Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (212. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • philips ips monitör aldım. birşey izlerken monitörden bir ses geliyor, böyle uzaktan beri korna çalarak gelen kamyon sesi gibi vınlıyor. İademi etsem, yoksa normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayaras

philips ips monitör aldım. birşey izlerken monitörden bir ses geliyor, böyle uzaktan beri korna çalarak gelen kamyon sesi gibi vınlıyor. İademi etsem, yoksa normal mi?

Monitörden gelen ses normal olabilir mi? Helede bahsettiğiniz gibi bir ses.? İade edin bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ginnix

quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

Her ne kadar az fark olsa da kişiden kişiye bu değişir. Herkesin algı seviyesi de farklıdır bunu kimse göz önüne almıyor.
    Ghosting + input lag birleşince öyle fark ediyor ki.

Ya yuru git surdan ala ala :D adami guldurme. Herkesin algi seviyesi farkliymis. Evet farklidir ama bu 2ms 5ms 1ms gibi kucuk rakamlari algilama konusunda degil. Git test yap. Kronometreyi baslat, bak bakalim 2 milisaniyeyi rahat bi sekilde algilayabiliyo musun. Ben cevabini simdiden vereyim. Hayir.

Ghosting + input lag demissin. Ghosting dedigin sey zaten 60hz monitorde olmayan bisey. Sanki kac hz ile oynyuyosun sende ghosting oluyor anlamadim. Zaten oyunlarin hepsi 60 fps destekliyor ve monitorler en haz 60hz hizinda tazeliyor. Input lag demissin. Input lag dedigin sey kac ms arkadasim?

He input lag oldu bf 3 te adami vuramadim, 120 hz monitor aldim o serverdan bu servera en yuksek puan alip costuruyom gibi sacma sapan bi anlam cikiyor bu dediklerinden :)

Sana verecek çok cevabım var ama değmezsin.

• ginnix kullanıcısına yanıt
    1. CRT monitorlerde input lag yoktur veya yok denecek kadar azdir.
    2. "Refresh Rate" diye tabir edilen ekran guncelleme hizi, ekran kartindan ciktiktan sonra elde edilen datanin, ekrandaki goruntuyu olusturma hizi degil, gelen goruntunun saniyede kac kere ekranda tazelendigidir.
    3. Yeteri kadar kaliteli TN panellerde ghosting olusmamasi için piksellerin renkten renge dönü?me süresi önemlidir. Tazeleme hyzynda ise 60 Hz - 75 Hz yeterli rakamlardyr. Üstü dijital mastürbasyona döner.
    4. Gunumuzde kullanilan 300 HZ SUPER UBER HIPER 500 HZ TRANSSIBER gibi sacma tabirler tamami ile pazarlama stratejisidir.
    TV yayinlarinda ve filmlerde gelen goruntu zaten sabit (24-30 fps) bir degerdir ve Pixel Blending teknolojisi kullanilarak gösterilecek 2 kare arasina bir veya daha fazla kare eklenerek pixel gecisleri hesaplanmakta ve gosterim sirasynda akici bir goruntu elde edilmektedir. Bu teknoloji 2002'de WinDVD isimli uygulamada dahi vardi. Dolayisi ile piksel blending teknolojisini kullanmadan 120 Hz bir monitörde 30 fps ile calisan bir oyunu oynamanin mantigi da yoktur. Bu yuzdendir ki TV panelleri, input lag ve bu gibi goruntu isleme teknolojilerinin yarattigi gecikmeler yuzunden gaming arenasinda kabul gormez. Ekran kartiniz yeteri kadar FPS saglayamiyorsa 120 Hz bir monitöre ihtiyaciniz da yok demektir. Ha derseniz ki bende SLI/CF cok saglam bir sistem var, 150 fps altina dusmuyorum, o zaman 120/144 hz panel alip agiz sagligiyla kullanabilirsiniz.
    5. Ghosting ile input lag tamamen ayri tanimlardir.
    Ghosting, görüntü kalitesini düsürerek oynatmamaktan daha çok takinti yaratir. Fakat çok hareketli FPS oyunlarinda, kalitesiz bir panelin oyuna engel oldugu da olabilir tabi ki.
    Input lag ise bir gecikme problemidir. Görüntü, bilgisayarda islendikten 10-30 milisaniye sonra gozlerinizin bu goruntuyu beyne iletmektedir. Bu deger de profesyonel FPS gaming sektorunde cok cok yuksek sayilmasa da oyunu etkileyen faktörlerden kabul edilir. Kuzey ulkelerindeki profesyonel oyuncu kitlesinin guneydekilere oranla, olaylara tepki ve refleks sureleri genel ortalamanin altindadir. Bu fark ise genelde 20-30 ms civarindadir. LCD monitorlerdeki input lag ise kalitesine gore 5-30 ms civarinda degismektedir. Kuzey ulkelerinden neden daha iyi ralli/F1 pilotlari, gamer cikmasi bu surenin onemini kanitlayan ufak bir örnektir.
    6. Monitör alirken illa ki bu noktalara takilacak iseniz, monitörde beyaz zemin üzerinde text (notepad mesela) olan bir pencereyi hizlica hareket ettirin. Arkasinda iz birakmiyorsa, yani ghosting yapmiyorsa panel piksel tazelemesi acisindan oldukça kaliteli demektir. Zaten fiyatindan da genelde anlasilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpionteam -- 27 Şubat 2014; 13:09:14 >

• Ps4'de kullanmak üzere 27" bi monitör almaya karar verdim. Aslında daha önce Viewsonic'in eski model 27" monitörü vardı ama onu satıp 3d monitör almıştım sonra onu da satıp fijutsu aldım. Şimdi ps4 ile birlikte tekrar 27" e dönüş yapayım diyorum ama piyasada o kadar çok seçenek varki içlerinde kayboldum. En son şuna karar verdim gibi ama fikri olan varsa alayım.

http://www.webdenal.com/acer-s271hlabid_490506.html?ref=akakce&v=0.44.2
  • quote:

Orijinalden alıntı: pohuman

quote:

Orijinalden alıntı: sayaras

philips ips monitör aldım. birşey izlerken monitörden bir ses geliyor, böyle uzaktan beri korna çalarak gelen kamyon sesi gibi vınlıyor. İademi etsem, yoksa normal mi?

Monitörden gelen ses normal olabilir mi? Helede bahsettiğiniz gibi bir ses.? İade edin bence..

Olayı çözdüm, smartcontrast diye bir zımbırtı koymuşlar menüye, onu kapatınca ses kesildi, şuan sorunsuz kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpionteam

1. CRT monitorlerde input lag yoktur veya yok denecek kadar azdir.
    2. "Refresh Rate" diye tabir edilen ekran guncelleme hizi, ekran kartindan ciktiktan sonra elde edilen datanin, ekrandaki goruntuyu olusturma hizi degil, gelen goruntunun saniyede kac kere ekranda tazelendigidir.
    3. Yeteri kadar kaliteli TN panellerde ghosting olusmamasi için piksellerin renkten renge dönü?me süresi önemlidir. Tazeleme hyzynda ise 60 Hz - 75 Hz yeterli rakamlardyr. Üstü dijital mastürbasyona döner.
    4. Gunumuzde kullanilan 300 HZ SUPER UBER HIPER 500 HZ TRANSSIBER gibi sacma tabirler tamami ile pazarlama stratejisidir.
    TV yayinlarinda ve filmlerde gelen goruntu zaten sabit (24-30 fps) bir degerdir ve Pixel Blending teknolojisi kullanilarak gösterilecek 2 kare arasina bir veya daha fazla kare eklenerek pixel gecisleri hesaplanmakta ve gosterim sirasynda akici bir goruntu elde edilmektedir. Bu teknoloji 2002'de WinDVD isimli uygulamada dahi vardi. Dolayisi ile piksel blending teknolojisini kullanmadan 120 Hz bir monitörde 30 fps ile calisan bir oyunu oynamanin mantigi da yoktur. Bu yuzdendir ki TV panelleri, input lag ve bu gibi goruntu isleme teknolojilerinin yarattigi gecikmeler yuzunden gaming arenasinda kabul gormez. Ekran kartiniz yeteri kadar FPS saglayamiyorsa 120 Hz bir monitöre ihtiyaciniz da yok demektir. Ha derseniz ki bende SLI/CF cok saglam bir sistem var, 150 fps altina dusmuyorum, o zaman 120/144 hz panel alip agiz sagligiyla kullanabilirsiniz.
    5. Ghosting ile input lag tamamen ayri tanimlardir.
    Ghosting, görüntü kalitesini düsürerek oynatmamaktan daha çok takinti yaratir. Fakat çok hareketli FPS oyunlarinda, kalitesiz bir panelin oyuna engel oldugu da olabilir tabi ki.
    Input lag ise bir gecikme problemidir. Görüntü, bilgisayarda islendikten 10-30 milisaniye sonra gozlerinizin bu goruntuyu beyne iletmektedir. Bu deger de profesyonel FPS gaming sektorunde cok cok yuksek sayilmasa da oyunu etkileyen faktörlerden kabul edilir. Kuzey ulkelerindeki profesyonel oyuncu kitlesinin guneydekilere oranla, olaylara tepki ve refleks sureleri genel ortalamanin altindadir. Bu fark ise genelde 20-30 ms civarindadir. LCD monitorlerdeki input lag ise kalitesine gore 5-30 ms civarinda degismektedir. Kuzey ulkelerinden neden daha iyi ralli/F1 pilotlari, gamer cikmasi bu surenin onemini kanitlayan ufak bir örnektir.
    6. Monitör alirken illa ki bu noktalara takilacak iseniz, monitörde beyaz zemin üzerinde text (notepad mesela) olan bir pencereyi hizlica hareket ettirin. Arkasinda iz birakmiyorsa, yani ghosting yapmiyorsa panel piksel tazelemesi acisindan oldukça kaliteli demektir. Zaten fiyatindan da genelde anlasilir :)

Heh iste budur hocam. Sen anliyosun monitordn bak. Herkes bu yukaridaki mesaji dikkatlice okusun. Sonra gelipte 120 hz 2ms monitorde cok guzel CS oynuyom 60hz 5ms monitorde oynayamiyom gibi sacma sapan konusmayin.

• Benim 3. monitörde yolda. Bakalım bunda ne sorun çıkacak..

Not: Sorun çıkmasın artık, yeter..
  • pohuman kullanıcısına yanıt
    Dell ürünü alıpta senin kadar sorun yaşayana ilk defa denk geldim.
  • Bugüne kadar özellikle de elektronik ne aldıysam %80-90 sorunlu çıkmıştır.. Buna hafıza kartı bile dahil. Daha yeni Sandisk Extreme Ultra Plus 64GB hafıza kartı aldım. Okuma hızı 80MB/s, Yazma hızı 50MB/s olması gerekirken; 30/25 çıktı.. SSD aldım kısa sürede bozuldu. Ekran kartlarım zaten kafadan sorunlu..

Bozuk veya sorunlu bir ürün varsa mıknatıs gibi çekiyorum..

Dell firmasından da özür diliyorum. Sorun onlardan kaynaklanmıyor..
  • pohuman kullanıcısına yanıt
    Sorunun kaynağı belli oldu. Uzun zamandır toprakla temas etmiyorsun anlaşılan. Kendine bir topraklama hattı çektir veya başka bir yerde deşarj ol.
  • Metale yaklaşınca(kapı kolu gibi) parmak ucundan fena "çaaaaattt"lattığım oluyor. Sağlam ses ve kıvılcım çıkıyor gerçekten. Abimi sakalından çarptığım olmuştur..

Ama benim bahsettiğim şans. Başka bişey değil..
  • Bak mesela bocekgrafik, kendi U2312HM'sini lossenergie'ye satmıştı. Ne bocekgrafik, ne de lossenergie'nin şikayeti olmadı monitörden bugüne kadar.
    Üstelik, yazdığına göre önceki revizyonmuş hem de baksana...
  • Bendekilerde A00 versiyonuydu.. A06 olanlarda ne dalgalanma nede siyah problemi yokmuş..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VETERINARY

quote:

quote:

Her ne kadar az fark olsa da kişiden kişiye bu değişir. Herkesin algı seviyesi de farklıdır bunu kimse göz önüne almıyor.
    Ghosting + input lag birleşince öyle fark ediyor ki.

Ya yuru git surdan ala ala :D adami guldurme. Herkesin algi seviyesi farkliymis. Evet farklidir ama bu 2ms 5ms 1ms gibi kucuk rakamlari algilama konusunda degil. Git test yap. Kronometreyi baslat, bak bakalim 2 milisaniyeyi rahat bi sekilde algilayabiliyo musun. Ben cevabini simdiden vereyim. Hayir.

Ghosting + input lag demissin. Ghosting dedigin sey zaten 60hz monitorde olmayan bisey. Sanki kac hz ile oynyuyosun sende ghosting oluyor anlamadim. Zaten oyunlarin hepsi 60 fps destekliyor ve monitorler en haz 60hz hizinda tazeliyor. Input lag demissin. Input lag dedigin sey kac ms arkadasim?

He input lag oldu bf 3 te adami vuramadim, 120 hz monitor aldim o serverdan bu servera en yuksek puan alip costuruyom gibi sacma sapan bi anlam cikiyor bu dediklerinden :)

Sana verecek çok cevabım var ama değmezsin.

Senin verecek cevabin olsa nolur olmasa nolur :)

Haklısın, sen anlayamadıktan sonra...

• quote:

Metale yaklaşınca(kapı kolu gibi) parmak ucundan fena "çaaaaattt"lattığım oluyor. Sağlam ses ve kıvılcım çıkıyor gerçekten. Abimi sakalından çarptığım olmuştur..

Tam diyecektim send statik elektrik feci elektronik alet dayanmaz sana diye :)

Ayak bileğinden metal zincir sarkıt sürekli yere değsin. Hani kamyonların yakıt deposundan uzatırlardı bir ara :D
  • quote:

quote:

Metale yaklaşınca(kapı kolu gibi) parmak ucundan fena "çaaaaattt"lattığım oluyor. Sağlam ses ve kıvılcım çıkıyor gerçekten. Abimi sakalından çarptığım olmuştur..

Tam diyecektim send statik elektrik feci elektronik alet dayanmaz sana diye :)

Ayak bileğinden metal zincir sarkıt sürekli yere değsin. Hani kamyonların yakıt deposundan uzatırlardı bir ara :D

Ayak bileği için sürekli ağırlık takılı zaten. İçinde demir toz olması statik elektriği de almaya yarıyor olabilir.

Oldu olacak boynumada zil takayım.. Bi de mö dedimmi tamam.

Az önce yeni aldığım SSD geldi(Önceki bozulmuştu ve iade oldu). Taktım RAID 0 yapıp Windows kurulumunu yaptım. PC baştan başladı ve eski olan pert oldu nasıl olduysa.. Tamamen gitti yani.. İçime doğmuştu cidden..

Hazır uğraşıyorum, dedim ekran kartı da çok ısınıyor söküp onuda yollayayım.. Pervanesi kırıldı. Çatlamıştı sanırım..

Benden uzak durun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pohuman -- 28 Şubat 2014; 22:10:50 >

• S24A350H monitörüme hz oc yapıyorum ve 60 hz barajını masaüstünde sorunsuz 76 hz yapıyorum full hd de, buraya kadar sıkıntı yok, ama bir oyuna girdiğimde vsync adaptive modunda iken hz 60'a sabitleniyor? Zaten oyuna girince monitör hz değiştirdiği zamanki siyah ekran geliyor, masaüstüne geri dönüncede tekrar aynı işlemi yapıyor. Oyunlarda masaüstündeki ayarı nasıl sağlayabilirim?

Bazı Oyunlarda da zaten masaüstünde yaptığım sonuç çıkmıyor, yani ayarlarda 1920x1080 mesela 50 hz 60 hz diyor ama 76 seçeneği yok örnek gta IV, supreme commander. Yine bazı oyunlarda da 76 hz oluyor mesela warthunder da, bu oyunu açtığımda siyah ekran gelmiyor anında açılıyor oyun yani herhangi bir monitör ayarı değiştirmiyor.

Win 7 64 bit. Gtx 560 ti 950/1225

Özet: Masaüstündeki hz'i oyunlarda da görmek istiyorum, oyunlar kafasına göre hz belirlemesin.

• Panasonic
    STW60 -> Plazma
    ETW60 -> LED

LG
    LA860V -> LED

Sony
    W905 -> LED

bu ürünlerden hangisini önerirsiniz? karasal yayında hangisi iyi görüntü sağlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşın dediklerinizi anlayacağını sanmıyorum yormayın kendinizi.Bu arada aynı sıkıntı bendede var.Bende 1080p 74hz çalıştırabiliyorum ama her oyun desteklemiyor işte hatta sayfanın başına bi kaç ss koymuştum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.