Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (234. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevab icin alıntılarsanız sevinirim.Arkadaşlar 144hz 1ms monitör icin gtx770 2gb nasıldır ? istenileni verir mi yoksa az mı kalır . ?
  • TheDifferance kullanıcısına yanıt
    Alıntıya gerek yok. Yanındaki cevap butonu da aynı işi görür. O monitöre 770 ayar kısarak yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Alıntıya gerek yok. Yanındaki cevap butonu da aynı işi görür. O monitöre 770 ayar kısarak yeter.

Bekledeğim cevabdı teşekkür ederim :) 770 deseydiniz kalan para ile bişiler eklicektim sisteme o zaman gtx780 daha iyi bir secim olacaktır.
    Ayar kısmadan o monitörü doyuracak tek kart yok. 780 de yetmez yani. 770 iyi kart.

Detaylı ayarlar için de imzamdaki Multi FPS Oyuncu Rehberi'ne bakabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam kafam karıştı biraz,Tam olarak ne yapmak lazım ozaman ? 144hz monitör yerine 60hz monitör mü alınmalı ? 144hz monitör ü sadece sistemimiz cok cok yuksekse mi alalım pek bilgim yok monitörlerle ilgili maruz görün.
    144 hz alman şart değil. 80 üzeri FPS alsan akıcı olur yine. Bi de ayar kisman gerek. Ayar kismak derken, görüntüde bi kayıp yaşamayacaksin.

Dediğim konuyu okursan beni daha iyi anlayacaksin.

Hocam yazınızı okudum sağolun,Baya bişiler anladım ama şunu anlamadım şimdi ben ozaman 60hz 1ms bir monitör alıcaksam gtx780 buna cok mu gelicek gtx770 alırsam daha mı iyi performans alırım ? yani şunu demek istiyorum 60hz alıcaksam gtx780 e bütçem yetiyorken 780 mi alayım yoksa gerek yokmu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDifferance -- 19 Nisan 2014; 17:04:21 >
    Gerek yok.

• Selamlar herkese bugün ya da yarın monitörümü alıcam. 24" ile 27" arasında kaldım bunu gidip görünce karar vericem 27" gözüm yerse asus VK278Q alıcam ancak yemezse 24" seçeneğinde iki ürün arasında kaldım. aoc E2461Fwh ve asus VS248H. uk.hardware sitesinden incelediğime göre tepki süresi özellikleri ile VS248H daha iyi bir seçenek gibi. aynı sitenin incelemelerine göre sadece renk parlaklığı açısından E2461Fwh iyi bir seçenek gibi duruyor. Bu gözle karşılaştırma yapılmadan bilinmez sanırım ancak aranızda bu iki monitörü görmüş biri varsa fikrini alabilir miyim?

@bocekgrafik üstad çok güzel bir konu olmuş eline emeğine sabrına sağlık. 1 aydır kafa yorarken bu konu sayesinde 1-2 saatte kararım kesinleşti, neden donanım habere ilk bakmadım kendime çok kızdım. Yukarıdaki fikir danışmam haricinde sana bir sorum var baktığım bu monitörler tn panel. bunlara rakip olabilecek ilk aklına gelen ips panel bir monitör söyleyebilir misin acaba? Ben deli gibi oyun oynacağım ipslerin hepsi 5ms civarı bu da beni tn-ips kararsılığına itti fakat sen bir yerde normal insan gözü 12msten altını farkedemeyebilir demiştin bu yüzden fikrini öğrenmek istedim.

Ben hala 19" samsung 997mb flat crt monitör kullanıyorum bu yüzden sanırım ips-tn panel kararsızlığım çok önemsiz çünkü bana ikisi de monitörümden sonra süper gelecek ama işte insan almışken bir kere alıcam diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• slm vatan bilgisayardan AOC E2461Fwh siparişi verdim yalnız inceleme konusunda bi arkadaş crt monitör ile 15-25ms fark var dedi testlerde ve de bu benim için çok yüksek bi değer online fps oyuncusu olarak şuan vatan bilgisayarda sadece ps4 için kullanabileceğim input lag değeri en düşük monitör hangisi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erk_ -- 20 Nisan 2014; 21:12:41 >
  • AOC E2461FWH nin görüntüsü daha iyi hatta şöyle söylim çogu tn panel monitörden güzel sorduğun monitörlere alternatif IPS panel olarakta ASUS VX239H sorduğun monitörlerin arasında kendin görme şansın varsa muhtemelen ASUS VX239H seçersin
  • lossenergie kullanıcısına yanıt
    tamam 23" olması çekince yarattı ama VX239H alıcam, teşekkürler tavsiye için, ama yine de VK278Q ürününe de bi göz atıcam içimde kalmasın :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 23-24" farkını anlamaz çok zor. Yakından kullanacaksan 23-24, 70-80 veya daha uzaktan kullanacaksan 27" alabilirsin. VK278Q veya VX239H olabilir.
  • erk_ kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın sallamış. Şu incelemede input lag kısmının altındaki response time'lara bak lütfen.
    yok benim arkadaşım deyil aoc kullanıcıları bölümünde crt ile yaptığı testlerde 15-25ms fark var yazmış bi kaç resim yüklemiş

buradan bakabilirsin
    Link için sağol. Benim için öncelik kullanıcı testidir her zaman ama orda bi anormallik var. Teste göre LG monitör CRT'den bile hızlı çıkmış orda ama bu mümkün değil. En iyi ihtimalle denk çıkması gerekirdi. Eğer o içine sinmediyse, birkaç sayfa geride testi de bulunan Asus VX239H alabilirsin.
    tmm onu incelerim daha önceden input lag yüzünden 2 tv değiştirdiğim için monitöre yöneldim ondan da başımız ağrımasın
    Bu konu sadece tavsiye konusu. Alıp-almama kararı tavsiye isteyen kişilerin; sizin yani yine...
  • Merhaba bocekgrafik üstad;

AOC E2461Fwh (kullanıcıların ve sizin tavsiyeniz üzerine)
    Viewsonic VX2452MH (ViewSonic'in VX serisi oyun için idealdir. Bu seriden herhangi bir monitörü oyun için alabilirsiniz, sözünüz üzerine) arasında kaldım.
    Viewsonic modelinin hiçbir yerde incelemesini bulamadım.
    Sizce bu iki monitörden hangisini almalıyım? Hatta varsa maksimum 600 liraya daha iyi alternatif istiyorum.
  • acephalous kullanıcısına yanıt
    VX2452MH için bi inceleme buldum. Lag süresi düşük olsa da gölgelenme sorunundan bahsedilmiş: ViewSonic VX2452MH İnceleme
    Asus VX239H'yi tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.