Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (210. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hiç gelmedi sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

Hocam ben profesyonel cs:go oyuncusuyum. Bizim oynadığımız çözünürlük 1280x1024'dür. Kare sayısı ne kadar azalırsa adamlar okadar büyür ve vurmak dahada kolaylaşır. Şuan kullandığım neovo ve asus monitorlerim bu çözünürlükte 75 hz destekliyor.
    Mesela oyuncular için yapılmış olan ve bir yığın organizasyona sponsor olan BENQ 120 hz monitorlerde profesyonel oyuncular 1280*1024 üstelik 4:3 alıp black barlı oynar.

Aşağıdaki resimden anlıyabilirsiniz durumu:
    Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel]

Monitorler 60 hz olsa bile bu çözünürlükte destekledikleri HZ aralığı farklılık gösterir.
    Ama çoğu 75 hz dir.

Bu yüzden bana 0 inputlag değerli 120 hz bir monitor lazım.
    Benq 1K nın üzerinde fiyatı var. Verebileceğim max ücret 500 tl

Profösyonel CS GO oyuncususun.Monitörü kendin alıyorsun? Hadi onu geçtim monitörlerden neredeyse haberin yok.

Ülkemizde profösyonel CS oyuncusunu tatmin edebilecek monitörler minimum 1200TL.2.el olarak Benq XL2410T vs uzun süre kullanılmış olarak belki 500 liraya bulabilirsin.Benim önerim temiz bir 997MB olur.

• ecay kullanıcısına yanıt
    Ülkemizde zaten benq samsung asus yığınla sponsorluk ve monitor yığıyor, 500 tane turnuva yapıyor biz nimetlenemiyoruz.
    Monitorlerden haberin yok derken? Benim çoğu monitorden ve donanımdan haberim var nerden böyle bir kanıya ulaşabiliyorsun?
    İstediğim çözünürlükte 120 hz verebilen makul fiyatlı bir monitorün araştırmasını yapabilecek kapasitede olduğundan bile şüpheliyim.
    Evet beni tatmin edebilecek monitor o fiyatta fakat seninde bilmediğin şeyler var örneğin benim bütçemi aştığı gibi?
    Ayrıca Türkiyede lan-game'e gittiğinde benq karşılamıyor seni. 5 ms 5 yıl önceden kalma monitorler karşılıyor.

Boş konuşmak için yorum yapmayın...
  • Hocam nvidia kontrol panelini kurcalarken kendi çözünürlüğümü ve yenileme hızınımı ayarlayabileceğim biyer buldum.1080p 60hz olan vx239h'ı 74hz'de çalıştırabiliyorum daha yukarısı olmuyor.Şimdi monitör 74hz mi oldu

• VETERINARY kullanıcısına yanıt
    Bi yanlışlık yoksa evet. Herhangi bir oyuna v-sync'i açarak gir ve oyunun kaç FPS ile oynatıldığına bak bakalım kaç FPS yazacak. 74 yazacak olursa doğru demektir.
  • Hocam windows'u yeni kurdum ayarları yaparken rastladım o menüye.Bu gece oyun yükler paylaşırım sonucu.
  • Morphinz kullanıcısına yanıt
    Profösyonel CS oyuncusunun en iyi bildiği şey monitörlerdir.Bir işi profösyonel yapıyorsan A'dan Z'ye seni ilgilendiren her şeyi bilirsin.

Madem bütçeni aşıyor 1200 liralık monitör bu CS'den ne kazanıyorsunda profösyonelim diyorsun merak ettim.Hiç bir şey bilmiyorsan twitch tv den Türk oyuncularına yönelik yayın yaparsın aradaki 700 lirayı çok kısa sürede çıkartırsın.

Donanım ve CS benim de ilgi alanımda.Son mesajlarımı incelersen ASUS VG248QE aldığımı görürsün.

Ayrıca 1920x1080 60 hertz verecek ancak 1280x1024 120 hertz verecek bir LCD TFT monitör ne gördüm ne duydum.Böyle bir beklenti içine girme.Direk 120 Hz monitör bakmalısın.Ya da CRT bakacaksın.

Cevaplarım için kusurabakma alacağı monitörü başkasına soran profösyonel bir CS oyuncusuyla ilk kez karşılaştım.
    Bu yazdıklarını sanırım o da biliyor ama bütçesinin sınırlı olması sebebiyle bi arayış içine girmiş. Bi umut hesabı sormuş anladığım kadarıyla.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam peki ne almalıyım bir de sizden tavsiye alıyım. Daha önce söylenenlerin test sonuçlarını bulamadım çünkü :/
  • tt7n4 T kullanıcısına yanıt
    Bulabilirsen Dell U2312HM al bence.
    VG248QE bu monitörü nerden aldın? banada link i atarmısın?
  • @bocekgrafik Söylediğin şekilde bir umut arayışıydı. 3D özelliğini kullanmayacağım monitore o parayı vermek istemiyorum.

@ecay Zaten 0 inputlag değerli 75 hz monitor kullanıyorum.
    Ama piyasada fullhd modunda bir üstteki arkadaşın söylediği gibi 75 hz veren lcd-led monitorler var.
    Daha düşük çözünürlükte daha yüksek HZ değerlerini desteklemeleri mümkün.
    Şuanda bu tip monitorlerin olmaması benim değil ÜRETİCİLERİN AYIBI.
    İlla 120 hz monitore 1000 tl vermek zorunda kalıyorsak eğer bu üreticilerin ayıbıdır.
    Cep telefonları 2K 4K desteklerken 2K led 24" monitor yoksa adam gibi piyasada bu ÜRETİCİLERİN AYIBIDIR!
    Durum bu olunca benim paramı çöpe atmamı beklemek abest olur.

Stream yayınına gelirsek eğer. Türkiyede yaşıyoruz biz. 2014'ün istanbulun göbeğinde FİBER İNTERNET YOK.
    Başvuruda yapsan yok. Çadır kursanda yok. Ağlasanda yok. aylık bin tl öderim desen bile YOK.
    60 kbps upload değeri ile hem oyun oynayıp hem stream yapan canlı mahlukat bulursan söyle bende izliyim bi ara
    Allahın amerikalı dallaması sadece yayın yapıyor diye özel sponsorları var profesyonel falanda değil. Adam her yayından binlerce dolar kaldırıyor.
    Hatta tek bir yayında 150 bin dolar kazandığını kendi gözlerimle canlı canlı gördüm.. Türkiyede bunu yapmaya imkanın olsa bile sana 1 tl verecek adam bulamazsın... Onların DONATE dediği şeye bizim burda dilencilik gözüyle bakılıyor.

Evet profesyonel oyuncu diyince insanın beklentileri yurtdışındaki manzaraya gidiyor...
    Ama biz şuanda yanı başımızdaki romanya'ya 120 ping almanya'ya 60 ping ile oyun oynuyoruz.
    Üstüne bir yığın ünlü takımı yeniyorsun türkiye'deki en iyi takımlardan birinin bünyesine giriyorsun sana sözleşme yolluyorlar.
    Sponsorumuz var artık, forma var, bilmemne var artık diye seviniyorsun gelen tek şey ne biliyomusun? MOUSE oda 6 ayda 1 defa.
    Sonra bileti kapıyorsun yurtdışındaki en büyük turnuvalardan birine giriceksin. TR'nin en büyük takımlarından biri sana diyorki kardeşim k.bakmayın ben masrafları karşılayamıyorum. Sonra ne oluyor biliyormusun????

İnsanları yargılamadan önce konu hakkında bilgi edinin. Bilginin yetmeyeceği tecrübe gerektiren konulara ise girmeyin.
    Sizinle ilgili bir garezim yok fakat şahsıma yönelttiğiniz ithamlar hoşuma gitmiyor çünkü yarama basıyorsunuz.

• Sanırsam olmuş

60Hz

74Hz

Edit: Minecraft vsync açık

Edit: Bioshock Infinite vsync açık

Edit: Hitman Absolution vsync açık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VETERINARY -- 8 Mart 2014; 15:54:25 >

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam hdmi giriş olmadığı için ps bağlayamıyorum ona :(
  • @VETERINARY
    Valla çok iyiymiş. Bir de input lag testi yapsan da, tavsiye listem şunu da eklesem hiç fena olmaz.
    120 hz monitörlere bütçesi yetmeyenler için harika bir seçenek olabilir bu monitör.

@tt7n4
    Display port-HDMI dönüştürücü kullanabilirsin. Şimdi baktım. Teknobiyotik'te varmış.
  • CRT bulsaydım yapacaktım ama çevredeki bilgisayarcıların hiçbirisinde yokmuş, başka yerden bulacaz artık en kısa zamanda o testide yapacağım.
    Başka oyunda da dener misin.
  • Elbette, istediğiniz oyun varmı?
    Revaçta olan herhangi bir oyun olabilir. Bunun gibi 90'ların değil de, günümüze ait oyunlar olursa iyi olur.
    Hangisi olduğu fark etmez. Önemli olan, 74 hz'de düzgün çalışıp-çalışmadığını anlayabilmek.
  • Sanıyorum bir şeyi gözden kaçırıyorum.

Bende Dell U2312HM 'nin iyi olduğunu düşünüyorum ama aşağıdaki linke bakarsanız çok daha iyi tepki sürelerine ait IPS monitörlerin olduğunu görürsünüz. Hatta önceliğiniz hız ise DELL S2340L daha iyi değerlere sahip. Bilmiyorum belki de testi yanlış yorumluyorumdur. Bir bakarsanız sevinirim.

http://uk.hardware.info/reviews/4798/10/20-affordable-ips-monitors-group-test-ips-to-the-people-test-results-response-time-and-input-lag

• 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.