Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ahayri

Kardeşim işim gücüm var manidar manidar yazmayın şöyle. Uzatmanın alemi yok.

adam sanki forumun maaşlı çalışanı daha ne kadar detaylı bilgi içerecek? işini gücünü bıraksın alıp monitörleri tek tek test edip sizi tatmin etmek için sayfalarca açıklamamı yapsın? bazı insanlar gerçekten tuhaf şu konuyu yazanların yardım isteyenler istediğini alamayınca saçma sapan mesajlar yazanların %90 bu adamın yaptığının yarısını yapmaz yapamaz..ama hala lolo peşinde olanlar var şaşırıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StickyGreen

quote:

Orijinalden alıntı: Ahayri

Kardeşim işim gücüm var manidar manidar yazmayın şöyle. Uzatmanın alemi yok.

adam sanki forumun maaşlı çalışanı daha ne kadar detaylı bilgi içerecek? işini gücünü bıraksın alıp monitörleri tek tek test edip sizi tatmin etmek için sayfalarca açıklamamı yapsın? bazı insanlar gerçekten tuhaf şu konuyu yazanların yardım isteyenler istediğini alamayınca saçma sapan mesajlar yazanların %90 bu adamın yaptığının yarısını yapmaz yapamaz..ama hala lolo peşinde olanlar var şaşırıyorum.

Yorumları okudun mu bilmiyorum ama arkadaştan yardım istediğimde detaylı bilgi vermek yerine yazdığı konuya yönlendirdi. Bende yetersiz olduğunu söyledim. Kimseye burda saygısızlık yaptığım yok. Sizin gibi yorumları okumayıp saçmalayanlara cevap vermektende bıktım.

• Selam arkadaslar benim bir sorum olacak ,

Kullanim amacim %60 internet ve film, %40 oyun cok extrem oyuncu degilim.
    Gözümü pek yormayan ve görüntüsü kalitesi güzel bir monitör ariyorum. Ekran büyüklügü 23 yada 24 inc olursa cok iyi olur. Ve fiyat 200 euro ustu olmamasi sartiyla neler önerirsiniz?

Ben asagidaki iki monitörü buldum bilmiyorum ne kadar iyiler.

http://www.amazon.de/gp/product/B008J77WDO/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=computers Asus PB238Q

http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/B006QD7Y0E/redorbonlinevisi LG IPS235P-BN

Saygilarimla Ali.

• Dostum almanyadasin galiba. Bütçeyi 300'e çıkarıp eizo foris fs-2333 bakmani öneririm, 5 yıl garantili. Bunların haricinde konunun ilk mesajında hızlı ips panellere yönelmek daha mantıklı olur sizin için. Fiyatları En iyisi Geizhals.de sitesinden bulabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet hocam Almanyadayim idealo.de iyi site ya. Eizo hos güzelde cok pahali hocam ya. max 200 euro iyi birsey yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alibotan

Evet hocam Almanyadayim idealo.de iyi site ya. Eizo hos güzelde cok pahali hocam ya. max 200 euro iyi birsey yok mu?

Yarın bakarım detaylı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok sağol dostum
  • Stokta var mı bilmiyorum ama 19" olarak 2 model var ilk sayfada. Biri BenQ, diğeri de Samsung'un. Onlara bakarsın.
  • önerilen monitörler kısmında ASUS VE247H monitörü var ama en az onun kadar iyi olan VN247H monitörü neden yok ? sebebini bilenler detayı ile anlatabilirmi ?

ASUS VE247H : Canlı renkleri, ince ve hafif olması, DVI, HDMI ve VGA portlarını üzerinde barındırması ve düşük çok input lag süresi vs..

ASUS VN247H : Canlı renkleri, ince ve hafif olması, 2 x HDMI ve VGA portlarını üzerinde barındırmasının yanında HDMI to DVI kablosu ile extra olarak DVI takılabilmesi ve input lag değeri 0 'a en yakın monitörlerden (direk input lag 0 diyenlerde var)

gerçekten sebebini merak ettim, bilgisi olan arkadaşlar açıklama yaparsa iyi olur, 1ms'lik 80.000.000:1 ASUS VN247H monitörü almak isteyen arkadaşlar için açıklayıcı olur...
  • Eric_Draven kullanıcısına yanıt
    İnput lag testi olmadığı için.
  • 1. Klasik TN-Panellere göre biraz daha iyi görüs acisi sunan BenQ BL2410PT 60,96 cm (24 Zoll) VA-LED Monitor), bu fiyat araliginda alinabilecek en iyi monitörlerden birisi bana göre.
    http://www.amazon.de/BenQ-BL2410PT-VA-Panel-Reaktionszeit-20-000-000/dp/B00A308FG8

2. Gayet güzel görüntü sunan, oyun icinde fena olmayan IPS-Monitör LG IPS235P-BN 58,42cm (23 Zoll), bana göre fiyati harika
    http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/B006QD7Y0E/redorbonlinevisi

3. Uzun Yillar mutlu olmaniz icin siddetle tavsiye ettigim Eizo FS2333-BK, tabi bütceyi asiyor
    http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/B008APX4P0/redorbonlinevisi

Daha cok oyun agirlikli isterseniz birinciyi alin, IPS görüntü kalitesini isterseniz ikinci secenegi alin. Ücüncü ise "Die Eierlegende Wollmilchsau"

Bu Monitörlerin tümünün almanca testlerini prad.de sitesinden bulabilirsiniz.

Edit: Böcekgrafik arkadasimizda fikrini belirtirse daha saglikli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rüzgar81 -- 26 Aralık 2013; 14:58:18 >

• Rüzgar81 R kullanıcısına yanıt
    3 model de önerilerim arasında var.
  • Yine kısaca belirtiyorum, Eizo hersey için harika ama pahalı bir monitör.

BenQ monitör yine gayet dengeli ama LG'ye göre biraz daha oyuna uygun çünkü IPS panel değil.

LG ise çok güzel renklere ve daha iyi bakış açısına sahip, film için güzel, oyun için BenQ'nun biraz gerisinde.

Kararı sen ver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rüzgar81 -- 26 Aralık 2013; 15:36:14 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Anladim valla karar vermek cok zor ya -.- cok fazla oyun oynamiycagim icin Benq eliyelim yani ayda yilda bir oyun oynuyorum ztn. Eizo dedigin gibi cok iyi ama iste 120 fazla vermeye deger mi yani tam kullanan icin degerde internet film icin diyorum. En iyisi LG galiba ztn ögrenciyim hehe

Bu arada az once forum kafayi yedi kendi kendine konu fln acildi vs. kusura bakmayin.
  • Az oyun oynuyorsan her türlü LG o halde. Bende is yerinde aynısının 1920x1200 olanını kullanıyorum, çalışmak, film izlemek için bu fiyata Göre harika monitör.

Zaten internetten alınca 14 gün geri verme hakkın var bildiğin üzere. Istersen hatta ikisinide Ismarla, beğenmediğini geri yolla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rüzgar81 -- 26 Aralık 2013; 15:51:20 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • O hangi model? aynisiysa onu alim 16:10 en boy oranini daha cok seviyorum.

Bu arada yardimlar icin cok tesekkurler.
  • Tamamdir hocam cok sagol yardimlarin icin ben LG yi alayim bir gelsin en kotu begenmezsem geri yollarim. Az daha bekler Eizo yu alirim artik ki umarim oyle olmaz
  • 23-24" iyi bir monitör alabilecek şekilde bütçeni yükseltmelisin. Bu sisteme daha altı abes olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

23-24" iyi bir monitör alabilecek şekilde bütçeni yükseltmelisin. Bu sisteme daha altı abes olur.

Ne kadar tutar hocam?
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.