Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (264. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fotoğrafla uğraştığım için asus PA246Q P-IPS mönitör almıştım, zaman buldukça Bf4 oynuyorum acaba bu monitör de FSP oynarken lag sorunu olur mu? cevaplarsanız sevinirim.
  • İOT kullanıcısına yanıt
    Şu teste göre olmaması lazım.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Merhabalar hocam vatandan bütçeme uyan tüm mönitörleri açtım listede olup olmamasına göre eledim şunlar kaldı

AOC i2369v
    Viewsonic VX2370smh
    ASUS VX238T
    Viewsonic VX2452mh

Birde sizin listede yok ama sistem tavsiyelerinde hep bunu öneriyorlar
    Asus VN247H

Ben %70 fps %30 da moba oynayan biriyim film felan zaten tv den izliyorum bilgisayardan pek izlemem

seçime bir etkisi olur mu bilmiyorum ama gözlerim miyop kaplamalı gözlük kullanıyorum

mönitörü bilgisayar masasının iyice içine kadar yerleştirmeyi düşünüyorum gerekirse ayağı söküp (şuan öyle kullanıyorum sabit durması için önüne bir destek monteledim) belki bu biraz ışığı etkileyebilir ama çok fark edeceğini sanmıyorum o kadar gölge yapacak bir yer değil forumda gördüğüm resimlerde herkes öyle kullanıyor sadece benim masanın yüksekliği biraz daha az

bir de ips mönitörler tepki süreleri nedeniyle fps oyunlar için iyi değilmiş ama sizin listede olunca sorayım dedim bunlar içinde en f/p diyebileceğiniz parasını hakeden mönitör hangisi

Ayrıca hocam arkadaşın da dediği gibi sınıflandırmayı markaya göre değil fiyata göre yapmanız hem sizin için hem de bizim için daha kolay olur
  • - Sorduğun monitörlerden VN247H dışındakilerden içine sinen herhangi birini alabilirsin. Herpsinin de panelinde mat kaplama var sanırım.
    - Göz sağlığın açısından i2369v veya VX2370smh daha iyi olur. Diğer ikisi arasında ise VX2452mh daha iyi.
    - Konuda tavsiye ettiğim IPS monitörler, pek tabii ki oyun için de uygunlar. Olmasa yazmazdım zaten. Fiyat olarak Asus'lar genelde yüksek. AOC, LG, HP ve Viewsonic'lerin F/P oranı daha yüksek.

- Sıralama şeklini bir daha düşüneyim. Yapsam bile önceki halini muhafaza etmem gerek. Hangisinin daha iyi olacağını şu an ben de bilmiyorum. Şu haliyle 12 marka altında toplanmasına rağmen çoğu kişiye karışık gelirken, fiyata göre sıralama yaptığımda markalar da içi-içe olacağından, bu karışıklık daha da artar diye çekincem var. Ayrıca bazı 23-24" monitörler var ki, özellikleri itibariyle 27"lerden pahalı. Fiyata göre yapılacak bir sıralamada işte bu modellerin büyük olanların altında yer alması, ek kafa karışıklığına sebep olur sanırım. Sence?
    Anladım hocam AOC yi beğendim açıkçası bir de şu mat kaplama dediğinizi araştırdım biraz mat kaplama cansız renk verir filan falan demişler bunu çıkarma imkanı filan yok herhalde, göz sağlığı için mi iyi oluyorlar ?
    Boyut konusunu düşünmedim haklısınız onu ayırmak filan iyici karışır, aslında iyi böyle :D

Hocam yeni fark ettim AOC nin tepki süresi 6ms bu fps oynayan biri için fazla değil mi ? Viewsonic 2ms iken yine kafam karıştı işte
    AOC nin tasarımı gerçekten çok güzel ancak hdmi yok ben de tabletimi de bağlamak istiyorum ayrıca dönüştürücüyle uğraşmayayım diyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulaulas -- 24 Haziran 2014; 13:35:33 >
  • bende philips 227e3lhsu monitör var.gözlerimi çok yakıyor ve kızartıyor.hangi ayarları yaparsam gözlerim rahat eder?
  • Merhabalar sayın bocekgrafik,

İlk mesajınızı okudum, tavsiyelerinize baktım ama işin içinden çıkamadım. (Vatana gidip monitörleri çalışırken bile inceledim.) Ama yinede içime sinmedi. Size danışma gereği hissettim.
    İş yerinde genel olarak internet ve çoğu zaman autocad için kullanılacak bilgisayarımıza 400-500 TL civarı bir monitör önerisin de bulunabilirseniz sevinirim. FPS, gecikme vs. hiç önemli değil. Gözümü yormasın, renkler güzel olsun, görüntü güzel olsun, sorun çıkarmasın yeter.

Umarım ilk sayfadan model beğenemedim diye hata etmiş olmam. Saygılar...
  • Parlaklık ayarını 20 yap az gelirse arttır az.100 de kullanıyorsan cok fazla
  • Mat kaplama, ışığın yansımasını engeller. Bu sayede monitör gözleri daha az yorar. Renkler daha gerçekçi görünür, panel IPS ise.

Parlak ise çok canlı görünür ama panelde ışık yansıması olduğunda gözü rahatsız eder. Bazı kişiler, renklerin daha canlı gözükmesine bedel, bu sıkıntıyı göz ardı edebiliyor. Sen de artık kendin seç ama ben olsam, seçme imkânım olduğu sürece parlak panel almam açıkçası.

Dediğin Viewsonic TN panel ama ışık diğer TN panel monitörlerden daha iyi renk sunar. 2-6 ms farkını ise anlamak, emin ol çok zor.

Monitör tavsiyesinde bulunurken, üzerindeki bağlantılara pek dikkat etmem. Hatta bazılarında hoparlör olduğunu bile bana alanlar yazar falan.

Netice-i Kelâm: Hangi porta ihtiyacın olduğuna, gözlerinin durumuna vs göre kendin seçmen gerek artık monitörü. Çünkü kendi şartlarını en iyi sen biliyorsun. Ben akla kapı açtım. Benden bu kadar...
  • caner91 kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

İşinizi kolaylaştırayım o zaman. İlk sayda, konunun alt tarafındaki modellere bakın sadece. Monitörünü hem iş, hem de oyun için kullanacaklara göre tavsiyeler başlığı altındaki modellere...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Merhaba.

İşinizi kolaylaştırayım o zaman. İlk sayda, konunun alt tarafındaki modellere bakın sadece. Monitörünü hem iş, hem de oyun için kullanacaklara göre tavsiyeler başlığı altındaki modellere...

Hocam sorunda burada başlıyor. 23'' monitör arıyorum, sizin bahsettiğiniz bölümde yazan monitörleri satan yer bulamadım
    Teknofiyat.com'dan bakılabilir. Orda çıkmayan siteler arasında exa ve webdenal var bi de güvenilir olduğundan emin olduğum. Ama ekseriyetle sanalmarketim'de bulunur.
    Hocam baktım dediğiniz her yere fakat stoklarda yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

Parlaklık ayarını 20 yap az gelirse arttır az.100 de kullanıyorsan cok fazla

parlaklık ve kontrastın ikisi de %65 de.parlaklığı %20 yaparsam birşey göreceğimi pek sanmam ama denerim yine de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kontrast oranı fabrika ayarı 50 de kalsın parlaklıgı kısıcan sadece.Kontrastla oynama .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Düzgün bakamadın sanırım. Misal olarak Dell U2412M için Teknofiyat'a ve webdenal'a baktım. Hepsinde de var. En uygun Eksen'de...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

- Sorduğun monitörlerden VN247H dışındakilerden içine sinen herhangi birini alabilirsin. Herpsinin de panelinde mat kaplama var sanırım.
    - Göz sağlığın açısından i2369v veya VX2370smh daha iyi olur. Diğer ikisi arasında ise VX2452mh daha iyi.
    - Konuda tavsiye ettiğim IPS monitörler, pek tabii ki oyun için de uygunlar. Olmasa yazmazdım zaten. Fiyat olarak Asus'lar genelde yüksek. AOC, LG, HP ve Viewsonic'lerin F/P oranı daha yüksek.

- Sıralama şeklini bir daha düşüneyim. Yapsam bile önceki halini muhafaza etmem gerek. Hangisinin daha iyi olacağını şu an ben de bilmiyorum. Şu haliyle 12 marka altında toplanmasına rağmen çoğu kişiye karışık gelirken, fiyata göre sıralama yaptığımda markalar da içi-içe olacağından, bu karışıklık daha da artar diye çekincem var. Ayrıca bazı 23-24" monitörler var ki, özellikleri itibariyle 27"lerden pahalı. Fiyata göre yapılacak bir sıralamada işte bu modellerin büyük olanların altında yer alması, ek kafa karışıklığına sebep olur sanırım. Sence?

Viewsonic VX2452mh monitörü 2ms tepki süresi olmasına rağmen "ghosting" sorunu var deniliyor. Responsiveness testinde 5 üzerinden 2 yıldız almış.

kaynak:http://www.digitalversus.com/lcd-monitor/viewsonic-vx2452mh-p19449/test.html#full-review

Fikriniz nedir bu konu hakkında?
  • dreamerci D kullanıcısına yanıt
    Muteber bir site ama emin olmak için benzer sonuçları başka bir yerde daha görmek gerek. Yine de temkinli olmak adına bu modeli seçenekler arasından eleyin bence.

Ekleme: Viewsonic VX2452mh alan bir arkadaşla görüştüm. "Belli-belirsiz bi gölgelenme var ama var bile denemez" dedi. Bilgin olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 25 Haziran 2014; 19:27:25 >
  • monitör bilgim sıfır arkadaşlar ps için 27 inç veya üstü monitör arıyorum
    oyun performansı iyi olan yüksek performans bi öneride bulunabilir mısınız arkadaşlar.
    ps 4 için arıyorum bütçem max 1200 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sekobaba -- 1 Temmuz 2014; 12:41:25 >
  • bütçem max 1200 tl
  • 
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.