Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Notebook ekranları hakkında net bilgim yok ama Monster, Samsung ve MSI'nin oyun için ürettiği modeller dışındakilerin oyun için uygun olduğunu sanmıyorum.
  • oskis kullanıcısına yanıt
    Link bozuk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Link bozuk.

http://www.vatanbilgisayar.com/27-vs278q-genis-ekran-led-monitor.html
    Belki daha iyidir ama testi olmadığı için yorum yapamayacağım.
  • quote:

Belki daha iyidir ama testi olmadığı için yorum yapamayacağım.

alınadabilir yani sorun yok diorsunuz sonucta diger modelin aynisi belki bir üst modeli gibi geldi banada?
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Peki hocam benim linkini verdiğim aoc ları neden önermiyorsunuz? Özellikleri bakımından çok bir farkları yok hatta pahalı olan model daha iyi sanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • son öneri istiyorum beyler..türkiyede olmayan monitörleri yazmayınız lütfen 3d 120 hz ya da 144hz ortalama 1000 1200 lira fiyatlı bi monitör tavsiyesi istiyorum. benq 2420 bulamadım almak istiyorum bi monitör haftalardır stresteyim :D
    @oskis
    Ordan nasıl öyle bir anlam çıkardın, anlamadım.

@CagBaBa
    oskis'e yazdığım aynı cevap onun için de geçerli: Testi olmadığı için yorum yapamayacağım.
    Umarım sen de onun gibi bu cümleden "alınadabilir yani sorun yok" mânâsı çıkarmazsın.

Arkadaşlar!
    Beni yormamak ve bezdirmemek için, ilk sayfadaki konuyu anlayarak okuyun evvela; sonra tavsiye isteyin. Yoksa birgün iyice tepem atacak ve konuyu sileceğim artık. Konuyu okunmadan tavsiye istenmesinden ve benzer soruların farklı cümleler şeklinde sorulmasından bezdim artık. Anlıyor musunuz.

• Tüm 120 ve 144 hz monitörler oyun için uygun olduğuna göre hangisini bulabilirsen onu al o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Silver Surfer

Bjk__murat'ın kullandığı monitör çok şahane yanılmıyorsam 400-500 arasıydı sen ondan al istersen hem güzel hem senin istediğin tarzda bir monitör. Eğer beğenmezsen yine başka bir şekil yaparız.

arkadaşın bütçesi 550 liraya
  • quote:

@oskis
    Ordan nasıl öyle bir anlam çıkardın, anlamadım.

@CagBaBa
    oskis'e yazdığım aynı cevap onun için de geçerli: Testi olmadığı için yorum yapamayacağım.
    Umarım sen de onun gibi bu cümleden "alınadabilir yani sorun yok" mânâsı çıkarmazsın.

Arkadaşlar!
    Beni yormamak ve bezdirmemek için, ilk sayfadaki konuyu anlayarak okuyun evvela; sonra tavsiye isteyin. Yoksa birgün iyice tepem atacak ve konuyu sileceğim artık. Konuyu okunmadan tavsiye istenmesinden ve benzer soruların farklı cümleler şeklinde sorulmasından bezdim artık. Anlıyor musunuz.

Gittim bugun o monitoru aldim cidde. Supermis anlattiginiz kadar varmis cidden..bnim begendigim
    Modelin renkleri soluktu..ama bu modeli. Super goruntusu war tawsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hangisini aldın? VK278Q'yu mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hangisini aldın? VK278Q'yu mu?

Aynen cokta memnunum sorunsuz ...

• Birçok kişi çok defa soruyor "Bunu neden öneriyorsun, bunu neden önermiyorsun?" diye. İlk sayfada ve diğer sayfalarda bunu defalarca yazmıştım ama bu vesileye tekrar yazayım: Ben sadece alındığında memnun kalınacak, oyun performansından emin olacağım monitörleri tavsiye etmeye gayret ediyorum ve bunu da dikkat edilecek olursa bunu da marka ayrımı yapmadan yapıyorum. Şu 75 sayfalık konuda, tavsiyem üzerinde aldığı monitörden memnun kalmayan sadece 1 kişiyi hatırlıyorum; bu sayı belki 2 olabilir ama adı üzerinde tavsiye konusu bu. İsteyen tavsiyeme uyar, isteyen uymaz. Kimseye zorla birşeyi almaya zorlamam; akla kapı açarım, ihtiyarı elden almam.

Misal olarak Samsung'un S23A550H, Dell U2312HM ve daha birçok modelde dünya kadar stok varken, tavsiyelerim başladıktan kısa süre sonra tükendi. Hele de Dell, oyuncular arasında pek az bilinirken, şu an bilinir hale geldi. Bunun gibi çok misal var. Kim ki tavsiyem üzerine aldığı üründen memnun kalıpta "Allah razı olsun" dese, bana kâfi.

Bu konuyu açma serüvenimin kısa özeti ilk sayfadaki 11 Haziran 2012; 10:13:44 tarihli mesajda ve yine imzamdaki Multi FPS Oyuncusunun Rehberi konusunda var. "Zamanında ben bu sorunlardan çok çektim, başkaları da çekmesin" diyerek açtım bu iki konuyu. "Her sürüde bi boklu dana olur" hesabı, hiçbir maddi karşılığı olmaksızın şu yardımıma rağmen hakaret edenler bile çıkıyor arada. Onlara göre hareket etseydim ve/veya "Pireye kızıp yorganı yaksaydım", bu konuyu çoktan silmem gerekirdi. Hatta layık oldukları karşılığı vererek ceza yemekte cabası.

Bugüne kadar "Neme lazım. Bana ne milletten, ben çektim onlar da çeksin." veya "Ben nasıl bu sorunları kafa patlatım çarelerini bulduysam, onlar da araştırıp bulsun. Hem, ne uğraşacağım milletle; hele bi de arada bi iti-kopuğu çıkıyorken." fikrine kapılıp, çoğunluk olan iyi niyetli insanları mahrum bırakmadım. Ama ben de sonuçta insanım ve arada gereksiz sorulardan ve benim günlerce kafa patlatıp açtığım konuyu okumak için 1 saatini ayırma zahmetinde bulunmayan insanlardan bunalıyorum haliyle zaman zaman. Bu da insanı yukarıda yazdım fikre sürüklüyor haliyle.

Konuyu iyice anlayarak okuyan bir kardeşimiz, okurken rakamlardan dolayı beyninin ambole olduğundan behsetmiş, bundan dolayı okuma işini mola vererek yaptığını yazmıştı. Onu çok iyi anlıyordum. Çünkü ben de konuyu hazırlarken, aynı sebepten ötürü beynimin durma noktasına geldiği oluyordu ve mecburen mola vererek devam ediyordum. Ona verdiğim cevap: "Senin beynin okurken ambole oldu. Ya ben konuyu hazırlarken ne çektim, düşünebiliyor musun?" olmuştu.

İş hazırlamakla da bitmiyor. Konuyu yeni çıkan modellere göre güncellemem gerekiyor bir de arada. Son yaptığım güncelleme takriben 7 saatimi almıştı mesela. Konu şu an tekrar güncellenmesi gerekiyor ve bu süreden dolayı biraz eriniyorum haliyle. Bu eringenlikte emek bilmeyen üyelerin katkısı büyük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 30 Mart 2014; 15:27:39 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Diger monitorle yanyana koyudugmzda zaten renkleri soluktu...iyi oldu onerdiginizi aldigim cok tskkerler

• Bende uzun süredir binlerce kişiyi sistem sahibi yaptım bilirsin. Bir çok defa benden tavsiye alıp sistemini toplayan, daha sonra bana çamur atan arkadaş oldu. Bir çok defa sadece ortaklaşa tavsiye edilen ürünleri yazan yada evindeki Pentium4 bilgisayarından ahkam kesen hatta işlemciyi gpu'yu hayatında hiç görmemiş, montaj serüveni vga takmaktan öteye gitmeyen bir çok arkadaşın yorumlarına da maruz kaldım. Günlere yaklaşan saatlerde emek verilen ve ince ince düşünerek, kullanıcı kitlesine ve tarzına göre oluşturduğum konuyu onlarca farklı yerde gördüm. Hatta benim adımı paintte silip kendi adını yazarak o konuyu sayfalarca ilerletenide gördüm ama hiç birşey yapmadım önemli olan bilginin yayılması diye düşündüm. Onlarca özel mesaj cevaplıyorum, bilader , usta , hacı gibi tabirleri ilk mesajda kullanan tanımadığım insanlara bile yardımcı olmaya çalışıyordum ki artık bunu bırakmaya çalışıyorum yavaş yavaş ( niye cevap vermiyorsun diye yazanlar tavırlarını düşünsünler diye ) . Velhasıl '' adabınca '' yapılan olumsuz yorumlar başımızın tacıdır. Gerisini kaleye almayıp devam etmek gerekli. Sanal ortamda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan çok kişi varken donanım forumunda bana bu adam bu işten anlıyor diyebilecğein kişi sayısı zaten bellidir. Bu yüzden çabuk sinirlenmemeye hemen can sıkmaya çalışmanı tavsiye ederirim zira şuan yenisini açtığım sistem tavsiyeleri anakonusu, eskisi 500.000 görüntülenme aldı sayfa sayısı belirsiz olduğu için açıldı , yani biraz rahat ol bak yarın oy da vereceksin

• Arkadaslar daha öncede sordum bu saoruyu falak net bir cevap alamadim. 400 tlye kadar bir mönitör önerirmisiniz ? Simdiden tesekkürler.

• @bocekgrafik....ben başka bir Forumda Moderatörüm.....bu tip şeyler her Forumda olur....Sen tamamen gönüllü olarak bir konu hakkında bilgi paylaşırsın....ama bir bakarsın insanlar sana teşekkür edeceğine, başlarlar saçma sapan sorular sormaya...Burası bir Forum...isteyen bilgi paylaşır, isteyen paylaşmaz....ayrıca hiç kimse bilgi paylaşmak zorunda değildir....Ama emeğe saygı duymayan ve herşeye hazır konanlar bayılırlar böyle bedava bilgi ve tecrübeye...Oh ne güzel hiç çaba harcamadan öğren....O yüzden üzülmeye değmez....Senin verdiğin emeğe değer verenler "sessiz" çoğunluktur, merak etme.

Yahu şu 75 sayfalık konunun 1 nci sahifesindeki Monitör incelemesine kaç kişi baktı merak ediyorum....Orada zaten piyasada mevcut olan ( hatta olmayan) bir çok Monitör hakkında fikirler belirtilmiş...ama işte o kolaya kaçanlar hala gelir konuyu hiç okumadan "bana Monitör "önerir misin ? derler ve birde cevap yazmazsan, bana niye yazmıyorsun ? diye çıkışırlar... al burdan yak.!!! 3-4 sahife geriye doğru baksa, zaten bir sürü Monitör önerilmiş, konuşulmuş....ama nerdeeee...!!!

O yüzden sen hiç kafana takma, kendi bildiğini yapmaya devam et....Bu konu Uygun Fiat ile ( 400-800 TL arası ) Kaliteli bir Oyun Monitörü almayı düşünenler için Türkiye'de bence en geniş kapsamlı konu....daha ucuz Monitör almak isteyenin buraya bakmasına gerek yok...Gitsin herhangibir Mağazada her taraf Ucuz Monitör dolu....Daha profeysonel 1500-2000 TL Monitör almak isteyen zaten kendisi hallediyor...gerisi hikaye...

• Uagoktug kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım yukarıda @bocekgrafik tümüyle anlatmış ve her şeye vurgusunu yapmış, niye anlamamakta ısrarcısınız? Ama sorayım ne için kullanacaksın? Üst seviye monitörleri alamazsınz başta 120-144 HZ, 3D gibi özellikleri unut.
  • Uagoktug kullanıcısına yanıt
    26 Mart 2014; 20:58:31 tarihinde cevap yazmıştım.

quote:

İkinci el monitörlere bakın bence. O fiyata bulabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.