Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lgflex2 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
10.290
Cevap
139
Favori
360.077
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      6938 Mesaj
      25 Nisan 2014 15:34:46

@bocekgrafik hocam siz çağırırsınızda gelmezmiyiz. :)

@archangeluso Numan_Ebrinc@dellteam.com mailiyle iletişime geçebilirsiniz.. Fatura ve ölü pixel veya ışık sızması fotoğraflarıyla birlikte şikayetinizi belirtirseniz bu kişi size fazlasıyla yardımcı olacaktır.. Monitörü henüz almamışsınız ama herhangi bir sorun çıkarsa ve bu tek ölü pixel bile olsa ya da basit bir ışık sızması bile olsa yenisini gönderiyorlar. Bana extra olarak 3 adet monitör gönderdiler.. Sadece bu maile atmış olduğum fotoğraflar üzerinden hemde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pohuman -- 25 Nisan 2014; 15:37:37 >
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik , archangeluso
      25 Nisan 2014 15:54:16

tekrar merhaba hocam ^^ ben hala bir karar veremedim monitör seçiminde.. önceki konuşmamızda bana ips panel monitör almam gerektiğini söylemiştiniz göz bozukluğum nedeniyle.. ben de gittim önceki pazar vatan'da monitörlere şöyle bi göz gezdireyim dedim.. gerçekten ips paneller ile tn paneller arasında insanı görsel açıdan "tn almaya geldim ama ips mi alsam?" demeye yönlendiriyor doğrusu.. :) ben de şöyle bir göz gezdirip, haftasonu indirimli fiyatlarını alıp çıktım mağazadan.. o günden beri kendime soruyorum ips alıp sağlam görüntüyle ama 5ms oyun oynamak acaba gerçekten oyunda bana ghosting'i hissettirecek mi yoksa tn alıp daha kötü bir görüntüyle oyun keyfini çıkarmaya çalışmak mı diye.. :) ips'nin ekranlarını görünce gerçekten beni etkiledi tn'e göre ama işte çok kararsız biriyim ne yazık ki.. geleceğe yönelik bir monitör alıp kurtulsam artık.. :) hocam bir soru sormak istiyorum vs278q'yu yazmamışsınız konuya da bir sorayım dedim.. vs278q ile vk278q arasında kaldı kafam bir yandan siz hangisini önerirsiniz acaba? konuda ismini göremediğimden dolayı vk278q mu? ^^
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
      Evga GTX980 SC ACX 2.0 Intel i7 4790k Gigabyte Z97 Gaming 5 Samsung 850 EVO 250GB Corsair Vengeance 8GB (2x4) Zalman Z11 Neo + 700W Noctua NH-U14S Logitech G710 Cherry MX Blue Razer DeathAdder Chroma SteelSeries QcK Gaming Mouse Pad

• Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Nisan 2014 16:01:38 Konu Sahibi

Şu konuda yazmıştım onunla ilgili bir şeyler.
      |
      |
      Southwester kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Teğmen
      120 Mesaj
      25 Nisan 2014 19:40:47

ölü pixel olayına takılma DELL in monitörlerinde sıfır pixel garantisi var 10 monitörden 1 tanesinde belki çıkar / distribütör firma sattıkları DELL ürünlerinden bihaberler sanırım
      DELL servis konusunda müşteri memluniyeti adına hertürlü yardımcı oluyorlar ölü pixel çıktıgında ürünü aldığın firmayla değil DELL servisle iletişime geçiceksin gerekeni yayıp sorunu çözüyorlar zaten !
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik , archangeluso
      25 Nisan 2014 20:21:11
      25 Nisan 2014 21:28:53
      |
      |
      Bahsedilenler: INTRUDERTR
      25 Nisan 2014 21:29:21
      quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

i2269Vw
      http://www.hepsiburada.com/liste/aoc-i2269vw-215-6ms-analogdvi-d-full-hd-ips-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd800110&categoryId=3002879

bu monitörü almaya karar verdim . hem ips hem ucuz.

ekran hoşuma gitti güzelmiş ya
      |
      |
      25 Nisan 2014 21:52:38

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      Evga GTX980 SC ACX 2.0 Intel i7 4790k Gigabyte Z97 Gaming 5 Samsung 850 EVO 250GB Corsair Vengeance 8GB (2x4) Zalman Z11 Neo + 700W Noctua NH-U14S Logitech G710 Cherry MX Blue Razer DeathAdder Chroma SteelSeries QcK Gaming Mouse Pad

• Yarbay
      3493 Mesaj
      25 Nisan 2014 21:52:45
      quote:

Orijinalden alıntı: lossenergie

biraz daha ver bunu al 23 inch
      http://www.vatanbilgisayar.com/23-i2369v-genis-ekran-led-ips-monitor.html

ben iş yerinde kullanıcam masa o kadar büyük değil .hatta bulsam 19unu alıcam. :)

bir tane mm dan 200 tl ye aoc 23 aldım led ama ips olmayanı kocaman geldi gerçi laptop kullanıyorum ondan dolayı birazda ama alışamadım bi türlü.arkadaş beğenince ben bi tane daha alırım dedim verdim

• Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Nisan 2014 22:06:27 Konu Sahibi

22" uygunsa AOC i2269Vw alabilirsin.
      |
      |
      INTRUDERTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      3493 Mesaj
      25 Nisan 2014 22:10:04

Büyük monitör başınızı ağrıtmasın

Oyun oynayacaksanız 24" bir monitör satın almak çok büyük bir hata olabilir. Aslında bu biraz da oynayacağınız oyuna bağlı. Eğer strateji oyunu oynayacaksanız geniş bir alan iyi olacaktır. Bu bağlamda 24" tercih edebilirsiniz. Fakat FPS oynayacaksanız dev ekrandan dolayı bir süre sonra gözleriniz doğrudan gelen yüksek ışıktan dolayı rahatsız olabilir.

Bu bağlamda büyük monitörler yerine mümkün olduğu kadar 22" altında modelleri tercih edin. Mümkünse 18.5" boyutlarında Full HD görüntü sunabilen modelleri bile tercih edebilirsiniz.
      |
      |
      ozeceze kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      25 Nisan 2014 22:14:03

23 almıştım arkadaşa verdim .çok dar açılıydı hafif geri kaykılsam yada yazıcıya doğru vs hemen görüntü bozuluyordu .aslında renk olarak vs çok çok iyiydi .ben yine ucuz olsun diye almıştım .ama beklentimin üzerinde renk kalitesi vardı. biraz büyük geldi .daha ufak ve ips almak gerektiğini anladım.oyunla işim yok zaten ama günde 5-6 saatim monitör başında geçiyor.

en uygun fiyatlıda bu ürün zaten.
      |
      |
      25 Nisan 2014 23:43:05

Genel amaçlı kullanacağım hocam. Yeri gelecek PS kullanıcam yeri gelecek CoD Ghost oynayacağım yeri gelecek film izleyeceğim. 21.5" yada 23" alırım sanırım 18.5" cidden ufak geliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      INTRUDERTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      Ryzen 5 1600 // MSI X370 Gaming Plus // Corsair RGB 8GBx2 3000Mhz CL15 // Asus ROG Strix GTX1060 O.C // Samsung Evo 850 250GB // WD Blue 1TB 64mb // Corsair 270R // Corsair CX600 // Samsung CF390 24'' // Corsair K55 RGB
    • Teğmen
      211 Mesaj
      25 Nisan 2014 23:43:50
      hocam fps icin f/p onerebilir misiniz? 24' 21.5' arasi, genis ekran, max 350 tl, 1 ms tepkime suresi olan ve elbette mat ekran?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jrkesen -- 25 Nisan 2014; 23:45:08 >
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      26 Nisan 2014 00:00:24 Konu Sahibi

O fiyat aralığı için ikinci ele bak bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 26 Nisan 2014; 9:40:06 >
      |
      |
      jrkesen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      5 Mesaj
      26 Nisan 2014 01:27:20

Usta fps oyunları için cs go ağırlıklı oynuyacam ona göre bir monitor almak istiyorum input lag 0 ve tepkime süresi 2 ms - 5ms olabilr 21,5 inc yada 22,23 fark etmez fiyat aralığım 350 tl - 400 tl yardımcı olursan sevinirim
      |
      |
      26 Nisan 2014 09:27:05

hocam 5 ms cok mu etkiler ki?

|
      |
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      26 Nisan 2014 09:44:26 Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: cenk122

Usta fps oyunları için cs go ağırlıklı oynuyacam ona göre bir monitor almak istiyorum input lag 0 ve tepkime süresi 2 ms - 5ms olabilr 21,5 inc yada 22,23 fark etmez fiyat aralığım 350 tl - 400 tl yardımcı olursan sevinirim

İkinci elde o fiyat aralığında iyi monitörler düşebiliyor. Orayı takip edersen denk gelir illaki birisi. Özellikle de benim tavsiye listemdeki Samsung monitörlerden P veya XL serisi herhangi biri işini görecektir.

@jrkesen
      Gerçek 5 ms ise farkı anlaman çok çok zor ama 5 yazıpta gerçekte atıyorum 15 ise farkeder tabii ki.
      |
      |
      Bahsedilenler: jrkesen

• Teğmen
      211 Mesaj
      26 Nisan 2014 10:37:57

aoc ve asus gibi markalar boyle bi sahtekarlik yapabiliyo mu yoksa?

|
      |
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      26 Nisan 2014 10:57:13 Konu Sahibi

Marka ismi vermem doğru olmaz. Yukarıda cenk122'ye yazdığım mesaj senin için de geçerli olabilir.
      |
      |
      jrkesen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,332
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.