Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu üreticilerin verdiği değerler gerçekten bu kadar güvensiz mi?

Bir de dahili hoparlörü vardı bu modelin değil mi hocam?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsinin ki yanlış değil. Ben o sebeple hep "İncelemesi olmayan monitörü tavsiye etmiyorum" diye yazıyorum sürekli.
    Aksesuarlarıyla ilgilenmediğim için hoparlör, kamera vs gibi eklentilere bakmıyorum.
  • TR de satılan 120-144 hz monitör aradım Asusun VG248QE modeli mi yoksa BenQ 23.6" XL2410T mi iyidir hocam ?
  • Ermohh E kullanıcısına yanıt
    VG248QE daha iyi ama aradaki fiyat farkını da birlikte düşünmek gerek. Eğer senin için 120 hz olması yeterliyse XL2410T alabilirsin fazla para ödememek için. Fazla rağbet sebebiyle VG248QE'nin fiyatı çok şişti çünkü.
  • 300-350 tl civarı 21-22 inç oyun amaçlı monitör önerebilir misiniz arkadaşlar?
  • O zaman hemen özetleyeyim... 2713HM 8ms, 16 input lag kullanıcısı olarak...

1- Yeni taşındığım yer bir kırsal... Burada TTNET'in iğrenç hizmeti sebebiyle düşük ping çok güç... BF3 veya BF4 oynama şansım neredeyse yok... Yani mermi manyağı olmak isteyen - gözünü açtığı an vurulmuş olduğunu görmek isteyen bu pingde girsin oynasın. O da server izin verdiyse tabii... İnternet hizmetimin yarattığı bana özel durum, multi FPS oyuncusu olmama kesinlikle engel...

2- Oynadığım oyunlar ROME II Total War - Starcraft 2 - Diablo III... Bunun dışında da ara ara 2K serisi basketbol kurar bir süre oynar bıkarım. Bazen de Football Manager serisi... 1440p çözünürlük, konu hele ki Total War ise muazzam bir resim çıkarıyor ortaya... 1080p ile de test ettim. Yeni bir monitör alırsam bu en kötü şartlarda IGZO panel olacak ve 2180p altı olmayacak... Kontrast - renk doygunluğu ve gerçeklik hissi vs... Bana bundan sonra kimse TN vb panel aldıramaz. Hatta IPS de tek başına yeterli değil, onun da iyisi kötüsü var... Yani yemişim 3D ve HZ olayını... Muazzam bir film + belgesel arşivim var. 40" LED TV'de değil 27" monitörde izlemeyi tercih ediyorum. Hatta bu noktadan sonra TV'mi değiştireceğim zaman 4K alacağım gibi görünüyor.

3- Böcekgrafik Dell Ultrasharp'ı Rolls Royce'a - 1MS 144HZ Asus'u ise Ralli aracına benzetmişti. Bu monitörü benden daha önce kullanmaya başlamış Digitaldrop ise kefil olmuş ve bana "Sen de benim gibi BF değil SC oyuncususun" demişti. Bu saatten sonra hıza değil, ergonomi ve konfora bakıyorum. Diablo III - Starcraft II - Rome II oynarken 1440p sayesinde daha geniş bir arazide köşesiz ince detaylara sahibim... Film izlemek hele de olursa 1440p video ile test ederseniz 2K TV izlemek demek... 1080p ve 720p videolar, bu monitörle dezavantaj yaratmıyor bundan yana endişeniz olmasın. Ama internetten film izliyorsanız ekran ghosting'e bulanacaktır.

Kısacası bu saatten sonra ancak 120HZ 27" - 32" 1600p veya 2180p monitör dışında terfi gerçekleştirmem ki saydığım özelliklerin yakın vadede alınabilir olması söz konusu görünmüyor. FPS oyuncusuyum ve benim için önemli olan renk - kontrast ve çözünürlükten ziyade akıcılık ve mümkünse 3D diyorsanız bu monitörden uzak durun. GTX680 kullanıyorum. Nvidia arayüzünde monitörün 90HZ'e kadar çıkabilmesini sağladım. 90HZ'den sonra görüntü vermedi. 90HZ'i BF3 Single ile sınadım. Biraz fark eder gibi olsa da (60 FPS üstünde kırılmalar azalır gibi oldu) HZ meselesi tek başına yetmiyor. MS olayı ve input lag meselesi de devreye giriyor. Yani monitöre OC mümkün fakat tavsiye etmiyorum. Hem ömründen yiyor hem de büyük bir fark yaratmıyor. Film izlerken 90HZ yenileme süresini test etmedim edince ve talep edilirse sonucu burada paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 2 Mayıs 2014; 18:27:49 >

• http://www.kitguru.net/peripherals/monitors/zardon/asus-vn247h-super-narrow-bezel-led-monitor-review/6/

Şöyle bir inceleme buldum ama input lag vermemiş sanırım.

Hocam beni uzaklaştıran VX239H 'ın 5 ms tepki süresi. Oyunlarda ghosting olmasını istemiyorum. Yoksa görüntü kalitesiyle, estetiğiyle bir tık önde. Siz ne düşünüyorsunuz?
    .

• Lag testi olmayan inceleme, biz FPS'ciler birşey ifade etmiyor. VE247H veya VS248H bakabilirsin o zaman.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Şuan VX239H 'a daha yakınım. Değerli yorumlarınız için teşekkürler hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik
    @Overmedia
    Laptop için 120 hz monitör fazla. HDMI ile bağlarsın. VX239H alabilirsin.

GTX 670MX ekran kartı var ama sanırsam düşük kalır diyorsun
    VX239H Adex'te bazı makinelerde vardı pek beğenmedim doğrusu eğimli bir şekilde durması monitorün çok rahatsızlık verici
    asusun 3-4 ürününü kullanıyorum çok beğenmeme rağmen monitör ayaklıkları sıska geliyor
    VG248QE hariç tabikide o yüzden benq modeline yöneldim XL2410T VE 2420Z modellerine bakıyordum tamda :)

@bocekgrafik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overmedia -- 3 Mayıs 2014; 12:16:54 >
  • Overmedia kullanıcısına yanıt
    Daha güçlü bir PC'de kullanmayacaksan, boşuna (en az 2 kat fazla) para harcamış olursun o monitöre. VX239H'yi beğenmiyorsan, başka 60 hz monitör bak o zaman.
  • quote:

Daha güçlü bir PC'de kullanmayacaksan, boşuna (en az 2 kat fazla) para harcamış olursun o monitöre. VX239H'yi beğenmiyorsan, başka 60 hz monitör bak o zaman.

1 yıl sonra falan pc toplamayı düşünüyorum ama saol nv247h falan düşüneyim veya laptop upgrade çok saol yardımcı olduğun için

• Overmedia kullanıcısına yanıt
    Onu da önermiyorum. Onun yerine 2 model yazmıştım yukarıda birine.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hocam,monitörlerle ilgili merak ettiğim birkaç soru var yardımcı olursanız memnun olurum.
    Öncelikle almak istediğim monitörü laptopa bağlayıp hdmi dan dual dvi olarak görüntüyü alcağım ve izleme mesafem 60cmdir.Bu durumda merak ettiklerimse;
    *24'' monitör ile 27'' monitör arasında bu mesafeden kalite farkı ve monitöre hakimiyet durumu nasıldır.
    *Laptopta iki adet gt755m ekran kartı var ve güçlü oyunlarda(bf4,crysis 3,farcry3) FHD,high'da ortalama 35-40 fps alıyorum ve bu değerlerde 120 hz ile 60hz monitörler arasında gözle görülür bir fark hissedermiyim ,120 hz için önerdiğiniz ortalama fps değeri nedir.
    *2 ms değerinde Asus VG278H ile 5ms değerlerinde olan Asus MX279H monitörleri arasında gözle görülür bir ghosting yaşarmıyım?Yönlendirmenize göre iki modelden birini tercih edicem.Şimdiden teşekkürler

• MrStolas kullanıcısına yanıt
    - 60 cm için 24" bence gayet iyidir.

- FPS=hz gibi düşün. 120 hz'lik monitörde 80 FPS üzerinin akıcı görüntü verdiğini yazıyorlardı arkadaşlar. Aldığın FPS'leri, bazı gereksiz ayarları kapatarak ve/veya kısarak 60-70 civarına yükseltmen mümkün. Detaylar için, imzamdaki bir diğer konu olan Multi FPS Oyuncu Rehberi'nin oyun ayarları kısmına bakabilirsin.

- VG278H ile MX279H'nin boyutları dışında nerdeyse herşeyi farklı. Bu ikisini kıyaslamak yaznlış olur. Zaten, yukarıda yazdığım sebeplerden ötürü sana 120 hz monitör fazla gelir. Kaliteli ve gecikmesiz görüntü elde etmek istersen Asus VK278Q alabilirsin.
  • quote:

- 60 cm için 24" bence gayet iyidir.

- FPS=hz gibi düşün. 120 hz'lik monitörde 80 FPS üzerinin akıcı görüntü verdiğini yazıyorlardı arkadaşlar. Aldığın FPS'leri, bazı gereksiz ayarları kapatarak ve/veya kısarak 60-70 civarına yükseltmen mümkün. Detaylar için, imzamdaki bir diğer konu olan Multi FPS Oyuncu Rehberi'nin oyun ayarları kısmına bakabilirsin.

- VG278H ile MX279H'nin boyutları dışında nerdeyse herşeyi farklı. Bu ikisini kıyaslamak yaznlış olur. Zaten, yukarıda yazdığım sebeplerden ötürü sana 120 hz monitör fazla gelir. Kaliteli ve gecikmesiz görüntü elde etmek istersen Asus VK278Q alabilirsin.

Dediklerinizden yola çıkarsam 120hz nimetinin faydasını görmek için ortalama 80-100 fps gibi değerler almamız gerekiyor onun dışında farkı hissetmezsiniz diyorsunuz.Belirtmiş olduğunuz konuya ulaşamıyorum sadece yöneticilerin erişimi sağlanmış.Eğer VG278H'dan vazgeçersem,IPS panel ve tasarımı için MX279H'ı tercih ederim,kameralı tv,monitörler pek içime sinmediği için Asus VK278Q modeli tercih ediceğimi sanmıyorum teşekkür ederim cevabınız için.

• MrStolas kullanıcısına yanıt
    Konu yanlışlıkla mı kapatıldı, artık her ne olduysa, sayende fark ettim. Şu an görünüyor.
  • Hocam 600-650-670 liraya kadar bir bütçem var. Genel olarak oyun ve film için kullanılacak. Kardeşim League of Legends oynar, FPS oyunları oynar. Tepki süresi düşük, ışık sızması ve ghosting gibi sorunları olmayan kaliteli bir monitör arıyorum. Önemi var mı bilmiyorum ama ekran kartı da Sapphire HD7770. 24 inç ilk tercihimdir.
  • Max 300 TL'ye BF3-4 gibi oyunlar için bana yapabileceğiniz bir monitör tavsiyesi var mı? Teşekkürler.
  • selamlar,

AMD r290 ekran kartına, max-24", genelde oyun için kullanılacak, 700 TL'ye kadar
    şu an piyasada hangi monitörü tavsiye edersiniz???
    ilk sayfada Samsung S23B550V gibi monitorlere baktım ama çoğu piyasadan kalkmış.

bir de 2.el eski Samsung BX2350 var bu monitor nasıldır? oyuna gelir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mausr -- 4 Mayıs 2014; 18:34:02 >
  • 
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.