Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İncelemesi olmadığı için yorumum yok.
  • Acer S235HLABII incelemem arkadaşlar.

http://forum.donanimhaber.com/m_73278331/f_//tm.htm#80481012
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Asus'un özellikle de VX238H ve türevi monitörlerini önermiyorum demekten dilimde tüy bitti.
    VX2370SMH ise önerilerim arasında var zaten.

BÖCEKGRAFİK Bende alacaktım bu ışık sızlası olayından sonra vazgeçtim
    AOC monitör alcaktım kafa ağrısı yapıyor diye ondan da vazgeçtim
    ASUS 144 HZ 24 " MONİTÖR ALCAKTİM BU SEFERDE ATİ KARTLARTDA 60 HZ VE 3D OLMAMASI.

vazgeçtim monitör almayıcam.

AOC 144 hz monitör çıkarmış bekliyecem

• quote:

Orijinalden alıntı: meydey45

quote:

Asus'un özellikle de VX238H ve türevi monitörlerini önermiyorum demekten dilimde tüy bitti.
    VX2370SMH ise önerilerim arasında var zaten.

BÖCEKGRAFİK Bende alacaktım bu ışık sızlası olayından sonra vazgeçtim
    AOC monitör alcaktım kafa ağrısı yapıyor diye ondan da vazgeçtim
    ASUS 144 HZ 24 " MONİTÖR ALCAKTİM BU SEFERDE ATİ KARTLARTDA 60 HZ VE 3D OLMAMASI.

vazgeçtim monitör almayıcam.

AOC 144 hz monitör çıkarmış bekliyecem

Merhaba;

Viewsonic VX2370SMH-LED ışık sızması yapan bu model mi? Marka ve modeller konusunda biraz daha açık konuşabilir misiniz?
    Bu gün Viewsonic VX2370SMH-LED monitör siparişi verdim bu marka ve modelde de var mı ışık sızması. Konuyla ilgili incelemeleri baktım göremedim. Mümkünse inceleme linklerini burada paylaşabilir misiniz?

http://alatest.co.uk/reviews/monitor-reviews/viewsonic-vx2370smh-led/po3-192069182,29/#overview/less_content_layout:1/sort:recent

• selamlar ips-led monitörler şu an en düşük 5ms olan ürünler olduğundan mı önerilmiyor?

http://www.lg.com/tr/monitor/lg-W2261VP-PF-16-9-genis

monitörüm bu şimdilik idare ediyor ama derseniz ki ips lerin düşük ms lileri gelir onları beklemek yararlı olur beklerim
    maksimum 23-24'' düşünüyorum aslında 22 olsa daha iyi olacak ama o büyüklükteki monitörlere gördüğüm kadarıyla kaliteli ürünler çıkarılmıyor
    şöyle 120hz veya daha yüksek olsa da gözlerim yorulmasa en azından masaüstünde az yorulsa hızlı hareketlerde bulanıklıktan kurtulsam güzel olur
    bir ara samsung crt kullanmıştım da 60 dan 85 e yükseltince bile farkı masaüstünde çok bariz anlaşılıyordu
    bir de şöyle bir sorun var bu led veya lcd lerde
    otururken kafayı biraz yukarı kaldırıyorsun görüntünün rengi açılıyor ya da aşağı indirince kararıyor bu benim sinirimi bozuyor açıkcası
    ips-ledlerde acaba bu sorun mu düzeltildi?

• Eskiden monitörler sadece tepki süresine bakılarak alınıyordu ve IPS'lerin de tepki süresi yüksek olduğu için öyle olumsuz genel bir kanaat oluşmuştu.
    IPS'lerde ekrana bakış yönüne göre renk farklılığı yok gibi birşey.

HP'nin 22xi modelini düşünebilirsin belki.
  • quote:

Eskiden monitörler sadece tepki süresine bakılarak alınıyordu ve IPS'lerin de tepki süresi yüksek olduğu için öyle olumsuz genel bir kanaat oluşmuştu.
    IPS'lerde ekrana bakış yönüne göre renk farklılığı yok gibi birşey.

HP'nin 22xi modelini düşünebilirsin belki.

valla bilemedim hocam ips 60hz mi olsun yoksa 120hz ve üstü 1ms led mi olsun
    oyunda oynarım da işte sürekli 120fps de oynamak için de pc yi hep güçlü tutmak lazım o da zor gibi
    sen ips diyorsun galiba? acaba 2ms li versiyonlar çıkarsa diye bekleyeyim mi bilemedim
  • ASUS 23" MX239H
    ASUS 27" VK278Q
    SAMSUNG S23A700D 23"
    AOC 27" E2795VH

Hocam 2 gündür kafa patlatıyorum bunları çıkardım, yarın gidip alıcam incelemeyi de yapıştırıcamAh 750tl sınır olmasa işte Hangisidir sence :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaúL -- 31 Ağustos 2013; 23:35:35 >
  • @-erna-
    Dediğin gibi iş, sadece 120 hz monitör almakla bitmiyor. Asgari 120 FPS verecek bi sistemin yoksa anlamsız olur.

@RaúL
    Yazdığın modeller içinde 27" olanlar benim favorilerim ama 120 hz olduğu için S23A700D'yi tavsiye ederim.

• ah tam da istediğim şey var aslında aşağı yukarı yapınca kararma ya da renklerde açılma olmuyor
    ama iş fps ye gelince sıkıntı oluyormuş bir kaç video izledim de ghosting ve bulanıklaşma olayı falan şu an da pek istemediğim şeyler
    bakayim olmadı geliştirilirse bu ips ler beklemeye alayim bu ips ve monitör işini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 1 Eylül 2013; 0:08:10 >
  • Çoğu monitör çoğu oyunda sorunsuzdur ama işin içine FPS girdiğinde iş değişir.
    Bu monitör önerilerimde yok zaten.
  • yanlış yere atmışım videoyu da asus un ips bölümüne attım sana yakalanmışızundefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 1 Eylül 2013; 0:10:44 >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Sistemin aşağıda yazan gibi açıkcası hiç 120 hz kullanmadım bilemiyorum. Ips paneller 60hz olduğu için şimdiki olan monitorümden daha kotü bi deneyim yaşar mıyım diyorum kendi kendime ( gerçi monitor çok eski ama ) Yukarıdaki arkadaşa dediğiniz gibi 120 hz benim sisteme gider mi? Gitmezse hiç bulaşmıyım ya AOC ya da Mx Asus u alıyım bari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

yanlış yere atmışım videoyu da asus un ips bölümüne attım sana yakalanmışızundefined

Fena yakalandın.
  • RaúL kullanıcısına yanıt
    İmzana bakmamıştım. O sistem 120 hz monitör için çok yetersiz kalır. Büyük demezsen AOC E2795VH iyi tercih olur bence. MX239H'yi önermiyorum.
    Oyun performansı daha iyiyse Aoc alıyım bari. Mx239H yi önermeme sebebinizi ögrenebilir miyim biliyorum çok oldum ama
    1- Performans testi yok.

2- MX279H'den kıyas yapacak olursak, onun da pek iyi olduğu söylenemez. İlk sayfada da yazdığım gibi AOC I2757FM, Dell S2740L ve ViewSonic VX2770Smh ile aynı panele sahip. Sırf Asus diye MX279H almakta anlamsız yani bana göre.
    AOC 27" E2795VH bunu mu almak mantıklı kafam karıştı
    Evet. En performanslı 27" monitörlerden biri. İlk sayfada bir inceleme linki var. 2 tane daha ekleyeceğim şimdi.
  • @bocekgrafik

LG 22EA53V-P

Bu monitör nasıl sizce tavsiye eder misiniz? Bu fiyata özellikleri çok iyi gibi...

http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=98692

Bir de şu var:http://www.webdenal.com/viewsonic-vx2451mhp-led_427545.html

Bu büyüklükte sitelerde ki yazılar küçük görünür mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astralll -- 1 Eylül 2013; 1:53:19 >

• 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.