Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (242. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Hayır. Önerseydim, yazardım zaten. Sebebini sormadan yazayım. Lag testi yok.

Olmadı eski monitörüm aoc e2461fwh alırım :) çok soru sordum bu son olacak

Öbür arkadaşın önerdigi monitör 5ms sorun çıkarırmı oyunlarda yani 5ms 2ms arasında fark var mı?
  • Sanmıyorum. Aradaki farkı anlaman çok zor.
    Nikini değiştirdiğini yeni fark ettim. Şimdi hatırladım seni.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aoc E2795Vh
    http://www.vatanbilgisayar.com/27-e2795vh-genis-ekran-led-monitor.html#genel-bakis

Fiyatı ucuz geldi 2ms 27 inç sizce nasıldır ?
  • Bilmiyorum. İlk sayfada verdiğim linklerden incelemesi var mı diye bakmak lazım.
  • quote:

@Invictusx
    O içine sinmediyse VS248H al o zaman.

@Tornio
    VX239H lag süresi ve gölgelenme bakımından daha iyi. Önceki sayfalardan birinde detayları vardı, biri yazmıştı.
    Fiyat konusunda da Vatan, sadece kendinde olan ürünlerde fiyatları normalden yüksek tutuyor.

@karaman39
    TV'den anlamıyorum ama monitörde HDMI portu olması yeterli diye biliyorum. suleymangonca konunun 8. ve 11. sayfasında yazmıştı bir ara bununla ilgili birşeyler. Şurdan ve şurdan ulaşabilirsin o mesajlara.

teşekkürler arkadaşım

• http://www.hepsiburada.com/liste/lg-23m45d-b-23-5ms-analogdvi-full-hd-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd800939&categoryId=3002879

Butcem en fazla 400-450 lira. Alisverisi hepsiburadadan yapmak zorundayim. 21.5" veya 23" istiyorum hocam. Yukaridaki nasildir? Baska model oneriniz var midir hepsiburadadan? Fps oynayacagim genellikle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam önerin üzerine bunu alacagım

http://www.vatanbilgisayar.com/23-vx239h-genis-ekran-ips-led-monitor.html

5ms sorun çıkarmaz degilmi oyunlarda ghosting falan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dancing Bear

http://www.hepsiburada.com/liste/lg-23m45d-b-23-5ms-analogdvi-full-hd-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd800939&categoryId=3002879

Butcem en fazla 400-450 lira. Alisverisi hepsiburadadan yapmak zorundayim. 21.5" veya 23" istiyorum hocam. Yukaridaki nasildir? Baska model oneriniz var midir hepsiburadadan? Fps oynayacagim genellikle.

HDMI yok alınmaz bence dvi işini görür mü bilmem ama o fiyata 2ms var vatandan

http://www.vatanbilgisayar.com/215-227e4lhab_00-genis-ekran-led-monitor.html#genel-bakis

Haftasonu indirimiyle aynı fiyatlara denk geliyor 420 falandı galiba

• 120 hz ile 60 hz arasında uçurum var arkadaşlar.Alırken 120 hz olmasına dikkat edin.Diğerleri fasafiso gerçekten.Çoğu monitörü denediğim için neyin ne olduğunu biliyorum.
  • TaymekHoldem kullanıcısına yanıt
    İmzandaki monitörle 144 hz'den sonrasının farkını görebildin mi? Ya da şöyle sorayım: Eğer 120 veya 144 hz monitör de kullandıysan, onlarla bunun arasında fark var mı? Hani rakamsal olarak fark var da, gözün algılaması yönünden soruyorum.
  • @Dancing Bear
    Ordaki modellerden TN panel olarak Philips 227E4LHAB, IPS panel olarak da AOC I2369V veya HP Pavilion 22xi alabilirsin.

@Invictusx
    MX239H'de gölgelenme sorunu var ama onda yok.
  • quote:

İmzandaki monitörle 144 hz'den sonrasının farkını görebildin mi? Ya da şöyle sorayım: Eğer 120 veya 144 hz monitör de kullandıysan, onlarla bunun arasında fark var mı? Hani rakamsal olarak fark var da, gözün algılaması yönünden soruyorum.
    İmzamdaki monitörün teknolojisi olduğu için o biraz farklı VA panel 120 hz Eizo Foris fg2421http://gaming.eizo.com/products/foris_fg2421/ attığım linkte White Paper: Technology behind the Turbo 240 feature [PDF: 758 KB] yazan bi yer var.Orada teknolojisini anlatıyor.
    Test ettim çoğu monitörü 144hz ve 120 hz arasında gözle görülür şekilde fark yok.Var ama 2 side zaten çok akıcı 60 hz monitörlere göreZaten gözümüz 55-45 hz arası algılıyormuş.Ama şöyle birşey var.Eğer reflekslerine çok güveniyorsan en ufak bir harekete karşılık vermeye çalışıyorsan 120hz bir monitör seni uçurur.Ben Eizo foris fg2421 aldığım zaman şöyle düşündüm.'Keşke daha önce alsaydım kendime yazık etmişim' dedim.Akıcılık olduğu zaman gerçekten performansımızı etkiliyor.Battlefield 4 oyununu oynuyorum bu aralar.Herkez şüpheyle yaklaşıyor hileci zannediyor :)

Eğer monitör almayı düşünüyorsan hiç tereddüt etme.120 veya 144 olması fazla sorun olmayacaktır ms düşük alırsan daha iyi olur senin için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaymekHoldem -- 8 Mayıs 2014; 14:24:55 >

Lag yaşamayınca ratio yüksek oluyor haliyle.
  • quote:

Lag yaşamayınca ratio yüksek oluyor haliyle.
    BF4 oynarken 60hz monitör ile eizo foris fg2421 arasında gerçekten çok fark var.60 hz monitör ile vururken zorlanabiliyordum.Rakibi arkasından vururken acaba dönüp tek atarmı diye düşüncesini ortadan kaldırdım.Tam fark etmen için youtube'da videolar vardı istersen atabilirim.
    Gerek yok. Tahmin edebiliyorum. İmzamdaki Multi FPS Oyuncusunun Rehberi'ni daha önce görmediysen, incelemeni tavsiye ederim.
  • quote:

Gerek yok. Tahmin edebiliyorum. İmzamdaki Multi FPS Oyuncusunun Rehberi'ni daha önce görmediysen, incelemeni tavsiye ederim.
    Hımm.http://frames-per-second.appspot.com/ Rehberindede varmış.Bu siteye girdiğim zaman "Ne yapıp edip 120 hz monitör almam lazım" demiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaymekHoldem -- 8 Mayıs 2014; 14:24:51 >
  • Bu kadar onemlimi 144 hz mesela ben lol felanda oynuyorum farkedermi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Verdiğin link ilk sayfada var. Yararlı başka linkler de var.
  • quote:

Verdiğin link ilk sayfada var. Yararlı başka linkler de var.
    Fark ettim konu gerçekten önemli zaten.Bildiğim şeyler.Bu aralar battlefield 4 oynuyorum.Herşeyi denedim zaten oyundaki sorunlar yüzünden çoğu şeyi kavradım.Gerçekten çok unsur var.Herşeyi tam yapmak için biraz kurcalamak gerekiyor.
    Konuda zaten baya bi detaylı yazmışsın.Ama bazı oyunlar Ghost gibi vasat olabiliyor.Elden hiçbirşey gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaymekHoldem -- 8 Mayıs 2014; 14:24:49 >
    Ben Ghost'u oyundan saymıyorum. Hem COD'un yüz karası, hem optimize özürlü, hem de çakma ve rezil bi oyun.
    Aldığıma çok pişman oldum, yaramı daha fazla deşme.
  • 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.