Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10.290
Cevap
139
Favori
360.149
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      690 Mesaj
      14 Haziran 2014 10:27:21
      bir süredir monitörleri araştırıyorum ve 273E3LHSB/00'da karar kıldım ancak piyasada yok ya da çok nadir olarak geliyor. O yüzden ikinci bir monitör tavsiyesi yaparsanız memnun olurum. Monitörü bir tek PS4 oynarken kullanacağım ve genellikle FPS oynayacağım için ona göre bir şeyler önerirseniz iyi olur. Bir de merak ettiğim konu; monitörlerde renkler nasıl oluyor? TV'ler kadar iyi oluyor mu? Renklerin canlı ve kaliteli olması önemli çünkü. Max 800 TL olmak üzere önerileriniz bekliyorum teşekkürler şimdiden. (Bu arada ilk post'u okudum ancak bahsettiğim Philips'ten başka bulamadım ya anlamadım )
      14 Haziran 2014 11:46:45 Konu Sahibi

Sen bulmadan ben buldum. Şu ilanda satılıyor 1 tane. Biraz pazarlıkla alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 14 Haziran 2014; 12:02:49 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Egypt-Eye
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      14 Haziran 2014 12:58:36 Konu Sahibi

Kendini 200 lira daha zorla v tek eksiği 1 ölü pikseli olduğu için ederinden çok ucuza satılan şu ilandaki Asus VG278H'yi kaçırma derim. xdeliruzgar da bundan aldı ve çok memnun kalmıştı. Onun yazdığı mesajlara 84. sayfadan itibaren bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 14 Haziran 2014; 13:00:16 >
      |
      |
      Bahsedilenler: BayAdonis , xdeliruzgar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1979 Mesaj
      14 Haziran 2014 13:03:40

Hocam 50 tl farkla olu pixeli olmayanini satiyor. Artik secenek sunmaya basladi hem pixelli var hem pixelsiz. Eger oyun monitoru ise kacirmamak lazim. Vedat hocama pixeli olmayani verdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      14 Haziran 2014 13:07:43

Hocam almak isterseniz yardimci olurum. Ama yardimci olunacak bisey kalmadi artik. 1 pixel diyorduk ama artik oda kalmadi simdi pixelsizini isterseniz o sekilde alabiliyorsunuz. Satici arkadas forumda guvenilir biridir tavsiye ederim. Olusacak sorulari sorun ben cevaplarim.

|
      |
      BayAdonis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      14 Haziran 2014 14:03:30

çok teşekkür ederim sanırım kendimi 200 lira daha kasacağım, güzele benziyor bu monitor.

@xdeliruzgar hocam size pm atıyorum detayları konuşalım
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik , xdeliruzgar
      14 Haziran 2014 15:11:28
      quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Kendini 200 lira daha zorla v tek eksiği 1 ölü pikseli olduğu için ederinden çok ucuza satılan şu ilandaki Asus VG278H'yi kaçırma derim. xdeliruzgar da bundan aldı ve çok memnun kalmıştı. Onun yazdığı mesajlara 84. sayfadan itibaren bakabilirsin.

Bu monitör iyi ancak benim kullanim amacim ps4 oldugu icin 3d ve 120 hz gereksiz fiyat artiriyor sanki. Bundan baska onerileriniz var mi, bunu da degerlendirecegim ancak bundan daha iyisini bulabilirsem ps4 icin daha iyi olur

edit: şunu buldum ama nasıl sizce? samsung s27b750vshttp://www.samsung.com/sg/consumer/pc-peripherals-printer/monitor/led-monitor/LS27B750VS/XS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayAdonis -- 14 Haziran 2014; 16:47:35 >

• Teğmen
      139 Mesaj
      14 Haziran 2014 18:55:22

Tesekkürler ama ikinci el olayı biraz kafamı karıstırabilir :D bir bakayım yine de biz yine benim verdiğim iki modele yoğunlaşsak
      |
      |
      Gluskap

14 Haziran 2014 21:45:26
      Merhaba.

Yaz sonuna alacağım PS4 için (aynı zamanda PC'ye de bağlı olacak) şimdiden 27" monitör bakmaya başladım. Uygun fiyat yakalarsam alayım diye. İlk sayfayı okudum. Yalnızca oyun odaklı listenize baktım. Kafamdaki birkaç modeli incelemeler ve konu içinde arama yaparak eledim.

Bunların sonucunda ortaya AOC'nin i2757FM'i çıktı. Düşük input lag, 2xHDMI, mat ekran, IPS panel, dahili hoparlör ile tam da aradığım üründü ancak diğer birçok model gibi temin edilemiyor Türkiye'den. Vergiyi ödeyip yurt dışından alsam da karşılaşabileceğim ölü piksel sorunu o ihtimali de ortadan kaldırıyor.

Bunun yerine önerdiğiniz aynı paneli kullanan, Dell S2740L'yi ekranın mat olmaması ve yalnızca tek HDMI portu olması nedeniyle, ViewSonic VX2770Smh'yi ise yüksek input lag dolayısıyla eledim.

Bahsettiğim doğrultularda i2757FM gibi önerebileceğiniz ghosting problemi olmayan, 2xHDMI ve mat ekrana sahip IPS monitör var mı? "IPS yok, TN bakacaksın" derseniz düşünebilirim her ne kadar istemesem de (ASUS VK278Q gibi (kamera sayesinde oldukça kötü görünüyor)). Başka fikriniz varsa alabilirim. 700-800 TL bütçem var ama eğer şiddetle tavsiye ettiğiniz bir ürün olursa bir miktar daha çıkabilirim. Gerçi bu seviyedeki ürünlere değer mi onu da bilmiyorum ama olsun.

• Yarbay
      17926 Mesaj
      14 Haziran 2014 21:59:27 Konu Sahibi

Ondan bulamazsan, kalibre edilmiş monitör istersen U2414H, "Kalibre edilmemişte olur" dersen P2414H'ye bak bir de.

Her ne kadar sıcak bakmasan da, ikinci elde sorduğun modelin 27"liğini satan biri var. 24" sıfırının fiyatına 27"liğini alabilirsin bu sayede. İlan linki bu. Satıcı güvenilir.

Yine illa o ikisinden birini alacaksan 244E5QHAD olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 14 Haziran 2014; 23:45:11 >
      |
      |
      Egypt-Eye kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      14 Haziran 2014 23:46:16 Konu Sahibi

Sorduğun model de olabilir. Diğer alternatifler için ilk sayfaya bakabilirsin.
      |
      |
      BayAdonis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      14 Haziran 2014 23:51:33 Konu Sahibi

Öncelikle konuyu okuyarak yazdığın için sağol.
      Bugün konuyu güncelleyip, epey bir model ekledim. Sayı fazla olduğu için kendin bak istersen.
      |
      |
      Gluskap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yüzbaşı
      862 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Gluskap

14 Haziran 2014 23:55:42

quote:

Orijinalden alıntı: Gluskap
      Bahsettiğim doğrultularda i2757FM gibi önerebileceğiniz ghosting problemi olmayan, 2xHDMI ve mat ekrana sahip IPS monitör var mı?

Kendi soruma cevap vermiş gibi olacağım. Bu durumda dediklerime uyan bocekgrafik'in güncellemesi ile birlikte listeye giren Samsung S27C750P var. Dahili hoparlörü olmaması dışında hiçbir eksiği görünmüyor hatta pivot özelliği de güzel bir artı benim için. 2xHDMI, düşük lag, mat ekran...

Önceki yorumumda da dediğim herhangi gibi fikri olan duymak isterim. Bu bahsettiğim monitör bütçeyi biraz aşıyor ama hemen almayı düşünüyorum. Yaz sonunda bunun içinde "Tükendi" "Stoğa girince haber ver" yazılarını göreceğim yoksa.

Rica ederim, son yazdığınızı görmeden bir kez daha bakmıştım zaten. Bahsettiğim model hakkında ne düşünüyorsunuz Samsung S27C750P için? Hem düşük lag, panel ve mat ekranı ile öne çıkıyor. Bahsettiğim gibi almayı düşünüyorum yaz sonunu beklemeden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gluskap -- 14 Haziran 2014; 23:58:03 >
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik

• Yarbay
      17926 Mesaj
      15 Haziran 2014 00:00:31 Konu Sahibi

Şöyle yazayım: Garip gelecek belki ama tavsiyeler, genellikle işten anlamayan veya yeterince anlamayan kişilere yapılıyor.
      Senin gibi bilinçli kullanıcılar ise ne alacaklarını bildikleri ve kendileri de seçerken son derece titiz davrandıkları için, bence kararını kendin ver.

S27C750P senin için uygunsa, bence de uygundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 15 Haziran 2014; 0:01:58 >
      |
      |
      Gluskap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      862 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Gluskap

15 Haziran 2014 00:57:44

Teşekkür ederim. Sabah siparişi vereyim. Üründe sıkıntı çıkmazsa deneyimlerimi yazacağım.
      |
      |
      15 Haziran 2014 10:57:23
      Böcekgrafik hocam iyi gunler. Sistemi yenileme zamanım geldi i7 4790k ve gtx 780 in yanına iyi bir monitör alayim diyorum. 120 144 Hz düşük ms bir monitör düşünüyorum. 27 büyük olacağından 23 yada 24 inç en sağlam 3 4 monitörü sıralarmisin. Asus v 248qe nasıldır ? Daha iyi olan monitörler hangileri . Tesekkurler

İntel İ7 4790 Asus STRİX GTX 1070 HAFX ADV. Corsair Pro CL 9 2133 2x4, Asus Z97 Maxsimus HERO, Benq XL2420Z, 240 gb Corsair SSD, 2 TB Baracuda, Cooler Master 212x, Steelseries RİVAL, Logitech G930, Kingston Hyperx Could 2, Steelseries GCK+...
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      15 Haziran 2014 11:51:22 Konu Sahibi

İyi günler.

İlk sayfayı daha dün güncelledim. Bahsettiğin tüm modeller ilk sayfada yazılı.
      |
      |
      -K@- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      700 Mesaj
      15 Haziran 2014 12:19:33
      Selamlar;

Asus 780 Ti ekran kartlı bir bilgisayarım var. Aynı zamanda Ps4 sahibiyim.

3D özellikleri aslında hiç kullanmadığım ve gerensinim duymayacağım bir özellik.

Araştırmalarım sonucu Asus VG278H 3d monitörü buldum.

27' olması daha iyi olur ama 3d olmasada olabilecek bir monitor ne önerirsiniz. Min 120hz düşünüyorum.
      15 Haziran 2014 12:35:16 Konu Sahibi

İlk sayfada 120 hz veya 144 hz diye arama yapın. Tüm modeller çıkacaktır.
      |
      |
      FAKAZLI kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1916 Mesaj
      15 Haziran 2014 14:10:22
      hocam bu 3 monitörden hangisini önerirsin acaba. 3 e kadar indirdik hangisini söylersen onu alacağım.

AOC g2460Pqu

Asus VG248QE

Philips 242G5DJEB/00
      İntel İ7 4790 Asus STRİX GTX 1070 HAFX ADV. Corsair Pro CL 9 2133 2x4, Asus Z97 Maxsimus HERO, Benq XL2420Z, 240 gb Corsair SSD, 2 TB Baracuda, Cooler Master 212x, Steelseries RİVAL, Logitech G930, Kingston Hyperx Could 2, Steelseries GCK+...
    Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Blogio
Ankara Web Tasarım
son dakika
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.