Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ViewSonic VX'i alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doqac. kullanıcısına yanıt
    Ilk sorduğunu al.

• AOC G2460Pqu, arkadaşlar bu monitör TR'de ne zaman satışa sunulacak, herhangi bir gelişme var mı?
  • carter kullanıcısına yanıt
    Az yukarıdaki bir mesaja göre HB'de satışa çıkmış ama olmayacak bir fiyattan.

• BEYLER ASUS VS248H MONİTÖR ALDIM KESİNLİKLE ALMAYIN COK KÖTÜ Bİ MONİTÖR
    RENKLER COK KÖTÜ
    BENDEKİ TÜPLÜ MONİTÖR BUNDAN DAHA İYİ KESİNLİKLE ALMAYIN
  • Merhaba

şu iki monitör arasında kaldım sizce hangisi daha iyidir
    bu S23B350H 2.el olarak forumda 300-350 tl arası
    asusda goldda mevcut,S23B350H olan ürün için,renkleri çok iyi diye yorumlar çok sayıda var
    asushttp://www.gold.com.tr/asus-vs238n-23inc-led-monitor_u
    samsunghttp://www.samsung.com/my/consumer/pc-peripherals-printer/monitor/led-monitor/LS23B350HS/XM
    fiyat olarak 370tlden yukarı veremem,verebileceğim 2.el fiyat 350tl falandır

• bugün hp ips 23xi geldi şimdilik sorunsuz daha fazla oyun ve film izledikten sonra izlenimlerimi yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Az yukarıdaki bir mesaja göre HB'de satışa çıkmış ama olmayacak bir fiyattan.

Teşekkürler hocam, monitöre yazık oldu fiyat çok yüksek. :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ben fps oyunlarına düşkünüm özellikle bf3 e. elimde belli bir miktar para var. bu parayla ya iyi bir ekran kartı (7870 gibi) yada monitör alabilirim. şu an kullandığım monitör lg e2240s modeli. 2009 da almıştım. sadece vga çıkışı var ve 5 ms tepki süresine sahip. bu monitöre 7870 gidermi. yoksa onun yerine yeni monitör alayım. ekran kartı olarakta hd 4890 alırım. sence hangisi oyun için daha mantıklı olur?
  • googlecan G kullanıcısına yanıt
    Mevcut monitöründen memnunsan ekran kartı al. Öncelikli ihtiyacın ekran kartı çünkü.

• Arkadaşlar sıkı bir oyuncuyum, sık sık film-dizide izlerim. Yani kısaca tepkime hızı düşük ancak ekran kaliteside oldukça iyi olan bir monitör almayı istiyorum. Fiyatı önemli değil. (27" gibi büyük bir monitör olmasını istemiyorum, 1920x1080 olacağı için 24" 'i geçmesini istemiyorum)

Ancak şöyle bir durum var. 1-2ms tepkime süreli LED oyuncu monitörler kaliteli IPS monitörlere göre nasıl bir renk kalitesi veriyor hiç bilemiyorum. Size danışmamın nedenide bu.

Araştırmalarım üzerine şu 4 monitör arasında kaldım.

1- ASUS 23" MX239H (670TL)
    http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=64393

2- BENQ 24" VW2424H (630TL)
    http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=60880

3- ASUS 24" VG248QE (1020TL)
    http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=65390

4- BENQ 24" XL2420T (1110TL)
    http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=60879

Monitöre Xbox'ımı da takacağım için 2 tane HDMI girişi olmasını tercih ediyorum. En azından 1 DVI + 1 HDMI olması gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahayri -- 23 Aralık 2013; 10:52:30 >

• Monitör Fiyatları Aylardır Aynı Değişen Bişey Yok. Yakında R9 280x Ekran Kartı Alacağım 7 Yıldır 19" LCD Kullandıktan Sonra LED Monitör Almak Enayilik Olur Piyasada Varsa IPS Panel 1080p 120hz Almak Daha İyidir Diye Düşünüyorum.

Aradığım Monitör Özellikler ( Bütçe 450-700 TL )

IPS Panel ( LED Panele Geçmek 40 Defa Düşünmek Lazım )
    24" Monitör
    120hz (Oyunlarda 60 Fps Üstü İçin)
    1-2-5ms (Tepki Süreler Gerçek Değerler Yansıtmıyor)
    3D Olmayacak ( Bana Göre Çok Gereksiz)
    Monitör Çerçevesi İnce Olursa İyi Olur.

3D Özellik Yüzünden Fiyatı Çok Şişirmişler En Az 950++ Başlıyor.

Bu Saatten Sonra Monitör Alınmaz Diyorsanız Yeni Modelleri Bekleyebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: KaNKaWaReZ

Monitör Fiyatları Aylardır Aynı Değişen Bişey Yok. Yakında R9 280x Ekran Kartı Alacağım 7 Yıldır 19" LCD Kullandıktan Sonra LED Monitör Almak Enayilik Olur Piyasada Varsa IPS Panel 1080p 120hz Almak Daha İyidir Diye Düşünüyorum.

Aradığım Monitör Özellikler ( Bütçe 450-700 TL )

IPS Panel ( LED Panele Geçmek 40 Defa Düşünmek Lazım )
    24" Monitör
    120hz (Oyunlarda 60 Fps Üstü İçin)
    1-2-5ms (Tepki Süreler Gerçek Değerler Yansıtmıyor)
    3D Olmayacak ( Bana Göre Çok Gereksiz)
    Monitör Çerçevesi İnce Olursa İyi Olur.

3D Özellik Yüzünden Fiyatı Çok Şişirmişler En Az 950++ Başlıyor.

Bu Saatten Sonra Monitör Alınmaz Diyorsanız Yeni Modelleri Bekleyebilirim

Bende bu tarz bir monitör arıyorum. Yoksa ASUS 23" MX239H veya ASUS 24" VG248QE alacağım. İleride de Eyefinity yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahayri -- 24 Aralık 2013; 8:33:04 >

• @Ahayri
    3 veya 4'ü al.

@KaNKaWaReZ
    Öyle bir monitör yok.
  • quote:

@Ahayri
    3 veya 4'ü al.

@KaNKaWaReZ
    Öyle bir monitör yok.

Hocam ben uzun zamandır Asus MX239H 'ı almayı düşünüyordum. Neden önermiyorsunuz.

Bu kezde şu iki monitör arasında kaldım.
    1- ASUS 27" PB278Q
    2- ASUS 24" VG248QE
  • Ahayri kullanıcısına yanıt
    Sorduğun modellerden biri anya, diğeri konya. "iki monitör arasında kaldım" diyebilmen için, modellerin birbirlerine yakın olması gerekirdi halbuki. Sen araştırmaya devam et.
  • quote:

Sorduğun modellerden biri anya, diğeri konya. "iki monitör arasında kaldım" diyebilmen için, modellerin birbirlerine yakın olması gerekirdi halbuki. Sen araştırmaya devam et.

Hocam 2 gündür araştırıyorum zaten. Biri jet gibi görüntü kalitesi istediğim gibi değil diğerinin görüntü kalitesi çok iyi ama hızlı değil. Kafamda allak bullak oldu. Alabileceğim en iyi IPS monitör nedir oyun için önerebilirmisin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahayri -- 24 Aralık 2013; 12:58:04 >
    Alıntı yaparak değil, alıntı butonunun yanındaki cevap butonunu kullanarak yaz lütfen.

Önerilerim ilk sayfada yazıyor zaten.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam oraya baktım zaten baya bi. Ama hah işte bu benim monitörüm diyebileceğim bir monitörü kesin olarak belirtmemişsiniz.
    Mesela 1440p 120hz 5ms IPS bir monitör arıyorum kore monitörleri çıkıyor karşıma. Yani herşeyiyle mükemmel bir monitör yok piyasada. Görüntü kalitesi çok iyi olan hızlı bir monitör lazım bana hocam. Hem oyun hem film,dizi için kullanacağım. Grafik işleriylede uğraşan birisiyim. Asus MX239H hız olarak fena değil ve görüntü kalitesi olarak çok iyi bir monitör. Ancak ben IPS olmayan monitörlerin IPS monitörlere göre görüntü kalitesinin nasıl olduğunu hiç bilmiyorum. O yüzden pişmanda olmak istemiyorum. Asus 24" VG248QE ile Asus 23" MX239H arasında gidip geliyorum. Daha sonra 1440P 27" monitörlere yöneliyorum. Bu sefer iyice kafam karışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahayri -- 24 Aralık 2013; 13:00:52 >
    Nasıl ayrım yapayım Allah aşkına? Bir X markanın reklamını yapmak için açmadım ki bu konuyu, sadece bir ya da birkaç modeli önereyim. IPS ile LED panelin arasında çok fark var. LED panel hele de 6 bitse. Öncelikle bütçen nisbetinde neyi aradığına karar vermen gerek. Ya görüntü kalitesinden, ya da extrem performanstan ödün vereceksin. " Yok ben Yamakasi Catleap Q270'e 2300-2500 TL vereceğim" diyorsan onu bilemem.
  • 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.