkat etmem gereken, monitörde olması gereken bir özellik var mıdır?

HDMI portlu olması yeterli. Önceki görüntü aygıtın büyük bir TV olduğu için, ilk sayfada yazılı 27" monitörlere bakmanı tavsiye ederim.

hızlı cevap için çok teşekkürler,

60 hz olayı önemli bir bilgi, dikkat edeceğim.

benim de gönlüm 27'' bir monitörde, aslında fiyat - performans olarak çok övülen PHILIPS 27" 273E3LHSB/00 almaya niyet ettim zaten oyun kullananların kullanıp çok memnun kaldıkları bir monitör olması sebebiyle (fazla araştırmaya gerek olmaksızın armut piş ağzıma düş hesabı), ancak hiçbir yerde yok, ikinci eli bile yok. bu sebeple monitörlere çalışmaya başlamak gerekti :) halen ara ara bakıyorum ama vatan da bazen stoğa giriyormuş :)

• Merhaba iki monitor arsında kaldım yardımcı olursanız sevinirim oyun amaçlı kullanıcam gta tarzı vs
    acer S236HL
    http://www.eksenbilgisa...spx?ref=akakce&v=1.13.3
    İkincide bu philips
    http://www.vatanbilgisa...an-led-ips-monitor.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 12 Ağustos 2014; 14:17:04 >
  • claudecan kullanıcısına yanıt
    Linkler bozuk çıkmış ama hangileri olduğunu gördüm. İkisi de oyun için iyidir. Parlak panel istiyorsanız S236HLTMJJ'yi, mat panel istiyorsanız 234E5QDAB/00'ı alın.
  • quote:

Linkler bozuk çıkmış ama hangileri olduğunu gördüm. İkisi de oyun için iyidir. Parlak panel istiyorsanız S236HLTMJJ'yi, mat panel istiyorsanız 234E5QDAB/00'ı alın.

Teşekkurler sizce tasarım olarak hangisi daha iyi parlak ve mat panel hangisi daha iyidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • claudecan kullanıcısına yanıt
    Tasarım olarak şüphesiz Acer çok daha estetik ama paneli parlak olduğu için gündüz ve ışıklı ortamlarda paneli yansıma yapacağından gözü rahatsız edebilir. Parlak panelin iyi yanı ise, renkleri daha canlı göstermesi; özellikle de geceleri. Eğer monitörü kullanacağın ortam pencere kenarı değilse ve çok ışıklı değilse alabilirsin ama ışığı yoğun alan bir ortam ise parlak paneli tavsiye etmem.

Bu arada burda parlak veya mat panel diye bahsettiğim, monitörün kendisi değil, yüzündeki camın kaplaması sadece.
  • Merhaba hocam,

Solidworks ve oyun oynamak amaçlı bir monitör almayı düşünüyorum.Şu 2 model arasında kaldım

ASUS VS239HV IPS 443TL

AOC i2369V IPS 410TL

Bu iki monitörün arasında benim tespit ettiğim fark asus hdmi girişli,fakat hoparlör yok sadece ses çıkışı var monitör üzerinde ayrıca 80.000.000/1 kontarst oranına sahip.

Aoc ise dvi girişli ve 50.000.000/1 kontrast oranına sahip.

Monitörlerin ikiside ips panel ve gecikme süreleri aynı.Ne dersiniz hocam aradaki 35 TL farkı verip hdmi bağlantılı asusu almak mantıklı olur mu?

@bocekgrafik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acrofurki1 -- 12 Ağustos 2014; 22:12:21 >

• quote:

Tasarım olarak şüphesiz Acer çok daha estetik ama paneli parlak olduğu için gündüz ve ışıklı ortamlarda paneli yansıma yapacağından gözü rahatsız edebilir. Parlak panelin iyi yanı ise, renkleri daha canlı göstermesi; özellikle de geceleri. Eğer monitörü kullanacağın ortam pencere kenarı değilse ve çok ışıklı değilse alabilirsin ama ışığı yoğun alan bir ortam ise parlak paneli tavsiye etmem.

Bu arada burda parlak veya mat panel diye bahsettiğim, monitörün kendisi değil, yüzündeki camın kaplaması sadece.

Sagolun çok sagolum acer almaya karar verdim pencere kenarından uzagım orta ışık var çok degil

• acrofurki1 A kullanıcısına yanıt
    İlk sayfadaki Monitörünü hem iş, hem de oyun için kullanacaklara göre tavsiyeler başlığı altındaki modellere bak istersen.
  • Selamlar;

Fps oyunu icin monitor alacagim sadece counter strike go oynuyorum yakin zamanda arkadasim 144hz monitor aldi ve inanilmaz fark yasadigini masaüstünde bile sasirtici derecede imlecin suzulusunu anlatti acikcasi cok imrendim ama ne yazik ki 1100 tl kadar butcem mevcut degil. Maksimum 500 600 tl ye kadar cikabilirim arastirmalarima gore TN panel monitor fps oyunlar icin daha çok tercih ediliyormus ozet olarak 500-600 tl butceye sadece fps counter strike-go oynamak icin monitor tavsiyelerinizi bekliyorum simdiden tesekkurler

Suanda arastirmalarim sonucu asagidaki monitoru dusunuyorum

Aoc e2461fwh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Justsaymyname -- 13 Ağustos 2014; 17:06:38 >
  • Justsaymyname J kullanıcısına yanıt
    CS GO için alacaksan, ikinci el 120 hz monitörlere bakmanı tavsiye ederim. Onların fiyatları daha düşüktür. Tahminen 700 civarına veya daha altına bulabilirsin sanırım.
  • http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/AOC-E2070SWN-20-in%C3%A7-D-Sub-LED-Monit%C3%B6r,103452,504960,1140815.html?langId=-14 pek fps'ci birisi değilim. oyun oynarım da daha çok film dizi falan izlerim. bu fiyata daha iyi bi monitör bulacağımı düşünmüyorum fakat hemen atlamayım dedim. önerir misiniz?
  • A101 de yarın satılacak olan LG 29MT45D kişisel tv nedir.Monitör olarak kullanılabiliniyor mu?

Edit 1366x768 çözünürlüğü varmış...Oyuna gitmez sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 13 Ağustos 2014; 23:13:46 >
  • Hocam bana pc de kullanacağım 350 tl ye kadar olan full hd olan en az 20 inç bir monitör önerir misiniz birde her monitor de hdmi yok olmuyormuş onerdiginizde olursa sevinirim

• quote:

İnsan bi laf ettiğinde çizgisini koruyacak. Hem "Bu kriterlere uymayan mesajların cevapsız kalmasının muhtemel olduğunun bilinmesini istiyorum" yaz, hem de buna muhalif davran. İnsan (burada ben) istikrarlı olmalı, kendisiyle çelişmemeli halbuki ama ben duygusal davranıp, mesajları yanıtsız bırakmak istemediğim için böyle yapıyorum. Sonucu da böyle oluyor haliyle. Kendime

300 civarında tavsiyem sıfır olarak yok. Ekonomik model olarak AOC i2269Vw var ama bunda da HDMI yok. HDMI portlu olarak Philips 223V5LHSB/00 veya 237E4QHAD/00 olabilir.

Merhaba, size bir ürün hakkında danışayım dedim .
    Öncelikle ürünümüz 23" 237E4QHAD/00 GENİŞ EKRAN LED IPS MONİTÖR

http://www.vatanbilgisayar.com/23-237e4qhad_00-genis-ekran-led-ips-monitor.html#ozellikler

Alma amacımız fotoğrafçılıkta photoshop işlemleri baskı işlemleri vs gibi genel fotografçılık işlemleri.
    Normalde crt monitörler kullanıyoruz. Biraz araştırdım panel olarak ips panellerin birebir crt gibi renk verdiğini, çıktı alırken bir sorun olmayacağını söylüyorlar ben de ona göre bütçemize uygun bu modeli belirledim.

Yukarıdaki philips monitör bizim işlerimiz için uygundur sanırım daha önceden ips panel kullanmadığımız için bir bilene sormak istedim normalde evde tn panel kullanıyorum görüntü açısından çok farklı olacağını düşünüyorum.

Vereceğiniz bilgi ve tavsye için teşekkür ederim şimdiden.

edit: birde asus 23" vs239 hv

bu iki monitorden birisi hocam
    Su an philips teşhir var o da başka şehirde. asus ise bizim burada var fakat 90 tl pahalı kısacası karar veremedim.
    yardımcı olmanızı umuyorum.
    @bocekgrafik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiRaNTx -- 15 Ağustos 2014; 8:27:09 >

• Şu monitör sizin tavsiye ettiğiniz monitör mü?Yoksa uyarı dediğiniz önermediğiniz monitör mü.

Philips 273E3LSB/01
  • gegirti kullanıcısına yanıt
    Onun yerine aynı veya yaklaşık fiyata ikinci elden 1080P (1920x1080 çözünürlükte) monitör almanı tavsiye ederim.
  • @TiRaNTx
    Ben de o işlerle uğraşıyorum. İlk sayfada, Monitörünü hem iş, hem de oyun için kullanacaklara göre tavsiyeler başlığı altındaki Dell'lerden birine bakın. Dell P serisi de olabilir. Bulabilirseniz Viewsonic VP2365WB veya LG IPS236V PN de olabilir.

@vollkan59
    Soru /00'la bitmeyen modellere bakmayın.
  • quote:

@TiRaNTx
    Ben de o işlerle uğraşıyorum. İlk sayfada, Monitörünü hem iş, hem de oyun için kullanacaklara göre tavsiyeler başlığı altındaki Dell'lerden birine bakın. Dell P serisi de olabilir. Bulabilirseniz Viewsonic VP2365WB veya LG IPS236V PN de olabilir.

@vollkan59
    Soru /00'la bitmeyen modellere bakmayın.

Hocam niğdedeyiz :) malum buralarda bulmak zor vatan bilgisayarda sadece asus var. Bir de başka yerden philips(teşhir) getirilecek asusun 80 milyona 1 dinamik var philips te 20 milyona 1 şeklinde bunların düşükmü olması daha iyi yoksa yüksek olmasımı.
    Tabi bu konuda bilgim yok hiç ips kullanmadım. Nasıl etki eder bilemiyorum 450 max 500 e kadar çıkabiliriz.
    Dell p serisinden bütçemize uygun olan bir model söyler misiniz ona da bakayım buralardan?
    şuan elimizin altında asus olan model var zamanımız azalmaya başladı

asıl sorum şu bu dinamik konstrat bizim işlere etkisi varmı? çünkü asusta 4 kat büyük. ayrıca her ips monitörden biz photoshopla rötuş yaptıktan sonra baskıda aldığımız renkler tutarmı?
    işin kötüsü imkanlar kısıtlı dell hiç yok burada lg ve viewsonic te bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiRaNTx -- 15 Ağustos 2014; 9:34:14 >

• TiRaNTx kullanıcısına yanıt
    Netten sanalmarketim'e bakabilirsin. Orda Dell var. P serisi, kalibrasyonu ayarı olarak geldiği için özellikle tavsiye ederim. Bu işte birinci etken, kalibrasyonu düzgün yapılmış bir monitördür. Kalibrasyon yapılmamışsa, kontrast oranının bir ehemmiyeti kalmıyor. Ayrıca o, görüntünün keskinliğine etki eden bir özellik. Renkle alâkası yok.

Velhâsıl: Ne yap et, Dell al. Memnun kalacaksındır. Bunu alacak olursan, çağ atladığını düşüneceksin ve "Bu monitörse, önceki kullandıklarım neydi?" diye soracaksındır.
  • hocam teşekkürler, dediğim fiyat aralığına çok seçenek yok biliyorum ama ikinci el düşünmüyorum.http://www.vatanbilgisayar.com/215-va2245a-genis-ekran-led-monitor.html#ozellikler
    bu nasıldır peki? pek içime sinmedi ama soruyum dedim.
  • 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.