Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (225. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Gayet iyi anladım. 120 veya 144 hz herhangi bir lazım sana. Yukarıda da yazdığım gibi ikinci eli takip etmen gerekecek. Illa satan biri çıkar yine.

Tamam Hocam Sağolasınız Bilgileriniz İçinde Ayrıca Teşekkür Ediyorum
  • Arkadaslar samsung s24c300h hakkinda ne dusunuyorsunuz fiyati 500 tl oyun ve film icin alinirmi sizce.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dell P2414H
    http://pcmonitors.info/reviews/dell-p2414h
    nete gezinirken denk geldim renk konususunda U12 serisinden başarılı oldugundan bahsediliyor oyun konusunda 60 hz monitör olarak çok başarılı olduğu söyleniyo seninde bir göz gezdirmeni istedim ips panelli oyuncu monitörü olarak sanırım bir alternatif olur konuya
    @bocekgrafik
  • lossenergie kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için sağol.
    U2312HM için yazılan yorum enteresan.
  • Chantodowill kullanıcısına yanıt
    Testini bulamadığım için yorum yapamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

Üstat selam,

Geç oldu ama Eizo Foris Fs2333 için küçük bir inceleme yaptım. Burda mı yoksa ana konusun da mı açıklayayım? Birde merak ettiğiniz, denememi istediğiniz bir şey var mı?

İnceleme ne oldu?
  • merhaba hocam benim en fazla 1200 tl limitim var ekran kartım gtx780 bana güzel bir monitör önerebilirmisiniz vatanın %30 indirimiyle almayı düşünüyorum
  • Hocam yazını okudum güzel yazmışsın ellerine sağlık fakat ben kendime uygun olanı seçemedim genel olarak fps oyunları ve açık dünya oyunları oynarım ekran kartı asus gtx 780 en fazla 1000 TL değerinde bir monitör önerebilirmisiniz

• 780'in hakkını verecek monitör ya 1440P'dir, ya da 120-144 hz monitörlerden biridir. 24" alacaksanız 120 veya 144 hz bulabildiğiniz herhangi bir monitörü alın; sıfır veya ikinci el farketmez. 1440P olanların fiyatları ise sizin bütçenizi aşıyor zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında benim aklımdan BENQ XL2420T modeli geçiyordu onu bulamadım sizin önerilerini doğrultusunda asus veya aoc marka alıcam peki Ips-led mi almalıyım yoksa sadece ledmi çünkü ips modellerin tepki süresi fazla oluyor

• Arsenon kullanıcısına yanıt
    Sırf oyun için kullanacaksan ve gecikmeye tahammülün yoksa TN, yani senin deyişinle normal LED al.
    Ama ikisinden de (TN kadar olmasa da hem hızlı, hem de iyi görüntü) biraz olsun dersen, F/P olarak Dell P2414H en iyi seçeneklerden biri şu an.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam galiba led alıcam cevaplar için çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arsenon -- 2 Nisan 2014; 15:17:20 >
  • Hocam bu monitör kaç hz? Oyunlarda en fazla kaç fps alabilirim?

http://www.vatanbilgisayar.com/23-vx239h-genis-ekran-ips-led-monitor.html

• Merhaba 27 inch bir monitör almak istiyorum. Oyunda oynuyorum film vs.'de izliyorum. AOC'nin D2769Vh modeli hem 27" hem 3D özelliği olmasından dolayı ilgimi çekti. Parlak ekran konusunda tereddütlerim var görmeden karar veremeyeceğimi düşünüyorum. Diğer özellikleri bakımından tavsiye eder misiniz? Mesela tatmin edici bir 3D performansı sağlar mı?
  • @Mortuuus
    Oyunlarda kaç FPS alırsan al, monitörün sınırı 60 hz, yani 60 FPS ile sınırlı. Bazı modellerde 1024x768 gibi çözünürlüklerde 75 hz desteği olabiliyor. Denemek lazım.
    Anekdot: 120 veya 144 hz olarak üretilmelen tüm monitörler 60 hz'dir.

@whoisnextt
    Şurda ve şurda incelemeleri var. Oralara bi göz at istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 3 Nisan 2014; 9:06:13 >

• 500-600 tl arasında 120hz monitör bulabilir miyim?

• Mortuuus kullanıcısına yanıt
    İmkânsıza yakın bir ihtimalle belki ikinci elde.
  • GÜNCELLEME:

Konuya Monitörünüze ince ayar yapın diye bir başlık ekledim. Bu siteyi kullanarak monitörünüzü ayarlayın. Kontrast, ışık, renk monitörle ilgili daha birçok ayar. Özellikle de fabrika çıkışı kalibrasyonu yapılmamış monitörleri ayarlamak için çok faydalı bir site.
  • İlk mesajınızı okudum ve oradaki modeller arasında Vatan'ın sitesinde bulabildiğim en iyi model Samsung 24b350h modeli o da stoklarda yok. 22" modeli hiç yok zaten sitesinde. Şu anda 22" Samsung 226BW monitör kullanıyorum ve bozulma aşamasında olduğu için yeni monitör almam lazım. Bilgisayar masama da 24" sığmayacak gibi. Çünkü 22" monitörümün yukarısında 2-3 cmlik bir boşluk kalıyor. Eğer yüksekliği ayarlanan bir monitör varsa o zaman iş değişebilir tabi. 22" ebatlarında bulabildiğim iki monitörü ise aşağıda linkleriyle belirttim. İçlerinde tavsiye edebileceğiniz bir model var mı? Veya B350H'nin 22"lik olanını bulabileceğim bir yer biliyor musunuz?

7 sene boyunca 2ms monitör kullandığım için 5 ms'ye alışamam muhtemelen. Oyun amaçlı bir monitör istiyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/215-e2262vwh_bw-genis-ekran-led-monitor.html#genel-bakis

http://www.vatanbilgisayar.com/215-227e4lhab_00-genis-ekran-led-monitor.html

Teşekkürler şimdiden

• soulfly1 kullanıcısına yanıt
    Ben de konuyu okuduktan sonra yazdığın için teşekkür ediyorum.

Piyasada 2 ms diye satılon monitörlerin çoğu 2 ms değil. Sorduğun Philips'de değil. Siteye yanlış yazmışlar.
    Eğer tepki süresine takılmazsan ViewSonic VX2270smh veya Asus VX229H alabilirsin ve muhtemelen memnun kalırsın bundan.
  • 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.